#24 Polski MatHandel

Informacje związane wyłącznie z tematem akcji Polski Math Trade/MatHandel
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

#24 Polski MatHandel

Post autor: abadura » 25 kwie 2016, 00:16

GeekList

Etap 1: 2016-04-25 (poniedziałek) 00:00 - 2016-05-08 (niedziela) [dokładniej 2016-05-09 09:00]
Etap 2: 2016-05-09 (poniedziałek) 09:00 - 2016-05-15 (niedziela) [dokładniej 2016-05-16 09:00]
Poprawki: 2016-05-16 (poniedziałek) 09:00 - 2016-05-16 (poniedziałek) 24:00
Wyniki: 2016-05-17 (wtorek)

Zasady: Ogólne zasady i zalecenia (v. 1.3).

W tej edycji OLWLG (On-Line Want List Generator) nie jest aktywny. Szczegóły w w dedykowanym wątku.

Lista skrócona
Grupy nazwane - Alfabetycznie
Grupy nazwane - Indeksami

Powyższe listy skrócone odświeżane są z różną częstotliwością, zwykle około raz dziennie. Data ostatniego odświeżenia podana jest w komentarzu do GeekListy.

Sortowalna GeekList'a - odświeżana dynamicznie (co około 15 minut), by Avandrel
Sprawdzarka list preferencji - by Avandrel
Wątek "Narzędzia MathTrade"

Wyniki wstępne 1
Wyniki wstępne 2
Wyniki końcowe (takie jak Wyniki wstępne 2)
Listy preferencji

Awatar użytkownika
bukimi
Użytkownik wspierający

Re: Polski Math Trade / Mat-Handel - Ogólna dyskusja nt MH

Post autor: bukimi » 25 kwie 2016, 11:48

W tej edycji możliwe są wymiany z dopłatami? Ciekawią mnie wpisy #96 i #97 na liście...
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<

Talaj

Post autor: Talaj » 25 kwie 2016, 12:04

Mi osobiście ten pomysł sie nie podoba bo wypacza samą ideę wymiany gry za grę. Równie dobrze, można wystawiać samą kasę.

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Re: #24 Polski MatHandel

Post autor: abadura » 25 kwie 2016, 12:10

Na chwilę obecną nie mam zamiaru zakazywać, ani nawet potępiać, tego typu praktyk.

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 25 kwie 2016, 20:01

Od wczoraj ani razy nie udało mi się odpalić skryptu generującego listy skrócone. Za każdym razem wynik 504 - timeout na serwerze. Źle to wygląda. Myślę, że trzeba poważnie brać pod uwagę, że nie będzie list skróconych. Spróbuję może napisać "ręczny parser", ale to dużo pracy, trudnej w utrzymaniu i możliwe, że łamiącej regulamin.

orzeh
Użytkownik wspierający
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: orzeh » 25 kwie 2016, 20:05

Kamyczka wrzucę - appka BGG na Androida też ma timeouty od wczoraj, chyba to jest większy problem.

Awatar użytkownika
Harun
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Harun » 25 kwie 2016, 21:36

Może dlatego, że zmieniają strony główne gier?

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 25 kwie 2016, 23:25

Harun pisze:Może dlatego, że zmieniają strony główne gier?
Też to rozważałem. Niestety chyba nic na to nie poradzimy... :(

MisterC
Użytkownik wspierający

Post autor: MisterC » 25 kwie 2016, 23:39

[sprzątam po sobie]
Ostatnio zmieniony 24 sie 2016, 12:07 przez MisterC, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 26 kwie 2016, 00:02

A może właśnie tak! Odświeżymy sobie stare dobre czasy, MatHandlowy old school. ;) Ale w tamtych czasach chyba było mniej ofert... ;)

Avandrel
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Avandrel » 26 kwie 2016, 07:41

Narzędzia Mathtrade - http://mathtrade.mgpm.pl

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający
Has thanked: 22 times
Been thanked: 63 times

Post autor: KubaP » 26 kwie 2016, 12:58

bukimi pisze:W tej edycji możliwe są wymiany z dopłatami? Ciekawią mnie wpisy #96 i #97 na liście...
Przy wpisie obok kciuka w górę jest też czerwony krzyżyk - zgłoś za niezgodność z zasadami. Jak wystarczająco wiele osób zagłosuje, to BGG powinno samo usunąć.

