Antyliga Brassa - sezon 4 - Arcymistrz Mazylek

Inicjatywy komputerowe/internetowe jak i tradycyjne
zlumbh
Użytkownik wspierający

Antyliga Brassa - sezon 4 - Arcymistrz Mazylek

Post autor: zlumbh » 15 lis 2017, 09:38

1. Witam w czwartym sezonie Antyligi Brassa. Gramy na stronie http://brass.orderofthehammer.com.
2. Po rozpoczęciu ligi, każda osoba oznaczona jako grająca kolorem czerwonym zakłada grę (patrz Rozpiska). Do wszystkich graczy, którzy uczestniczą w danej grze wysyła wiadomość z wymyślonym hasłem do gry oraz umieszcza link do gry we wpisie na forum.
3. Każda osoba, która otrzymała hasło, dopisuje się do odpowiedniej gry, wybierając kolor zgodnie z Rozpiską.
4. Punktacja: 1 - 1000, 2 - 600, 3 - 300, 4 - 0.
5. Z pierwszej dywizji spadają maksymalnie cztery osoby z najmniejszą ilością punktów. W przypadku remisów uwzględniane są punkty za wszystkie gier pomiędzy zainteresowanymi graczami. W przypadku dalszego remisu uwzględniane są punkty zwycięstwa zdobyte we wspólnych grach, następnie punkty zwycięstwa we wszystkich grach. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia w punktach dodatkowo brane są pod uwagę 'małe punkty' (mamona). Jeśli to nie pomoże, następuje losowanie.
6. W przypadku przekroczenia czasu B, wynoszącego 2 dni, gracz automatycznie usuwany jest z gry, pozostali gracze kończą rozgrywkę zachowując standardową punktację.
7. Gry zakładamy zgodnie z poniższymi ustawieniami:
Game name (6-50 characters or blank):
Private game? YES
Password (3-20 characters or blank): <dowolne>
Game version: Lancashire
Game can be started by any player? YES
Game should start automatically upon reaching its maximum number of players YES
"Friendly" game? NO
Minimum number of players: 4
Maximum number of players: 4
Forbid Canal Link to Scotland? NO
Permit reverse use of the Virtual Connection? NO
Modified Coal Overbuild Rules? NO
Initial Turn Order: RED, YELLOW, GEEN, PURPLE, GREY
I will be: Red
Rules on Talking: No restrictions
Time Limit A: 1 day
Time Limit B: 2 days
Behaviour at Time Limit B: Downsize
Minimum Player Rating: 0
Maximum Player Rating: None

Rozpiska

Powodzenia i udanych gier kończonych w pełnym składzie :)

Poprzednie sezony:
Forum/Punktacja

---------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na czwarty sezon Antyligi Brassa, zrzeszającej zagubione sieroty po Oryginalnej lidze, które wciąż z niesłabnącą nadzieją czekają na rozpoczęcie właściwych rozgrywek. Antyliga, jak każda wywrotowa organizacja, rządzi się jednak własnymi prawami i nie dopuszcza do przeciągania rozgrywek w nieskończoność. W związku z tym, maksymalny dopuszczalny czas na wykonanie ruchu, to dwa dni. Po przekroczeniu tego czasu gracz automatycznie usuwany jest z rozgrywek. Oczywiście oczekujemy, że ruchy będą wykonywane znacznie częściej, więc jeśli nie masz czasu na płynne wykonywanie ruchów, to nie jest liga dla Ciebie, niestety. Wszystkie osoby spełniające kryteria płynności ruchów zapraszamy do gry, niezależnie od poziomu znajomości samej gry.

Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie 24.11 (piątek). Rozgrywki urchomione zostaną w niedzielę, 26.11.

Zapraszam.

Link do poprzedniego sezonu Antyligi.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 20:43 przez zlumbh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andreus
Użytkownik wspierający

Re: Antyliga Brassa - sezon 4

Post autor: Andreus » 15 lis 2017, 09:58

Gram :)

Grzeniu
Użytkownik wspierający

Post autor: Grzeniu » 15 lis 2017, 10:11

gzen

Awatar użytkownika
Coen
Użytkownik wspierający

Post autor: Coen » 15 lis 2017, 10:24

Jestem i ja :)

Awatar użytkownika
mazylek

Post autor: mazylek » 15 lis 2017, 10:56

gram
mazylek -> kolekcja

Awatar użytkownika
razul
Użytkownik wspierający

Post autor: razul » 15 lis 2017, 11:38

Również gram.

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający

Post autor: lacki2000 » 15 lis 2017, 11:50

no ja też antygram
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::

Awatar użytkownika
espresso
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: espresso » 16 lis 2017, 10:20

Zbieram srogie baty, ale co tam - gram dalej :)

zlumbh
Użytkownik wspierający

Post autor: zlumbh » 28 lis 2017, 15:32

Przegapiłem start. Wystartujemy w tą niedzielę. Przepraszam.

zlumbh
Użytkownik wspierający

Post autor: zlumbh » 03 gru 2017, 21:00

Sezon wystartował. Prośba o zakładanie gier zgodnie z pierwszym postem.

