Wieczorne gry ze znajomymi

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Xenus
Posty: 6
Rejestracja: 03 gru 2020, 12:09

Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: Xenus »

Cześć, poszukuję jakichś fajnych gier do pogrania ze znajomymi(4-6osób), więc dobrze gdyby poziom wejścia nie był mega trudny. Zależy mi na tym, żeby w grze były elementy jakiejś negatywnej interakcji / walki oraz mały poziom losowości.
Póki co głównie grywamy w takie tytuły jak: Wsiąść do pociągu Europa, Catan, Colt Express, Morze Chmur.
Myślicie, że gra Western Legends może spełniać moje kryteria?

Dodatkowo, czy jest jakiś tytuł podobny do La Cosa Nostra? Bardzo spodobała mi się ta gra, a szanse na kupienie jej są praktycznie równe zeru :(
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: Cyel »

Imperial 2030
Cyklady z dodatkiem (trochę losowości)
Concordia z dodatkiem (mało walki)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: lotheg »

Zobacz Godfather. Co do Western Legends to jest już trochę bardziej skomplikowane niż gry, w które graliście, ale nie jest jakoś super trudne, natomiast ma dużo losowości w sobie. To raczej przygoda :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: cezaras »

7 wonders
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: bajbaj »

Też polecam Imperial 2030. Zasady są bardzo proste - akcje wybiera się z rondla spośród raptem kilku dostępnych. Gra świetnie skaluje się czasowo względem liczby graczy - im większa ich liczba, tym szybciej mocarstwa zbierają swoje punkty wpływu, które "odmierzają" koniec gry. W grze jest bardzo fajny i prosty twist - nie gramy swoimi krajami/mocarstwami, ale kupujemy u nich wpływy. Ten kto ma ich najwięcej w danym mocarstwie kontroluje jego poczynania (tj. wykonuje akcje właśnie tym mocarstwem). Sytuacje typu "Dlaczego przejąłeś mi Chiny?" lub "No, nie ... Brazylią wjechałeś mi do Afryki Północnej"" są kwintesencją tej gry :D
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: arturmarek »

To w ogóle ciekawe, że nie ma za wielu gier, które dobrze chodzą w składzie 4-6. Pierwsze co przychodzi do głowy to 7 cudów, ale tam nie ma interakcji. Ja bym polecił Tajniaków.

Z ciekawości zrobiłem wyszukiwanie zaawansowane na BGG
Xenus
Posty: 6
Rejestracja: 03 gru 2020, 12:09

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: Xenus »

Dzięki wszystkim ;) Chyba zdecyduje się na Imperial 2030. Widzę kilka aukcji po około 75zł, a reszta po 150. To są te same wersje czy może jakieś starsze wydania? Zapomniałem wspomnieć że Tajniaków właśnie też mamy tylko wersję bez cenzury, dzięki za wszystkie propozycje
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: bajbaj »

Xenus pisze: 18 gru 2020, 16:50 Dzięki wszystkim ;) Chyba zdecyduje się na Imperial 2030. Widzę kilka aukcji po około 75zł, a reszta po 150. To są te same wersje czy może jakieś starsze wydania? Zapomniałem wspomnieć że Tajniaków właśnie też mamy tylko wersję bez cenzury, dzięki za wszystkie propozycje
To ta sama gra. Na muve przez jakiś czas była przecena na 64,99 (zresztą jest znów), potem także w kilku innych sklepach.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: j_g »

Może Historia? Jak dla mnie, bardzo niedoceniany tytuł, a dostępny w dobrej cenie, jak na taką większą grę.
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: wujek2114 »

Może Bolidy albo Formula D ?
Spoko też jest Survive Space Attack lub po prostu Survive Escape from Atlantis ale one są trudno dostępne.
blackwidow93
Posty: 30
Rejestracja: 01 lis 2016, 10:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: blackwidow93 »

Zdecydowanie jak kolega wyżej wspomniał:
Survive Escape from Atlantis i sprawdź jeszcze Przebiegłe wielbłądy druga edycja (Camel up!)
To są nasze top dwie gierki na wieczorne posiadówy ze znajomymi :)
Xenus
Posty: 6
Rejestracja: 03 gru 2020, 12:09

Re: Wieczorne gry ze znajomymi

Post autor: Xenus »

Dzięki wszystkim za pomoc, kupiłem póki co Imperial 2030 i niedługo będzie testowane, pozostałe tytuły może w przyszłości ogram :D
ODPOWIEDZ