Wsiąść do pociągu - Polska

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
xenotime
Posty: 21
Rejestracja: 23 lip 2010, 22:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: xenotime »

Fajnie, że już jest Was dwóch kartografów. No i serio z tym tłumaczeniem - powinieneś zgłośić się do konkursu, a tłumacza poszukać właśnie tu na forum :)
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Scott »

Sorki, że odkopuję tak stary temat, ale popełniłem mapę Polski do TTR :oops: Testów jeszcze nie było, więc nie wiem w ile osób można pograć - niedawno skończyłem ją robić. Zrobiłem fajne wykończenie mapy, jednak po zapisaniu do png jak i jpg warstwa z teksturami jest mocno przyciemniona i źle to wygląda, dlatego poniżej wersja bez wykończenia mapy.

http://boardgamegeek.com/image/1895171

Kilka informacji:
- mapa jest bardzo duża (ok. 100cm x 90 cm)
- biletów jest 48 (przykładowy tutaj: http://boardgamegeek.com/image/1895176)
- brak tuneli i promów oraz innych utrudnień
- brak połączeń z sąsiadującymi państwami
- nie robiłem mapy prawdziwych połączeń kolejowych w Polsce, dlatego gdzieś może nie być jakiejś ważnej trasy, a w innym miejscu może być trasa, która naprawdę nie istnieje
- zrobiłem wersję mapy z 1949 roku, toteż granice sąsiadów Polski są nieco inne, niż znamy je dziś (na biletach są nazwy państw, na mapie muszę je jeszcze dodać)

Pracuję jeszcze nad mapą państw Grupy Wyszehradzkiej (już w standardowym wymiarze). Opublikuję ją wkrótce.

Krytyka mile widziana :)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: WRS »

Scott pisze:popełniłem mapę Polski do TTR
No i fajnie! Jak ktoś lubi TTR i samoróbki, to właśnie trzęsą się mu ręce z radości :)
Scott pisze:- nie robiłem mapy prawdziwych połączeń kolejowych w Polsce, dlatego gdzieś może nie być jakiejś ważnej trasy, a w innym miejscu może być trasa, która naprawdę nie istnieje
Wydaje się, że właśnie historia Polski i rozwoju kolei jest ciekawa przez niejednorodny rozwój sieci.
To właśnie mogłoby być tym dodatkowym atutem mapy, przyciągającym nie tylko kolekcjonerów, ale i zwykłych graczy.
Scott pisze:- zrobiłem wersję mapy z 1949 roku, toteż granice sąsiadów Polski są nieco inne, niż znamy je dziś (na biletach są nazwy państw, na mapie muszę je jeszcze dodać)
ale czemu niekonsekwentnie?
Nie było w 1949 roku Niemiec - sowiecka strefa okupacyjna ew. NRD
Generalnie nie wiem czemu akurat 1949 rok? (zwłaszcza, że były korekty graniczne w 1951...)
Nie lepiej współcześnie? Albo z okresu międzywojennego?

Napisz coś więcej o decyzjach, motywach takiej właśnie realizacji mapy.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Scott »

WRS pisze:Wydaje się, że właśnie historia Polski i rozwoju kolei jest ciekawa przez niejednorodny rozwój sieci.
To właśnie mogłoby być tym dodatkowym atutem mapy, przyciągającym nie tylko kolekcjonerów, ale i zwykłych graczy
Myślałem o tym i w sumie nie wiem czemu tego tak nie zrobiłem. Jak zacząłem przymierzać mapę, to później tak jakoś lawinowo wszystko poszło, i ani się obejrzałem, mapa była prawie gotowa, więc już nic nie zmieniałem.
WRS pisze:Nie było w 1949 roku Niemiec - sowiecka strefa okupacyjna ew. NRD
Wiem, muszę to zmienić :)
WRS pisze:Generalnie nie wiem czemu akurat 1949 rok? (zwłaszcza, że były korekty graniczne w 1951...)
Nie lepiej współcześnie? Albo z okresu międzywojennego?
Na mapach i tak nie widać tych różnić w korektach. Współcześnie powstaje mapa Grupy Wyszehradzkiej, samą Polskę chciałem zrobić z okresu międzywojennego, jednak nie pasowały mi ilość miast na mapie i ich rozmieszczenie. A rok '49, bo fajnie wygląda na bilecie (z tyłu) napis Poland 1949 Tour :P
WRS pisze:Napisz coś więcej o decyzjach, motywach takiej właśnie realizacji mapy.
Jestem dużym (ale nie bez przesady) fanem TTR i bolało mnie, że nigdzie nie ma mapy Polski. Powstaje tyle fanowskich wersji. Nawet Słowacja czy Litwa mają swoje mapy. Znalazłem na BGG wersję Kaszubską (ale jest to jedynie zdjęcie mapy na stole). Moja rodzinka także bardzo lubi tę grę i fajnie byłoby układać trasy z miasta w którym mieszkamy do miasta, w którym się wychowaliśmy lub często jeździliśmy :)

