Gra dla 8,5 i 6 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: WRS »

zanskar pisze:Gra chyba ma im dostarczyć radości a nie być zmuszaniem się żeby z pomocą mamy dobrnąć do końca rozgrywki pełnej zawiłych i niezrozumiałych dla dziecka zasad. Jak tu mówić o przyjemności z gry w tej sytuacji? Chyba nie na tym to polega...
Zgadzam się. Jeden z moich Skarbów ma 6 lat. Uwielbia m.in. Wsiąść do pociągu (ale wymaga to nieco pomocy) oraz Jamaicę. Jamaica - kolorowa, piracka, emocjonująca!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: elayeth »

Alabama1 pisze:Kupię albo Wsiąść do Pociągu lub Piracka Zatoka
Wsąść do pociągu to dobry wybór. U mnie dzieci (8,5 roku + 6 lat) chętnie grają... choć nie tak często jak w inne gry...
zanskar pisze: ... Hive, Cytadelę, Tibet, TtR. Small World ponoć też jest niezły w tej kategorii.
Ja szczególnie polecam Small World - u mnie to od momentu zakupu (dwa miesiące temu) to nadal hit.
zanskar pisze: Twój wybór wydaje mi się lepszy niż porady w stylu Puerto Rico dla 6-latka... Gra chyba ma im dostarczyć radości a nie być zmuszaniem się żeby z pomocą mamy dobrnąć do końca rozgrywki pełnej zawiłych i niezrozumiałych dla dziecka zasad. Jak tu mówić o przyjemności z gry w tej sytuacji? Chyba nie na tym to polega...
Radość to przecież emocja, a każda emocja jest subiektywna... skoro dziecko cieszy się stawianiem kolejnych płotków w Agricoli i rozmnażaniem owieczek to super. A że nie zna wszystkich zasad... cóż. W wersji dla dzieci gra jest bardzo intuicyjna. Postaw członka rodziny i coś weź... i tyle. Przecież nie wszystikim dzieciom musi zależeć na wygranej. :wink:
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Alabama1 »

AAA obejrzałam sobie Dominion i też mi się podoba. W zesżłym roku chłopaki namiętnie grali w Duel Masters (w szkole, domu i wszędzie - na szczęście moda już przeszła) i mam wrażenie, że ta jest trochę podobna - jeśli chodzi o akcje kart. Muszę już skończyć analizowanie i kupić to co wybrałam :)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Browarion »

HAHA - jeszcze zadaj sobie pytanie: ile wydać?
No wiesz - Mikołaj / Gwiazdka / przełom roku... okazji bez liku

:mrgreen:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
zanskar
Posty: 30
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:23
Lokalizacja: zazwyczaj Małopolska :)

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: zanskar »

zanskar pisze: Twój wybór wydaje mi się lepszy niż porady w stylu Puerto Rico dla 6-latka... Gra chyba ma im dostarczyć radości a nie być zmuszaniem się żeby z pomocą mamy dobrnąć do końca rozgrywki pełnej zawiłych i niezrozumiałych dla dziecka zasad. Jak tu mówić o przyjemności z gry w tej sytuacji? Chyba nie na tym to polega...
Radość to przecież emocja, a każda emocja jest subiektywna... skoro dziecko cieszy się stawianiem kolejnych płotków w Agricoli i rozmnażaniem owieczek to super. A że nie zna wszystkich zasad... cóż. W wersji dla dzieci gra jest bardzo intuicyjna. Postaw członka rodziny i coś weź... i tyle. Przecież nie wszystikim dzieciom musi zależeć na wygranej. :wink:[/quote]


