(PnP) Świat Dysku Ankh Morpork

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 279 times

Re: (PnP) Świat Dysku Ankh Morpork

Post autor: AnimusAleonis » 14 cze 2020, 19:10

Zaczynając od końca...
tapczanik420 pisze:
14 cze 2020, 18:43
... Tak na zakończenie dodam tylko, że cała sprawa jest sama w sobie bardzo nieostra, prawo autorskie akurat jest dość nieprecyzyjną gałęzią prawa bo załóżmy, że robiąć P'n'P do grania w domu każdej postaci dorysowałby wąsy i stowrzył utwór zależny na własny użytek który jest w myśl ustawy legalny - czy wtedy roztrząsalibyście, czy te wąsy wyczerpują znamiona utworu zależnego? Czy może rozgrzeszyli autora :D
Zapewniam ze prawo IP jest bardzo ostre i precyzyjne, jeśli się trochę wiedzy na ten temat faktycznie ma.

Ale jako skrót, zacznij produkować zegrarki pod nazwą "Rolexxxx" to szybko nabędziesz wiedzę która odpowie na twoje pytanie odnośnie wąsów czy zmiany nazwy na "Discworlddddd" ;)
tapczanik420 pisze:
14 cze 2020, 18:43
... tak, to nie jest w pełni legalne, ale też nie jest czymś co zważywszy na okoliczności zasluguje na potępienie - ta gra jest niedostępna ...
Po pierwsze: gra jest dostępna, tylko nie za cenę która Ci pasuje... to nie to samo.

Po drugie: coś jest albo legalne albo nie jest, i to akurat jest w pełni nielegalne... tylko po prostu wydawcy i właściciele IP na to przymrużają w większości oko, i nikt tego nie ściga, co nie zmienia faktu że legalne to to nie jest.

Po trzecie: nikt tu nikogo nie potępia, wskarz gdzie kotkolwiek by potempiał za zrobienie PnP Ankh tutaj... po prostu nie mydlmy sobie oczu że kopiowanie produktu bez zgody właścicila jest legalne i OK bo "sam to drukuje", "bo to tylko w domu", "bo to tylko ja będę grał", "bo w sklepie nie mogę kupić" itd itp.

Wiesz ogólnie takie podejście "o, te prawo jest głupie w mojej ocenie to nie będę się stosował" albo "o, to nie ma szkody wielkiej więc można robić" które przedkładasz na jakoby usprawiedliwienie czy uprawneinie robienia sobie kopii gier i łamania praw IP właściciela jest mocno niedojrzałe... rozmawimy tu o nadszarpnięciu praw konkretnych osób, artystów,i właścicieli praw, niektórzy z których są nawet tu na forum, jak PHALANX... i ja Ci nie bronię tego robić, drukuj śmiało, no ale takie nonszalanckie mówienie że "mi wolno", że "mam prawo" bo nie chce płacić tyle ile musiałbym zapłacić, bo nie jest to wielka szkoda, bo to prawa korporacj które "dymają" ludzi i inne podobne argumenty może kuć w oczy.... i jak mówiłem jeśli jesteś tak pewny swego, że to taki „no big deal”, że w nikogo własność czy prawa nie godzisz, to pójdz za ciosem i napisz z imienia i nazwiska do PHALANX czy innych wydawców i oznajm swe zamiary robieni kopii ich produktów, jak i poinformuj że wolno Ci bo za drogo byś kupił oryginał a i ogólna szkoda z takiego kopiowania bez pozwolania mała więc wszystko w porządku.... wtedy, tak jak wobec pijanego który najpierw by wykrzyczał w twarz dla policjanta że jest po dwóch litrach i ma prawo jeździć samochodem po alkoholu po czym wsiadł za kierownice, może bym nie podzielał zdania ani światopoglądu ale miałbym szczery respekt za trzymanie się swoich przekonań do końca :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

