2 osobowy KOSMOS

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: janekbossko »

z Dominionem sie zgadzam :)

a Mr Jacka bede wlasnie probowala w przyszlym tyg dzieki uprzejmosci kolegi.
BTW
zakupilem Dos De Maya - ja ksie nie spodoba..TRUDNO! :mrgreen:

Nie mniej jednak 2 osobowa lekka gra dla kobiety nejest sprawa łatwą...chyba wezme Balloon Cup
Awatar użytkownika
serafin1
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:52

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: serafin1 »

janekbossko pisze: ...chyba wezme Balloon Cup
Zaginione Miasta, które dożywając sędziwego wieku dalej znajdują się w czołówce prostych gier dla 2 osób. Jednak w Balloon Cup losowość poszła o krok dalej. Ma jednak w sobie to coś, co przyciąga uwagę. Nie polecam jej osobom, które nie lubią, gdy ślepy los może zadecydować o wyniku.Dobrze przemyśl, ogólnie gra jest OK
☻/
/▌
/ \
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: janekbossko »

gralem w Balloon Cup i rzeczwiscie troche to przypomnia ZM ale jakos wiecej jest kombinowania a mniej pasjansowosci :) mozna dokladac przeciwnikowi i ta interakcja nadaje temu nowy wymiar.
chcialem Jambo ale ang wersja ma chora cene...
Awatar użytkownika
serafin1
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:52

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: serafin1 »

janekbossko pisze: chcialem Jambo ale ang wersja ma chora cene...
szkoda, że nie chcesz Jambo w jęz. pokemoniastym(niem. przyp. autor) naprawdę DOBRA gra. Jest w rankingu zaraz za ZM. Ale już pomijając ranking, solidna gierka. Na BGG jest instr i tłumaczenie kart. Jeśli masz ZM, BC a mając Jambo to by było dopełnienie. Taka święta trójca :wink: Jestem ciekaw jak jest z grywalnością w Odin's Ravens. Grał ktoś?
☻/
/▌
/ \
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: janekbossko »

no dobra! chyba wezme niemiecka wersje Jambo ALE pod warunkiem ze da sie zrobić naklejki :)

- jest gdzies gotowa wersja do naklejania?
- jaka wielkość kart? pasują do koszulek?
Awatar użytkownika
serafin1
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:52

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: serafin1 »

janekbossko pisze: - jaka wielkość kart? pasują do koszulek?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=7773

ps.

tylko jak wsadzisz w koszulki, to nie bardzo wejdą do pudełka(wgłębienie na karty)
☻/
/▌
/ \
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: jax »

serafin1 pisze:tylko jak wsadzisz w koszulki, to nie bardzo wejdą do pudełka(wgłębienie na karty)
W Jambo nie ma zadnego pudełka z wglebieniem na karty.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: janekbossko »

no wlasnie widzę ze koszulki powinny byc tego mniejszego rozmiaru... i widze ze sporo kart potrzebuje naklejek.

Znalazlem po czesku naklejki na bgg i chcilabym to przerobic na polski. Jakim programem mogę bez problemu edytować pdfy ale zeby można było później polskie znaki wkleić :)
Awatar użytkownika
serafin1
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:52

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: serafin1 »

jax pisze:
W Jambo nie ma zadnego pudełka z wglebieniem na karty.
pomyłka z tym pudełkiem, pewnie mnie nie zrozumiałeś :lol: , wgłębienie-nie w głębienie, nazywaj to jak chcesz, na pewno karty frywolnie nie latają. Także i tak nie włoży tam kart w koszulkach.
janekbossko pisze: Jakim programem mogę bez problemu edytować pdfy ale zeby można było później polskie znaki wkleić :)
Polecam Foxit PDF Editor.
☻/
/▌
/ \
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: Tommy »

janekbossko pisze:no wlasnie widzę ze koszulki powinny byc tego mniejszego rozmiaru... i widze ze sporo kart potrzebuje naklejek.

Znalazlem po czesku naklejki na bgg i chcilabym to przerobic na polski. Jakim programem mogę bez problemu edytować pdfy ale zeby można było później polskie znaki wkleić :)
No i jak tam? Ogarnąłeś temat naklejek do JAMBO?

Chyba się zdecyduję na zakup i albpo niemiecką tutaj, albo angielską z zagranicy będe ściągał. Do niemieckiej zdecydowanie musiałbym mieć naklejki (dla współgraczy).

PS. mam juz z małych KOSMOSów Zaginione miasta (bardzo miodnie się grało), Ballon Cup (znacznie lepsze i fajniejsze), Ubongo das duell i teraz dopełnię czwartą małą grą na 2 osoby.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: yosz »

Tommy pisze:Chyba się zdecyduję na zakup i albpo niemiecką tutaj, albo angielską z zagranicy będe ściągał.
a po co jak jest w planszomanii? http://www.planszomania.pl/karciane/178 ... elska.html dodatek też masz po angielsku: http://www.planszomania.pl/karciane/178 ... nsion.html
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: Tommy »

yosz pisze:
Tommy pisze:Chyba się zdecyduję na zakup i albpo niemiecką tutaj, albo angielską z zagranicy będe ściągał.
a po co jak jest w planszomanii? http://www.planszomania.pl/karciane/178 ... elska.html dodatek też masz po angielsku: http://www.planszomania.pl/karciane/178 ... nsion.html
Wiem, ale weź pod uwagę, że jak dalej są takie ceny jak były wcześniej to można kupić podstawkę angielską za 17,50 usd + przesyłka (nie wiem ile przesyłka), ale obecnie 17,50usd to znacznie mniej (50pln) niż praktycznie 100pln (z wysyłką) z planszomanii.
Oczywiście przesyłka może rozwalić wszystko. a 100 pln nie dam za małą gierkę w stylu tych które kosztowały po 30-60pln.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: 2 osobowy KOSMOS

Post autor: janekbossko »

no ja dalem 80 i nie załuje :) plus juz kupiłem dodatek :mrgreen:
właśnie w Planszomanii dzieki rabatom cena była niższa

stwierdziłem ze nie chce misie bawić w naklejki a ze kart spro ti tekstu duzo to tez talia bedzie zdecydowanie grubsza...szkoda fatygi
ODPOWIEDZ