Jaką grę wybrać ????

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Jaką grę wybrać ????

Post autor: tencogoniema »

Szanowni Forumowicze mam zagwostkę z prezentem dla 13latki.
Bardzo lubi gry (w końcu wujek cały czas cos kupuje :wink: ) a nie wiem na co sie zdecydować:
1. :arrow: Drakon - w końcu gra roku :!:
2. :arrow: Jaskinia trolla - wszystko bardzo ładnie wygląda
3. :arrow: Labirynt Czarnoksieżnika - tutaj nie dość że nasi zrobili to i pozytyów duzo słyszałem.
Awatar użytkownika
Kuroi
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2005, 17:58
Lokalizacja: Crakoof
Kontakt:

Post autor: Kuroi »

Ciężko powiedzieć ale wydaje mi się że Drakon nie byłby złym wyborem, Jaskinia trolla jakoś nie przypadła mi do gustu, na temat trzeciej gry się nie wypowiem bo nie grałem. Dużo zależy od tego jaka to 13 latka bo może warto się zastanowić nad Zombiakami :D Też polski tytuł i moim zdaniem jeden z lepszych jakie się ukazały. Nie wiem kiedy się pojawi ver 1,5 ale może akurat ....
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Ja proponuję Drakona.

A z innych opcji to Zaginione Miasta, ew. jak wujek chce się wykosztować to Osadników :)
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Z powyższej trójki zdecydowanie Drakon.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Drakon
Jaskinia Trola
Zaginione Miasta
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jaką grę wybrać ????

Post autor: ja_n »

Popieram kolejność sugerowaną przez folko. Jednak Drakon sprawdza się przy minimum 4 graczach moim zdaniem. Jeśli dziewczę będzie miało problem ze znalezieniem graczy, lepiej wybrać Jaskinię Trolla lub Zaginione Miasta.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Ja tam lubie drakona na 2 osoby. To fakt, że czasami da się zapętlić ale często też jest bardzo emocjonująco. A w zaginione miasta cala rodzina nie pograsz.
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Re: Jaką grę wybrać ????

Post autor: wilczelyko »

tencogoniema pisze:1. :arrow: Drakon - w końcu gra roku :!:
2. :arrow: Jaskinia trolla - wszystko bardzo ładnie wygląda
3. :arrow: Labirynt Czarnoksieżnika - tutaj nie dość że nasi zrobili to i pozytyów duzo słyszałem.
Dolaczam sie do przedmowcow: Lost Cities, ew. Drakon (choc ja tam nie jestem jego wielkim milosnikiem. Labirynt sobie podaruj - moim zdaniem porazka wyjatkowa, marnotrastwo pieniedzy.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Post autor: tencogoniema »

OK czyli Drakon :D dzieki chłopaki :lol:
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

a ja zapytam inaczej, na kiedy potzebujesz ten prezent?
Wszystkie gy, o które pytasz mam w swojej kolekcji i jesli CI się adzo nie speszy to możemy się kiedyś umówić, niestety wchodzi to w grę dopiero po 2 lipca, ponieważ nie studiuję w Kakowie i pzed tym terminem nie wrócę do domu.
jakby co to daj znać na PW
BigHowler
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2005, 23:46
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: BigHowler »

Grałem w Zaginione Miasta i bardzo fajne, choć nie mój klimat. Zgodze się z przedmówcami - Drakon to dobry wybór.
moonlight
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2006, 11:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: moonlight »

Witam.
Chciałbym zakupić jakąś grę dla dwóch (tym się kierujcie najbardziej)trzech, czterech osób. Mam siostrę w wieku 9 lat, a sam mam 15. Chcę aby gra była po Polsku, nie była trudna (tak abym mógł grać z siostrą).Bardzo by mi odpowiadał klimat fantasy ale nie musi być koniecznie.Gra musi być dobra dla dwóch osób, gdyż najczęściej będę mógł grać tylko z siostrą .

Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Zdecydowanie Carcasonne. Najpierw podstawka, a potem - jeśli chwyci - dodatki po trochu. Można grać we dwójkę, trójkę, czwórkę itd. i zawsze jest fajnie. Siostra zacznie Cię ogrywać szybciej niż myślisz. :) Instrukcja jest po polsku, a w samej grze język nie ma znaczenia.
moonlight
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2006, 11:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: moonlight »

A jak coś tobrać Carcassonne: The Castle czy zwykłe ? Czekam na dalsze propozycje :)
Torquemada.
Posty: 18
Rejestracja: 17 kwie 2006, 14:16
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Torquemada. »

moonlight pisze:A jak coś tobrać Carcassonne: The Castle czy zwykłe ? Czekam na dalsze propozycje :)
Ja polecam zwykłe, potem Inns&Cathedrals - do obu są polskie instrukcje na stronach sklepu Rebel.
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

moonlight pisze:A jak coś tobrać Carcassonne: The Castle czy zwykłe ? Czekam na dalsze propozycje :)
The Castle jest bardzo fajne ale tylko dla dwóch graczy, więc chyba odpada :wink:. Tu znajdziesz opinię Avantara na jego blogu.
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Jeżeli Carcassonne to przemyśl też Carcassonne 2 - łowcy i zbieracze, jest rozwinięta w stosunku do podstawki.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Smoku »

Witam...Idą święta i mam pytanie czy jest sens wywalić na "WOW" 260,-
czy lepszym rozwiązaniem(ciekawsza gra) jest Warcraft "Board Game".Jak w porównaniu do np.Runebounda wypada rozgrywka w WOW(lepiej,gorzej)czy dla 3 osób (ja i dzieciaki)????
Zwłaszcza ,że WOW dostał na forum raczej średnie oceny, a nie ma nic gorszego jak nieudany prezent...
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