tapczanik420
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 79 times

Post autor: tapczanik420 » 14 cze 2020, 20:18

AnimusAleonis pisze:
14 cze 2020, 19:10
Zapewniam ze prawo IP jest bardzo ostre i precyzyjne, jeśli się trochę wiedzy na ten temat faktycznie ma.
Jest bardzo ostre, wręcz ostre jak brzytwa dlatego też mamy świetnie uregulowane prawo cytatu na YT i brak jakichkolwiek sporów z tym związanych :D Albo z naszego rodzimego podwórka wykorzystanie przez Politykę plakatu Tomasza Sarneckiego "W samo południe" było w oparciu o tak ostre i precyzyjne prawo autorskie, że po kilku instancjach rozstrzygał o tym Sąd Najwyższy.
AnimusAleonis pisze:
Ale jako skrót, zacznij produkować zegrarki pod nazwą "Rolexxxx" to szybko nabędziesz wiedzę która odpowie na twoje pytanie odnośnie wąsów czy zmiany nazwy na "Discworlddddd" ;)
Ja o zupie, Ty o dupie... Chłopie jaki Rolexxxxx? Porównujesz zrobienia P'n'P gry na własny użytek do produkowania zegarków pod nazwą Rolexxxx czy co? Bo jeśli mówisz, że miałbym zrobić dla siebie taki szpanerski zegarek Rolexxxx to zasmucę Cię, ale nikomu nic do tego. Chciałem uniknąć tego porównania, ale możesz sobie wytapetować mieszkanie swastykami i portretami AH i dalej nie będzie to propagowanie nazizmu. Ponadto karalne jest handlowanie podróbkami a nie nawet kupowanie ich na własny użytek. Natomiast jeśli miałeś na myśli to pierwsze, czyli produkowanie takiej paździeżowej podóby i w Twojej głowie ta sytuacja jest jednoznaczna ze zrobieniem sobie P'n'P niedostępnej gry na własny użytek to niestety ale muszę stwierdzić, że rozmowa z Tobą jest jak taka matematyczna sztuczka z dowodem, że 1=0 - wszystko się zgadza tylko gdzieś po drodze wkradło się dzielenie przez 0 a u Ciebie egzemplarz gry P'n'P nagle staje się podrabianiem zegarków Rolexa.

AnimusAleonis pisze:
Po drugie: coś jest albo legalne albo nie jest, i to akurat jest w pełni nielegalne... tylko po prostu wydawcy i właściciele IP na to przymrużają w większości oko, i nikt tego nie ściga, co nie zmienia faktu że legalne to to nie jest.
Przeczytałeś ile razy napisałem, że zgadzam się, że jest to nielegalne?
AnimusAleonis pisze:
Po trzecie: nikt tu nikogo nie potępia, wskarz gdzie kotkolwiek by potempiał za zrobienie PnP Ankh tutaj... po prostu nie mydlmy sobie oczu że kopiowanie produktu bez zgody właścicila jest legalne i OK bo "sam to drukuje", "bo to tylko w domu", "bo to tylko ja będę grał", "bo w sklepie nie mogę kupić" itd itp.
Otóż tak, moim zdaniem skopiowanie sobie niedostępnej gry na własny użytek bez zgody właściciela jest OK, wlasnie z takich powodów jak piszesz bo "sam to drukuje", "bo to tylko w domu", "bo to tylko ja będę grał", "bo w sklepie nie mogę kupić"! Zwłaszcza, jeżeli ten właściciel nie chce pieniędzy z licencji bo jej nie odnowił. Pięknie wyłuskałeś tutaj istotę problemu - nie jest legalne ale jest OK! Co więcej jakby była to gra dostępna w sklepie a ktoś zamiast kupić to by z dostępnych mu materiałów i robiąc np. printscreeny wszystkich komponentów z video z unboxingu zrobił sobie grywalną, nielegalną kopię - to też jest OK a z mojej strony szacun, że mu się chciało. Myślę, że w tej sytuacja wydawca i autor też by odżałował zyski z tego jednego niesprzerdanego egzemplarza. Czekam aż to zhiperbolizujesz do nielegalnej domowej prdukcji gier xD
AnimusAleonis pisze:
Wiesz ogólnie takie podejście "o, te prawo jest głupie w mojej ocenie to nie będę się stosował" albo "o, to nie ma szkody wielkiej więc można robić"
Akurat na czyny zabronione z których "nie ma szkody wielkiej więc można robić" jest osobny przepis który mówi o społecznej szkodliwości czynu. I tak - uważam, że takie łamanie praw IP właściciela (a nie Twoje hiperbole o podrabianiu Rolexa) jest OK. Ogół ludzkości tworzy, kopiuje, inspiruje się, mali zżynają od dużych, duży od małych, świat się kręci a tymczasem dla Ciebie IP rzecz święta i nie jest OK jakiekolwiek jego złamanie...