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający

Post autor: lacki2000 » 04 gru 2017, 23:05

PL_Antyliga_S04D01G03
lacki2000 espresso zlumbh mazylek
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)

Awatar użytkownika
espresso
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: espresso » 16 gru 2017, 08:50

Dziękuję za gry i gratuluję! W następnym sezonie już odpuszczam udział, jednak zupełnie nie ogarniam tej gry w wersji turowej :oops:

Awatar użytkownika
mazylek

Post autor: mazylek » 16 gru 2017, 11:22

espresso pisze:Dziękuję za gry i gratuluję! W następnym sezonie już odpuszczam udział, jednak zupełnie nie ogarniam tej gry w wersji turowej :oops:
Zupełnie inaczej się gra i trzeba właściwie za każdym razem od nowa ogarniać co się dzieje. Poza tym o wiele ciężej śledzić co inni robią.
mazylek -> kolekcja

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający

Post autor: lacki2000 » 16 gru 2017, 20:01

mazylek pisze:
espresso pisze:Dziękuję za gry i gratuluję! W następnym sezonie już odpuszczam udział, jednak zupełnie nie ogarniam tej gry w wersji turowej :oops:
Zupełnie inaczej się gra i trzeba właściwie za każdym razem od nowa ogarniać co się dzieje. Poza tym o wiele ciężej śledzić co inni robią.
Wg mnie ta gra lepiej nadaje się do grania turowego, niż na stole, bo czasem trzeba dokładnie policzyć ile trza zapłacić, ile nam zostanie, jakie karty jeszcze mogą wejść, jaka będzie kolejność, tor węgla i żelaza, itp. To generuje spory downtime. Ja przy planszy grałem tylko raz, właśnie z takim poważnym analizatorem wszelkich parametrów. Dość mocno zamulał ale oczywiście wygrał :)
A co do naszej rozgrywki (http://brass.orderofthehammer.com/board ... meID=60158) to nie sądziłem, że ta gra może mnie jeszcze czymś zaskoczyć - bo była to najdziwniejsza partia Brassa, jaką rozegrałem :)
Na koniec miałem kupę kasy, wszystkie kopalnie i huty postawione, na torze węgla i stali pustki, dwoje graczy kasę miało blisko zera, koleje nie pobudowane, miejsca w miastach puste - jakiś totalny kryzys gospodarczy! Dobra gra powinna być jak dobra partnerka - po latach wspólnej zabawy, potrafi cię jeszcze zaskoczyć! :D (choć może niekoniecznie kryzysem ;) )

Awatar użytkownika
espresso
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: espresso » 16 gru 2017, 22:29

lacki2000 pisze:
mazylek pisze:
Wg mnie ta gra lepiej nadaje się do grania turowego, niż na stole, bo czasem trzeba dokładnie policzyć ile trza zapłacić, ile nam zostanie, jakie karty jeszcze mogą wejść, jaka będzie kolejność, tor węgla i żelaza, itp. To generuje spory downtime. Ja przy planszy grałem tylko raz, właśnie z takim poważnym analizatorem wszelkich parametrów. Dość mocno zamulał ale oczywiście wygrał :)
A co do naszej rozgrywki (http://brass.orderofthehammer.com/board ... meID=60158) to nie sądziłem, że ta gra może mnie jeszcze czymś zaskoczyć - bo była to najdziwniejsza partia Brassa, jaką rozegrałem :)
Na koniec miałem kupę kasy, wszystkie kopalnie i huty postawione, na torze węgla i stali pustki, dwoje graczy kasę miało blisko zera, koleje nie pobudowane, miejsca w miastach puste - jakiś totalny kryzys gospodarczy! Dobra gra powinna być jak dobra partnerka - po latach wspólnej zabawy, potrafi cię jeszcze zaskoczyć! :D (choć może niekoniecznie kryzysem ;) )
Aj, nic mi nie mów - to jest rozgrywka, w której przegapiłam ten wielki czerwony napis przypominający, że to ostatnia szansa na pożyczkę :mrgreen: Niestety, ostatnio nie mam czasu (ani też formy) na takie paraliżujące gry ani na żywo, ani turowo. Tak jak piszesz, trzeba za każdym razem wszystko przeliczyć, ale dla mnie przez to gra traci płynność i trudno jest mi się na niej skupić, szczególnie grając 4 partie równocześnie, gdzie każda jest na tym samym etapie. Jednak bardzo przyjemnie mi się grało i zbierało baty przez te cztery sezony :D

zlumbh
Użytkownik wspierający

Post autor: zlumbh » 17 gru 2017, 20:42

I koniec kolejnego sezonu... Arcymistrzem został Mazylek.
Dziękuję za sprawnie przeprowadzone rozgrywki, wszyscy się spisali. Co do wyników, to przede wszystkim gratuluję wysokich wyników, nieosiągalnych dla piszącego :)

Na następny sezon zaproszę po nowym roku... chyba, że międzyczasie wystartuje prawdziwa liga Brassa.

Co do tych, co przegrali (jak ja między innymi), nie ma co się załamywać, tylko gra z najlepszymi daje frajdę i szansę prawdziwego progresu.

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający

Post autor: lacki2000 » 17 gru 2017, 21:35

zlumbh pisze:I koniec kolejnego sezonu... Arcymistrzem został Mazylek.
Gratulacje dla nowego Antymistrza! To już wiemy, kogo bić w następnym sezonie :)
Dobry to był sezon, szybko się grało, sporo eksperymentowałem ze strategiami i nawet nieźle wyszło.

Awatar użytkownika
mazylek

Re: Antyliga Brassa - sezon 4 - Arcymistrz Mazylek

Post autor: mazylek » 17 gru 2017, 21:38

No proszę, tego się nie spodziewałem. To czekam na baty w następnym sezonie :lol:
mazylek -> kolekcja

wajwa
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Re: Antyliga Brassa - sezon 4 - Arcymistrz Mazylek

Post autor: wajwa » 02 sty 2018, 17:20

zlumbh pisze:
Na następny sezon zaproszę po nowym roku... chyba, że międzyczasie wystartuje prawdziwa liga Brassa.

.
:lol:
Always look on the bright side of life

ODPOWIEDZ