A propos prezentu może to ci pomoże...
http://gamesfanatic.blogspot.com/2006/1 ... wonek.html
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

O ile WoW jeszcze nie przetestowalem, o tyle warcraft strategia mi nie podszedl zupelnie. W zasadzie cala gra to jakiestam sobie konstruowanie, potem rzuty kostka przy walce, takie tam. Sila tej gry sa karty, ktore daja duze mozliwosci, ale jest z nimi taki problem ze caly system opiera sie na tych kartach, gdyby ich nie bylo to gra bylaby przerazliwie slaba, a tak w moim odczuciu jest po prostu slaba.
W runebounda natomiast troche pogralem, dla mnie gra jest swietna z tego wzgledu, ze przy odpowiednich warunkach mozna dopakowac postac maksymalnie (a ja uwielbiam takie lazenie i pompowanie statystyk, ostatnio nam zetonow je podnoszacych zabraklo, a wladca smokow zginal zanim sie ruszyl :) )
A generalnie ostatnio znowu polecam Wysokie Napiecie, wciagnela mnie maxymalnie, juz myslalem ze jest bardzo zgrana, ale wystarczyl miesiac i znowu jest rewelacyjna :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
anjana
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2008, 12:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką grę wybrać ????

Post autor: anjana »

Odświeżę trochę wątek :)

Od kilku dni myślę o kupieniu sobie i rodzinie jakiejś fajnej planszówki. Niestety mnogość ofert na rynku jest oszałamiająca. Nie mam pojęcia co mogłoby mi się spodobać. Najchętniej zagrałabym we wszystkie gry i wtedy coś wybrała ;-). Może Wy mi poradzicie?

Marzy mi się gra, w która łączy:
1. Świat fantazy
2. Przygodę
3. Trochę losowości, ale bez przesady
4. Dość szybki tryb rozgrywki, maksymalnie 3 godziny - chyba, że aby mieć radość z grania nie trzeba gry ukończyć ;-)
5. Liczba graczy od 1 w górę
6. Nie powinna być zbyt wymagająca umysłowo, żeby móc pograć i pogadać w miłym towarzystwie, no ale jakiś wysiłek być musi
7. Najlepiej polska wersja, aczkolwiek tu upieram się najmniej

Oczywiście nie muszą wystąpić wszystkie elementy, choć byłoby miło gdyby taka gra istniała.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Jaką grę wybrać ????

Post autor: bogas »

anjana pisze:Marzy mi się gra, w która łączy:
1. Świat fantazy
2. Przygodę
3. Trochę losowości, ale bez przesady
4. Dość szybki tryb rozgrywki, maksymalnie 3 godziny - chyba, że aby mieć radość z grania nie trzeba gry ukończyć ;-)
5. Liczba graczy od 1 w górę
6. Nie powinna być zbyt wymagająca umysłowo, żeby móc pograć i pogadać w miłym towarzystwie, no ale jakiś wysiłek być musi
7. Najlepiej polska wersja, aczkolwiek tu upieram się najmniej
Runebound?
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką grę wybrać ????

Post autor: westwood »

anjana pisze:Niestety mnogość ofert na rynku jest oszałamiająca. Nie mam pojęcia co mogłoby mi się spodobać. Najchętniej zagrałabym we wszystkie gry i wtedy coś wybrała ;-)
W Krakowie to nie jest taki wielki problem. Zajrzyj tutaj:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 86&start=0
Odwiedź dowolne spotkania to poznasz może nie wszystkie (w każdym razie nie na raz :D ), ale wiele gier i łatwiej ci się będzie zdecydować. Przy okazji może się okazać, że podobają ci się gry, których nigdy byś o to nie podejrzewała :wink:
anjana
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2008, 12:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką grę wybrać ????

Post autor: anjana »

bogas pisze: Runebound?
Mam dwie karteczki z grami, które sobie wynotowałam, bo wydają mi się interesujące i ta właśnie jest tam podkreślona :)
westwood pisze:Odwiedź dowolne spotkania
Ja taka dość wiekowa jestem i chyba się nie wkomponuję ;-). Zresztą, czy taki zupełnie obcy człowiek może, ot tak po prostu, sobie przyjść i pograć? Bez doświadczenia?
westwood pisze:Przy okazji może się okazać, że podobają ci się gry, których nigdy byś o to nie podejrzewała :wink:
Boję się, ze większość gier mi się będzie podobała... Tylko na razie szukam takiej, która się sprawdzi w towarzystwie, które ma już dość intelektualnych rozrywek, do których jest "zmuszane" w moim domu ;-)

a.
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaką grę wybrać ????

Post autor: Styku »

anjana pisze: Marzy mi się gra, w która łączy:
1. Świat fantazy
2. Przygodę
3. Trochę losowości, ale bez przesady
4. Dość szybki tryb rozgrywki, maksymalnie 3 godziny - chyba, że aby mieć radość z grania nie trzeba gry ukończyć ;-)
5. Liczba graczy od 1 w górę
6. Nie powinna być zbyt wymagająca umysłowo, żeby móc pograć i pogadać w miłym towarzystwie, no ale jakiś wysiłek być musi
7. Najlepiej polska wersja, aczkolwiek tu upieram się najmniej
INGENIOUS :twisted:

1. Są magiczne gwiazdki wielokolorowe
2. Tworzymy galaktykę pełna kształtów i kolorów
3. Losujemy sobie kafelki po dołożeniu ale dokładamy jeden z sześciu posiadanych
4. Szybciutko sie gra i zdecydowanie poniżej 3h
5. Od 1 do 4 graczy.
6. Wysiłek jest umysłowy ale nie za duży
7. Gra niezależna językowo
12' inches and single
ODPOWIEDZ