Wsiąść do pociągu - Polska

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: xawerka »

"Wakacyjna promocja" - wszystkie trasy są traktowane jakby były szarego koloru.
"Odwołane pociągi" - każdy gracz traci wybrany bilet .
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: xawerka »

Scott - czy udostępniając swoją mapę zezwalasz na jej pobranie i dalsze ewentualne modyfikacje?
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Scott »

xawerka pisze:Scott - czy udostępniając swoją mapę zezwalasz na jej pobranie i dalsze ewentualne modyfikacje?
Oczywiście. Mapa jest pod hasłem "róbta co chceta" :)
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Relo »

Scott pisze:
xawerka pisze:Scott - czy udostępniając swoją mapę zezwalasz na jej pobranie i dalsze ewentualne modyfikacje?
Oczywiście. Mapa jest pod hasłem "róbta co chceta" :)

Witam,
Chciałbym Cię prosić o wysłanie, jeśli to możliwe, biletów bądź rozkładu połączeń jakie użyłeś w swojej wersji. Przyznam szczerze, że chciałbym porównać jakie trasy zaproponowałeś z tym co mi chodzi po głowie.
Czy ograłeś już własną wersję ? Na ilu graczy jest przewidziana?

Z góry dzięki
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Scott »

Relo pisze:
Scott pisze:
xawerka pisze:Scott - czy udostępniając swoją mapę zezwalasz na jej pobranie i dalsze ewentualne modyfikacje?
Oczywiście. Mapa jest pod hasłem "róbta co chceta" :)

Witam,
Chciałbym Cię prosić o wysłanie, jeśli to możliwe, biletów bądź rozkładu połączeń jakie użyłeś w swojej wersji. Przyznam szczerze, że chciałbym porównać jakie trasy zaproponowałeś z tym co mi chodzi po głowie.
Czy ograłeś już własną wersję ? Na ilu graczy jest przewidziana?

Z góry dzięki
Napiszę to samo co w PW:
grałem już w składzie 4 i 5-osobowym. Jest dość ciasno na planszy, i trzeba się spieszyć zajmować niektóre trasy, bo później bardzo trudno o ich dokończenie, ale współtesterzy odradzali zmianę tych tras, mówiąc że jest więcej emocji.
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: xawerka »

Odświeżam wątek :D

Zdjęcia zamieszczę później (muszę się dowiedzieć jak :? ).

Była u nas duża burza mózgów. Gra po wielu przeróbkach zawiera:

Bilety: 10 biletów na długie trasy o wartości 19-21; 55 na trasy krótkie o wartości 5-12.

Układając połączenia na mapie, kolory tras bazowaliśmy na proporcjach z TtR Europa i wagonów potrzeba 60.

3 karty startowe : każdy gracz otrzymuje trzy karty, które raz w ciągu gry wykorzystuje do swojej akcji:
1. „Warsz wita Was” : do wybudowania trasy składającej się z pięciu wagonów wykorzystujesz o jeden wagon mniej , w tym wypadku 4.
2. "Rewolucja na kolei" : jedną kartę z ręki możesz zamienić na 2 karty ze stosu kart odrzuconych.
3. „Wagon piętrowy gratis” ciągniesz 1 kartę wagonu lub bilet.


Karty wydarzeń; karta jest odkrywana co trzecią rundę i jej efekt jest na tę jedną turę (są dwie karty które działają wyjątkowo na dwie rundy). Kart jest 26, na koniec gry zawsze pozostaną nieużyte karty. Przykładowe karty:
· "wagony bez nadzoru" - gracz może budować trasę bez użycia lokomotyw ;
· "Fundusze z Unii Europejskiej" - remonty w czterech miastach i do tych miast nie można budować ;
· "Urodziny Intercity" - każdy gracz ciągnie jeden bilet, może go zatrzymać lub odrzucić ;
· "Awaria e-pkp" każdy gracz ciągnie kartę wagonów od sąsiada z lewej strony;
· "Wichury w Polsce" wichury zerwały trakcje, każdy gracz usuwa wagony z wybranej trasy;
· "wakacyjna promocja" wszystkie trasy są traktowane jakby były szarego koloru;
· "karta wiernego pasażera" na koniec gry premia za zrealizowanie wszystkich biletów (minimum 5) +5 punktów

Scott - pozwoliliśmy sobie bazować na Twojej mapie i biletach i trochę je zmodyfikowaliśmy :-).

Ta gra zawiera zapewne dużo niedociągnięć ale jest to wersja na użytek domowy, a karty wydarzeń wprowadzają sporo emocji i fanu:-).
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Scott »

xawerka pisze:Odświeżam wątek :D

Zdjęcia zamieszczę później (muszę się dowiedzieć jak :? ).

Była u nas duża burza mózgów. Gra po wielu przeróbkach zawiera:

Bilety: 10 biletów na długie trasy o wartości 19-21; 55 na trasy krótkie o wartości 5-12.

Układając połączenia na mapie, kolory tras bazowaliśmy na proporcjach z TtR Europa i wagonów potrzeba 60.

3 karty startowe : każdy gracz otrzymuje trzy karty, które raz w ciągu gry wykorzystuje do swojej akcji:
1. „Warsz wita Was” : do wybudowania trasy składającej się z pięciu wagonów wykorzystujesz o jeden wagon mniej , w tym wypadku 4.
2. "Rewolucja na kolei" : jedną kartę z ręki możesz zamienić na 2 karty ze stosu kart odrzuconych.
3. „Wagon piętrowy gratis” ciągniesz 1 kartę wagonu lub bilet.