Teraz mam problem ze zrobieniem planszy (do testów wydrukuję na papierze i skleję, ale po wszystkim (z ew. poprawkami) chciałbym ją wydrukować, najlepiej profesjonalnie. Czy gdybym wysłał ją do np. The Game Craftera czy innej strony, która zajmuje się Print On Demand, to nie robili by problemów, przykładowo z polem punktacyjnym naokoło mapy (mogę zmienić, ale wolałbym zostawić) lub ogólnie pomysłem samej mapy (produkują fanowskie dodatki do wydanych już gier przez wydawnictwa?). Plansza jest bardzo duża i niestandardowych rozmiarów, dlatego być może zrobię wersję light w standardowych wymiarach.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: FortArt »

Scott pisze:
WRS pisze:Generalnie nie wiem czemu akurat 1949 rok? (zwłaszcza, że były korekty graniczne w 1951...)
Nie lepiej współcześnie? Albo z okresu międzywojennego?
Na mapach i tak nie widać tych różnić w korektach.
Nie wierzę, że na mapie o wielkości 100x90 czyli prawie metr kwadratowy nie widać obszaru o wielkości Warszawy - bo taki teren objęła wymiana w 1951.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Scott »

FortArt pisze:
Scott pisze:
WRS pisze:Generalnie nie wiem czemu akurat 1949 rok? (zwłaszcza, że były korekty graniczne w 1951...)
Nie lepiej współcześnie? Albo z okresu międzywojennego?
Na mapach i tak nie widać tych różnić w korektach.
Nie wierzę, że na mapie o wielkości 100x90 czyli prawie metr kwadratowy nie widać obszaru o wielkości Warszawy - bo taki teren objęła wymiana w 1951.
Fakt. Cofam to o niewidocznych korektach - zwykła niewiedza. Właśnie się dokształciłem w tym temacie. Muszę też nanieść poprawki, ale zamiast mapy, zmienię datę na odwrocie biletu.
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: berem »

Jak grałem w tą prostą grę to sobie dopowiadałem temat, że to jest budowa linii kolejowych a tzw "bilety" to kontrakty (plany) na ich budowę.
Jeśli miałaby powstać mapa powojenna to sugeruje cięższe walki na terytorium wyzwalanej Polski, całkowite zniszczenie infrastruktury kolejowej i potrzebę budowy całkiem od nowa.
Mnie pasowałyby granice Polski sprzed wojny.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: nahar »

Berem +1, ja też wolę przedwojenną RP.

W swoim czasie katowałem RT 2 - mod Polska 1918.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: FortArt »

Tu są ciekawe historyczne mapki kolejowe:
http://niezlomni.com/?p=5790
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
pawli
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2014, 08:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: pawli »

Może ktoś wie dlaczego w TTR Europe mamy Polskę w rozbiorach ?
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: gaseki »

Bo dzieje się na przełomie wieków (XIX i XX)
pawli
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2014, 08:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: pawli »