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 26 kwie 2016, 13:01

KubaP pisze:
bukimi pisze:W tej edycji możliwe są wymiany z dopłatami? Ciekawią mnie wpisy #96 i #97 na liście...
Przy wpisie obok kciuka w górę jest też czerwony krzyżyk - zgłoś za niezgodność z zasadami. Jak wystarczająco wiele osób zagłosuje, to BGG powinno samo usunąć.
Odradzam stosowanie takiej metody. Tym bardziej, że nie wiem czy nie doprowadzi to do zmiany numeracji listy. Która teoretycznie nie powinna być problemem, ale w praktyce zawsze jest potem zamieszanie.

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający

Post autor: KubaP » 26 kwie 2016, 14:15

abadura pisze:
KubaP pisze:
Odradzam stosowanie takiej metody. Tym bardziej, że nie wiem czy nie doprowadzi to do zmiany numeracji listy. Która teoretycznie nie powinna być problemem, ale w praktyce zawsze jest potem zamieszanie.
Myślałem, że każde działanie, które mieści się w ramach zasad, uznajesz za dopuszczalne – jak na przykład dopuszczenie gotówki do MH, wbrew wyraźnemu sprzeciwowi dużej części mathandlowiczów.

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 26 kwie 2016, 14:35

KubaP pisze:Myślałem, że każde działanie, które mieści się w ramach zasad, uznajesz za dopuszczalne – jak na przykład dopuszczenie gotówki do MH, wbrew wyraźnemu sprzeciwowi dużej części mathandlowiczów.
Tak. Dlatego nie napisałem, że "nie pozwalam", ani że będę ścigał i karał (mniejsza już o to, że zapewne i tak nie miałbym technicznie takiej możliwości). Napisałem tylko, że "odradzam". Nie uważam tego za dobry pomysł - tylko tyle.

Awatar użytkownika
Wassago
Użytkownik wspierający

Post autor: Wassago » 26 kwie 2016, 15:19

KubaP pisze: Myślałem, że każde działanie, które mieści się w ramach zasad, uznajesz za dopuszczalne – jak na przykład dopuszczenie gotówki do MH, wbrew wyraźnemu sprzeciwowi dużej części mathandlowiczów.
A niech BGG usunie post dopiero, jak już będzie się wysylalo listy preferencyjne, będzie mega zamieszanie. A to ilu jest za kasą na MH pokażą wyniki i to ile osób będzie to umieszczać na swoich listach.

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 26 kwie 2016, 15:48

Wassago pisze:A niech BGG usunie post dopiero, jak już będzie się wysylalo listy preferencyjne, będzie mega zamieszanie.
Słuszna uwaga!
Wassago pisze:A to ilu jest za kasą na MH pokażą wyniki i to ile osób będzie to umieszczać na swoich listach.
To jest jedna z moich przesłanek. Dając milczącą zgodę, mimo klarownych wyników ankiety, kierowałem się następującymi kryteriami:

(1) Pojęcie "oferty pieniężnej" jest nieco rozmyte.

(1.1) Wszystko prosto, jeśli ktoś wystawia "100 zł". Ale tu już mamy ofertę łączoną - gra + pieniądze. Czy uznanie za "pieniężną" powinno zależeć od stosunku wartości? Czy może nawet grosz dołożony do Descend + dodatki już jest ofertą pieniężną? (OK przykład nierealistycznie skrajny, ale skoro mówimy o zasadach, to muszą one być jasne.)

(1.2) Czy jeśli ktoś wystawi grę, ale w opisie doda, że może - chętnym - zamiast tej gry wysłać 100 zł to jest to oferta pieniężna?

(1.3) Czy jeśli ktoś wystawia grę w folii, której nie ma - ale nabędzie, jeśli dojdzie do wymiany - to jest to oferta pieniężna?

