Gra dla 8,5 i 6 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Maddas »

Pojawił się w tym temacie tytuł Rush Hour.
Czy może ktoś mi powiedzieć na czym polega różnica pomiędzy wersjami Rush Hour a Rush Hour Junior?
Inny poziom trudności zadań?
Czy dodatki pasują do obydwu wersji?
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Radek »

Maddas pisze:Pojawił się w tym temacie tytuł Rush Hour.
Czy może ktoś mi powiedzieć na czym polega różnica pomiędzy wersjami Rush Hour a Rush Hour Junior?
Inny poziom trudności zadań?
Czy dodatki pasują do obydwu wersji?
W Rush Hour Junior zamiast czerwonego autka z parkingu wyjeżdża pojazd przewożący lody :) Autka są generalnie bardziej fikuśne.
Poza tym, o ile mnie pamięć nie myli, poziom najłatwiejszy jest jeszcze łatwiejszy niż w zwykłym rush hour. Więc pewnie całość jest przesunięta o poziom w dół.
Dodatki zapewne pasują, ja dodatek eksploatowałem z wersją zwykłą, ale w dodatku zadania są trudniejsze niż w podstawce (takie jest przynajmniej założenie).
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Maddas »

Radek: dziękuję za odpowiedź.
Właśnie zamierzam kupić to jako prezent dla mojego syna.
Chyba jednak zdecyduję się na wersję "doroślejszą" ;)
Tym bardziej że podczas wizyty w Gdyni na GRAMY, miał okazję grać w tą grę (z tym, że też nie wiem w która wersję dokładnie)
Pozdrawiam
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: grucha »

A czy jest roznica w wielkosci planszy czy samochodzikow, bo ze zdjec mam wrazenie ze junior jest mniejsza ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Radek »

grucha pisze:A czy jest roznica w wielkosci planszy czy samochodzikow, bo ze zdjec mam wrazenie ze junior jest mniejsza ?
Nie przykładałem ich do siebie, ale nie mam takiego wrażenia. Sądzę, że to jest ta sama plansza. Różnią się tylko autka, ale wyłącznie karoserią. Rozstaw osi jest raczej ten sam.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: grucha »

Ok dzieki. Napewno kupie Rush Hour tylko jeszcze nie wiem czy zwykla czy junior :)
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: Radek »

Czekoladki też są rewelacyjne. Dla mnie to najfajniejsza gra tego wydawnictwa. Generalnie różne tytuły są ukierunkowane na różne umiejętności - różne rodzaje zadań. Rush Hour to planowanie, kombinowanie, chololate fix to wnioskowanie, logiczne myślenie.
Awatar użytkownika
blue cat
Posty: 15
Rejestracja: 15 cze 2009, 14:38
Lokalizacja: praska strona Wisły

Re: Gra dla 8,5 i 6 latka

Post autor: blue cat »

pamiętam jak w okresie siermiężnego peerelu na jakimś wyjeździe albo wczasach z rodzicami
nie dopisała nam pogoda, zapowiadało się, że zanudzimy się razem z bratem na śmierć
podczas entej wycieczki przez miasteczko rodzice kupili nam w kiosku takie coś brązowe wrzucone w bury foliowy woreczek przewiązany gumką recepturką, w którym to razem z pudełkiem pobrzękiwały różnokolorowe pionki.
gierka była malutka, wielkości przeciętnego damskiego notesu na telefony, i na pierwszy rzut oka totalnie nieatrakcyjna, więc pewnie też nieciekawa?.. jak się potem okazało , razem z bratem oszaleliśmy na punkcie tej gry, nie tylko "tłuklismy" w tę grę już do końca wyjazdu ale przez kilka następnych dobrych lat
mieliśmy wtedy po 6 lat, a grą, która nas tak wciągneła był mastermind
chyba też kupię córce tę grę chociaż ma narazie 5 lat,
ah te sentymenty :wink:
ODPOWIEDZ