Na zakończenie dam Ci taki kazus do rosądzenia w cichości twego serca. Autor pisze książkę. Wydawcy mają monopol na rynku wydawniczym. Autor dostaje z książki grosze, ale żeby ją wydać, musi przystać na warunki wydawcy. Czy jeżeli ściągnę jego książkę np. z Chomika pomijając wydawcę a następnie przeleję autorowi bezpośrednio kwotę która będzie połową ceny ksiażki a jednocześnie pięciokrotnością jego honorarium ze sprzedaży oficjalnym kanałem to będzie OK czy nie OK? Jakbyś miał na jednym ramieniu aniołka a na drugim diabołka to który by się w tej sytuacji cieszył?

PS. Czy znany jest w ogóle powód nieodnowienia licencji? Czy Pratchett uznał może jak nasz Sapkowski, że te gry to jakieś takie średnie i nie chce się w to bawić? Czy może na odnowienie podyktowno jakąś zaporową cenę? Jeśli to drugie to wtedy robiłbym sobie P'n'P z mocą tysiąca słońc w myśl ludowej zasady "chciwy dwa razy traci". :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 14 cze 2020, 20:27

tapczanik420 pisze:
14 cze 2020, 20:18
.... Autor pisze książkę. Wydawcy mają monopol na rynku wydawniczym. Autor dostaje z książki grosze, ale żeby ją wydać, musi przystać na warunki wydawcy. Czy jeżeli ściągnę jego książkę np. z Chomika pomijając wydawcę a następnie przeleję autorowi bezpośrednio kwotę która będzie połową ceny ksiażki a jednocześnie pięciokrotnością jego honorarium ze sprzedaży oficjalnym kanałem to będzie OK czy nie OK? Jakbyś miał na jednym ramieniu aniołka a na drugim diabołka to który by się w tej sytuacji cieszył?
I kto tu o zupie a kto o d*? :lol:

I te ostatnie Twe pytanie pokazuje kompletne oderwanie tego co piszesz od tego o czym rozmawiamy: nie rozmawiamy czy coś z czystym sumieniem można czy nie można, czy powinno czy nie powinno się robić, tylko czy jest to zgodne z prawem...

Niech każdy sobie drukuje kopie gier, zgrywa kasety, czy ściąga filmy z torrent-ów i niech sobie to tłumaczy w sumieniu jak chce, tym że się należy, tym że inaczej nie może, jak preferujesz, tym że to korporacje które "dymają" więc można, tym że nikogo nie krzywdzi, tym że to tylko do własnego użytku itd itp... ale niech też każdy ma świadomość że prawo, takie jakie jest, łamie.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

tapczanik420
Użytkownik wspierający

Post autor: tapczanik420 » 14 cze 2020, 20:38

AnimusAleonis pisze:
14 cze 2020, 20:27
nie rozmawiamy czy coś z czystym sumieniem można czy nie można, czy powinno czy nie powinno się robić, tylko czy jest to zgodne z prawem...
Eeeee kolego aż się cofnąłem na poprzednią stronę i sprawdziłem, że w dosłownie każdym moim poprzednim moim poście w naszej jałoweej dyskusji napisałem, że "jest to nielegalne" - czytałeś je w ogóle?
AnimusAleonis pisze:
14 cze 2020, 20:27
Niech każdy sobie drukuje kopie gier, zgrywa kasety, czy ściąga filmy z torrent-ów i niech sobie to tłumaczy w sumieniu jak chce, tym że się należy, tym że inaczej nie może, jak preferujesz, tym że to korporacje które "dymają" więc można, tym że nikogo nie krzywdzi, tym że to tylko do własnego użytku itd itp... ale niech też każdy ma świadomość że prawo, takie jakie jest, łamie.
I ja taką świadomość mam, to czego brakuje to świadomośc Twoja, że na prawie nie kończy się świat bo jest jeszcze wiele innych wymiarów i jakości życia. Poważnie czekam na Twoją odpowiedź na moją przypowiastkę bo serio ciekaw jestem Twojego zdania.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 14 cze 2020, 20:51

