Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Cześć,

Szukam gry planszowej najlepiej w świecie fantasy z mechanikami typowymi dla RPG, rozwój bohatera itp.
Najważniejsze, żeby gra posiadała dobry wariant solo. Zwykle w 80% gram solo a w 20% gram z żoną, tak więc ważniejsze żeby wariant solo był Ok. Druga ważna sprawa, jako że planszówki to także sposób dla mnie żeby wieczorami nie gapić się w ekran to najlepiej żeby wariant solo był bez wspomagacza w stylu aplikacja na telefon. Tak więc rozumiem, że Descent z miejsca odpada?

W planszówkach jestem raczej początkujący, ale nie lubię gier zbyt łatwych. Na koncie mam typowe euro, 7 cudów, Smallworld, Catan plus Neuroshima, Summoner Wars.

Obecnie zagrywam w Zombicide Czarna Plaga i jestem zachwycony, planuje już zakup dodatków. Uwielbiam prowadzić 6 bohaterów :). Potrzebuję innej gry żeby trochę urozmaicić rozgrywkę i nie grać ciągle w jedną gre.

Zrobiłem drobny research i zaciekawiły mnie tytuły:

1. Runebound 3ed z dodatkiem Nierozerwalne Więzi.
2. Sword and Sorcery
3. Gloomhaven
4. Mage Knight

Plus niby inny klimat ale wyglądają Ok:
5. Nemesis
6. Horror w Arkham

Czytałem recenzje i wiem, że Runebound z tych wszystkich gier jest chyba najłatwiejszy? Mage Knight to już waga super ciężka. Pytanie, czy pominąć gry łatwiejsze jak Runebound i od razu skoczyć na głęboką wodę jak Mage Knight i Sword and Sorcery? Podejrzewam, że gdy zagram w te tytuły to do łatwych gier jak Runebound już nie wrócę?

Oczywiście, dla mnie 50% fanu z gry to malowanie figurek, tak więc fajne i ciekawe figurki to duży plus dla gry.

I jeszcze takie zboczenie, że lubię czytać instrukcje i poznawać zasady ;).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :).
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Yuri »

Sprawdź sobie proszę przede wszystkim Folklore The Affliction. Idealnie się wpasowuje w Twoje wymagania. W wątku "W co ostatnio gralem" jest kilka moich relacji ze zdjeciami z tej gry. Da Ci to sądzę pewny obraz.

Co tam dalej z mniej znanych, a wartych uwagi tytułów...przede wszystkim Shadows of Brimstone" z fanowskim Hexcrawl Campaign.

Dalej możesz zerknac na "The Others" (ta z dod. fanowskim zmieniającym w coop) i "Deep Madness" ale tutaj jest reset postaci co misje, więc ma to mniej stycznych z tym co piszesz.

To z wydanych już pozycji. Nie wydanych niw poruszam rozumiem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Bruno »

damianKr pisze: 12 sty 2021, 12:58 Zrobiłem drobny research i zaciekawiły mnie tytuły:

1. Runebound 3ed z dodatkiem Nierozerwalne Więzi.
2. Sword and Sorcery
3. Gloomhaven
4. Mage Knight
Gry nr 2-4 były wielokrotnie porównywane tu, w tym dziale forum - użyj wyszukiwarki, znajdziesz sporo interesujących Cię opinii.

Jak najbardziej można równie dobrze grać w ciężkie gry jak Mage Knight, a potem zasiąść do partyjki czegoś lekkiego jak Runebound. Oba tytuły dostarczają różnej rozrywki, bo poza światem fantasy i rozwojem bohatera mechanicznie niewiele je łączy :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: arturmarek »

Wydaje się, że Tainted Grail idealnie wpisuje się w Twoje wymagania. Jest "typowo RPGowy" rozwój postaci, jest duzo czytania (nie instrukcji, ale księgi eksploracji), są figurki do pomalowania, dodatkowo można dokupic pudło pięknych, "bezużytecznych" figurek. Problemem może być teraz dostępność w "normalnej" cenie. Niedługo mają otworzyuć PM, więc jak poprosisz kogoś wspierającego, to pewnie uda Ci się zamówić, oczywiście jeśli nie zależy Ci na czasie, a zależy na cenie.