Oczywiście tak, tyle że jest wiele gier sprawdzających się lepiej w grze z dziećmi, w które mogą pograć bardziej świadomie. Ja mam np. ciekawą sytuację z Fire & Axe, jest tam kilka sposobów na gromadzenie punktów, ale kiedy gramy z pewnym małoletnim delikwentem jasne jest, że największe miasta padną z hukiem najszybciej jak się da, a potem wszystkie kolejne twierdze ;) Osadnictwo i handel są wtedy dla mięczaków :D Partie z dzieciakami kiedy mają opanowane zasady są często naprawdę niezapomniane, bo przeciwnik potrafi zaskoczyć :) Po co im wciskać Agricolę? Bo mama i tata ją lubią? Poza aspektem wspólnego spędzania czasu nie widzę powodu by tak robić.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Legun »

zanskar pisze:Po co im wciskać Agricolę? Bo mama i tata ją lubią? Poza aspektem wspólnego spędzania czasu nie widzę powodu by tak robić.
Ja tam Agricoli nie lubię, lecz kryterium, że gram z dziećmi tylko w takie gry, które sam lubię, jest dla mnie oczywiste. Czasami się poświęcę i zagram w TttR czy Filary Ziemi, ale staram się to ograniczyć.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: DanCo »

Ja grywam z 5/6/7-latkami i na stole lądują:
- Żółwiki - czasami dzieciom się w ogóle nie podoba, za to dorośli świetnie się bawią :)
- Hej! To moja ryba - po paru rozgrywkach może to być świetna pozycja dziecko kontra dorosły
- Ryzyko - tematyka pociąga, no i rzuty kośćmi, rozgrywka w drużynach jest super szybka
- PitchCar Mini - tą grę testowałem też ze starszymi dziećmi i furorę robiła
- Tibet - ale sporadycznie, dzieciom się podoba
- Polowanie na robale - jak tylko dziecko potrafi liczyć, no i kości :)
- Futbol Ligretto - ostatnio testowane z pierwszoklasistą, bardzo mu się podobała, a te ręce w górze, mały fanatyk piłki nożnej (ja większość gości na kartach nie kojarzę a on każdego czytał i wymieniał: imię, nazwisko i obecną drużynę - i teraz wiem, że IKER to Iker Casillas, który gra w Realu Madryt)
- Colloretto
- Zlot czarownic - 6 latkowie nie mają problemu, jedynie z kartami może nie być zbyt różowo ale same czary i rozgrywka przebiega bez problemów
- Blefuj - śmiesznie to wygląda jak dziecko nie wie na początku jak grać a po paru rundach okazuje się, że robi dorosłych w balona


Oczywiście jest wiele poważniejszych tytułów jednak ja ciągle mam problem z czasem rozgrywki:
- Osadnicy - 7 latek może spokojnie grać ale po jakimś czasie już go nosi, a gra przecież aż tak długa nie jest
- Carcassonne - również często podchodzi dzieciom
- Alhambra - na pewno 8 latkowie nie mają problemu ale czasami się bardzo nudzą
- Wsiąść do pociągu
- Scotland Yard

Z własnych obserwacji zauważyłem, że zainteresowanie i czas gry może być zwiększony dzięki trafieniu w tematykę jaką dziecko preferuje, np. samochody, wojny itd
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Furan »

Pewnie się nie znam na dzieciach, ale może Galaxy Trucker?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Sandman »

Rochwald pisze:Pewnie się nie znam na dzieciach, ale może Galaxy Trucker?
To ja dodam jeszcze, że jest aktualnie do kupienia w planszomanii za 53 peeleny. :twisted:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Alabama1 »

Muszę przyznać,że dokonałam pierwszego zakupu, udało mi się kupić tanio Piracką Zatokę (dwa razy taniej niż w Rebelu) i dlatego się zdecydowałam (to będzie dla 6-latka).

Generalnie im dłużej przeglądam to forum, tym więcej gier mnie kusi....Ostatnio spodobał mi się Small world i Pandemic (szczególnie,że mój najstarszy syn przejawia zainteresowania medyczne - zna na pamięć całą serię było sobie życie i książki z tej seri). Ale podchodzę racjonalnie i kupię im jeszcze jedną (przyznaję, że teraz wybieram z spośród wsiąść do pociągu, small world i dominiom).
Ten Galaxy Trucker też w okazyjniej cenie, tematyka dobra, ale trudno mi ocenić czy będzie odpowiedni
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Odi »

Może faktycznie ten Pandemic jednak?