tapczanik420 pisze:
14 cze 2020, 20:38
I ja taką świadomość mam, to czego brakuje to świadomośc Twoja, że na prawie nie kończy się świat bo jest jeszcze wiele innych wymiarów i jakości życia. Poważnie czekam na Twoją odpowiedź na moją przypowiastkę bo serio ciekaw jestem Twojego zdania.
Zarzucasz co raz tu osobom że bronią praw korporacji które “dymają”, że potępiają zrobienie sobie PnP Ankh-Morpork, że nie mają zrozumienia itd itp…. a możesz wskazać jeden przykład tego?

Bo zapewniam każdy tu wie że na prawie świat się nie kończy, i że życie nie jest czarno biało, po prostu niektóre tu osoby mają styczność z drugą stroną medalu, lub wprost są wydawcami, lub autorami, i nie koniecznie tak nonszalancko patrzą na kopiowanie i używanie cudzych dzieł jak Ty… tyle i aż tyle… jak szukasz wyrozumiałości Twoich poglądów że można kopiować dzieła innych i nie ma nic w tym złego, to proponuje się też pochylić nad tym że inni, ta druga strona, mogą na to inaczej patrzeć i nie koniecznie będę Ci przyklaskiwać gdy wydrukujesz sobie kopie jak nie możesz kupić gry za tyle ile chcesz zapłacić.

A gro tego co pisałem było w odpowiedzi na stwierdzenie że robienie PnP gry na której są nadal aktualne prawa autorskie i IP jest kompletnie legalne a nawet “ma się prawo” do tego, i poza pokazaniem że tak nie jest i legalne to nie jest, drugiego dna, którego próbujesz się doszukać, w tym nie ma.

Tak więc drukuj, drukuj śmiało, drukuj co i ile chcesz!
A jak masz prawdziwe cahones to do tego jeszcze poinformuj wydacę o tym i szacun na dzielni Twój :D

azazelmo
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Post autor: azazelmo » 14 cze 2020, 21:30

AnimusAleonis pisze:
14 cze 2020, 18:15
azazelmo pisze:
12 cze 2020, 14:16
Jestem podobnego zdania. To tak jak powiedzieć, że hodując warzywa w ogródku okradasz supermarkety ...
:lol:
Porównanie tak od czapy że aż rozbawiło :lol:
Wytłumacz jak marchew wychodowana z zakupionych nasion ma się do oryginalnego dzieła artysty/autora, a hodowanie marchwi ma się do praw autora do jego dzieła?

Albo jak jesteś tak pewny swej racji to napisz do Asmodee czy Ravensburger i oznajm że będziesz drukował sobie ich tytułu wykładają swą teorie marchewkową i daj znać co powiedzą ;)

Podoba mi się to wybiórcze cytowanie cudzych tekstów, rodem z tanich brukowców. Po zacytowanym zdaniu wyjaśniłem w nawiasie, że jest to celowe przejaskrawienie obrazu rzeczy mające na celu rozbawienie czytelnika. Żałuję, że wyjaśnienie nie było dość jasne - w sztucę wypowiedzi człowiek doskonali się całe życie, ale cieszę się, że udało się osiągnąć nim zamierzony efekt.

Wracając do tematu. Znalazłem skany na znanym serwisie (portalu?) służącym do kontrabandy zer i jedynek. Nie napiszę na jakim, ale niewiele ich już zostało, więc potrzebujący znajdą. Samemu nie pobiorę plików, żeby nie skazać się na wieczne potępienie, ale z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć,jak najlepiej wydrukować karty i plansze w lokalnej drukarni? Ktoś ma jakieś doświadczenie? Jakie materiały na karty, co na planszę?
Jeśli obawiacie się ukamienowania w tym wątku, poproszę przez PM.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 14 cze 2020, 21:54

