Dobre gry do alkoholu.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: BloodyBaron »

Jenga rządzi ;)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
G-B-C-h
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: G-B-C-h »

Gra w Jengę ma sens chyba tylko po sporej dawce alkoholu.. :wink:
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: cezaras »

rozumiem, że chodzi o gry nie tyle do grania przy alkoholu (bo takie są wszystkie), co o gry do graniapo dużej dawce alkoholu

wówczas warto polecić:
Zlot czarownic,
Jenga,
Jungle Speed,
blefuj
itp.

w takim stanie bardzo edukacyjne jest Memo (można dostać straszliwy łomot od 7-mio latka)

a jeżeli w więcej osób to polecam Pictionary (do nabycia jest Activity -> z tego co wynika z opisu coś będacego czymś w rodzaju sequela Pictionary)
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: Perpetka »

cezaras pisze:w takim stanie bardzo edukacyjne jest Memo (można dostać straszliwy łomot od 7-mio latka)
U nas 7-latki nie bywają na libacjach... :twisted:
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: cezaras »

cezaras napisał(a):
w takim stanie bardzo edukacyjne jest Memo (można dostać straszliwy łomot od 7-mio latka)
U nas 7-latki nie bywają na libacjach... :twisted:
a jak trafiacie z powrotem do domu?? :D
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 332
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: Wehr »

Jest taka gra fabularna z Nowej Fali, "Niesamowite przygody barona Munchausena" czy jakoś tak. Bardzo prosta, same zasady przewidują spożywanie alkoholu, ale to jest pozycja, przy której najważniejsi są gracze - muszą mieć fantazję, ładnie opowiadać, a wtedy jest śmiechu i radości co nie miara. Szczególnie jak wódka dobra. ;p

"Prawo dżungli" też się świetnie sprawdza przy napojach wyskokowych, im bardziej ekipa zawiana, tym ciekawiej. :mrgreen:

Ostatnio w stanie fatalnym grałem w Radżę, ze mną było naprawdę źle, ale grało się świetnie. Nie jest to jakoś turbo-lekka gra, ale razem z ekipą mamy tendencję do sięgania po tytuły wagi średniej w każdych warunkach (BSG o trzeciej w nocy po wielu, wielu piwach to "norma", w znaczeniu że się zdarzyło).

Ale i tak najlepszy jest tak zwany ch*j (w wersji politycnzie poprawnej "pan"). Gra karciana, w której poza szczęściem ważne są umiejętności i doświadczenie. W ogólniaku grywaliśmy namiętnie całymi dniami, więc doświadczenie mam. Do tego fajnie jest wprowadzać modyfikacje zasad: schodzenie z "podkładem", schodzenie tylko z czterech lub jednego, piki cofane, branie tylko po trzy, branie dowolnej ilości... Przy czym najfajniej jest, kiedy zasady są bardzo sztywne i ograniczają graczy w znacznym stopniu, czyli tylko trzy karty przy ciągnięciu, brak schodzenia z podkładem i do tego piki cofane. Wtedy to jest prawdziwa rywalizacja, bardzo ciężka momentami, trwająca po kilka minut (nawet do kilkunastu, gdy gra dwóch dobrych, doświadczonych graczy). Sama przyjemność. Do tego żargon, który się przy tej grze wytworzył... Piękna, naprawdę piękna gra. Mimo paskudnej nazwy... :-D
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
oen
Posty: 37
Rejestracja: 15 gru 2007, 18:37
Lokalizacja: Wawa

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: oen »

ze swojego doświadczenia najlepsze gry na alkoholową imprezę:

1) jenga
2) http://www.odra1300.org/uploaded_images ... 722089.jpg

pozdrawiam,
oen
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: eazydoor »

Wymieniona wcześniej 6nimmt właściwie jest do grania tylko po alkoholu, jak dla mnie, ale sprawdza sięświetnie :D
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: veljarek »

to może do alkoholu nada się "Ty Robot" przedstawia się znakimicie na małą imprezkę. Na trzeźwo nie warto raczej w to grać.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Dobre gry do alkoholu.

Post autor: janekbossko »

ostatnio pod wpływem albo w trakcje spożywania grałem pierwszy raz w Blue Moon City i dało rade, W 3 graczy byłem na 2 miejscu :mrgreen:

Ja jednak jestem zdania jak pijemy to pijemy a jak gramy to gramy. Nie mówie że 1-2 piwek wypić nie można ale jak to bywa każdy ma inny poziom przyswajania alkoholu i niepotrzebnie mogą zrobic sie problemu o oblewaniu gry vodka juz nie wspomne...

W tamtym roku zdarzyło mi sie zagrac w
Wygrałem ale łeb do tego trzeba mieć mocarny....akurat my używaliśmy Wiśnióweczki i polecam 8)
ODPOWIEDZ