Cywilizacja poprzez wieki tylko... krótsza.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Cywilizacja poprzez wieki tylko... krótsza.

Post autor: McAron »

Jak w temacie. Mamy Cywilizacje jednak nie udało nam się jeszcze jej całej rozegrać. Zwykłe gramy we trójkę i maksymalny czas jaki możemy przeznaczyć na rozgrywkę to 2,5 godziny. Nie musi to być gra typowo cywilizacyjna. Trochę negatywnej interakcji nie zaszkodzi. Wpadły mi w oko Osadnicy Narodziny Imperium, Na chwałę Rzymu, Puerto Rico i Innowacje. Jestem otwarty na propozycje. Im mniej angielskiego tym lepiej (najlepiej wcale).
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki tylko... krótsza.

Post autor: lotheg »

Co prawda nie grałem, ale zawsze naturalną odpowiedzią wszędzie udzielaną na Twój problem było: Wojna Narodów/Nations.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki tylko... krótsza.

Post autor: arturmarek »

Może to dziwnie zabrzmi, ale dla mnie podobne odczucia są w Agricoli. W Cywilizacji, zanim zaczniemy myśleć o zdobywaniu punktów, musimy zbudować ekonomie, która pozwali nam przetrwać, podobnie jest w Agricoli, gdzie cały czas ciąży nad nami widmo głodu. Cywilizacja to moja ulubiona rywalizacyjna gra dwuosobowa, ale nigdy nie odważyłem się zagrać w większym gronie.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki tylko... krótsza.

Post autor: karmazynowy »

Tylko i wyłącznie Wojna Narodów.

To jest CIV ale trochę lzejsza i dużo szybsza.
Dużo podobieństw mechanicznych.

Ja właśnie przez nią sprzedałem CIV. Fakt, WN nie jest tak rozbudowana i głęboka no ale 3,5-4h na partie 2 os., To ja w tym czasie zagram 2 razy w Wojnę na 3 osoby....

Używki da się dorwać w okolicy 150.
Nowej nie kupisz, nakład dawno wyczerpany.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki tylko... krótsza.

Post autor: McAron »

Agricole znam, jednak to nie o to chodziło. Wojna Narodów wydaje się tym czego szukam. Dzięki wielkie.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki tylko... krótsza.

Post autor: Babik »

karmazynowy pisze: 09 sty 2021, 22:50 Używki da się dorwać w okolicy 150.
Może słabo szukam ale jeśli nakierujesz mnie, gdzie dostanę (oczywiście kompletną) używkę Wojny narodów za ww. cenę, to będę bardzo zobowiązany. Najtańszą na alledrogo widziałem za 215, a to już dla mnie płynąca na fali aktualnie panujących trendów testowania szczytów cenowych cebula. :D
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki tylko... krótsza.

Post autor: karmazynowy »

Babik pisze: 10 sty 2021, 21:12
karmazynowy pisze: 09 sty 2021, 22:50 Używki da się dorwać w okolicy 150.
Może słabo szukam ale jeśli nakierujesz mnie, gdzie dostanę (oczywiście kompletną) używkę Wojny narodów za ww. cenę, to będę bardzo zobowiązany. Najtańszą na alledrogo widziałem za 215, a to już dla mnie płynąca na fali aktualnie panujących trendów testowania szczytów cenowych cebula. :D
Z miesiąc temu widziałem za 150, to wcześniej nawet za 120 ale to już uważam była okazja. Jak to z niedostępna gra - śledzić, obserwować. ;)

Przez ten wątek będziesz miał utrudnione zadanie bo może ktoś jeszcze zacznie polować.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki tylko... krótsza.

Post autor: Kin@a »

Może "Historia" od Barda?
ODPOWIEDZ