W grze kooperacyjnej wspomożesz proces decyzyjny dzieciaków, nauczysz ich grania w druzynie, dbania o wspólny interes, planowania etc.
Skoro masz już Piracką Zatokę, to jedna gra rywalizacyjna jest. Pandemic byłby ciekawym uzupełnieniem

Naprawdę weź pod uwagę Pandemica, jako drugi zakup.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: jax »

Small World - 100% sprawdzalności z chłopakami (grałem już bodajże z 7 różnymi, wiek 7-12 lat i byli zachwyceni).
Galaxy Trucker - bardzo polecam dla dzieci, z tego co widzę sprawdza się, dzieci fascynuje zarówno budowa samego statku kosmicznego jak i etap podróży w kosmosie.
No a jeśli mowa o kooperacyjnych, to polecam bardziej Space Alert niż Pandemic - baardzo odpowiada dzieciom klimat i poczucie zagrożenia na statku kosmicznym.
Wszystko powyższe piszę przy założeniu gry z chłopcami. Nigdy nie grałem z dzieckiem płci żeńskiej, na szczęście ty masz chłopaków ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: grucha »

Poszukuje gry dla chlopca (niecale 4 latka). Myslalem o Miś, Pszczoły i Miód , gra ma kilka pozytywnych komentarzy. ale gra ta ma byc prezentem wiec chcialbym cos co zrobi na nim wieksze wrazenie , moze cos z pozycji Hasbro MB (rodeo, operacja, zgadnij kto to , pulapka na mysz itp...)? Jak myslicie te gry tez sa ciekawe, ucza czy tylko ladnie wygladaja ? Polecicie cos ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: skanna »

Make'n'break będzie jak znalazł.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Radek
Posty: 626
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Radek »

grucha pisze:Poszukuje gry dla chlopca (niecale 4 latka). Myslalem o Miś, Pszczoły i Miód ?
Chcesz go zanudzić?
Żółwiki wydają się niezłe. U mnie trzylatek radził sobie bardzo dobrze. Teraz ma 4,5 i jeszcze czasami gra, ale generalnie przerzucił się na bardziej dorosłe tytuły ;)
Na prezent poleciłbym jakąś jednoosobówkę ThinkFun np. chocolate fix albo rush hour dla chłopca (jest w wersji junior). Pięknie wydane i fajne i niespecjalnie kosztowne.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: grucha »

Bardzo zainteresowal mnie rush hour ale w opisie jest 8+ lat, jestes pewien ze sobie poradzi ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: skanna »

Rush hour junior jest od 4 lat.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: grucha »

Ahh , nie doczytalem ze chodzi o wersje junior. Ta jak podaja na pudelku jest coprawda od 6 lat a nie 4 ale juz jest lepiej :)
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: folko »

Radek pisze:
grucha pisze:Poszukuje gry dla chlopca (niecale 4 latka). Myslalem o Miś, Pszczoły i Miód ?
Chcesz go zanudzić?
Żółwiki wydają się niezłe. U mnie trzylatek radził sobie bardzo dobrze. Teraz ma 4,5 i jeszcze czasami gra, ale generalnie przerzucił się na bardziej dorosłe tytuły ;)
Na prezent poleciłbym jakąś jednoosobówkę ThinkFun np. chocolate fix albo rush hour dla chłopca (jest w wersji junior). Pięknie wydane i fajne i niespecjalnie kosztowne.
Miś, Pszczoły i Miód, to gra w której dziecko przyswaja sobie liczenie. Nie mówcie proszę o zanudzeniu, moje dzieci od małego grały w różne gry (4 letnia Weronika grała już w go), ale tego rodzaju gry dzieci lubią. To że nudzą nas, to o niczym nie świadczy. Ostatnio moje dziewczyny zachwyciły się Eurobiznesem :shock: Co z tego, że grały już w setki innych gier, umysł dziecka - nastolatka - nie musi działać tak jak nasz ;-)

