RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
RoboSoccer
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2019, 08:38

RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: RoboSoccer »

Moi drodzy, nadszedł dzień, kiedy razem z naszym zespołem chcielibyśmy się pochwalić efektem naszej dwuletniej pracy. Poznajcie RoboSoccera - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

RoboSoccer łączy w sobie elementy tradycyjnej gry planszowej z robotyką, co czyni go idealną rozrywką dla wszystkich osób, niezależnie od wieku. To pierwszy taki projekt w Polsce i na całym świecie.

Tworząc RoboSoccera naszym założeniem było stworzenie przenośnej gry, która uatrakcyjni niejedną domową imprezę czy przerwe w trakcie meczu. Gra jest idealna dla dzieci, jak i zarówno dorosłych.

W skład całego zestawu wchodzą dwa roboty, składane boisko, interaktywne bramki, akumulatory, ładowarki, piłka oraz dedykowana aplikacja.

Za pomocą aplikacji możemy sterować robotami (naprzemiennie z gamepadami), ustawic czas meczu, zmienić kolor robota, a dzięki interaktywnym bramkom aplikacja pozwala zliczać strzelone bramki.

Cały czas zbieramy komentarze i uwagi, które są dla nas wyznacznikiem dalszej pracy nad produktem. Byłoby nam miło gdybyście podzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat RoboSoccera. Wszelkie wskazówki czy komentarze są mile widziane :).

W październiku ruszamy z naszą pierwszą kampanią crowfundingową na Kickstarterze i od teraz wszystkie nasze siły skupiamy na tym przedsięwzięciu. Cena zestawu na Kickstarterze wynosić będzie $99 (limitowana edycja), następnie $149 i $199.

Dajcie znać co myślicie o grze, z góry dziekujemy!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pebro
Posty: 97
Rejestracja: 05 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 2 times

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: pebro »

RoboSoccer pisze: 20 wrz 2019, 08:52 ... naszym założeniem było stworzenie przenośnej gry, .....

W skład całego zestawu wchodzą dwa roboty, składane boisko, interaktywne bramki, akumulatory, ładowarki, piłka oraz dedykowana aplikacja.
Jak dla mnie to nie przemawia, zabierz to pod namiot. Cymbergaj jest bardziej przenośny ;) a idea podobna. Przynajmniej tak wynika ze skromnego opisu.
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: promykx »

Macie jakiś filmik? Same zdjęcia przedstawiają uśmiechniętych ludzi a ja patrząc na boisko i gabaryty robotów mam wrażenie że sporo czasu spędzi się w klinczu. Że bramki to wpadną zupełnie przypadkiem.
RoboSoccer
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2019, 08:38

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: RoboSoccer »

pebro pisze: 20 wrz 2019, 09:49
RoboSoccer pisze: 20 wrz 2019, 08:52 ... naszym założeniem było stworzenie przenośnej gry, .....

W skład całego zestawu wchodzą dwa roboty, składane boisko, interaktywne bramki, akumulatory, ładowarki, piłka oraz dedykowana aplikacja.
Jak dla mnie to nie przemawia, zabierz to pod namiot. Cymbergaj jest bardziej przenośny ;) a idea podobna. Przynajmniej tak wynika ze skromnego opisu.

RoboSoccer ma już za sobą transport w walizce kabinowej, zmieścił się bez problemu :). Gabarytowo nie sprawia problemu w transporcie i przenoszeniu.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: Blue »

RoboSoccer pisze: 20 wrz 2019, 12:02 Jasne, tutaj link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3_sAJjxbleQ&t=2s
Filmik za wiele nie pokazuje. Nie masz jakiejś normalnej nagranej rozgrywki?

Szczerze mówiąc na razie to mnie w ogóle nie przekonuje. Wielkie, bardziej wygląda póki co na pchanie piłki przez roboty niż na normalne sensowne zagrania, rodzi problemy z tym że każdy musi ściągnąć apkę, baterie, obsługa. Pewnie znajdzie się na to odbiorca, ale mam wrażenie że niekoniecznie jest go dużo na tym forum. To że tam jest robot może trochę dodaje funu, ale osobiście wolałbym odpalić jakaś minigierkę na dowolnej konsoli(jak ma być przenośne to może być na switchu), niż bawić się w takie rozwiązanie.

