Gra z kampanią w języku PL i NIE osadzona w średniowieczu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Gra z kampanią w języku PL i NIE osadzona w średniowieczu

Post autor: shuji »

Hej,

W oczekiwaniu na Etherfields może ktoś będzie mi w stanie coś doradzić. Szukamy gry, która musi spełniać wszystkie poniższe warunki:
1. Długa kampania,
2. Nastawiona na bardzo dobrą fabułę, a mniej mechanikę (czyli odwrotnie niż np. Gloomhaven)
3. dostępna wersja językowa PL,
4. NIE jest osadzona w klimatach średniowiecznych (czy to realnych czy fantasy, nvmd - rycerze odpadają :) ).

Jak wspomniałem wyżej ideałem dla mnie jest Etherfields, na które jaram się bardzo. Zamówiłem też ISS Vanguard, bo spełnia te warunki, mimo, że kampania jakoś nie wzbudziła mojego zachwytu. Tainted Grail byłoby idealne, gdyby nie średniowiecze.
Pytanie czy bardziej doświadczeni gracze i graczki mają jakieś pomysły w co mógłbym jeszcze zagrać? :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Gra z kampanią w języku PL i NIE osadzona w średniowieczu

Post autor: arturmarek »

W jakim składzie będzie grane?

Co mi przychodzi do głowy to Detektyw. Znakomita fabuła, bardzo mało mechaniki, o której możecie nawet zapomnieć, jeśli interesuje Was historia. Kampania ma jedynie 5 scenariuszy, ale są dość długie, szczególnie jak będziecie mieli ochotę mozniej się zaangażować. Jak Wam się spodoba, to jest dodatek z 3(4)-scenariuszową kampanią, moim zdaniem słabszy od podstawki, szczególnie ze względu na brak epickości. Są też dodatkowe sprawy, ale nie wiem czy dostępne, bo część wpakowali do dużego pudła i udaje nową grę.

Możecie też rozważych Arkham Horror LCG, nie grałem, ale może spełniać warunki.
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Gra z kampanią w języku PL i NIE osadzona w średniowieczu

Post autor: shuji »

arturmarek pisze: 07 sty 2021, 10:01 W jakim składzie będzie grane?

Co mi przychodzi do głowy to Detektyw. Znakomita fabuła, bardzo mało mechaniki, o której możecie nawet zapomnieć, jeśli interesuje Was historia. Kampania ma jedynie 5 scenariuszy, ale są dość długie, szczególnie jak będziecie mieli ochotę mozniej się zaangażować. Jak Wam się spodoba, to jest dodatek z 3(4)-scenariuszową kampanią, moim zdaniem słabszy od podstawki, szczególnie ze względu na brak epickości. Są też dodatkowe sprawy, ale nie wiem czy dostępne, bo część wpakowali do dużego pudła i udaje nową grę.

Możecie też rozważych Arkham Horror LCG, nie grałem, ale może spełniać warunki.
Zapomniałem napisać, że detektyw ograny i wszystko co do niego wyszło :) Dokładnie o tego typu gry też mi chodzi - detektyw to dla nas doskonała gra.

W składzie 2 osób.
popsmoke
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2020, 13:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Gra z kampanią w języku PL i NIE osadzona w średniowieczu

Post autor: popsmoke »

Hunters 2114 spelnia chyba wszystkie punkty. Tylko pledge na dodruk jest juz zamkniety, wiec ewentualnie musialbys szukac ofert na rynku wtornym
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Gra z kampanią w języku PL i NIE osadzona w średniowieczu

Post autor: arturmarek »

shuji pisze: 07 sty 2021, 10:53
Spoiler:
Zapomniałem napisać, że detektyw ograny i wszystko co do niego wyszło :) Dokładnie o tego typu gry też mi chodzi - detektyw to dla nas doskonała gra.

W składzie 2 osób.
A próbowaliście Kroniki Zbrodni lub Sherlocka? My ograliśmy wszystko co jest po polsku w Kronikach i bardzo przyjemnie nam się grało na 2 osoby, ale w porównaniu do Detektywa fabuła i klimat są mierne. Sherlock natomiast jest epicki, żona uwielbia, dla mnie to już zbyt mało gry w grze, wolę przeczytać książkę, ale to kompletnie indywidualna sprawa i Wam może podejść.
ODPOWIEDZ