Co by tu jeszcze?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
chors
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2009, 10:49

Co by tu jeszcze?

Post autor: chors »

Hej mam pytanie do bardziej ogranych, bo ja to dopiero raczkuje na planszach.
Zastanawiam sie nad nabyciem nowej gry, mysle o Wysokim Napieciu, El Grande, Shogun, moze Dominion?
Dodam ze dysponuje obecnie Ticket to Ride (super gra), Puerto Rico (fajne ale malo interakcji), Arkham horror (niezly klimat), Settlers of Catan (bardzo fajne).
Co byscie mi poradzili na nastepny zakup? Cos z moich typow a moze cos innego? Tak zeby urozmaicic stan posiadania, a zarazem zeby podpasowac w gusta?
Czekam na sugestie.
Dzieki za pomoc

K.S.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co by tu jeszcze?

Post autor: Sandman »

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=6212 i wiele, wiele innych tematów (wyszukiwarka i "co kupić")
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Co by tu jeszcze?

Post autor: zephyr »

Z tego zestawu El grande - fajna mechanika i dużo interakcji

Za WN nie przepadam, za dużo optymalizacji za mała różnorodność
Za Shogunem nie przepadam, za długi czas gry do ilości decyzji (ale wieża fajna)
Dominion jest fajny, ale ma mocno ograniczoną interakcję

ale w ogóle to jest sporo różnych innych fajnych gier
a najbardziej polecam wizytę w klubie i przetestowanie gier w praktyce
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Co by tu jeszcze?

Post autor: BloodyBaron »

chors pisze:Hej mam pytanie do bardziej ogranych, bo ja to dopiero raczkuje na planszach.
Zastanawiam sie nad nabyciem nowej gry, mysle o Wysokim Napieciu, El Grande, Shogun, moze Dominion?
Dodam ze dysponuje obecnie Ticket to Ride (super gra), Puerto Rico (fajne ale malo interakcji), Arkham horror (niezly klimat), Settlers of Catan (bardzo fajne).
Co byscie mi poradzili na nastepny zakup? Cos z moich typow a moze cos innego? Tak zeby urozmaicic stan posiadania, a zarazem zeby podpasowac w gusta?
Czekam na sugestie.
Dzieki za pomoc

K.S.
Bierz wszystkie cztery, będziesz zadowolony. W sumie prędzej czy później i tak je sobie po kolei kupisz :) To wszystko gry z najwyższej półki. Dyskutować można jedynie nad kolejnością zakupów.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
zanskar
Posty: 30
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:23
Lokalizacja: zazwyczaj Małopolska :)

Re: Co by tu jeszcze?

Post autor: zanskar »

Sugerując się twoimi opiniami na temat posiadanych gier polecam następującą kolejność zakupów: :)

-Dominion
-El Grande
-Shogun
-Wysokie Napięcie

Ja sam jestem na etapie kolekcjonowania klasyków, więc może do zainteresowań dorzuć coś z tej grupy np. Carcassonne. Wszystko też zależy od tego z kim zwykle grywasz - w gronie rodzinnym, z dziećmi, ze znajomymi, z zaawansowanymi graczami?
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Co by tu jeszcze?

Post autor: elayeth »

A ja bym rozszerzył liste potencjalnych zakupów o:

- Książęta Florencji - jest interakcja (aukcja). Gra łączy wiele różych smaczków (w tym tetris :wink: ). Mi bardzo przypadła do gustu no i sam jestem początkującym z podobnym zestawem początkowych gier co Ty (u mnie Agricola zamiast Puerto Rico). Wada - warto grać w min. 4 osoby.

- Smallworld - fajna, szybka gra,.a przy tym nietrudna. Dużo interakcji... wstep do gier wojennych

- Race for the Galaxy - najlepszy pasjans z klimatem w jaki grałem. Aktualnie numer 1 w mojej kolekcji

Z podanych przez Ciebie gier proponuję Dominion, choć nie mam już takiej ochoty do gry po ok. 25 partiach.
ODPOWIEDZ