"Ameri" bez kampanii

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 558
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 291 times

"Ameri" bez kampanii

Post autor: andrzejstrzelba »

Zastanawiam się czy jest jakaś gra udająca ameri, ale bez długiej kampanii ? Taka w której są figurki, przygoda (oczywiście skrócona i spłaszczona) i rozwijanie postaci ? Taka, którą jednego dnia można rozłożyć i skończyć. Taka, która dobrze działa już od dwóch osób. Cena i czas pojedynczej rozgrywki bez znaczenia.
Znam tylko Magia i Miecz, ale zbyt duża losowość odpycha od tego tytułu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: "Ameri" bez kampanii

Post autor: Curiosity »

W Lords of Hellas masz symboliczny rozwój postaci.
Jeśli jeszcze gdziesz kupisz, to polecam Firefly.
Too Many Bones oczywiście 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: "Ameri" bez kampanii

Post autor: Yuri »

andrzejstrzelba pisze: 06 sty 2021, 15:18 Zastanawiam się czy jest jakaś gra udająca ameri, ale bez długiej kampanii ? Taka w której są figurki, przygoda (oczywiście skrócona i spłaszczona) i rozwijanie postaci ? Taka, którą jednego dnia można rozłożyć i skończyć. Taka, która dobrze działa już od dwóch osób. Cena i czas pojedynczej rozgrywki bez znaczenia.
..
Sprawdź "Shadows of Brimstone", wydaje mi się spełniać Twoje kryteria.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: "Ameri" bez kampanii

Post autor: rastula »

claustrofobia
runebound
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 558
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 291 times

Re: "Ameri" bez kampanii

Post autor: andrzejstrzelba »

Yuri pisze: 06 sty 2021, 15:40
andrzejstrzelba pisze: 06 sty 2021, 15:18 Zastanawiam się czy jest jakaś gra udająca ameri, ale bez długiej kampanii ? Taka w której są figurki, przygoda (oczywiście skrócona i spłaszczona) i rozwijanie postaci ? Taka, którą jednego dnia można rozłożyć i skończyć. Taka, która dobrze działa już od dwóch osób. Cena i czas pojedynczej rozgrywki bez znaczenia.
..


Sprawdź "Shadows of Brimstone", wydaje mi się spełniać Twoje kryteria.
Shadows of Brimstone wygląda genialnie. Aż się podjarałem na samą myśl o rozrywce :lol:
Na minus język angielski, chociaż do samej gry nie wydaje się specjalnie potrzebny. Gorzej z przebrnięciem przez instrukcję. Dostępność też średnia, chociaż na forum ktoś sprzedaje kilka tytułów.
No i jak z losowością ? Nie denerwuje ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: "Ameri" bez kampanii

Post autor: Yuri »

andrzejstrzelba pisze: 06 sty 2021, 20:05
Yuri pisze: 06 sty 2021, 15:40
andrzejstrzelba pisze: 06 sty 2021, 15:18 Zastanawiam się czy jest jakaś gra udająca ameri, ale bez długiej kampanii ? Taka w której są figurki, przygoda (oczywiście skrócona i spłaszczona) i rozwijanie postaci ? Taka, którą jednego dnia można rozłożyć i skończyć. Taka, która dobrze działa już od dwóch osób. Cena i czas pojedynczej rozgrywki bez znaczenia.
..


Sprawdź "Shadows of Brimstone", wydaje mi się spełniać Twoje kryteria.
Shadows of Brimstone wygląda genialnie. Aż się podjarałem na samą myśl o rozrywce :lol:
Na minus język angielski, chociaż do samej gry nie wydaje się specjalnie potrzebny. Gorzej z przebrnięciem przez instrukcję. Dostępność też średnia, chociaż na forum ktoś sprzedaje kilka tytułów.
No i jak z losowością ? Nie denerwuje ?
Angielskiego się nie obawiaj. Jestem pewny, że będziesz znał większość kluczowych zwrotów w grze. Losowość w tej grze jest - wszak to ameri - ale można ją minimalizować przez odpowiedni rozwój postaci, dobór itemów i klas do drużyny, zakupy w miastach itd. Obecnie trwa late pledge na Shadows of Brimstone Adventures na stronie Flying Frog Productions, a otwarcie Pledge Menagera zapowiedzieli na luty. Jeżeli Ci się podoba to polecam skorzystać, bo oni PM maja otwierać maksymalnie krótko przed samymi wysyłkami. Cena tego co oferuje Warlord Pledge w retailu to będzie na dzień dobry 1000-1200$, więc polecam brać póki będzie taniej. Teraz oferują światy konkwistadorów i wikingów.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 558
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 291 times

Re: "Ameri" bez kampanii

Post autor: andrzejstrzelba »

Spoiler:
Nigdy nie wspierałem nic na KickStarter'ze i nie jestem pewien czy dobrze rozumiem. Za 350 $ mam dwie podstawki plus tę wszystkie dodatki ze Stretch Goal's ? Czy coś podkręciłem ?
I jeszcze techniczne pytanie, bo nie znam jeszcze tej gry. Kupuję dwie podstawki, jedna w klimacie wikingów, druga konkwistadorów i jak one się ze sobą łączą tematycznie ? Czy nie łączą się i raz gram w jedną grę, a raz w drugą?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: "Ameri" bez kampanii

Post autor: Yuri »

Kupujesz po prostu kolejne światy do których możesz trafić w wyniku gry i eksploracji. Jest tam taki specjalny deck i ile masz swiatow, tyle kart. Mogą one oba również stanowić epoki wyjściowe dla Twojej drużyny, podobnie jak bazowy Dziki Zachod i późniejszą feudalna Japonia. Każdy dodatek można miksować z innym i otworzy Ci po prostu kolejny świat do którego możesz trafić. To tylko się wydaje skomplikowane :)
Co do Pledge to tak, dostajesz wszystko plus w Pledge menagerze będzie można bankowo coś jeszcze pododawac. Ja wezmę co tylko będzie bo później ceny są bardzo wysokie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