(1.4) Czy jeśli ktoś wystawił normalną grę, ale potem podczas ustalania przekazania zaproponuje odbiorcy przelew w zamian za grę, to mamy ofertę pieniężną?

(2) Sprawdzalność

Przytłaczającej części z powyższych przypadków nie da się sprawdzić i ograniczyć (bez poważnych uszczerbków). Szczególnie, jeśli obie strony przystają na taki układ. Zatem ostatecznie nie uda się uniknąć ofert pieniężnych albo quasi-pieniężnych.

(3) Wpływ

Wydaje się, że ofert takich pojawia się mało, właściwie to bardzo mało. Nie wydaje mi się, żeby ich pojawienie się (bo to nie pierwsza edycja...) spowodowało znaczące (jeśli w ogóle) ubytki uczestników. Zatem ten problem wydaje się być raczej akademicki.

Rozumiem, gdy co druga oferta będzie pieniężna. Wtedy można się zastanawiać. Ale jeśli ofert pieniężnych jest mniej niż 1% (bo tak spodziewam się, że wyjdzie na koniec), to nie wydaje mi się, żeby było o co rwać szaty.

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający

Post autor: KubaP » 26 kwie 2016, 17:19

abadura pisze:
Wassago pisze:A niech BGG usunie post dopiero, jak już będzie się wysylalo listy preferencyjne, będzie mega zamieszanie.
Słuszna uwaga!
Wassago pisze:A to ilu jest za kasą na MH pokażą wyniki i to ile osób będzie to umieszczać na swoich listach.
To jest jedna z moich przesłanek. Dając milczącą zgodę, mimo klarownych wyników ankiety, kierowałem się następującymi kryteriami:

(1) Pojęcie "oferty pieniężnej" jest nieco rozmyte.

(1.1) Wszystko prosto, jeśli ktoś wystawia "100 zł". Ale tu już mamy ofertę łączoną - gra + pieniądze. Czy uznanie za "pieniężną" powinno zależeć od stosunku wartości? Czy może nawet grosz dołożony do Descend + dodatki już jest ofertą pieniężną? (OK przykład nierealistycznie skrajny, ale skoro mówimy o zasadach, to muszą one być jasne.)

(1.2) Czy jeśli ktoś wystawi grę, ale w opisie doda, że może - chętnym - zamiast tej gry wysłać 100 zł to jest to oferta pieniężna?

(1.3) Czy jeśli ktoś wystawia grę w folii, której nie ma - ale nabędzie, jeśli dojdzie do wymiany - to jest to oferta pieniężna?

(1.4) Czy jeśli ktoś wystawił normalną grę, ale potem podczas ustalania przekazania zaproponuje odbiorcy przelew w zamian za grę, to mamy ofertę pieniężną?

(2) Sprawdzalność

Przytłaczającej części z powyższych przypadków nie da się sprawdzić i ograniczyć (bez poważnych uszczerbków). Szczególnie, jeśli obie strony przystają na taki układ. Zatem ostatecznie nie uda się uniknąć ofert pieniężnych albo quasi-pieniężnych.

(3) Wpływ

Wydaje się, że ofert takich pojawia się mało, właściwie to bardzo mało. Nie wydaje mi się, żeby ich pojawienie się (bo to nie pierwsza edycja...) spowodowało znaczące (jeśli w ogóle) ubytki uczestników. Zatem ten problem wydaje się być raczej akademicki.

Rozumiem, gdy co druga oferta będzie pieniężna. Wtedy można się zastanawiać. Ale jeśli ofert pieniężnych jest mniej niż 1% (bo tak spodziewam się, że wyjdzie na koniec), to nie wydaje mi się, żeby było o co rwać szaty.

Na czerwono zaznaczyłem przypadki ewidentnie łamiące zasady.
Co do uzasadnienia, powtórzę po raz milionowy – MatHandel był zabawą kumpli, a staje się cwaniackim bazarem. Czekam na oferty sklepów w MH, a zaraz po nich typków, którzy będą szukali rabatów na MatHandel. Szkoda po prostu, by coś tak fajnego dostawało przyzwolenie na bycie czymś, czym nigdy nie miało być.

