Gra strategiczno-wojenna dla min.2 osób.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Gra strategiczno-wojenna dla min.2 osób.

Post autor: clown »

Ale ja nie mówię o grach z tego samego okresu historycznego :) Hellenes jest o czasach starożytnych :) podobnie jak Athens&Sparta - identyczne wręcz zasady. Mi akurat produkty CG nie pasują zupełnie, właśnie ze względu na swoją "uniwersalność".
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Hippie
Posty: 26
Rejestracja: 07 paź 2009, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra strategiczno-wojenna dla min.2 osób.

Post autor: Hippie »

Ech... rozpisaliście się panowie o mechanice gier CG, a kolega nadal chyba nie wie co wybrać :P
Co myślicie o Tta albo Szogunie?
Tta jak najbardziej tak. Szogun pomimo że jest bardzo dobrą grą to chyba nawet nie ma wariantu na dwóch graczy (ciężko sobie nawet wyobrazić taka grę), a naprawdę fajnie gra się dopiero przy 4-5 graczach.
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Gra strategiczno-wojenna dla min.2 osób.

Post autor: skoti »

reverb pisze:Zaczynam skłaniać się ku eurogrom, lub połączeniu eurogier i gry wojennej (RoE).

Co myślicie o Tta albo Szogunie?
No skoro już się skłaniasz ku eurogrom, i chyba raczej szukasz jakiś troszkę cięższych, bardziej wymagających tytułów z aspektami wojowania, to TTE rzeczywiście wydaje się doskonałym wybrem.
Jest prześwietną grą, doskonale spisującą się na 2 osoby. Naprawdę ma się w niej odczucie, tworzenia, prowadzenia całej cywilizacji, jej ciągłego urozmaicania i rozwijania, we wszystkich najważniejszych aspektach: gospodarce, religii, kulturze, polityce, militariach. Gra dostarcza bardzo dużo możliwości, naprawdę jest ich masa. Tylko trzeba nastawić się na długom, wyczerpującą, wymagającą rozgrywkę. Naprawdę trzeba się w tej grze nagłówkowa. :D - ja to lubię :P


a z innych tytułów, może jednak warto też zastanowić się nad Starcraftem.
Cena nowego dość drastycznie przekracza 200zł, o których pisałeś, ale używane może spotkać taniej, poniżej 200. nawet ostatnio w dziale handel… widziałem jakieś ogłoszenia – warto zajrzeć.
A wracając do meritum.. SC jak TTE jest specyficzną grą ale w przeciwieństwie do cywilizacji nastawioną na ciągłe naparzanie się. Gospodarka, rozwój, udoskonalanie się, rozbudowa, te wszystkie elementy, są jedynie narzędziami którymi posługujemy się w osiągnięciu zwycięstwa, przez dominację militarną - jak w komputerówce, trzeba mieć najsilniejszą armię i najlepiej nią zarządzać żeby wygrać.
Jeśli szukałeś wcześniej gry wojennej, to SC też może cię zadowolić. Mechanika gry naprawdę w piękny sposób oddaje klimat i specyfikę komputerowego pierwowzoru - zróżnicowanie ras, sposoby ich prowadzenia, warunki wygrania. i na 2 osoby działa prześwietnie, ja gram głownie tylko z kuzynem (kupiliśmy go sobie wspólnie) i czasowo zeszliśmy tak do godzinki z hakiem.
Gra oferuje naprawdę dużo. – no i te przepiękne, klimatyczne figurki :o :D ehh miodzio :D narazie moja jedyna 10 na bgg :P
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
reverb
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:02

Re: Gra strategiczno-wojenna dla min.2 osób.

Post autor: reverb »

Dzięki za propozycje. Jeżeli Shogun chodzi kiepsko na 3 osoby, to rzeczywiście lepiej wybrać Tta. Nad Starcraftem kiedyś się zastanawiałem, po przeczytaniu recenzji w ŚGP, ale cena była porażająca. Po za tym kuzyn mojego kolegi ma jeden egzemplarz Starcrafta, więc kupowanie go nie jest konieczne.

Zdecydowanie wybieram Tta.
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Gra strategiczno-wojenna dla min.2 osób.

Post autor: skoti »

reverb pisze:Dzięki za propozycje. Jeżeli Shogun chodzi kiepsko na 3 osoby, to rzeczywiście lepiej wybrać Tta. Nad Starcraftem kiedyś się zastanawiałem, po przeczytaniu recenzji w ŚGP, ale cena była porażająca. Po za tym kuzyn mojego kolegi ma jeden egzemplarz Starcrafta, więc kupowanie go nie jest konieczne.
No w takiej sytuacji, rzeczywiście trochę bez sensu :) . Ale skoro masz do niego dostęp, to serdecznie zachęcam do zagrania :D , naprawdę prześwietna gra, myślę że się spodoba :) .
Ja osobiście kupowałem SC jakieś pół roku, się zdecydować nie mogłem...:> ale nie żałuje ani złotówki na niego wydanej, najlepsza gra z jaką miałem styczność – jedyne 10 na bgg. :D

reverb pisze:Zdecydowanie wybieram Tta.
no to, teraz jedynie zrealizować i cieszyć się, tom doskonałą grom. :D
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
ODPOWIEDZ