Do grania solo, możesz też się przyjrzeć The 7th Continent. Dostępne tylko z drugiej ręki i jedynie po angielsku (lub francusku). Rozwój postaci jest nietypowy, bo polega na dodawaniu kart do dużej talii, która jest jednocześnie energią. Bardzo specyficzna rozgrywka, także polecam obejrzeć jakieś gameplaye przed zakupem.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Kurcze, już byłem skołowany mnogością tytułów do nabycia, a wy jeszcze mi dołożyliście kolejne :) :).
Folklore The Affliction
Wygląda to super, szkoda że tylko wersja angielska, ale jakoś dużym problemem to nie jest. Gorzej, że czas oczekiwania to około miesiąc. No i czy ta cena nie jest za niska? 280 zł za taką grę? Przykładowo Gloomhaven kosztuje ponad 500 zł.
Tainted Grail
Również wygląda super, ale poczytałem trochę opinie i widzę głosy niezadowolenia, że system walki jest taki sobie.

Teraz to już kompletnie nie wiem za co się zabrać. Czy lepiej kupić coś mniej złożonego? Np. Runebound? Zaleta Runebound 3ed jest to że jakby co to mogę pograć z żoną bo zapewne w inne tytuły będą ciężkie do ogarnięcia dla nie wtajemniczonych.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Yuri »

damianKr pisze: 12 sty 2021, 14:44 Kurcze, już byłem skołowany mnogością tytułów do nabycia, a wy jeszcze mi dołożyliście kolejne :) :).
Folklore The Affliction
Wygląda to super, szkoda że tylko wersja angielska, ale jakoś dużym problemem to nie jest. Gorzej, że czas oczekiwania to około miesiąc. No i czy ta cena nie jest za niska? 280 zł za taką grę? Przykładowo Gloomhaven kosztuje ponad 500 zł...
Można w tą grę wsiąknąć mocniej, zapewniam :) Miała 3 Kickstartery, ale wersje retail jak piszesz można "dorwać" w dobrej cenie np na ebayu. Wg mnie "Folklore..." idealnie utrafia w Twoje gusta.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Można w tą grę wsiąknąć mocniej, zapewniam :) Miała 3 Kickstartery, ale wersje retail jak piszesz można "dorwać" w dobrej cenie np na ebayu. Wg mnie "Folklore..." idealnie utrafia w Twoje gusta.
Przeczytałem twoje wpisy z rozgrywki i nabrałem ogromnej ochoty na gre :).

A czy można zakupić tą grę przez kickstartera? Interesują mnie jeszcze dodatki i zestaw figurek do malowania.

A jak wygląda sprawa z regrywalnością? Czy po przejściu scenariuszy chce się jeszcze grać, czy raczej gra do sprzedania?

Czy gra posiada jakiś mechanizm 'quick save'? Czy jak już zacznę grać to muszę cisnąć 10 godzin zanim skończę?

No i oczywiście najważniejsze pytanie ponieważ widzę, że jesteś wyjadaczek tego typu gier, czy na 100% procent możesz tą gre polecić osobie z takim planszuwkowym doświadczeniem jak moje?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Yuri »

damianKr pisze: 12 sty 2021, 17:44
Można w tą grę wsiąknąć mocniej, zapewniam :) Miała 3 Kickstartery, ale wersje retail jak piszesz można "dorwać" w dobrej cenie np na ebayu. Wg mnie "Folklore..." idealnie utrafia w Twoje gusta.
Przeczytałem twoje wpisy z rozgrywki i nabrałem ogromnej ochoty na gre :).

A czy można zakupić tą grę przez kickstartera? Interesują mnie jeszcze dodatki i zestaw figurek do malowania.

A jak wygląda sprawa z regrywalnością? Czy po przejściu scenariuszy chce się jeszcze grać, czy raczej gra do sprzedania?

Czy gra posiada jakiś mechanizm 'quick save'? Czy jak już zacznę grać to muszę cisnąć 10 godzin zanim skończę?