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 26 kwie 2016, 17:45

KubaP pisze:Na czerwono zaznaczyłem przypadki ewidentnie łamiące zasady.
Na chwilę obecną skłaniam się wyraźnie do aktualizacji zasad przed następną edycją (po dogrywce), tak żeby je rozluźnić w tym miejscu. To jest zasady zapewne zmienią się na zalecenia, a ostatecznym weryfikatorem będzie organizator.

Technicznie można by się upierać, że już tak jest, bo zasady używają sformułowań "powinna", a nie "musi". Ale zgodzę się, że to trochę naciągane rozumienie. I nie taka przyświecała mi idea, gdy pisałem te zasady - acz wtedy w ogóle nie pomyślałem o ofertach pieniężnych.

To oczywiście zmieni tylko tyle, że nie będzie można powiedzieć, że oferty takie łamią zasady.

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 26 kwie 2016, 17:58

W ogóle czym więcej o tym myślę, tym bardziej skłaniam się ku temu, że te zasady są nie tylko niepotrzebne, ale wręcz szkodliwe (choć nie jakoś dokuczliwie). Wolałbym mieć ładny, ilustrowany, przewodnik użytkownika - który jednocześnie wtedy pełni rolę "guideline'u" - a zasadę mieć tylko jedną: decyduje organizator.

Awatar użytkownika
Gambit
Użytkownik wspierający
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times
Kontakt:

Post autor: Gambit » 26 kwie 2016, 19:03

abadura pisze:W ogóle czym więcej o tym myślę, tym bardziej skłaniam się ku temu, że te zasady są nie tylko niepotrzebne, ale wręcz szkodliwe (choć nie jakoś dokuczliwie). Wolałbym mieć ładny, ilustrowany, przewodnik użytkownika - który jednocześnie wtedy pełni rolę "guideline'u" - a zasadę mieć tylko jedną: decyduje organizator.
To by było najzdrowsze. Ludzie traktujący MH tak jak powinien być traktowany, raczej nie mieliby za złe gdyby organizator zdecydował coś na ich niekorzyść. A tak ogólnie, to pewnie nie stwarzaliby sytuacji, które miałyby takie konsekwencje...

Tak sobie gdybam.

Awatar użytkownika
detrytusek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 40 times
Been thanked: 106 times

Post autor: detrytusek » 27 kwie 2016, 15:08

Obstawiamy ile będzie Farmeram w tej edycji?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania m in. The Gallerist, Pulsar 2849, Tesla vs Edison z dodatkiem, Founders of Gloomhaven
Wątek sprzedażowy

Awatar użytkownika
Harun
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times

Post autor: Harun » 27 kwie 2016, 15:31

detrytusek pisze:Obstawiamy ile będzie Farmeram w tej edycji?
:D Pytanie ile zostanie wymienionych.

Awatar użytkownika
fantazyn
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times

Post autor: fantazyn » 28 kwie 2016, 09:56

Mi osobiscie oferty pieniezne, az tak bardzo nie przeszkadzaja.
Sam kiedys zaoferowalem pieniadze zamiast wysylania gry i sam kiedys dostalem pieniadze zamiast gry (wygralem dodatek do gry, ktorej nie mam : P).

W zagranicznych Mathandlach czesto sa oferty pieniezne (a nawet oferty z geekgoldem) - jedyny problem jest chyba, ze trzeba wtedy przekazac czesc pieniedzy stronie boardgamegeek.com.

To moze zamiast pieniedzy (albo zeby innych nie klulo) wystawiac oferty typu, gra o wartosci do 100zl i wtedy osoba wybiera czy chce gre czy rownowartosc.

Awatar użytkownika
kaszkiet
Użytkownik wspierający
Has thanked: 64 times
Been thanked: 56 times

Post autor: kaszkiet » 28 kwie 2016, 10:25

Adamie, czy próbowałeś wygenerować ponownie listy skrócone? Była długa przerwa techniczna na BGG, może przez ten czas coś się zmieniło?

ODPOWIEDZ