azazelmo pisze:
14 cze 2020, 21:30
Podoba mi się to wybiórcze cytowanie cudzych tekstów, rodem z tanich brukowców. Po zacytowanym zdaniu wyjaśniłem w nawiasie, że jest to celowe przejaskrawienie obrazu rzeczy mające na celu rozbawienie czytelnika. ....
Zacytowałem tylko kluczowe zdanie ot tak by ponad połowa wpisu nie była niepotrzebnym cycatatem i tym samym by nie zaśmiecać wątku ;) ... a adnotację widziałem, jednak, pomijając że ma być to żartobliwie, podałeś przykład z marchęwką jako potwierdzenie Twego poglądu zgodnego z tym co prawił BOLLO... tak więć dopytałem jak i gdzie widzisz te podobieństwa by porównywać jedno do drugiego i używać jedno jako przykład poprawności drugiego... nadal odpowiedzi nie ma... powiedziałbym że danie absurdalnego i nie klejącego się przykładu a potem stronienie od wytłumaczenia chowając się za tym że to takie przejaskrawienie miało być jest o wiele bardziej rodem z tanich brukowców ;)

A co do meritum, ogólnie polecam MB Print, mają doświadczenie, robią świetną robotę i Ci doradzą, jeśli się podejmą oczywiście, a jak chcesz lokalnie sam, to wpierw zapytaj czy wytną/zaokrąglą Ci karty, robienie tego samemu to albo trudna albo droga zabawa; gramaturę papieru wybierz taką jaka Ci będzie pasowała "w ręku" i adekwatna do ceny będzie - w zależności od drukarni te bardziej grube opcje mogą być nie do końca warte ceny, dla przykładu na szybko chciałem wydrukować PnP solo które miało jakieś 25 kart to w zakładzie na rogu za gramaturę podobną jak w kupnych kartach chcieli chyba z 90 PLN z wycięciem bez zaokrąglenia - a co do planszy to najprościej/taniej, szczgólnie jeśli drukania nie ma doświadczenia, jest wydrukować na adekwatnie dużym samoprzylepnym, po czym zakupić pustą planszę - mepel.pl ma niezły asortyment - i po prostu nakleić i przeciąć w odpowiednich miejscach własnoręcznie... i ostrożnie :P
Potem dochodzą żetony, a w PnP Ankh-Morpork będzie ich sporo, i to znowu najpierw pytanie czy drukarnia w ogóle na tak grubym może wydrukować i wyciąć, a drugie za ile... lub tak jak z planszą, na samoprzylepnym, i potem własnoręcznie wycinać.... tylko wtedy z okrągłymi jest średnio.

No i oczywiście najpierw trzeba się upewnić że pliki są przygotowane i dostosowane do druku, czyli marginesy, pozycjonwanie na stronie itd itp ale to też już trzeba bezpośrednio w drukarni rozmawiać jeśli nie jest się w tym biegłym.

Ale to tak na szybko po łebkach, ogólnie polecam poczytać duży wątek o PnP tu na forum (LINK) jak i na BGG jest nie jeden wątek warty uwagi.

Powodzenia :)

tapczanik420
Użytkownik wspierający

Post autor: tapczanik420 » 02 lip 2020, 13:31

https://swiatczytnikow.pl/piractwo-e-bo ... dawniczej/

Trochę w temacie dyskusji która nam się tu przetoczyła jakiś czas temu :)

Dinsdale
Been thanked: 3 times

Post autor: Dinsdale » 10 lip 2020, 00:25

To ja tu może to tak tylko zostawię jakby ktoś jednak chciał sobie polską wersję machnąć.
1) Wersja ze stronami pdf do druku https://mega.nz/file/mvAFEa4S#vzv_36eMu ... LWcnasKEDo
2) Wszystkie karty osobno https://mega.nz/file/auJjHYgR#ZTMDaoh6m ... dFqk_d8Xek
3) Pudełko + instrukcja (z erratą) https://mega.nz/file/jiZngYrC#k1JNOLjsw ... 2TK5MYUgB4
4) żetony https://mega.nz/file/3yQ3CCyQ#i1mgXJJQn ... uRv8Ig8x7c

uważam że jest to bardzo fajna gra a przy zaporowych cenach dla większości graczy i przy zerowych szansach na wznowienie + dla fanów TP jest to coś OBOWIĄZKOWEGO, nie ma nic złego w wydrukowaniu własnej kopii na własny użytek

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający
Has thanked: 126 times
Been thanked: 221 times

Post autor: BOLLO » 11 lip 2020, 20:35

Ja juz swoja wersje P&P mam. Cykne jakies fotki to sie pochwale jak wyszlo. Nie bylo to latwe zadanie ale sie udalo i to najwaznjejsze.

