"Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: Robuzz »

To, żeby nie było, ja, który kilka razy w Starcrafta grałem, polecę go 8)

Bardzo ładnie spełnia większość warunków i ma na prawdę świetny system rozkazów i bardzo sprytnie rozwiązaną walkę (jest pewna doza losowości - w tym jakie karty dociągniesz [...ale w sumie można na to wpływać np. kupując różne ciekawe ulepszenia], ale koniec końców to Ty decydujesz którą zagrasz :)).
Jedyne co można mu w świetle tych warunków zarzucić to raczej brak handlu i może nie największa doza dyplomacji (w porównaniu do niektórych innych gier tu omawianych, np. wybitnie dyplomacyjnego Senji), choć to akurat zależy od graczy.
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: Aba »

Starcraft to ja mogę polecić każdemu i wszędzie, nawet jak chce kupić kooperacyjną to polecam Starcrafta w wersji 2vs2 :P
matyui
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2009, 03:47

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: matyui »

starcrafta pewnie skusze się w wakacje jak bedę miał wiecej gotówki, bo narazie 230 za 1 gre to sporo( w sumie za 260 to mam coe i szoguna jakbym chciał mieć u siebie na półce).

Tak więc podsumowując SC, AoE, GoT, odkładam na bok z wymienionych wyżej powodów na tak zwane później.

Do finału przeszły:

1. Senji - plus za dyplomacje minus za liczbe graczy(4 to też dla wielu mało :D)
2. CotE - plus za całokształt minus za długość rozgrywki
3. Struggle of Empires - plus za mnogość wojen i sojusze minus podobno wygląd gry dorównuje urodzie urodziwej Niemki ;D
4. Antike - z niewielkimi szansami na zwyciestwo
Wybrałem te pozycje ponieważ ich cena jest dla mnie do zaakceptowania, znam ich zalety ale wciąż nie wiem które wady będą dla mnie nie do przyjęcia jak narazie.

W sumie te plusy i minusy to tak tylko stereotypowo dałem do wywołania dyskusji, ale podpowiem wam iż docelowi gracze to zwykle 2 pary więc zwykle 2 chcących wojować kolesi no i 2 kobiety z czego jedna zrobiłaby wszystko by zniszczyć mi życie ;D

prosze o wasze podpowiedzi
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: Sandman »

Gra o Tron 127,90 zł
Age of Empires 145 zł
i odpadły z powodów finansowych,
Struggle of Empires 150 zł
i ...
został w grze. Ciekawe. :P
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
matyui
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2009, 03:47

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: matyui »

gra o tron odpadla z innych powodów :P a cena gota z dodatkiem bez którego nie chce jej kupować to nie 129 zt. AoE mamy w grupie wiec narazie zagram na grupowym puki dziewczyna się nie przekona do tej gry. heh pozdr
Ostatnio zmieniony 08 maja 2009, 12:40 przez matyui, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: Odi »

A czemu odpadło Mare Nostrum?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: Veridiana »

Ciekawe, że przy takich wątkach zawsze się targujemy i przekonujemy i usilnie staramy jakbysmy to my mieli na tych zakupach zarobić :wink:
matyui
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2009, 03:47

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: matyui »

z dodatkiem to też ponad 250 zt. poza tym kilka komentarzy zniechęciło mnie w stosunku do ceny.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: MacDante »

Szkoda że cena tu gra taką rolę. Czasami lepiej dorzucić trochę grosza i mieć coś 100xlepszego.

Niewiem dalczego nikt nie wspomniał o Twilight Imperium (dal nie zorientowanych Taki Master Of Orion na planszy)? Może i jest cholernie droga z dodatkiem :) Ale spełnia większość punktów z postu pierwszego.

