gry podobne do gry Focus

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

gry podobne do gry Focus

Post autor: staszek »

czy pamięta ktoś grę popularną w latach 80 wydaną przez firmę labo-podobnie jak Eurobiznes-nazywała się Focus.
czy isnieje jakaś współczesna wersja tej gry bądź jakaś podobna?
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: gry podobne do gry Focus

Post autor: Smerf Maruda »

Popatrz na rekomendacje na tej stronie:

http://boardgamegeek.com/boardgame/789

Swoją drogą, to pierwsza gra, przy której widziałem "Strong recommendation". Może coś z GIPF?
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: gry podobne do gry Focus

Post autor: blazej »

Podobny do Focus jest DVONN z GIPF. A Focus we własnej osobie był ostatnio na Allegro.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: gry podobne do gry Focus

Post autor: folko »

Kiedyś sporo w Focusa grywałem, obecnie znając trochę więcej tytułów bardziej polecam Dvonna i Tzaara (o podobnej mechanice)...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: gry podobne do gry Focus

Post autor: Veridiana »

jakby co to ja mam Focusa... leży... :D lubiłam smród tego plastiku :lol: pamiętam jak rodzice sie uparli, że mi go kupią pod choinkę a ja nie chciałam. potem ja chciałam w to grać a oni nie. bez sensu :roll:
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: gry podobne do gry Focus

Post autor: wolfe »

Wg Faiduttiego spodobają ci się: Avalam Bitaka (Focus, Pogo and Avalam Bitaka use the same basic idea: move pawns to create towers, and try to control the top pawn of most towers.), Dvonn (Dvonn is a stacking game in the line of Sid Sackson's Focus), Hekla (the mechanics have very little in common, the strategy in Hekla reminds me of Focus), Lines of Action, Ooyoo, Pogo (Pogo is a clearly intended as Focus light.), Yinsh, Zertz,
Babylone. Poczytaj tutaj: http://www.faidutti.com/index.php?Modul ... eque&id=90
A ja jeszcze polecam Abande
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
ODPOWIEDZ