Karty wydarzeń; karta jest odkrywana co trzecią rundę i jej efekt jest na tę jedną turę (są dwie karty które działają wyjątkowo na dwie rundy). Kart jest 26, na koniec gry zawsze pozostaną nieużyte karty. Przykładowe karty:
· "wagony bez nadzoru" - gracz może budować trasę bez użycia lokomotyw ;
· "Fundusze z Unii Europejskiej" - remonty w czterech miastach i do tych miast nie można budować ;
· "Urodziny Intercity" - każdy gracz ciągnie jeden bilet, może go zatrzymać lub odrzucić ;
· "Awaria e-pkp" każdy gracz ciągnie kartę wagonów od sąsiada z lewej strony;
· "Wichury w Polsce" wichury zerwały trakcje, każdy gracz usuwa wagony z wybranej trasy;
· "wakacyjna promocja" wszystkie trasy są traktowane jakby były szarego koloru;
· "karta wiernego pasażera" na koniec gry premia za zrealizowanie wszystkich biletów (minimum 5) +5 punktów

Scott - pozwoliliśmy sobie bazować na Twojej mapie i biletach i trochę je zmodyfikowaliśmy :-).

Ta gra zawiera zapewne dużo niedociągnięć ale jest to wersja na użytek domowy, a karty wydarzeń wprowadzają sporo emocji i fanu:-).
Nie mogę się doczekać plików do Twojej wersji! Na pewno przetestuję z moją grupą. Mapa ciągle leży pod dywanem (ze względu na gabaryty) i nie ma kiedy być wyciągana, a teraz będzie ku temu okazja :)

EDIT: wrzucaj pliki na BGG albo na Postimage bądź TinyPic ;) Albo zarchiwizowane pliki na Sendspace.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: genek »

trochę dziwny format tych kart, albo raczej ich ustawienie
czemu nie pionowo?
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: xawerka »

Karty wagonów też są poziomo. Rysunek i tekst lepiej wyglądają poziomo niż pionowo. Dla rozgrywki nie ma to znaczenia.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: genek »

ale na kartach wagonów nie masz tekstu do czytania, więc bez różnicy jak je będziesz trzymał
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: berem »

Człowieku, masz piękne, panoramiczne zdjęcia na kartach ustawionych w poziomie a nie ściubione w pionie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: zakwas »

Trochę faux pas, że nie ma Koluszek na mapie. ;)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: genek »

ale karty trzyma sie zazwyczaj pionowo, a nie poziomo, więc trzeba je obracać, zeby przeczytać tekst, więc są mało praktyczne
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: xawerka »

Tych kart nie trzyma się w ręku, one leżą przed graczem, wszystkie są jawne.
rkb1987
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2015, 18:00

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: rkb1987 »

Czy jest możliwość wrzucenia Twojej mapy i biletów xawerka?
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: krzyss »

Wersję Polska będzie można ściągnąć z neta czy jej nie udostępniasz?
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: xawerka »

mapę, bilety i karty wydarzeń (są bardzo obszerne) mogę przesłać mailem. Napiszcie mi adres na priv i roześle bez problemu :-).
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Grzdyll »

To ja z ciekawości poproszę, najchętniej w wersji jak najbardziej edytowalnej (corel, inkscape, photoshop?). Pomysł fanowskiej mapy PL który byśmy mogli wspólnie dopracować jest całkiem kuszący. Na pierwszy rzut oka bardzo fajna robota tyle że ja bym mocno sugerował pozostać przy standardowych wymiarach planszy do TTR oraz kartach w wymiarze wagonów/biletów. Pomysł kart warty przetestowania, zdjęcia na kartach spoko, ale układ graficzny i czcionki wyglądają średnio profesjonalnie, na mapie też jest co poprawić. Żeby nie było że narzekam może uda mi się w wolnym czasie coś porzeźbić jak wyślesz te pliki...
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: xawerka »

Nasza mapa jest na bazie mapy Scotta po sporych dość amatorskich przeróbkach, wszystko jest do dalszej edycji i poprawek.

Prześlę Ci mapę, karty i bilety i jeżeli byś coś poprawił i udoskonalił to prześlij do mnie.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Grzdyll »

Dzięki, odebrałem i przejrzałem - punkt wyjścia jest bardzo fajny, widać że się napracowałeś, jak coś poprawie na pewno dam znać :)
Snakester
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2016, 20:16

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Snakester »

Hej! Też myślę nad zrobieniem trasy. Wasza wygląda fajowo, ale jest chyba zbyt prosta, tzn do każdego miasta można dostać się na kilka podobnych sposobów :) Ja bym raczej stawiał na zabawę i trudność niż odwzorowanie autentycznych tras.
Zbieram się na narysowanie trasy w Adobe Illustratorze, więc plansza mogłaby być drukowana w dowolnym rozmiarze bez strat jakości oraz byłaby łatwo edytowalna.
Mogłabyś przesłać mi swoją mapę na maila? Miałbym łatwiejszy start :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: misioooo »

Będą karty opóźnień pociągów? Skoro Polska, to być powinny... i każda trasa nagle zrobi się trudna.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 349 times
Kontakt:

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: Sir_Yaro »

A nie można poprostu wystawić tych plików na BGG albo dropboksie czy dowolnym innym dysku który nie zniknie za 2 dni zamiast się bawić w wysyłanie plików mejlem ?
anettaja
Posty: 41
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:09

Re: Wsiąść do pociągu - Polska

Post autor: anettaja »

Świetny pomysł z tą wersją. Rebbel się nie zaineteresował? w wolnej chwili podeślę też maila. Ale przyznam się szczerze że całym sercem kupiłabym Polską oryginalną wersję. Naprawdę nie da się nic zrobić z wydaniem tej gry?
ODPOWIEDZ