Gra planszowa FANTASY RPG - poszukujemy grafików/rysowników

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Cremon88
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2015, 10:26

Gra planszowa FANTASY RPG - poszukujemy grafików/rysowników

Post autor: Cremon88 »

Witam,

Poszukujemy osoby/osób do współtworzenia gry planszowej.
Osoby poszukiwane to graficy, rysownicy.

Zacznę od początku.

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł stworzenia gry planszowej z wykorzystaniem kart. Pomysł tak mi się spodobał, że rozpocząłem tworzenie prototypowej wersji gry. Po kilku dniach byłem gotowy. Gra wydawała mi się rewelacyjna. Zaproponowałem współpracę znajomemu. Poprosiłem aby ograł ze mną kilka razy grę i stwierdził czego w niej brakuje, czego jest za dużo, żeby dorzucił jakieś swoje pomysły. I tak minął miesiąc i z mojego prototypu powstała pełnoprawna gra fantasy RPG. Została stworzona kolejna wersja prototypowa gry, która już prawie całkowicie jest grywalna. Po rozegraniu pierwszej partii w wersję 2 wpadliśmy na pomysł wydania gry. I tak zrodził się pomysł gry którą wydamy. Usiadłem do komputera i zacząłem przeszukiwać sieć w celu dowiedzenia się jak sprzedać taki produkt. Wiele jest wariantów jak sprzedać grę, ale potrzeba posiadać przynajmniej jeden 100% egzemplarz.
Gra to fantasy RPG.
Gra składa się z:
- 3 plansz ( w zależności od graczy. Można grać na planszy dla 2, 3 lub 4 osób)
- karty
- kości
- żetony
- karta postaci
- pionków
- klepsydra

Nie mogę zdradzić wszystkiego o grze więc powiem tylko tyle, że gra polega na zniszczeniu zamku przeciwnika.
Poruszamy się po planszy, zdobywamy skarby, pokonujemy hordy przeciwników.
Wybieramy sobie bohatera ubieramy go w zbroję, dajemy oręż i wystawiamy do walki z innymi bohaterami.
W czasie tworzenia gry nie posiłkowaliśmy się żadnymi grami planszowymi, karcianymi i komputerowymi.

Tak więc potrzebujemy osoby do stworzenia rysunków na karty. Rysunki to np. miecz, łuk, kościotrup itp. Jest około 200 rysunków.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Gra planszowa FANTASY RPG - poszukujemy grafików/rysowni

Post autor: Mustafa »

Polecam Pana Tomasza Jedruszka: http://www.morano.pl/
On robi bardzo duzo grafik do gier fantasy RPG.
Polecam tez skontaktowac sie z wydawcami gier w celu sprawdzenia czy gra sie do czegos nadaje i to zdecydownie przed zakupem jakichkolwiek obrazkow lub rysunkow :D
Po opisie wyglada jak Magia i Miecz, moze warto sie odezwac do Rocy7 oglosil kilka postow ponizej z majacym rece i nogi pomyslem na rozszerzenie do MiM.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Cremon88
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2015, 10:26

Re: Gra planszowa FANTASY RPG - poszukujemy grafików/rysowni

Post autor: Cremon88 »

Nasz gra zupełnie nie przypomina MiM :)
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Gra planszowa FANTASY RPG - poszukujemy grafików/rysowni

Post autor: Mustafa »

Z opisu troche tak, jakbys rozwinal troche temat to moze osoby z doswiedczeniem w wydawaniu gier moglyby cos ci doradzic :D
A tak to naprawde nie polecam kupowania obrazkow i rysunkow od nikogo dopoki wydawca tego nie zobaczy :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
ODPOWIEDZ