Ambitniejsza gra dla wszystkich :) problem z wyborem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Ambitniejsza gra dla wszystkich :) problem z wyborem

Post autor: Grzech »

kaczkobrzuch:) pisze:Dzięki za porady. Może jeszcze jakiś komentarz odnośnie Descenta? :D :roll:
A grałeś kiedyś w RPG? to coś podobnego - zwlaszcza do DD 3 ed. Raczej powinieneś mieć do tego stałą grupę i po chwili zakup dodatków stanie się niezbędny... Zwłaszcza Road to Legend, później jakieś rozszerzenie z dodatkowymi wrogami...
Awatar użytkownika
kaczkobrzuch:)
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2009, 00:12

Re: Ambitniejsza gra dla wszystkich :) problem z wyborem

Post autor: kaczkobrzuch:) »

W RPG grałem tylko na komputerze/konsoli, to jeden z moich ulubionych gatunków. Grałem we wszystkie możliwe rodzaje od hack&slash po jRPG. O dziwo udało mi się namówić żonę żeby pograła ze mną w Titan Questa (hack&slash) i bardzo się jej podobał :), szczególnie zbieranie "ciuszków" ;). Dlatego tak mnie do tej gry ciągnie tylko boję się że nie będę mógł namówić nikogo z mojego otoczenia do gry ze mną :P (jednak zbliża się urlop i liczę na to że będą dni ze złą pogodą, mam już przygotowany plan jak zmusić ich do gry - wiąże się to z wykręceniem korków :twisted: ... tylko ciiiii).

Co do zobaczenia gier w akcji to teraz nie mam takiej możliwości. Głównie przebywam w Białymstoku i nawet mam znajomego który organizował jakąś imprezę związaną z grami planszowymi/bitewnymi (chociaż nie wiem do końca czy tylko z nimi) ale nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywała ( jakoś nigdy się tym nie interesowałem ) więc pewnie tam będę czegoś szukał.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Ambitniejsza gra dla wszystkich :) problem z wyborem

Post autor: Benedetto XVII »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Jeżeli chodzi o radę, to serdecznie polecam Starcrafta - gra świetna, strategia, o bardzo dynamicznej rozgrywce. Do zalet mozna zaliczyc to, ze nawet gracz przegrywajacy w partii zwycieza jakies bitwy, czesto wystepują zwroty akcji, bardzo ciężko kogos permanentnie wykluczyc z rozgrywki, do tego nikt sie nie nudzi długim oczekiwaniem na czyjs ruch.
No i same bitwy zawierają element karciany :)
Sama gra jest dosc rozbudowana, gracz ma spore mozliwosci, wazne są wszystkie aspekty - do militarnego po ekonomiczny poprzez rozwój technologii i zdobywanie nowych terenów. A wszystko zgrabnie opakowane w ok 3 godzinny czas rozgrywki.
Polecam serdecznie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kaczkobrzuch:)
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2009, 00:12

Re: Ambitniejsza gra dla wszystkich :) problem z wyborem

Post autor: kaczkobrzuch:) »

Do Starcrafta nikt nie musi mnie przekonywać była nawet przez moment na pierwszym miejscu na mojej liście ale gra jest w takim klimacie że ciężko byłoby mi do niej przekonać kogoś. O ile fantasy jeszcze jakoś ujdzie tak sf raczej nie. Mówię to głównie na podstawie obserwacji filmów jakie rodzinka ogląda :), fantasy jakoś oglądają ale sf to porażka. Chyba tylko Gwiezdne wojny widzieli i to tak po łebkach. Wiem że mogę się mylić ale te gry są dość drogie i wolę aż tak nie ryzykować.

Dzięki za radę :). Jak znacie jakąś grę podobną do Starcrafta ale w innym klimacie to dajcie znać.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Ambitniejsza gra dla wszystkich :) problem z wyborem

Post autor: Veridiana »

AoEIII :lol:
"Sama gra jest dosc rozbudowana, gracz ma spore mozliwosci, wazne są wszystkie aspekty - do militarnego po ekonomiczny poprzez rozwój technologii zaplecza budynków i zdobywanie nowych terenów. A wszystko zgrabnie opakowane w ok 3 godzinny czas rozgrywki."
ODPOWIEDZ