Neuroshima Hex które dodatki?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: Matek173 »

Tak jak w temacie - jakie dodatki polecacie do gry Neuroshima Hex (3.0)? W internecie nie mogłem znaleźć żadnego rankingu ani nawet porównania, a armii wyszło dość sporo. Najpewniej kupię za jednym zamachem kilka, więc nie ograniczajcie się do 1 propozyji.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: shuji »

Nie ma lepszych czy gorszych, każda jest zupełnie inna (może za wyjątkiem Vegas i neodzungli - te mimo że bardzo fajne są po prostu słabe i zazwyczaj przegrywają). Jak znasz tylko podstawkę, to pewnie lepiej zacząć od tych co nie wywracają mechaniki do góry nogami (mephisto, dancer, death breath). W zależności ile chcesz zamówić ja bym proponował w takiej kolejności: nowy Jork, stalowa policja, smart, sharash, Missisipi
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: EVOCATVS »

Również, jak shuji, polecę zdobyć wszystkie, zaczynając od najmniej mieszających w zasadach. Chociaż ewentualną kolejność pod względem "łatwości" przyswojenia lekko bym zmienił. Od najprostszych mechaicznie: Smart->Nowy Jork->Missisipi->Stalowa Policja->Sharash.
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: Matek173 »

Dzięki za odpowiedź. Akurat pomieszania zasad się nie boję bo mam już za sobą sporo partii, ale mimo to wybiorę z tych, które poleciliście. W tym miesiącu chciałem kupić 2 dodatki. Z tego co mi się wydaje to Stalowa Policja i Nowy Jork mają zbliżony klimat, podobnie jak Sharash i Mississippi, więc pewnie wziąłbym po 1 z każdej pary. Polecacie któryś bardziej?
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: shuji »

Stalowa i sharash, ale to czysto subiektywna preferencja. Każda będzie tak samo dobra :) ja na początku bardzo lubiłem Smarta i nowy Jork ale teraz nimi nie gram bo lepiej mi idzie innymi armiami :)
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: Matek173 »

Heh, w międzyczasie znalazłem na youtubie, na kanale "Gryffinka" fajne filmiki z rozgrywek, między wymienionymi armiami i do gustu przypadły mi akurat bardziej Nowy Jork i Mississippi, czyli dokładnie na odwrót.

Chyba już zostanę przy swoim wyborze, niemniej i tak wielkie dzięki za aktywność w temacie. Stalową Policję i Sharrash kupię w następnej kolejności. Jeśli ktoś jest ciekawy zostawiam linki do filmików:

Sharrash vs Nowy Jork: https://www.youtube.com/watch?v=R0boLY39Jpg

Missisipi vs Stalowa Policja: https://www.youtube.com/watch?v=h_AfaltyoM4
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4458
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: Hardkor »

Znacie może własnie jakiś kanał albo stronę gdzie są fajnie opisane wszystkie dodatki w jednym miejscu? Dodatkowo do NH dodatki to same armie czy są jeszcze inne rzeczy? Dopiero kupiłem swój egzemplarz, ale pewnie w przyszłości dokupie coś. Ponadto czy dokupujac kolejne armie mogę grac na więcej osób? Tak wiem, będzie ścisk na planszy, ale testował to ktoś? Np 5 wydaje się jeszcze okej, 6 raczej ciezko
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: Matek173 »

Stron z recenzjami czy porównaniami dodatków nigdzie nie znalazłem, stąd założyłem ten temat na forum. Na youtubie znalazłem kanał z rozgrywkami, do którego linkowałem w moim poprzednim poście, może tam zobaczysz jak wygląda rozgrywka poszczególnymi armiami.

Co do liczby graczy, to według zasad (przynajmniej w wersji 3.0) można grać do 6 osób. W wariancie dla 5 lub 6 osób wykorzystuje się tą powiększoną planszę, chociaż bitwa i tak zostaje wywołana po zapełnieniu małej planszy.

Nie testowałem nigdy takiego wariantu, ale nie wydaje mi się żeby było jakoś bardzo fajnie bo najlepiej gra się jednak w 2 osoby. Grałem w 3-4 osoby i to zupełnie zmienia charakter rozgrywki, bo skupia się bardziej na wzajemnych sojuszach i kombinowaniu niż na taktycznej walce z przeciwnikiem. Chociaż pewnie można wypróbować jako ciekawostkę, jeśli akurat zbierze się większe grono.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: rutra1992 »

Co do stron to polecam po prostu oficjalna strone neuroshimy - neuroshimahex.pl, jest też grupa na fb (Neuroshima Hex Polska)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: shuji »

Są też lokalne grupy - krakowska, warszawska, podkarpacka itd. na facebooku. Ta ogólnopolska jest bardzo aktywna. Na fanowskiej neuroshimahex.pl też jest dużo materiałów.

Co do gry na więcej niż 2 osoby widziałem parę razy ludzi którzy tak grali, ale to chyba dla żartu. To jest gra dla 2 osób tylko i wyłącznie (ale to moja osobista opinia).
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Neuroshima Hex które dodatki?

Post autor: rutra1992 »

Mi się zdarza grać 2 vs 1 wg zasad z instrukcji i jest spoko
ODPOWIEDZ