Dinsdale
Been thanked: 3 times

Post autor: Dinsdale » 11 lip 2020, 23:07

a no i zapomniałbym o równie ważnym
5) plansza! https://mega.nz/file/j2xBBbpZ#f9jJnqzTW ... m_ZHyceNR4

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 12 lip 2020, 23:57

Przedstawiam swoją wersje Świata Dysku. Zabawy z drukiem było co prawda ale efekt finalny jest zadowalający. Zrobiłem wersje z planszą na zwijanym banerze i naklejka która będzie naklejona na tekture introligatorską, Komponenty jak pionki, żetony, monety, domki powyciągałem ze swoich "zapasów". Na razie mogą być a docelowo pokuszę się o druk 3d własnej koncepcji.
Z ciekawostek to powiem że jeszcze nie grałem i w najbliższej przyszłości nie zagram bo jest kolejka tytułów które cierpliwie czekają na swoją kolej :-)

Powodzonka z waszymi drukami!
https://drive.google.com/file/d/1-ROzmL ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/13JFCxs ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1D9Bn4L ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1EPyQfR ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1UMVuW0 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1VYP8fj ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1cuDxZ2 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1eLi2em ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1hXPEKv ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, 00:31 przez BOLLO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tringa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 110 times
Been thanked: 44 times

Post autor: Tringa » 13 lip 2020, 00:10

Brak uprawnień. Możesz wrzucić fotki jakoś inaczej?
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
Terry Pratchett – Mort

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 13 lip 2020, 00:32

Tringa pisze:
13 lip 2020, 00:10
Brak uprawnień. Możesz wrzucić fotki jakoś inaczej?
teraz powinno działać. zapomniałem dodać opcji udostepnienia. Jak działa to prosze usuń swój post zeby nie smiecic

tapczanik420
Użytkownik wspierający

Post autor: tapczanik420 » 13 lip 2020, 08:26

Spoiler:
Wyszło mega! Drukowałeś z tych samych plików które wrzucił Dinsdale? Podzielisz się tym gdzie drukowałeś i na jakich parametrach, jakie koszty?

azazelmo
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Post autor: azazelmo » 13 lip 2020, 08:52

Ale może przez PM do bezpośrednio zainteresowanych? Głupio byłoby narobić nieprzyjemności sobie i drukarni...
Ja poproszę o szczegóły, o które pytał kolega tapczanik420.

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 13 lip 2020, 09:24

azazelmo pisze:
13 lip 2020, 08:52
Ale może przez PM do bezpośrednio zainteresowanych? Głupio byłoby narobić nieprzyjemności sobie i drukarni...
Ja poproszę o szczegóły, o które pytał kolega tapczanik420.
Tak wiem już byłem gotowy na takie pytania. Więc żeby nie czaić się na jakieś PW itd to odpowiem wszystkim tu:
Pliki pochodzą z innego źródła ale z tego co wiem to krążą one w BGG i to na forum też w pierwszych wątkach występują. Pewien jegomość z forum się do mnie zgłosił i podzieliliśmy prace na 2. On był odpowiedzialny za pliki, ja za druk. Wyszło dobrze nie ma co narzekać. Ja mam na banerze mape bo ogólnie lubię takie plansze zwijane. Największym problemem było spasowanie kart plecki vs przód żeby były równe ale udało się to zrobić dość dobrze. Jedyny mankament to wykrojnik kart pod rogi. Wykroje ręcznie robione i wychodzi to trochę koślawo (poszarpane zaokrąglenia rogów). Ale jak wsadzi się je w koszulki lub ktoś nie jest takim pedanto-estetą jak ja to mu przeszkadzać nie będzię. Co do drukarni jak pytałem się chłopaków z Wawki to nie bardzo rozumiem ale one mogę kopiować co się chce i nie odpowiadają za to prawnie w żaden sposób więc nie wiem czemu była taka wielka nagonka na MPrint.

parametry druku i wycena:
-mapa baner druk solewentowy
-karty papier kreda mat 350
-karta pomocy papier kreda mat 350
-instrukcja kreda połysk papier drukarski (mega ładnie to wyszło) forma książki
-1h/robocza grafika który przygotował pliki do druku
-komponenty miałem swoje z innych gier prototypowych
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2020, 11:36 przez BOLLO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 30 sie 2020, 00:04