Brak Portugalii, Polski i podzielona Jugosławia.
Nie jestem znawcą ale ta mapa nie pasuje do żadnego z tych okresów.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: FortArt »

pawli pisze:Brak Portugalii, Polski i podzielona Jugosławia.
Nie jestem znawcą ale ta mapa nie pasuje do żadnego z tych okresów.
To jest mapa sprzed I wojny, bo wtedy niby ma dziać się fabularnie ta gra, o czym świadczy np nazwa dodatku Europa 1912. Na stronie wydawcy czytamy "New map of Europe in the 1900s". Wyraźnie widać nie tylko granice w Europie Środkowej, ale i w innych częściach: nie ma Republiki Irlandii, Południowy Tyrol nie jest we Włoszech, a południowo-zachodni narożnik Niemiec nie ma tego charakterystycznego głębokiego wcięcia bo Alzacja i Lotaryngia są w po cesarskiej stronie. Podobnie granica duńsko-niemiecka jest dużo bardziej na północ niż dziś. Serbia i Czarnogóra nie graniczą ze sobą i to też jest poprawne (tak było do 1913).

Żadnej Jugosławii w tym czasie nie było i nie ma jej też w TtR.
Na mapie są trzy błędy: nie zaznaczono Portugalii i Grecji (była wtedy sporo mniejsza niż dziś) oraz wyodrębniono z Austro-Węgier Królestwo Chorwacji i Slawonii.

Wyróżnienie Bośni i Hercegowiny ma sens, bo aneksji dokonano dopiero w 1908, do tego czasu od chwili odebrania Turcji to był tylko protektorat. Osobno jest zaznaczone będące częścią A-W Królestwo Dalmacji, ale to już konsekwencja błędu z Chorwacją.

Oczywiście są tez drobiazgi (pominięcie małych państw) czy lokalizacja samych miast, z których najzabawniejsze jest Sarajewo zaznaczone pod Serbią czy Wilno głęboko w Rosji. Nie ma wyraźnie zaznaczonej granicy między Turcją a A-W, co dodaje planszy dodatkowego, pewnie niezamierzonego, smaczku jeśli wspomni się historię Sandżaku Nowopazarskiego.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2014, 17:20 przez FortArt, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
pawli
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2014, 08:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: pawli »

Bardzo dziękuje za wyczerpująca odpowiedź.
Awatar użytkownika
Malypin
Posty: 27
Rejestracja: 26 sie 2011, 12:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Malypin »

Sorry że odkopuję temat, ale zrobiłem mapę do TtR - wielkopolska, mapa dla 3 graczy, gracze mają do dyspozycji 30 wagoników, z resztą wszystko jest opisane na mapie :) testów jeszcze nie robiłem, ale byłoby miło gdyby ktoś zechciał je zrobić i podzielić się swoimi wskazówkami dotyczącymi ewentualnych zmian.

http://boardgamegeek.com/image/2189441/malypin - tutaj mapa o wymiarach 80 x 54 cm
http://boardgamegeek.com/image/2189435/malypin - a tutaj przykładowy bilet.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany testami, to mogę przesłać wszystkie bilety jakie zrobiłem (30 biletów).

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: zakwas »

ODKOP!

Cierpię na nadmiar czasu na zwolnieniu lekarskim i postanowiłem zrobić customową mapę do TTR i lekko zmienić zasady względem oryginału z mapą Ameryki, tak jak to miało miejsce w oficjalnych kolejnych częściach/dodatkach.

Mianowicie - mapa miałaby odzwierciedlać miasto Łódź i jej połączenia tramwajowe, gracze mieliby do dyspozycji po trzy koparki (coś jak stacje w Europie) i w swojej turze mogliby je postawić na trasie przeciwnika. Koparka sprawiałaby, że koszt zajęcia odcinka szarzeje, ale wzrasta dwukrotnie. Ma to nawiązywać do obecnej sytuacji transportowej w Łodzi i rozkopów na każdym kroku. ;)

Mam wstępnie rozplanowaną mapę, będę zabierał się do tworzenia planszy na poważnie, jednak mam pytanie, czy ktoś ma gotowe do obróbki graficznej fragmenty planszy, m. in. chodzi mi o ładnie wyglądające kolorowe miejsca na pociągi? Zamierzam zrobić to porządnie, bo jestem pedantem w takich sprawach, a nie chce mi się przerysowywać wszystkiego na wektory. ;)

