Strona 1 z 1

Polska Federacja Zimnej Wojny - czy byliby zainteresowani?

: 07 kwie 2019, 08:11
autor: bardopondo
Cześć,
Chciałbym rozkręcić zorganizowane rozgrywki online w Zimną Wojnę w formie czegoś co nazwałbym Polską Federacją Zimnej Wojny.

Format rozgrywek przyjąłby postać cyklicznych sezonów, w trakcie których każdy uczestnik grałby mecz 1vs1 z innym uczestnikiem.
Zawodnicy następnie byliby szeregowani w ranking (np. za pomocą popularnego rankingu szachowego ELO), w ten sposób wyłaniany byłby co sezon Mistrz Federacji (czyli gracz z najwyższym ELO).

Dalsze szczegóły zależeć będą od liczby graczy ich zaangażowania, tempa rozgrywek itp. Póki co mam w głowie taki scenariusz:
Pierwsze 4-5 sezonów polegałyby na przeprowadzeniu meczy, w których dobór rywali byłby losowy (bez powtórzeń w kolejnych sezonach). Stworzyłby się w ten sposób ranking ELO.
Następne sezony przybierały natomiast inną formę - mianowicie Wyzwań Na Pojedynek. Zaczynając od gracza który będzie stał najniżej w rankingu, będzie on wyzywał do gry przeciwnika znajdującego się wyżej (oczywiście nie będzie miał możliwości od razu atakować mistrza, będzie mógł wyzwać do gry gracza stojącego kilka miejsc wyżej, w ten oto sposób częścią funu będzie konieczność awansowania w drabinie aby móc atakować mistrza). Kolejno idąc od dołu drabinki będą się tworzyły mecze 1vs1 w sezonie.

Szczegóły, regulamin np. dotyczący tempa rozgrywek, czasu trwania sezonu, wyboru stron konfliktu itp. - wszystko jeszcze do spisania i wymyślenia, zachęcam to dyskusji.

Na razie pewne wydaje się, iż stroną na której gralibyśmy jest http://acts.warhorsesim.com/index.asp.
Jest to bardzo fajna platforma która po prostu zarządza kartami - ich rozdawaniem, monitorowaniem ich statusu, losowaniem, pilnowaniem rund itp. Pozwala także na wygodną formę komunikacji między grającymi. Mi się tam gra bardzo przyjemnie.
Pozostaje problem mapy - tutaj chyba kto jak woli. Z tego co się orientuje na tej stronce użytkownicy używają Vassala. Mi wydaje się wygodniejsza malutka, wygodna do używania na komórkach mapka http://twistrug.jjt.io/#/.

Czy podoba się Wam taki format rozgrywek i czy w ogóle są jacyś zainteresowani? ;)

Re: Polska Federacja Zimnej Wojny - czy byliby zainteresowani?

: 07 kwie 2019, 10:49
autor: kastration
A nie łatwiej byłoby wam grać na steamie? Tam jest ekstremalnie funkcjonalnie. Tak tylko rzucam, bo nie wiem, czy masz porównanie tej platformy z Vassalem.

Re: Polska Federacja Zimnej Wojny - czy byliby zainteresowani?

: 07 kwie 2019, 12:14
autor: tmajczak
Hej, też byłbym chętny, ale tylko na aplikacji na steam.

Re: Polska Federacja Zimnej Wojny - czy byliby zainteresowani?

: 07 kwie 2019, 22:45
autor: bardopondo
na steamie nie grałem ale z tego co widzę nie o to mi chodzi - chciałbym zachować strukturę rozgrywek w systemie turowym wzorem innych gier ligowych.
Ważne dla mnie aby ruch można było wykonać na komórce między przysłowiową zupą a drugim daniem.

Re: Polska Federacja Zimnej Wojny - czy byliby zainteresowani?

: 12 maja 2019, 22:57
autor: delli1977
Na Steamie zagram z chęcią, bardzo dobra aplikacja.

Re: Polska Federacja Zimnej Wojny - czy byliby zainteresowani?

: 15 maja 2019, 14:02
autor: skiba
Ja też bym zagrał przez appkę. Z tego, co wiem, to aplikacje na tablety i Steam są cross-platformowe, więc każdy może grać z każdym bez patrzenia na platformę :-)

Re: Polska Federacja Zimnej Wojny - czy byliby zainteresowani?

: 20 maja 2019, 19:33
autor: gordon_shumway
Grałbym na Steamie...