No i oczywiście najważniejsze pytanie ponieważ widzę, że jesteś wyjadaczek tego typu gier, czy na 100% procent możesz tą gre polecić osobie z takim planszuwkowym doświadczeniem jak moje?
Obecnie wersje z KSa tylko z drugiej ręki, ale da sie. Sam tak kupowałem :)

Co do scenariuszy to ich ilość powoduje że nie jest kwestia ponowne przejście, a w ogóle przejście :) ja np myślę składać nowa drużynę co iles-tam-misji. Teraz złoże drużynę kurtyzana-naukowiec-iluzjonista- jeszcze z jeden racjonalista
:)

I takim teamem zmierze się z lokalną fauna i flora

Gra ma jak najbardziej opcje zapisu, po prostu ja miałem więcej czasu to wykorzystywalem ile się dalo :) tym się nie sugeruj ;)

Co zaś się tyczy ciężkości gry to ja jestem stazowo młodym graczem i w zasadzie od razu usiadlem do tego typu tytułów. Nie, nie żałuję, polecam ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Obecnie wersje z KSa tylko z drugiej ręki, ale da sie. Sam tak kupowałem :)
Ehh szkoda jednak preferuję nowe gry. Zapach otworzonego pudełka i wyciskanie elementów jest bezcenne :).
Wydaje się, że Tainted Grail idealnie wpisuje się w Twoje wymagania. Jest "typowo RPGowy" rozwój postaci, jest duzo czytania (nie instrukcji, ale księgi eksploracji), są figurki do pomalowania, dodatkowo można dokupic pudło pięknych, "bezużytecznych" figurek.
Dlaczego bezużytecznych?
Czy ktoś kto posiada Tainted Grail może się wypowiedzieć na temat systemu walki? Oglądałem filmiki i dopasowywanie kart wydało mi się mało emocjonujace. Już chyba lepiej wypada przerzucanie żetonów w Runebound, ale moge się mylić.
Niedługo mają otworzyuć PM, więc jak poprosisz kogoś wspierającego, to pewnie uda Ci się zamówić, oczywiście jeśli nie zależy Ci na czasie, a zależy na cenie.
A co oznacza że otworzą PM? Nie jestem jeszcze obeznany w terminologi ;). Bardziej by mi zależało żeby zamówić zestaw z dodatkami a o to poza kickstarterem ciężko.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Yuri »

damianKr pisze: 12 sty 2021, 19:59
Obecnie wersje z KSa tylko z drugiej ręki, ale da sie. Sam tak kupowałem :)
Ehh szkoda jednak preferuję nowe gry. Zapach otworzonego pudełka i wyciskanie elementów jest bezcenne :).
...
Większość KSow tak odkupisz ;p masa ludzi ich nawet nie rozpakowuje, tak jest prawda :) osobiście odkupilem w takim stanie dokładnie 7 pledgy. Czyli w sumie wszystkie jakie kupiłem w ten sposób. Najstarszy byl z 2013, kupiony w 2018.

Tu masz np. fajną ofertę na pierwszy i drugi KS:

https://www.ebay.co.uk/itm/Folklore-The ... Sw6tNdrIXx
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Gra fajna, ale cena powala. Za tyle mogę mieć Runebound, Mageknight i zapewne jeszcze coś :). Chociaż z drugiej strony strasznie kuszace...

A co sądzicie o tej ofercie na Tainted Grail https://www.sklep-onyks.pl/pl/p/Tainted ... A-KS/13535
Warto tutaj zakupić gre?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Yuri »

damianKr pisze: 12 sty 2021, 22:19 Gra fajna, ale cena powala. Za tyle mogę mieć Runebound, Mageknight i zapewne jeszcze coś :). Chociaż z drugiej strony strasznie kuszace...

A co sądzicie o tej ofercie na Tainted Grail https://www.sklep-onyks.pl/pl/p/Tainted ... A-KS/13535
Warto tutaj zakupić gre?
To dobra cena na TG. Chyba że chcesz poczekać do okolicy kwietnia/maja to trafią na handelełe zapewne pledge z dodatkami Red Death, Last Knight itd. Choć w sumie sama podstawka to masa grania, można spróbować.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Obydwie gry wyglądają super, ciężka decyzja.
Ok, podsumowanie, popraw mnie jeśli się mylę:

1. Folklore pod względem walki jest zapewne dużo bardziej rozwiniete od TG? Mamy rzuty kośćmi a to coś czego szukam.
2. TG zapewne będzie można jeszcze zamówić, tzn. gra mi nie ucieknie? A Folklore powoli kończy się na rynku?
3. Rozumiem, że Folklore i TG to zupełnie różne gry niż Mage Knight i reszta które podałem? To chyba typowe Doungeon Crowlery?
4. Runebound 3ed chyba wypada dość blado w porównaniu z resztą tytułów?