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Malypin
Posty: 27
Rejestracja: 26 sie 2011, 12:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Malypin »

Hej, miałem trochę wolnego czasu, no i wykonałem mapkę półwyspu Iberyjskiego+ (bilety jeszcze się tworzą)

http://boardgamegeek.com/image/2314249/malypin

Jest jedno połączenie (Palma -> Barcelona/Tarragona) nieco inne niż w oryginale, mianowicie gracz sam decyduje do którego z tych dwóch miast (Barcelona, Tarragona) wykona połączenie z Palmy. Druga "część" jest wtedy niedostępna.
Dodatkowe 10 pkt. otrzymuję również osoba która wykona trasę łącząc wszystkie stolice (zaznaczone na czerwono).
Proszę o porady i sugestie dotyczące mapki :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 17:57 przez Malypin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Fiszu »

Ładna mapa,
nie wiem tylko czy może być na niej logo "Days of wonder" skoro to jest mapa fanowska...
Awatar użytkownika
Malypin
Posty: 27
Rejestracja: 26 sie 2011, 12:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Malypin »

Dzięki za informację. Mapa poprawiona :)
Aragorn89
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2014, 13:19

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Aragorn89 »

Scott pisze:Sorki, że odkopuję tak stary temat, ale popełniłem mapę Polski do TTR :oops: Testów jeszcze nie było, więc nie wiem w ile osób można pograć - niedawno skończyłem ją robić. Zrobiłem fajne wykończenie mapy, jednak po zapisaniu do png jak i jpg warstwa z teksturami jest mocno przyciemniona i źle to wygląda, dlatego poniżej wersja bez wykończenia mapy.

http://boardgamegeek.com/image/1895171

Kilka informacji:
- mapa jest bardzo duża (ok. 100cm x 90 cm)
- biletów jest 48 (przykładowy tutaj: http://boardgamegeek.com/image/1895176)
- brak tuneli i promów oraz innych utrudnień
- brak połączeń z sąsiadującymi państwami
- nie robiłem mapy prawdziwych połączeń kolejowych w Polsce, dlatego gdzieś może nie być jakiejś ważnej trasy, a w innym miejscu może być trasa, która naprawdę nie istnieje
- zrobiłem wersję mapy z 1949 roku, toteż granice sąsiadów Polski są nieco inne, niż znamy je dziś (na biletach są nazwy państw, na mapie muszę je jeszcze dodać)

Pracuję jeszcze nad mapą państw Grupy Wyszehradzkiej (już w standardowym wymiarze). Opublikuję ją wkrótce.

Krytyka mile widziana :)
Witam!
Istnieje możliwość dostania biletów do Twojej mapy Polski TTR. nie ukrywam ze jestem wielkim fanem całej seri. Pozdrawim i czekam niecierpliwie na odpowiedz :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: tomuch »

Każda nowa mapa TtR wprowadzała jakieś nowe mechanizmy, więc i tu powinno coś być. Proponuję więc przemyśleć:
- opóźnienia pociągów - nowy typ akcji: zamiast ruchu masz możliwość zapowiedzenia zajęcia trasy w swoim następnym ruchu; teraz każdy następny gracz może ci tę trasę zająć; jeśli nie, jest twoja (oczywiście wykorzystujesz na to swój normalny ruch),
- wprowadzenie pendolino - co jakiś czas (rzut k6 przy wyniku 6) wywalamy z planszy wagoniki z wybranych, kolejno ponumerowanych, tras (które wracają do właścicieli) i wstawiamy tam wagoniki gracza neutralnego,
- zamykanie połączeń - co jakiś czas (rzut k6 przy wyniku 1) wyłączamy z użytku niezajęte przez nikogo, kolejno ponumerowane, trasy; czekałeś zbyt długo, twoja strata!
- dodatkowe karty "miejscówki" - jeśli twój przeciwnik zajmuję trasę na mapie, jednakże to ty masz kartę miejscówki przypisaną tej trasie, możesz ją rzucić i powiedzieć "pan tu nie siedział!" - w tym przypadku to ty jednak zajmujesz tę trasę (o ile masz wystarczającą liczbę wagoników), jeśli jednak osoba zajmująca jako pierwsza także ma kartę miejscówki na tę trasę (lub kartę żula, która także znajduje się w talii), to ona zostaje właścicielem trasy.