Widziałbym tu potencjał żeby na takim czymś zagrać w lokalu za parę złotych, gdyby w zestawie były normalne pady i nie musiałbym się łączyć przez telefon, jak rozumiem jest to możliwe, ale samemu do domu bym czegoś takiego nie brał.
RoboSoccer
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2019, 08:38

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: RoboSoccer »

Blue pisze: 20 wrz 2019, 12:52
RoboSoccer pisze: 20 wrz 2019, 12:02 Jasne, tutaj link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3_sAJjxbleQ&t=2s
Filmik za wiele nie pokazuje. Nie masz jakiejś normalnej nagranej rozgrywki?

Szczerze mówiąc na razie to mnie w ogóle nie przekonuje. Wielkie, bardziej wygląda póki co na pchanie piłki przez roboty niż na normalne sensowne zagrania, rodzi problemy z tym że każdy musi ściągnąć apkę, baterie, obsługa. Pewnie znajdzie się na to odbiorca, ale mam wrażenie że niekoniecznie jest go dużo na tym forum. To że tam jest robot może trochę dodaje funu, ale osobiście wolałbym odpalić jakaś minigierkę na dowolnej konsoli(jak ma być przenośne to może być na switchu), niż bawić się w takie rozwiązanie.

Widziałbym tu potencjał żeby na takim czymś zagrać w lokalu za parę złotych, gdyby w zestawie były normalne pady i nie musiałbym się łączyć przez telefon, jak rozumiem jest to możliwe, ale samemu do domu bym czegoś takiego nie brał.

Tutaj mamy filmik z targów Cracow game days gdzie odbyły się pierwsze zawody w RoboSoccera: https://www.facebook.com/getrobosoccer/ ... 606642056/

Mówiąc o pchaniu piłki przypomina mi się ten film: https://www.youtube.com/watch?v=H0-2Q24jOQM. Tutaj dosłownie piłka jest pchana przez robota :)

Instalowanie aplikacji dla kogoś może być uciążliwe, ale dzięki niej możesz ustalic sobie czas meczu, interkatywne bramki zliczają strzelone gole, a aplikacja zapisuje wynik meczu. Oprócz tego aplikacja będzie rozbudowywana o kolejne funkcjonalności w pryszłości.

Co masz na myśli mówiąc normalne pady?

Miejcie na uwadze, że jest to całkowicie nowa wersja piłkarzyków i przy tworzeniu RoboSoccera chcieliśmy stworzyć coś, co godnie zastąpi poczciwą wersje gry naszego dzieciństwa, pójdzie z duchem czasu i postępem technologicznym :).

Do tej pory roboty stworzone do gry w soccera wykorzystywane są tylko w oficjalnych zawodach (jak np RoboCup), a rozmiarem są zliżone do wielkości człowieka. My postanowiliśmy to zmienić i dlatego też zdecydowaliśmy się zmniejszyć roboty do rozmiarów myszki komputerowej oraz sprawić, by każdy miał okazję zagrać w nowoczesną wersję piłkarzyków. W domu :).

Dzięki za wszelkie uwagi!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: AnimusAleonis »

Ciekawy projekt.

Nie będę tu robił wywodów o tym czy to "gra" dla nas - nie, nie dla nas :P - a powiem, lub może zasugeruje, że raczej nie tu "target" takiego tytułu. Myślę że to bardziej dla tech-geeków itp, których wciągają rzeczy typu wyścigi dronów lub światowe mistrzostwa micromouse. Za te $149 czy $199 to planszówkowi geekowie szybciej dobry zestaw crokinole kupią :P

Jakby nie było, projekt ciekawy, i życzę powodzenia na KS! :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
RoboSoccer
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2019, 08:38

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: RoboSoccer »

AnimusAleonis pisze: 20 wrz 2019, 17:35 Ciekawy projekt.