70% jestem przekonany do Folklore, cena jest ogromna, ale ile malowania i rozgrywki ;

Czy dobrze rozumiem, że dostawa z UK i nalezy jeszcze doliczyć dodatkowe opłaty?
Import charges:
£62.24 (amount confirmed at checkout)

To prawie 360 zł za dostawe.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Yuri »

damianKr pisze: 12 sty 2021, 22:42 Obydwie gry wyglądają super, ciężka decyzja.
Ok, podsumowanie, popraw mnie jeśli się mylę:

1. Folklore pod względem walki jest zapewne dużo bardziej rozwiniete od TG? Mamy rzuty kośćmi a to coś czego szukam.
2. TG zapewne będzie można jeszcze zamówić, tzn. gra mi nie ucieknie? A Folklore powoli kończy się na rynku?
3. Rozumiem, że Folklore i TG to zupełnie różne gry niż Mage Knight i reszta które podałem? To chyba typowe Doungeon Crowlery?
4. Runebound 3ed chyba wypada dość blado w porównaniu z resztą tytułów?

70% jestem przekonany do Folklore, cena jest ogromna, ale ile malowania i rozgrywki ;

Czy dobrze rozumiem, że dostawa z UK i nalezy jeszcze doliczyć dodatkowe opłaty?
Import charges:
£62.24 (amount confirmed at checkout)

To prawie 360 zł za dostawe.
Szczerze Ci powiem, że nie wiem jak z dostawą obecnie. Kupowałem z jUKej 3 KSa Folklore jakieś 3-m-ce temu i normalnie dałem jedynie chyba 100 za kuriera. Nie doliczono żadnych opłat. No, ale obecnie Brexit itd i tutaj po prostu nie mam informacji.

ad.1 walka jest zupełnie w nich inna. W TG masz mechanikę kart. Coś ala domino oparte o symbole i synergie miedzy nimi. W "Folklore" klasyczna walka oparta o "percentile dice" ala D&D
ad.2 To prawda, czas TG dopiero nadchodzi :) Wersja PL dodatków (tzw. druga fala KS) ma być w okolicy kwietnia/maja bodajże. Sam czekam na swój pledge. KSy 1 i 2 "Folklore" stają się coraz trudniejsze do zdobycia. A jest w nich wiecej dobra, niż w wersji all-in 3 KS tejże gry. Opisałem to szczegółowiej w wątku gry (w znaczeniu różnice).
ad.3 Zdecydowanie inne. TG to... jedyne porównanie jakie znajduje to "7th Continent". Dla mnie to paragrafówka na sterydach (i za to ją wsparłem:) ). "Folklore" to zaś najbliższe klasycznemu doświadczeniu RPG na planszy ala D&D co możesz spotkać. Przynajmniej ja na nic innego nie trafiłem. I tak, ma aspekt Crawlerów w sobie. "Wskakuje" w ten tryb gdy "uruchamia się" walka.Mage Knight = nie grałem, nie wypowiem się. Ala wania mi strasznie eurasem w przebraniu ameri z daleka ;p
ad.4 Raczej tak, ale również nie grałem. Opieram się tylko na recenzjach innych.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Testowo dodałem do koszyka i koszt wraz z dostawą to, biorąc pod uwagę koszt funta to około 1770 zł. To chyba trochę dużo :).
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: arturmarek »

Co do TG, to obejrzyj sobie tutorial na kanale Gaming Rules, tam jest przykładowa walka/dyplomacja. Ja jestem mało doświadczony w planszówki z okolic RPG, więc ciężko mi porównać. Mi się te walki wydają przyjemnymi łamigłówkami, nie powiedziałbym, że to prosty system walki. Narzekania jakie widziałem to downtime spowodowany walką, ale grając solo nie masz tego kłopotu. Kombinowanie z walkami jest dwojakie, po pierwsze w każdej walce próbujesz wygrać, lub uciec w odpowiednim momencie, ale też kombinujesz w czasie rozwoju postaci i przed rozpoczęciem dnia jakie karty zostawić w swojej talii. Dodatkowo są dwa rodzaje spotkań: Walka i Dyplomacja, do każdego masz inne talie, inne skille, inne warunki zwycięstwa itp.

