Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Post autor: suibeom »

Mam dylemat, bo zastanawiam się nad zakupem tej gry, lub Łowców A.D. 2114. Wiem, że to różne gry, ale na tę chwilę od Łowców odpycha mnie fakt, że wiele lokacji musimy zwiedzać razem, przez co boję się syndromu lidera. Natomiast w tej grze bardzo ciągnie mnie epoka, ale nie wiem jak wypadają scenariusze? Innymi słowy, czy podbijają klimat gry, przez co wzajemna nawalanka nabiera kolorów?

Z racji przeniesienia przez moderatora mojej wypowiedzi z tematu o grze Anno Domini 1666 do tego tematu, usuwam drugą część mojej wypowiedzi jako zupełnie bezsensowną. Tych, którzy na nią trafili wcześniej przepraszam :-)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Post autor: Quba40 »

Posiadam Ad1666 ze wszystkimi dodatkami z wersji Wspieram.to. Gra buduje klimat przez otoczkę, postacie, bronie, zasady, same opisy fabularne są bardzo szczątkowe. Jest to przede wszystkim gra skirmishowa a nie gra przygodowa. Choć istnieją scenariusze zwane przygodowymi oraz bitewnymi, to tryb arcy-wroga jest bardziej nastawiony na przygodę. Jest to typowy tryb 1 vs many, w którym 1 gracz kieruje swoją bandą i może przyzywać więcej bohaterów i pospolitaków na planszę a pozostali gracze kooperują ze sobą i próbują wykonać swoje cele. Istnieje również tryb kampanijny dla 2 graczy w którym nasi bohaterowie zdobywają doświadczenie i mogą kupować przedmioty, gra się ustalone scenariusze z trybu przygodowego, lub można skorzystać z generatora, który w losowy sposób dobierze scenariusz.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Post autor: suibeom »

właśnie czekamy na własny egzemplarz Anno Domini 1666 :-)
gogovsky
Posty: 2181
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Post autor: gogovsky »

Nie ma żadnego syndromu lidera w Huntersach :) Podczas wydarzeń przy podjęciu decyzji głosujemy gramy we 4(gracz z najwyższa perswazją ma głos przewazający przy remisie). Pomimo posiadania 2 grajków do liderowania, jednak ustalamy wspólnie zrobić to i to i wtedy każdy podaje ok ja mogę próbować zabić postać X i zrobić rzecz X o to super itd. :p Zresztą postacie się na tyle różnie, że są przeznaczone do czego innego :) Grywam w gierki kooperacyjne EH, MOM, CDMD itd. tu syndromu lidera brak, bo pomimo rozegrania około 1/3 gry nie znam karty innych mniej więcej wiem co mogą :p Natomiast klimat w Łowcach jest mega.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Post autor: suibeom »

Łowcy wciąż są na celowniku, bo klimat bardzo nas ciągnie, ale na tą chwilę wygrało Anno Domini 1666.
Grambolubie90
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2020, 13:55

Re: Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Post autor: Grambolubie90 »

Anno Domini 1666, chociaż starsze wersje miały lepszy klimat, mimo gorszej grafiki :)
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Post autor: Golfang »

Nie znam AD1666 - mam huntersów. Na plus Łowcom można zaliczyć tryb SOLO - ja tak właśnie gram i jest to mega fajne. Własnym tempem gram, nikt mnie nie pogania nikt mnie nie krytykuje - nawet jak podjąłem głupią decyzję.
----------------
10% flamberg.com.pl
gogovsky
Posty: 2181
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Post autor: gogovsky »

Golfang pisze: 31 sty 2020, 07:26 Nie znam AD1666 - mam huntersów. Na plus Łowcom można zaliczyć tryb SOLO - ja tak właśnie gram i jest to mega fajne. Własnym tempem gram, nikt mnie nie pogania nikt mnie nie krytykuje - nawet jak podjąłem głupią decyzję.
Najlepsze są właśnie te rozmowy po podjęciu decyzji z kart miasta/drogi/wydarzenia :D typu "Yhm pomóżmy temu chłopczykowi, na pewno nas nie okradnie, co może pójść nie tak", "Przecież to tylko głodne dziecko". "A nie mówiłem?".
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Anno Domini 1666 czy Łowcy?

Post autor: suibeom »

Nie gram w solo, próbowałem dwa razy w HwA lcg i nie przypadł mi ten tryb do gustu. Co do Łowców, to gdy oglądałem filmiki i poczytałem dość skromnej ilości opinie, recenzje, to ciągle miałem wrażenie, może niesłusznie, że to gra stworzona przede wszystkim pod tryb solo, a ja, jak już pisałem gram z dziewczyną. Dlatego czekam na więcej recenzji, opinii i kręcę się wokół tej gry, bo coś ciągnie do niej i to mocno, ale... no właśnie to "ale" z tyłu głowy nie daje spokoju. Mocno liczę na to, że może ktoś będzie w Katowicach w Spodku z tą grą i uda nam się z dziewczyną podjąć decyzję.
ODPOWIEDZ