Nie będę tu robił wywodów o tym czy to "gra" dla nas - nie, nie dla nas :P - a powiem, lub może zasugeruje, że raczej nie tu "target" takiego tytułu. Myślę że to bardziej dla tech-geeków itp, których wciągają rzeczy typu wyścigi dronów lub światowe mistrzostwa micromouse. Za te $149 czy $199 to planszówkowi geekowie szybciej dobry zestaw crokinole kupią :P

Jakby nie było, projekt ciekawy, i życzę powodzenia na KS! :D
Dzięki! :)
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: ignatus »

Doceniam pracę, całkiem ciekawie to wygląda w teorii ale w akcji nie wydaje się być zbyt zabawne.Zdecydowanie za duże i zbyt mozolne.Jakby roboty były wielkości 5x5cm ,szybsze,dużo tańsze i była możliwość drużynowych rozgrywek (każdy gra jednym robotem i np 5vs5) to by mogło być interesujące.Tak w erze dronów ,posiadając od 4 lat kilka takich minaturowych autek https://www.youtube.com/watch?v=GuvA7SxGtwA mam wrażenie że takie wielkie,powolne roboty to technologia sprzed dekady.Jakbym chciał kupić coś coś do takiego rodzaju zabawy to wolałbym https://www.youtube.com/watch?v=MNMNx2IWZpo

Życzę powodzenia ale zupełnie to do mnie nie trafia
Początkujący weteran
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: ShapooBah »

ignatus pisze: 22 wrz 2019, 19:35
Mam podobne przemyślenia, biorąc pod uwagę, że tego rodzaju "zabawki" tworzone były u mnie na studiach z racji tak zwanego koła naukowego. Oczywiście, niesterowane bezprzewodowo, ale też studenci nie chcieli zbyt wiele własnych pieniędzy w to wkładać. Gdyby to na przykład były walki robotów, a same roboty były modułowe :P.
RoboSoccer
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2019, 08:38

Re: RoboSoccer - nowoczesne piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną

Post autor: RoboSoccer »

Odpowiadając na Wasze uwagi:

- Prędkość robota jest skręcona do 50%, a roboty mogą jeżdzić dwa razy szybciej przez możliwość rozwijania skills'ów. Rozwój postaci to jeden z elementów gry, który ciągle rozwijamy i poszerzamy. W przyszłosci gracze będą mogli rozwijać swojego zawodnika (przyspieszyć go), zwiększyć moc wystrzału piłki) zamrażać zawodników przeciwnej drużyny itd. Dodatkowo pracujemy nad wirtualną rzeczywistością, a w planach mamy jeszcze sztuczną inteligencję (wtedy będzie możliwość gry pomiędzy człowiekiem a robotem).

- Wielkość robotów - obecnie średnica robota to 10 cm, a wysokość 4,5cm. Każdy robot wyposażony jest w trzy silniki z przekładniami, koła omniwheels, podświetlenie, lufę magnetyczną z atrybutem wystrzału na płasko i do góry oraz dwie baterie o pojemności 1200mAh (co pozwala na 8 godzinną pracę robota). Troche tej elektroniki jest, trzeba to gdzieś było zmieścić. Aby móc rozwijac swojego robota (przyspieszac jego jazde, zwiększać moc wystrzału) musieliśmy wykorzystać elektornikę o mocniejszych parametrach.

Druga rzecz co do wielkosci to proporcje pomiędzy boiskiem i robotami. Boisko z bandami ma wymiary 103 x 63, z bramkami 112x63. Mniejsze roboty "zgubiłyby się" na boisku.

- Rozgrywki drużynowe są oczywiście możliwe, do wyboru mamy konfiguracje 1vs1, 2vs2 i 3vs3. Jeśli będzie zapotrzebowanie na więcej to nie ma problemu, będziemy dodawac wiecej zawodnikow :)

Jeśli chodzi o cenę za zestaw - każdy ma prawo do własnej opini :). Nie spotkaliśmy się do tej pory z opinią, że $99 to drogo, wręcz przeciwnie. Na targach gamingowych ludzie podawali cene 1000-1500zł za zestaw. Wiadomo, inaczej zobaczyć grę z bliska, dotknąć ją i wypróbować, a inaczej zobaczyć ją w Internecie.

Cena nie dotyczy tylko robotów, w zestawie macie składane boisko z bandami, interaktywne bramki, dwie piłki, gamepady, baterie, ładowarki i roboty.



Podsyłamy jeszcze zdjęcie jednego z pierwszych prototypów robota oraz zbliżenie na cały zestaw:


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