Swiateczna gra planszowa dla 3-4latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Swiateczna gra planszowa dla 3-4latka

Post autor: Klos »

Hey, Szukam gry na prezent. Odbiorca ma byc 4 latek, bardzo lubi si ebawic, ale nie lubi przegrywac. Czy jest cos moze nawet "kooperacyjnego" dla dzieci? Co ew byscie polecili?
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Swiateczna gra planszowa dla 3-4latka

Post autor: Browarion »

Ja polecę Re Re Kum Kum - sympatyczna gra typu memo, oraz logiczną grę jednoosobową, łamigłówkę - Mądry Zamek lub Kamelot.
Ot tak, sam kupiłem córce :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Swiateczna gra planszowa dla 3-4latka

Post autor: maciejo »

siemka

z własnego doświadczenia (syn 4 lata) poleciłbym wszelkiego rodzaju memo lub domino obrazkowe świetnie się sprawdza.
świetną pozycją może być też Pitchcar mini :idea: ostatnio prawie codziennie ciupiemy z młodym :D
mój syn także chętnie uczestniczy w bardziej zaawansowanych grach w które gram z rodziną
oczywiście nie gra z nami ale chętnie wrzuca np kosteczki do wieży bitewnej w Shogunie,rządzi duchami w Ghost Stories lub ostatnio rozdawał nam karty surowców w Catanie.
To są tylko przykłady ale myślę że jest to dobre wprowadzenie dzieciaka w świat gier planszowych.Może w przyszłości będzie mu się chciało ze starym ojcem pograć w Battlelore lub w Dooma :lol:

pozdrawiam :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