Jakie gry w podróży

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Jakie gry w podróży

Post autor: Alabama1 »

Dla dzieci lat 6 oraz 8,5 oraz dorosłego na dłuuuugą podróż autokarem. Nie wiem czy zdążę kupić, ale może się uda. Dzieci lubią grać a starszy to wogóle maniak planszówek, więc o propozycje proszę.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Jakie gry w podróży

Post autor: Mustafa »

Jak ja podróżowałem z kolegami to wzięliśmy Ingenious , myśmy wzięli wersję podstawową , ale wiem że jest też dostępna podróżna wersja. I jak mnie się spodobała to dzieciakom też powinna :P
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Jakie gry w podróży

Post autor: garg »

Ingenious Travel to była tez moja pierwsza myśl :) Poza tym możesz się zastanowić nad grami logicznymi: Blokus, Batik (też w wersji Junior), Quoridor czy Rummikub (w wersji Travel jest ekstremalnie wręcz przenośny i kieszonkowy a kosztuje 20 złotych).

Poza tym też może być Igloo Pop, Ninja versus Ninja lub Pędzące żółwie :wink: .

Oczywiście starałem się doradzić gry nie wymagające tradycyjnej planszy, bo nie wiem, w jakich warunkach będziecie podróżować :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Jakie gry w podróży

Post autor: oopsiak »

Żółwie czy Batik do autokaru to tak niespecjalnie : )
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Jakie gry w podróży

Post autor: garg »

oopsiak pisze:Żółwie czy Batik do autokaru to tak niespecjalnie : )
Na pewno przemawiają przez Ciebie uprzedzenia :wink:

A tak poważnie, Batik się chyba nadaje, bo nie ma planszy, tylko taką jakąś "wrzutkę" czy jak to nazwać, więc można to trzymać między sobą na fotelach.

A żółwie trzeba rozłożyć na planszy, ale jest ona na tyle mała, że wejdzie na autokarowy stolik.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry w podróży

Post autor: ja_n »

garg pisze:A tak poważnie, Batik się chyba nadaje, bo nie ma planszy, tylko taką jakąś "wrzutkę" czy jak to nazwać, więc można to trzymać między sobą na fotelach.
Nie da się na fotelach. Wrzutka ma dziury na obu końcach, jedną z nich trzeba położyć na stabilnej i płaskiej powierzchni. Raczej na jakimś stoliku i raczej bez wstrząsów i przemieszczeń. No i jest to gra dwuosobowa.
Rummikub nawet w wersji travel wymaga sporej powierzchni na wykładanie kamieni - do autobusu raczej nie.

Blokus (zwłaszcza dwuosobowy, bodaj Blokus Duo), Quoridor jak najbardziej. A pewnie najlepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego i tam coś wybrać przy pomocy sprzedawcy i macając grę osobiście.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Jakie gry w podróży

Post autor: oopsiak »

Nie, do żółwi bynajmniej nie mam uprzedzeń : )

może być jeszcze abalone. na dwie osoby np travel, chociaż ponoć za małe kulki i trudno się przepycha, a na więcej jest też fajna wersja, tyle że duża.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
ODPOWIEDZ