Co do bezużyteczności figurek to miałem na myśli dodatek, która można było dobrać w pledge'u, który składał się z dużej liczby figurek strażników. Strażnicy to tacy, powiedzmy bossowie, ale nie wszyscy pojawiają się w grze (przynajmniej niekoniecznie), a nawet jeśli się pojawiają, to często są tam jedną turę, lub nawet zostają pokonani w turze, w której się pojawiają. Także średni czas jaki taka figurka spędzi na stole, to jakieś 2,5min. To nie tyczy się figurek z podstawki, gdzie są 3 Menhiry, gdzie 1 jest zawsze na stole, figurki postaci, i figurka Pierwszego.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: andrzejstrzelba »

damianKr pisze: 12 sty 2021, 23:35 Testowo dodałem do koszyka i koszt wraz z dostawą to, biorąc pod uwagę koszt funta to około 1770 zł. To chyba trochę dużo :).
Jeżeli gra naprawdę Ci się podoba to powiem tak "kupuj".
Piszesz, że za te pieniądze możesz mieć Runebound, Mage Knight i pewnie jeszcze kilka sztuk "Skody Octavia", albo możesz iść w jakość i kupić jednego Mercedesa S600 😀.
Mnie Yuri zaraził Shadows of Brimstone i też już leci kasa, ale to tylko pieniądze. Radość z gry jest i dobrze spędzony czas jest ważniejsza.
Życzę dobrej decyzji 👍👍👍
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Golfang »

Yuri pisze: 12 sty 2021, 22:24
damianKr pisze: 12 sty 2021, 22:19 Gra fajna, ale cena powala. Za tyle mogę mieć Runebound, Mageknight i zapewne jeszcze coś :). Chociaż z drugiej strony strasznie kuszace...

A co sądzicie o tej ofercie na Tainted Grail https://www.sklep-onyks.pl/pl/p/Tainted ... A-KS/13535
Warto tutaj zakupić gre?
To dobra cena na TG. Chyba że chcesz poczekać do okolicy kwietnia/maja to trafią na handelełe zapewne pledge z dodatkami Red Death, Last Knight itd. Choć w sumie sama podstawka to masa grania, można spróbować.
Kurcze ale insert mi się bardzo podoba - tak bardzo że nie wiem czy nie poszukać i kupić samego insertu. Zastanawia mnie jednak czy jak otryzmam SG to ten insert pomieści wszystkie SG do pudła z podstawki? Obawiam się że może być problem.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 758
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 660 times
Been thanked: 771 times
Kontakt:

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: anitroche »

damianKr pisze: 12 sty 2021, 23:35 Testowo dodałem do koszyka i koszt wraz z dostawą to, biorąc pod uwagę koszt funta to około 1770 zł. To chyba trochę dużo :).
Możesz zawsze się pobawić w zakup tego wszystkiego z różnych źródeł:
1. na Amazonie amerykanskim możesz zamówić poniższe dwie pozycje. Koszt obu pudełek plus wysyłka do Polski to: 673,80 zł
Folklore The Affliction (Core Game)
Folklore The Affliction: Dark Tales

2. W brytyjskim sklepie Zatu można zamówić w pre-order set figurek (warto chyba jednak najpierw do nich napisać, kiedy się spodziewają dostawy), chociaż tu też pewnie cło będziesz musiał zapłacić, no ale będzie mniejsze niż za kupowanie wszystkiego za prawie 300 GBP, trzeba by się wczytać, ile takie cło wynosi po brexit (p.s. wejdź sobie na kanał YouTube BrokenMeeple - on tam ma stały kod 5% zniżki do tego sklepu i na wielu filmikach zaczyna od przypomnienia, że ma ten kod i chyba też daje go w opisach filmów, chociaż przy zamówieniu za 50 GBP to ta zniżka znikoma ;) )
https://www.board-game.co.uk/product/fo ... s-box-set/

3. Ghost Miniature Pack możesz zakupić z planszomania.pl (mają też podstawkę gry, ale to musisz policzyć, czy bardziej opłaca się zamówić od nich czy z amazona), dodatkowo jak się zarejestrujesz i napiszesz jakąś dłuższą recenzję na jakąś grę u nich w sklepie to przyznają ci dodatkowy rabat 4% do zakupu jednej gry (można napisać kilka recenzji to rabatów - każdy do wykorzystania na jedną grę - będzie więcej) lub możesz zagadać do kogoś na forum kto ma 10% zniżki w tym sklepie, żeby ci zamówił. Dodatkowo sklep ten ma bardzo tanią wysyłkę, więc na tym też się trochę oszczędza. EDIT: oba pudełka są z tego co widzę też w polskim sklepie DragonEye.

