Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: Elemenek »

Hej,

Wymogi:

-Gra musi chodzic dobrze SOLO.

-Mile widziany tryb dla dwoch graczy (wiecej tez moze byc, ale bedzie grane glownie w 1-2 osoby).

-Fajnie jak bylo by po polsku, albo byla by gdzies polska instrukcja, jednak po angielsku tez moze byc.

Czego szukam:

Gra cos a'la COIN od GMT albo Zimna Wojna. Mocno osadzona historycznie (epoka nie ma wiekszego znaczenia, chociaz XIX wiek czy kwestie terroryzmu maja pierwszenstwo).
Moze byc zlozona i skomplikowana, wojenna nawet. Myslalem nad Labirynt: Wojna Z Terroryzmem. Slyszalem jednak duzo negatywnych opini. Jak gra sprawdza sie w solowych rozgrywkach? Teraz jest trudno dostepna w sumie, a kiedys chodizla i po 39 zl.

Ewentualnie prosze o jakies inne typy. Zmotywowal mnie do tego odswiezony watek o COIN'ach od GMT, a niestety ekipy do grania w tego typu tytuly moze dlugo jeszcze nie byc.

Dziekuje z gory za wszystkie sugestie!
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: lotheg »

Nie polecę Ci niestety niczego, ale próbowałem Labiryntu solo i korzystanie z algorytmu to droga przez mękę, więc odradzam.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: Probe9 »

Jeżeli szukasz czegoś a`la COIN no to Labirynt będzie najlepszym wyborem i już :) Jeżeli chcesz grę o takim poziomie skomplikowania to obsługa z założenia nie może być banalnie prosta bo nie odda to złożoności gry i rozgrywka będzie płytka.

Zaletą bota w Labiryncie jest to, że obsługujesz tylko 1 bota, więc jest to przyjemniejsze niż obsługa 3 botów w większości COINów. Poza tym, jeżeli chcesz do minimum ograniczyć obsługę bota to albo możesz kupić wersję na Steam lub też grając w wersję planszową możesz wspomagać się apką (https://github.com/sellmerfud/awakening). Interfejs wydaje się być nieprzyjazny ale apka jest prosta w obsłudze i dobrze się z nią gra.

Innym rozwiązaniem jest dokupienie dodatku, w The Awakening są nowe charty do obsługi bota, która są przyjemniejsze w użyciu niż te z podstawki.

Możesz też spojrzeć na Versailles 1919 (lżejsze) lub Churchilla (cięższe) - obie gry po angielsku.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: lotheg »

Probe9 pisze: 05 sty 2021, 12:08

Możesz też spojrzeć na Versailles 1919 (lżejsze) lub Churchilla (cięższe) - obie gry po angielsku.
Grałeś w Churcilla solo? Napiszesz coś więcej?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: Probe9 »

Raz, więc za dużo nie pomogę. Generalnie dużo bardziej podoba mi się bot do Labiryntu :) Ten jest zbyt ogólny i w porównaniu do Labiryntu częściej podejmuje złe decyzje. Grało się przyjemnie ale zakładam, że gra solo dużo szybciej się znudzi niż przy Labiryncie. Widziałem na BGG jakąś ulepszoną wersje i ją ludzie chwalą, więc pewnie warto sprawdzić (ja nie sprawdzałem).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6454
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 585 times
Been thanked: 942 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: Odi »

Też bym chyba polecał wyjątkowo Labirynt/TS na Steamie. Żaden znany mi CDG nie chodzi dobrze solo. Ewentualnie możesz się bawić takim modem solo, zrobionym przez Stuka Joe (Solo Method - do znalezienia w necie). To uniwersalny moduł do solowej zabawy różnymi cdg-ami, tylko bez skryptów. Tzn jako "drugi gracz" masz częściowo ograniczona i ukierunkowaną decyzyjność i to nie jest pełnoprawny bot solo. Natomiast gra się przyjemnie (próbowałem na Paths of Glory).
StrateGeek
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2020, 20:10
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: StrateGeek »

Zdecydowanie polecam Comancherie. Gra stricte solo, ty kontra kilka frakcji. Mechanika AI świetna. Handel, rozbudowa, bitwy. Dla jednego gracza wyśmienita.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: Pan_K »

StrateGeek pisze: 05 sty 2021, 21:04 Zdecydowanie polecam Comancherie. Gra stricte solo, ty kontra kilka frakcji. Mechanika AI świetna. Handel, rozbudowa, bitwy. Dla jednego gracza wyśmienita.
Nie ma opcji na 2 osoby.
Ale zgadzam się, że jest świetna. W tej chwili chyba bardziej dostępne będzie jednak Navajo Wars. Dość podobna gra tego samego autora. Choć osobiście wolę Comancherię.

Przy czym w NW jest jakiś tryb na dwie osoby chyba, ale nie potrafię odpowiedzieć, czy działa. Tryb na dwie osoby ma też D-Day at Omaha Beach od DVG Decision Games, ale tam też nie potrafię powiedzieć, czy działa. Co do reszty - wszystkie trzy gry spełniają chyba kryteria.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2021, 22:00 przez Pan_K, łącznie zmieniany 1 raz.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: Probe9 »

Pan_K pisze: 05 sty 2021, 23:19 Tryb na dwie osoby ma też D-Day at Omaha Beach od DVG, ale tam też nie potrafię powiedzieć, czy działa. Co do reszty - wszystkie trzy gry spełniają chyba kryteria.
Od Decision Games :) Tryb na 2 osoby dodany na siłe - dzieli się plażę na 2 części i każdy odpowiada za swoją. Dla mnie to gra jedynie do solo.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: Elemenek »

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Zrezygnowalem z Labiryntu po tym co tu przeczytalem. Wybor nie jest lawty i jakos duzy, ale sklaniam sie ku Comancherii. Dzieki raz jeszcze!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: Pan_K »

Do Comancherii polecam przeczytać książkę Imperium księżyca w pełni. Dodaje +200 do klimatu i ze złożonej fascynującej gry robi złożoną mega fascynującą. Zresztą Joel projektował grę zainspirowany książką.

Ktoś mi to też kiedyś polecił, więc się rewanżuję :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: myszons »

Tutaj masz recezję i link do wersji solo TS
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra a'la COIN / Zimna Wojna - SOLO

Post autor: imssah »

Na bgg jest polskie tłumaczenie kart i instrukcji do Comancherii
ODPOWIEDZ