Krótka przygodówka, 2 os?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Krótka przygodówka, 2 os?

Post autor: piotrek.t »

Mam nadzieję, że nie zanudzę szanownych Forumowiczów - było już o wieloosobowych przygodówkach do 2 h i wielogodzinnych przygodówkach do 2 os. Potrzebuję połączenia - gram w 99% przypadków w 2 osoby (ja i Małżonka) i nie mamy więcej niż 2 h. Idealne są gry do 1h - więcej nie mamy czasu na granie na jednym posiedzeniu.

Nie musi być klasyczna losowa gra przygodowa, ważne, żeby był klimat. Nasza najbardziej klimatyczna gra to LOTR: Konfrontacja. Bardzo podobały mi się opisy Arkham Horror, War of The Ring, Middle-Earth Quest, ale wszędzie ten sam problem - czas gry to min. 3 h - niewykonalne :(

BGG wymienia następujące gry przygodowe do 2h na 2 os: Fury of Dracula, A Touch of Evil, Lord of The Rings: The Boardgame, Last Night on Earth.

Proszę o opinie :D
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Krótka przygodówka, 2 os?

Post autor: JAskier »

A nad Ghost Stories nie myśleliście? W godzinke akurat zagracie, do tego kooperacja. Na moje mogło by pasować. No i przede wszystkim gra jest bardzo, bardzo dobra.
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Krótka przygodówka, 2 os?

Post autor: piotrek.t »

JAskier pisze:A nad Ghost Stories nie myśleliście? W godzinke akurat zagracie, do tego kooperacja. Na moje mogło by pasować. No i przede wszystkim gra jest bardzo, bardzo dobra.
Myślałem o tym, ale w sklepach gdzie mam upusty ta gra jest niedostępna.

No i widzę, że LOTR: The Boardgame jest również niedostępna :(
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Krótka przygodówka, 2 os?

Post autor: Liarus »

LOTR: Boardgame nawet fajnie działa na dwie osoby, aczkolwiek rogrywka trwa trochę dłużej niż godzina (bez dodatków), poza tym trochę mało w niej gry przygodowej a więcej losowej mechaniki. Pomimo tego ja jestem fanem tej gry:)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Krótka przygodówka, 2 os?

Post autor: wojo »

Nie gralem ale odrazu przyszlo mi na mysl:
Return of Heroes - http://boardgamegeek.com/boardgame/8170
Wg BGG dziala na 2 osoby w porzadku, konczy sie w 90 min. Z tego co pamietam, w ktoryms odcinku Dice Tower byla bardzo pozytywna recenzja tej gierki. Dostepnosc: Nie mam pojecia jak z dostepnoscia kiedys bylo w sklepie na R.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Krótka przygodówka, 2 os?

Post autor: piotrek.t »

wojo pisze:Nie gralem ale odrazu przyszlo mi na mysl:
Return of Heroes - http://boardgamegeek.com/boardgame/8170
Wg BGG dziala na 2 osoby w porzadku, konczy sie w 90 min. Z tego co pamietam, w ktoryms odcinku Dice Tower byla bardzo pozytywna recenzja tej gierki. Dostepnosc: Nie mam pojecia jak z dostepnoscia kiedys bylo w sklepie na R.
niedostępne...
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Krótka przygodówka, 2 os?

Post autor: piechotak »

Fury of Dracula bardzo fajnie działa na 2 osoby. Najczęściej gram właśnie we dwójkę z żoną. Wprawdzie pierwsza partia trwała 6 godzin (nauka zasad, masa kart i angielskiego tekstu), ale po nabraniu wprawy da się skończyć w 2 - 2,5h. A tu masz recenzję: http://www.gamesfanatic.pl/2007/08/27/fury-of-dracula/
ODPOWIEDZ