Jakby nie było to i tak myślę, że za komplet niestety ale zapłacisz coś ponad 1000 zł ;) jednak patrząc, że gry praktycznie nigdzie nie ma, to brałabym, bo zawsze możesz w razie czego odsprzedać w dobrej cenie, jeśli jednak się nie spodoba albo już ją ograsz
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Pynio
Posty: 859
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 120 times
Been thanked: 111 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Pynio »

Kingdom Death Monster.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Azel »

Rzuć okiem na Zerywię - słowiańskie klimaty. Można jeszcze dostać na crowdmade.pl.
Jeśli w TG nie odpowiada ci walka, bo nie ma kości, to w Z masz i dodatkowo fajnie można nimi manipulować.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Rzuć okiem na Zerywię - słowiańskie klimaty. Można jeszcze dostać na crowdmade.pl.
Jeśli w TG nie odpowiada ci walka, bo nie ma kości, to w Z masz i dodatkowo fajnie można nimi manipulować.
No i musiałeś mi to zrobić? :) Kolejna fajna gra....

Czy ktoś z was grał w Etherfields? Jest otwarty pledge na KC, myślę sobie dodatkowo zamówić.

Mam do sprzedania Playstation 5 tak więc budżet będzie wystarczający na planszówki a mam dużo do nadrobienia ;).


Jeszcze taki offtopic, jestem w trakcie namawiania żony że jednak przyda nam się duży stół do mieszkania, bo wiadomo wspólne obiady itp. ;) ;) ;). Tak więc mniej więcej jakich rozmiarów kupic stół żeby pomieścił te 'większe' planszówki? :) :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Yuri »

damianKr pisze: 13 sty 2021, 12:12
Rzuć okiem na Zerywię - słowiańskie klimaty. Można jeszcze dostać na crowdmade.pl.
Jeśli w TG nie odpowiada ci walka, bo nie ma kości, to w Z masz i dodatkowo fajnie można nimi manipulować.
No i musiałeś mi to zrobić? :) Kolejna fajna gra....
Jeszcze taki offtopic, jestem w trakcie namawiania żony że jednak przyda nam się duży stół do mieszkania, bo wiadomo wspólne obiady itp. ;) ;) ;). Tak więc mniej więcej jakich rozmiarów kupic stół żeby pomieścił te 'większe' planszówki? :) :)
No cóż... najlepszy będzie taki dedykowany do gier planszowych z podwójnym dnem :p jakbyś chciał to daj znać :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: arturmarek »

damianKr pisze: 13 sty 2021, 12:12 Czy ktoś z was grał w Etherfields? Jest otwarty pledge na KC, myślę sobie dodatkowo zamówić.
Ja właśnie zamówiłem w tym late pledge. Nie pisałem o Etherfields, bo to nie bardzo fantasy i chyba też niewiele rozwoju postaci. Mnie kupili tematem i nawet za wiele nie czytałem/ogladałem nt mechanik itp. Jeżeli nie szukasz gry na już i jednak nie musi być fantasy, to możesz sobie też przypilnować ISS Vanguard. Niestety kampania zamknęła się kilka dni temu, ale pewnie otworzą PM i będziesz mógł kogoś wspierającego poprosić o domówienie drugiej kopii, może się nawet zaoszczędzi na przesyłce.
damianKr pisze: 13 sty 2021, 12:12 Mam do sprzedania Playstation 5 tak więc budżet będzie wystarczający na planszówki a mam dużo do nadrobienia ;).


Jeszcze taki offtopic, jestem w trakcie namawiania żony że jednak przyda nam się duży stół do mieszkania, bo wiadomo wspólne obiady itp. ;) ;) ;). Tak więc mniej więcej jakich rozmiarów kupic stół żeby pomieścił te 'większe' planszówki? :) :)
Ja mam 180x90cm i grając na przeciwko w większe gry bywa ciasno. Nie zdarzyło mi się, aby mieć szczególne problemy ze zmieszczeniem gry, ale np. grając w Terraformację Marsa ze wszystkimi dodatkami, musze planować gdzie co położyć, żeby mi się projekty pomieściły.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Nigdy nic nie zamawiałem na KC i powiedzcie mi, kiedy zamawiam wczesny pledge, dla Etherfields dostawa jest na 3 kwartał 2021 to płatność wymagana jest natychmiast, czy można gre 'zaklepać' i zapłacić później?
No cóż... najlepszy będzie taki dedykowany do gier planszowych z podwójnym dnem :p jakbyś chciał to daj znać :)
Ehhh wiem, ale ciężko będzie to wytłumaczyć żonie ;).
ODPOWIEDZ