Z innej beczki, poznałem ostatnio tytuł: Wo War's Dla dorosłych słabe, dla dzieci... widziałem Adasia od Bazików (chyba 4 lata ma) który zamęczał rodziców i ciągle w to grał :-) Gra niestety nie tania i chyba niedostępna u nas, ale rodzice takich pociech mogą być zainteresowane.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: folko »

Jeszcze jedno, dla dziecka (nie ważne czy ma 3,4 czy 10 lat) bardzo istotne jest to, że może grać z rodzicami. Łamigłówki są fajne, dzieci lubią je, ale dużo bardziej lubią grać z nami... nie rówieśnikami, tylko właśnie z dorosłymi...
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Legun »

grucha pisze:Poszukuje gry dla chlopca (niecale 4 latka). Myslalem o Miś, Pszczoły i Miód , gra ma kilka pozytywnych komentarzy. ale gra ta ma byc prezentem wiec chcialbym cos co zrobi na nim wieksze wrazenie , moze cos z pozycji Hasbro MB (rodeo, operacja, zgadnij kto to , pulapka na mysz itp...)? Jak myslicie te gry tez sa ciekawe, ucza czy tylko ladnie wygladaja ? Polecicie cos ?
Polecam "Hej, to moja ryba". Przepisy są genialnie proste, choć nauka optymalnej strategii zajmie parę lat ;). Tym niemniej, jeśli dziecko gra z parą dorosłych, to ma szanse na zwycięstwo, jeśli oni blokują głównie siebie.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Radek
Posty: 626
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Radek »

folko pisze:Jeszcze jedno, dla dziecka (nie ważne czy ma 3,4 czy 10 lat) bardzo istotne jest to, że może grać z rodzicami. Łamigłówki są fajne, dzieci lubią je, ale dużo bardziej lubią grać z nami... nie rówieśnikami, tylko właśnie z dorosłymi...
Wszystko prawda. Dlatego polecam żółwiki. Świetnie sprawdza się też Ingenious. Tylko, gdy kupujesz prezent, a rodzice obdarowanego niekoniecznie grają, to rush hour jest idealny.
grucha pisze:Bardzo zainteresowal mnie rush hour ale w opisie jest 8+ lat, jestes pewien ze sobie poradzi ?
Tak. W zestawie są zadania o 4 poziomach trudności. Nie zrobi wszystkich, ale pierwszy i drugi powinien dać radę.
Mi osobiście bardziej podoba się chocolate fix, ale urok samochodzików dla chłopców jest wielki.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Sandman »

grucha pisze:Poszukuje gry dla chlopca (niecale 4 latka). Myslalem o Miś, Pszczoły i Miód , gra ma kilka pozytywnych komentarzy. ale gra ta ma byc prezentem wiec chcialbym cos co zrobi na nim wieksze wrazenie , moze cos z pozycji Hasbro MB (rodeo, operacja, zgadnij kto to , pulapka na mysz itp...)? Jak myslicie te gry tez sa ciekawe, ucza czy tylko ladnie wygladaja ? Polecicie cos ?
Nie znam pozostałych tytułów, ale Zgadnij kto to to tragedia maksymalna i piszę to z perspektywy dziecka (jakieś 20 lat temu koledze ojciec przywiózł z zagranicy), sto razy lepiej bawiliśmy się przy jakimkolwiek tytule dostępnym w tamtych czasach na polskim rynku. Trzymać dzieci jak najdalej od tej ładnie wyglądającej szmiry.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: mst »

To może nie wiedzieliście jak grać :shock: "Zgadnij kto to" IMHO jest naprawdę świetną propozycją dla kilkulatka - wydaje mi się, że mój syn miał ok.4 lat gdy ta gra była u nas w domu przebojem. Gdy dziecko już dobrze grę opanuje można zastosować trudniejsze warianty z odgadywaniem 2 lub nawet 3 postaci naraz. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Sandman »

Być może. Z takiej perspektywy czasu nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Pamietam tylko, że były nuuuudy.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
ODPOWIEDZ