Gra dla dziecka, które skończyło roczek.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Gra dla dziecka, które skończyło roczek.

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Jak w temacie. Szukam jakiejś gierki, nie za drogiej tak za 10-30zł. Macie jakieś doświadczenia z grami dla maluchów? Możecie coś ciekawego polecić?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra dla dziecka, które skończyło roczek.

Post autor: Nataniel »

W razie w tym wieku nie da sie mowic o grach - dziecko nie czuje jeszcze w ogole pojecia rywalizacji i nie ma co probowac :-) Natomiast z fajnych "growych" zabawek to "Laleczki" i "Moj pierwszy quiz" z Granny - bardzo sie podobalo naszemu Krzyskowi. Lubi tez "grac" w Osade z Alexandra - sa tam rycerze, zamek, itp. Nie sprawdzil sie natomiast Batik Kids - chociaz np. Klara u ja_na sie bawila nim.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Gra dla dziecka, które skończyło roczek.

Post autor: aswiech »

Ja moge polecic Smoki. Ladne, mile - na poczatek do ogladania (a ile frajdy z naciskania kostki), w przyszlosci do pogrania (5 planszy, mechanika roll&move). Kupilem za ok. 30 PLN w taniej ksiegarni:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra dla dziecka, które skończyło roczek.

Post autor: knidyjczyk »

Z moich doświadczeń :)
Generalnie jest to bardziej bawienie się grami niż granie. Ulubione gry Zuzi:
At the Gates of Loyang - prześliczne warzywka - gotujemy z nich zupę i karmimy lalki. Ale także układam kilka Market Stalls i młoda kompletuje potrzebne warzywka.

Z gier dzieciecych ewidentnie sprawdziły się:
Laleczki
Tęcza - błyskawicznie nauczyła sie Zu kolorów, niemal codziennie się nią bawimy, pełen sukces.
Żółwiki bez kart (żółwiki szukają swoich domków - takie mini memo)
Batik Kid - ćwiczenie sprawności manualnej, Zu bardzo lubi.
Misiowe Puzelki - teraz to złapała (rok i dziesięć miesięcy) i codziennie trzeba wszystkie misie ułożyć.
Lotto Dom.
Z Essen przywiozłem MusBus (5 euro na wyprzedaży) - super radocha.
Carcassonne Kids - same ludziki

Nie gramy w Hooop (ale czasem bawimy się samymi żabami), Domino - Kolory - nie zainteresowała się.

Pogubione zostało też Przez Pustynie - zabawa polegała na wyszukaniu jeźdzców i powkładaniu ich na wielbłądy (po czym np. wrzuceniu pod szafę, to już różnie).
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Gra dla dziecka, które skończyło roczek.

Post autor: bogas »

Jak już wspomnieli przedmówcy to raczej nie gra a zabawa. U nas (Filip w październiku skończył 2 latka) rządzą:
- magnesy i duchy z Geistertreppe
- Tier auf Tier (najpierw luźna zabawa, teraz już układanie piramidki na zmianę z rodzicami)
- przywiezione z Essen Rummel im Dschungel i My first Orchard (generalnie Haba nadrabia wykonaniem i nie ma niebezpieczeństwa, że coś zostanie "wchłonięte" ;) niestety ceny wysokie i lepiej kupować za granicą np. na niemieckim ebayu)
- Torres i układanie zamków i wież
- Marrakesh ze swoimi dywanami i "królem", który po nich łazi
- Robale, bo jak są kostki to jest dobrze (potem trzeba na kolanach spod szafy wyciągać, ale jakieś 15 minut spokoju jest :P )
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Gra dla dziecka, które skończyło roczek.

Post autor: aswiech »

bogas pisze: - Robale, bo jak są kostki to jest dobrze (potem trzeba na kolanach spod szafy wyciągać, ale jakieś 15 minut spokoju jest :P )
Moj synek (18 miesiecy) doskonale sie bawil przy Robalach wersji MAX na Gralicji:)
A z ciekawszych przypadkow - gralismy w El Grande. Tata stawial krola na planszy a syn wywalal plansze badz krola. Radochy bylo co niemiara:)
Poza tym bardzo lubi rozpakowywac ze mna gry - nie ma to jak powyciskac kilka zetonow;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra dla dziecka, które skończyło roczek.

Post autor: Fruczak Gołąbek »

bogas pisze:magnesy i duchy z Geistertreppe
Te magnesy chyba byłyby najlepsze, sam lubię różne magnesowe zabaweczki więc może jakieś geny odpowiedzialne za "podobanie się magnesów" znajdą się u dziecka:).

Szukałem tego tytułu ale coś wydaje mi się że nigdzie tego nie kupię. Może wiecie gdzie można to dostać? i-szop i allegro nic nie pokazał, za to na Ebayu jest dużo ofert ale cena razem z przesyłką bardzo przekracza planowaną kwotę.

Tak sobie myślę że chyba najlepiej będzie jak kupię jakiś zestaw klocków-magnesów :D.

Dziękuję wszystkim za masę propozycji :D
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Gra dla dziecka, które skończyło roczek.

Post autor: aswiech »

Fruczak Gołąbek pisze:
bogas pisze:magnesy i duchy z Geistertreppe
Szukałem tego tytułu ale coś wydaje mi się że nigdzie tego nie kupię. Może wiecie gdzie można to dostać? i-szop i allegro nic nie pokazał, za to na Ebayu jest dużo ofert ale cena razem z przesyłką bardzo przekracza planowaną kwotę.
Kolega WC w tym watku sprzedawal. To dosc popularne, wiec od czasu do czasu sie pojawia. Warto sledzic watek "Handel, oferty prywatne".
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
ODPOWIEDZ