Dodałem nową opcje jaką jest profesjonalna plansza do gry. Wykonana samodzielnie na tekturze 5mm (trochę za gruba jak dla mnie). Ale za to jak się rozkłada to dźwięk jakbyś rozkładał drewnianą planszę:-)

https://drive.google.com/file/d/14O9BqM ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/11IfZrG ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1Nt8y7r ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/11H5BKb ... sp=sharing

Kolejną modyfikacją będzie wydruk 3D Pionków i monet. Zobaczymy jak to wyjdzie. Pracuję też nad pudełkiem...

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 23 wrz 2020, 11:08

A takie wariacje sobie poczyniłem ostatnio:
https://drive.google.com/file/d/16btp6C ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/16ceUCv ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/16ebWbz ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/16l6Meh ... sp=sharing

A z ciekawości to jeszcze nawet w nią nie grałem :-) Czekam jeszcze na druki 3D pionów i monet.

Awatar użytkownika
Tringa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 110 times
Been thanked: 44 times

Post autor: Tringa » 23 wrz 2020, 11:30

Brawo! Wygląda zacnie! :) Planuję kupić pudełko drewniane, grawer i ręcznie wygrawerować grafikę i nazwę gry. Ale jeszcze nie wiem, czy mi to wyjdzie, bo jakoś nie umiem się do tego zabrać :)
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
Terry Pratchett – Mort

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 23 wrz 2020, 11:41

Tringa pisze:
23 wrz 2020, 11:30
Brawo! Wygląda zacnie! :) Planuję kupić pudełko drewniane, grawer i ręcznie wygrawerować grafikę i nazwę gry. Ale jeszcze nie wiem, czy mi to wyjdzie, bo jakoś nie umiem się do tego zabrać :)
To już nie mój level. Już z tym kartonem miałem problemy bo musiałem się "cofnąc" do podstawówki jak sie robiło siatki figur :-) Tektura troszkę za gruba no i to jest naklejka bez powlekanej folii więc szybko się farba zdziera. Może jakby to lakierem bezbarwnym psikąć by pomogło, ale nie wiem jak wówczas ten nadruk na foli się zachowa.

ted
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 16 times

Post autor: ted » 23 wrz 2020, 11:42

Wygląda fajnie. Czy ktoś ze śledzących wątek i podziwiających pracę Bolla zdecydował się już zrobić swoją wersję? Złożył pliki, wysłał do druku? Z miłą chęcią dołączyłbym do takiej osoby.

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 23 wrz 2020, 12:05

ted pisze:
23 wrz 2020, 11:42
Wygląda fajnie. Czy ktoś ze śledzących wątek i podziwiających pracę Bolla zdecydował się już zrobić swoją wersję? Złożył pliki, wysłał do druku? Z miłą chęcią dołączyłbym do takiej osoby.
Jestem w trakcie rozmów z Phalanx żeby móc jakoś "legalnie" zrobić dodruki dla chętnych ale narazie odbijam się od ściany i jestem straszony prawnikami Pana Terrego. Nie chce ani nikogo podgryzać ani łamać prawa ale odpowiedzi firmy Phalanx są tak mydlące oczy że cała sprawa z tym tytułem jest co najmniej dziwna. Muszę to przemyśleć lub poradzić się prawnika jak można to *legalnie obejść .

*już sam nie wiem czy korzystanie z luk w prawie ustanowionym przez człowieka to dobro czy zło?

Varth Dader
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Varth Dader » 23 wrz 2020, 12:10

BOLLO pisze:
23 wrz 2020, 12:05
*już sam nie wiem czy korzystanie z luk w prawie ustanowionym przez człowieka to dobro czy zło?
Wszystko zależy od kontenstu, w tym wypadku zdecydowanie dobro :wink:

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 23 wrz 2020, 12:13

Varth Dader pisze:
23 wrz 2020, 12:10
BOLLO pisze:
23 wrz 2020, 12:05
Wszystko zależy od kontenstu, w tym wypadku zdecydowanie dobro :wink:
No tak punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. :wink:

ODPOWIEDZ