Ekonomia - wanted dead or alive!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Veridiana »

Dziś zagrałam w świeżo zakupioną pachnącą (przeterminowana kawa tyż woniała) Guatemala Cafe. partia dwuosobowa.
przede wszystkim chcę powiedzieć, że wykonanie gry jest REWELACYJNE!!! jest to najlepiej wykonana gra jaką spotkałam. po prostu supcio :mrgreen: kolory i faktura plansz, dokładność wykonania drewnianych elementów: kształt, kolor, polakierowanie; żetony hop siup z wyprasek; naklejki jednakowe, żadnych uchybień; żetony gładkie, mocne, równe; wszystkie elementy graficzne i 3D duże i klarowne. po prostu bajka dla oka i w dotyku :D i mistrzostwo świata. do tego ekonomiczne pudełko, niskie, zero miejsca dla powietrza, ciężkie.
sama gra bardzo prosta ale i ciekawa. naprawdę przyjemna pierwsza rozgrywka. moja pierwsza fascynacja (gdy jeszcze przeglądałam asortymenty sklepów w sieci i każdy obrazek pudełka przyprawiał mnie o dreszcze) trafiona!

z kolei Caylus Magna Carta - spodobała mi się, tym bardziej, że kuzynka się w niej zakochała i jest zapalonym przeciwnikiem a z takimi gra sie najlepiej. dziś mnie totalnie rozłożyła na łopatki. też by się więc nadała do kolekcji.

tyle wieści z frontu w poszukiwaniu martwej lub żywej Ekonomii.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Veridiana »

Ostatnie wieści w temacie są takie, że zagrałam wreszcie w Puerto Rico. Na razie 1 partia dwuosobowa, 1 trzyosobowa i 1 cztero. Jak się można spodziewać - im więcej tym weselej.
Gra jest bardzo dobra, co mnie zaskoczyło. Dlaczego zaskoczyło? (pomimo rankingu) Ano, wykonanie takie sobie, a lektura instrukcji nie ujawniła niczego odkrywczego. Podejrzewam, że w roku wydania gra była w jakimś/dużym stopniu oryginalna ale z perspektywy tytułów, które znam nie ma w niej pazura nowości.
Niemniej, rozgrywki zyskały od razu uznanie za wartkość i planowanie. Słowem, wszystkim się spodobało :D Co prawda nie grałam w grupie docelowej, dla której wątek został utworzony tylko znajomo-sąsiedzkiej, ale ostatnio z nią gram więcej.

Wniosek ogólny jest jednak inny - Cuba jest grą baaaaaardzo zbliżoną. Lepszą od PR w zarządzaniu własną planszą, gorszą w wyborze postaci (bo wybieramy tylko dla siebie a nie dla wszystkich). Ma dodatkowy wątek parlamentu no i rewelacyjne wykonanie. Stąd, przy kolejnej partii w PR mam nadzieję przedstawić owo porównanie, co mam nadzieję zaowocuje prośbą "to przynieś znowu Cubę" i okaże się, że znajomi w końcu dorośli do jej zakupu. Przez PR do Cuby jak przez żołądek do serca :D
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Maras »

Myślę, że należy pamiętać choć to nic nie zmienia, że Cuba była inspirowana Puerto Rico choć TERAZ JUŻ WIEM, że to zupełnie inna gra. Właśnie głosy, że to mix mechaniki z Puerto Rico,Caylusa i Filarów skłonił mnie do zakupu. Powiem krótko nie żałuje zakupu. Gra jest bardzo przemyślna, nie jest odwzorowaniem wspomnianych tytułów. Bierze z nich to co najlepsze i daje fajna grę w pigułce. Do tego jeszcze Parlament i prawo głosów. Cuba spodobała, mi się na tyle, że spróbowałem nawet wariantu solo, choć w Agricolę jeszcze się nie skusiłem ani razu. Jak czas pozwoli popełnie niebawem małe co nieco na wideo.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: oopsiak »

Odi pisze: To akurat standard na tym forum. Podajesz kryteria, chcesz czegos dopasowanego na miare, a tu wszyscy radzą:
- gra X jest super - co prawda jest 100 zł droższa niż planowałaś ale WARTOOOO!!!! Sprzedaj złoty łancuszek od Chrzestnej i kup grę X!
- gra Y jest super - co prawda nie działa w 5 osób, tak jak chciałaś, tylko w 2, ale WARTOOO!!! Ogranicz liczbę zapraszanych znajomych (albo grajcie na zmianę) i kup grę Y!
- gra Z jest wybitnie super - co prawda chciałaś coś w wersji PL, a Z jest tylko w wersji francuskiej z niemieckim tłumaczeniem ale WARTOOOOO!!! Najwyżej się nauczysz nowego języka
- gra W jest super mega hiper super - co prawda chcieliście coś o zwierzętach, a W jest o kosmosie, ale WARTOOOO!!! Najwyżej zrobicie re-theming na zwierzaczki
- gra Q jest super wypas - co prawda chcieliście coś dla dzieci ok 6 roku życia, a przy Q najlepiej bawią się 28letni fani Monthy-Pytona ale WARTOOOO!!! Najwyżej z dziećmi zagracie w coś innego - kupcie Q!
<thumb_up> :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Podepnę się pod temat:

Czy ktoś może podzielić się spostrzeżeniami i uwagami odnośnie Traders of Carthage? chciałam kupić dla fana Agricoli i Manili =)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
ODPOWIEDZ