Ktoś coś jeszcze rzuci?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: myszor »

Karta wydarzenia "kradzież sieci trakcyjnej" - każdy gracz musi usunąć swoje wagoniki ze środkowego połączenia (lub dłuższego z dwóch środkowych przy parzystej długości) swojej najdłuższej trasy ;)
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Scott »

Aragorn89 pisze:Witam!
Istnieje możliwość dostania biletów do Twojej mapy Polski TTR. nie ukrywam ze jestem wielkim fanem całej seri. Pozdrawim i czekam niecierpliwie na odpowiedz :)
Chciałem wysłać pliki na PW, ale masz zablokowane wysyłanie wiadomości prywatnych. Odblokuj to i napisz do mnie jeszcze raz, wtedy wszystko wyślę :)
tomuch pisze:Każda nowa mapa TtR wprowadzała jakieś nowe mechanizmy, więc i tu powinno coś być. Proponuję więc przemyśleć:
- opóźnienia pociągów - nowy typ akcji: zamiast ruchu masz możliwość zapowiedzenia zajęcia trasy w swoim następnym ruchu; teraz każdy następny gracz może ci tę trasę zająć; jeśli nie, jest twoja (oczywiście wykorzystujesz na to swój normalny ruch),
- wprowadzenie pendolino - co jakiś czas (rzut k6 przy wyniku 6) wywalamy z planszy wagoniki z wybranych, kolejno ponumerowanych, tras (które wracają do właścicieli) i wstawiamy tam wagoniki gracza neutralnego,
- zamykanie połączeń - co jakiś czas (rzut k6 przy wyniku 1) wyłączamy z użytku niezajęte przez nikogo, kolejno ponumerowane, trasy; czekałeś zbyt długo, twoja strata!
- dodatkowe karty "miejscówki" - jeśli twój przeciwnik zajmuję trasę na mapie, jednakże to ty masz kartę miejscówki przypisaną tej trasie, możesz ją rzucić i powiedzieć "pan tu nie siedział!" - w tym przypadku to ty jednak zajmujesz tę trasę (o ile masz wystarczającą liczbę wagoników), jeśli jednak osoba zajmująca jako pierwsza także ma kartę miejscówki na tę trasę (lub kartę żula, która także znajduje się w talii), to ona zostaje właścicielem trasy.
myszor pisze:Karta wydarzenia "kradzież sieci trakcyjnej" - każdy gracz musi usunąć swoje wagoniki ze środkowego połączenia (lub dłuższego z dwóch środkowych przy parzystej długości) swojej najdłuższej trasy ;)
Świetne pomysły, można je wypróbować :D
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: xawerka »

Kiedyś pisałam do Rebela czy nie maja planów wydania na licencji TtR mapy Polski, niestety, wiadomo, koszty ogromne.

Scott - fajną mapę zrobiłeś. Brakuje mi kilku połączeń, ale to nie problem "dorysować" sobie.

Można wprowadzić karty wydarzeń co drugą turę, kilka działaby do końca gry. Każdy z graczy mógłby mieć karty, które zagrałby w swojej turze np. dzień kolejarza - dobierasz jedną kartę wagonu.
Z trakcja np. zerwanie trakcji i każdy gracz musi usunąć z planszy swoje wagony z trasy liczącej minimum 3 wagony.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, 13:20 przez xawerka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Nidhogg »

Lub można by zagrać kartę "strajk": wybrany gracz traci turę.

Wydarzenia globalne:
  • 1."Nierozstrzygnięty przetarg" w tej turze żaden gracz nie może wykorzystywać konkretnego koloru wagonów.
    2. "Sorry taki mamy klimat" każdy gracz musi odrzucić z ręki kartę lokomotywy (nie przeszła przeglądu) jak nie może to traci turę
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
ODPOWIEDZ