1. Dużo prowincji (kosmos jest nieskończony i za każdym razem inny)
2. Typ walki nie oparty na kostkach - (Tu masz kostki 10 ale system walki jest zbalansowany i wiele zależy od strategi)
3. Interakcja między graczami na wysokim poziomie - dyplomacja, handel i wojna (tylko to się liczy)
4. Zbalansowanie między wojną a rozwojem gospodarczym - choć lepiej by było więcej walki niż więcej bydowania. (masz tu wszytko od walki/polityki/ekonomi/ekspansii po handel i pokojowe rozwiązania)
5. Rozgrywka oparta na systemie rozkazów. (Karty strategi mówią same za siebie)
6. Interesująca mapa. (zawsze inna)
7. Długość rozgrywki - najlepiej gdyby nie za długa z możliwością przedłużenia(1-3 h). (tu projekt odpada minimum 6 godzin a przy doświadczonych graczach mozna ukończyć w 4 jednakże im dłużej tym lepiej)
8. Mnogość możliwości osiągnięcia zwycięstwa i niepowtarzalność rozgrywki (tak jak w każdej grze ) (patrz punkt 3, 4 i 6)
9. rozgrywka najlepiej by była możliwa od 2 osób (oczywiscie w tym wariancie nie zależy mi na dyplomacji a na czystej potyczce 2 panstw/rodów) (od 3 minimum)

PS: dlaczego Mare Nostrum odzrzuciłeś także idealnei spełnia wymagania, ale jak Mare Nostrum to tylko z dodatkiem. KONIEC I KROPKA! :)
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: FormatC »

Ja mysle, ze nikt nie wspomnial o TI wlasnie ze wzgledu na to, ze wiekszosci z tych punktow jednak NIE spelnia... Po co wciskac komus gre z milionem kostek skoro zalezy mu na bezkostkowej walce? Albo taka, ktora dziala od 3 (a wlasciwie od 4) osob w gore jesli zaznacza, ze chcialby moc pograc w 2? No i ten masakrujacy czas rozgrywki... :|

Swoja przygode z planszowkami zaczynalam wlasnie m.in. od TI i nadal uwazam, ze gra ma swietny klimat, jest b. ladnie wykonana, a przez pierwsze 2 godziny wrecz pasjonujaca, ALE po tym, jak poznalam inne gry, takie, ktore da sie skonczyc w mniej niz 6 godzin a przy tym zapewniaja tyle samo zabawy, co pierwsze 2h TI, to jakos nie mam ochoty wracac do tego kolosa... :|

Niemniej jednak przyznaje, ze jesli chodzi o "epickosc" rozgrywki i poczucie, ze naprawde budujemy swoje "imperium", to TI jednak nie ma sobie rownych... :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: Tommy »

FormatC pisze:Ja mysle, ze nikt nie wspomnial o TI wlasnie ze wzgledu na to, ze wiekszosci z tych punktow jednak NIE spelnia... Po co wciskac komus gre z milionem kostek skoro zalezy mu na bezkostkowej walce? Albo taka, ktora dziala od 3 (a wlasciwie od 4) osob w gore jesli zaznacza, ze chcialby moc pograc w 2? No i ten masakrujacy czas rozgrywki... :|
Dokładnie! Mam wrażenie, że polecanie TI w tym temacie to jednak nietrafiony pomysł i tyle. Jeżeli gra nie spełnia podstawowych (nie tych jakbym to nazwał dodatkowych) wymogów - jak czas/ ilość osób - to po co robić coś na siłę?

TI to w tak na prawdę minimum 6h (przynajmniej z mojego doświadczenia) i na pewno przydałyby się 4 osoby - jak ktoś szuka 1h do max 3h i od dwóch osób to chyba nie ma sensu drążyć tematu TI.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: "Teritory control"(strategia z mapką) którą wybrać?

Post autor: ragozd »

A ja polecam SoE. Z drugiej reki za ok 70-80 zl cho chwila jest do wziecia. A niemiki tez sa ladne, nie wiem co chcecie od tej gry :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
ODPOWIEDZ