[KS] The City of Kings - zamówienie zbiorowe - [zamknięte]

Wspólne zakupy, crowdfunding (Kickstarter, Indiegogo, Polak Potrafi itp.)
Awatar użytkownika
malekith_86
Użytkownik wspierający
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The City of Kings - zamówienie zbiorowe - [zamknięt

Post autor: malekith_86 » 22 mar 2018, 22:03

napisałem do Franka
czekamy na reakcję i info co będziemy mogli z tym zrobić
będę informował na bieżąco
jutro dopiero będę zamawiał kartony / folie bo nie wiedziałem jakie duże muszą być te kartony żeby wersja deluxe się do nich zmieściła więc jutro i tak bym nic nie wysłał

xan
Użytkownik wspierający

Post autor: xan » 22 mar 2018, 22:07

Spoko, może w międzyczasie się więcej osób wypowie w temacie

Ademius
Użytkownik wspierający

Post autor: Ademius » 22 mar 2018, 22:15

Losowanie będzie fer.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

xan
Użytkownik wspierający

Post autor: xan » 22 mar 2018, 23:00

@malekith_86 otwierałeś już swoją kopię? Frank po problemach z uszkodzonymi pudełkami pisał w którymś z updatów, że będzie wkładał uszkodzone pudełko w nowe. Może nasza partia też taka jest i w środku jest drugie pudło które wygląda lepiej niż te zewnętrzne?

Dezerius

Post autor: Dezerius » 22 mar 2018, 23:02

Ja również byłbym za losowaniem ;)

Awatar użytkownika
malekith_86
Użytkownik wspierający

Post autor: malekith_86 » 22 mar 2018, 23:30

xan pisze:@malekith_86 otwierałeś już swoją kopię? Frank po problemach z uszkodzonymi pudełkami pisał w którymś z updatów, że będzie wkładał uszkodzone pudełko w nowe. Może nasza partia też taka jest i w środku jest drugie pudło które wygląda lepiej niż te zewnętrzne?
nie otwierałem jeszcze bo czekam na informacje od Franka
hmm
ale to by wtedy te pudełka musiały mieć inny rozmiar wiec jakoś mi się to nie trzyma kupy
kojarzysz, w którym updejcie to było?

Dezerius pisze:Ja również byłbym za losowaniem ;)
a Ty to mi chyba jeszcze paczkomatu nie podesłałeś jako jedyny

xan
Użytkownik wspierający

Post autor: xan » 22 mar 2018, 23:32

Updated #41 na końcu. Nowe pudełka były odrobinę większe

Awatar użytkownika
malekith_86
Użytkownik wspierający

Post autor: malekith_86 » 22 mar 2018, 23:46

xan pisze:Updated #41 na końcu. Nowe pudełka były odrobinę większe

w sumie Frank nigdy nie wrzucał chyba fotek tych poniszczonych pudełek więc trudno powiedzieć jak źle one wyglądały jednak raczej nie chodziło o miniwgniotki tylko jakieś mocno poturbowanie - ja to tak odebrałem po jego wpisach

więc raczej nie spodziewałbym się, że to zniszczone pudło w środku będzie mniej zniszczone
jutro jak będzie dzienne światło to porobię fotki tych pozostałych pudełek bo może też przesadziłem
to zdjęcie co wrzuciłem to jest to jedyne pudło, które jest ewidentnie obite i z racji, że to narożnik pokrywki i wersja adventurer to wewnętrzna cześć pudła w tym miejscu też na pewno ucierpiała

pozostałe pudełka to są po prostu delikatnie zbity/zduszony narożnik ale ze względu na folie bardzo ciężko to uchwycić

xan
Użytkownik wspierający

Post autor: xan » 22 mar 2018, 23:53

No właśnie nie byłbym tego do końca pewny bo ludzie mu pisali żeby im wysyłał nawet z uszkodzonym pudełkiem a on pisał że każde pudełko z uszkodzeniami będzie wymienione bo zajrzy mi na tym żeby każdy dostał grę w idealnym stanie. Więc istnieje prawdopodobieństwo że nawet delikatne uszkodzenia były pakowane w nowe nocy. Co jak co ale Frank bardzo się przykładał do całej kampanii i starał się aby jego gra zrobiła dobre wrażenie na wspierających. Wg mnie wielu wydawców mogłoby się od niego uczyć.

tomasch
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Post autor: tomasch » 23 mar 2018, 00:37

To się nie trzyma kupy. Jeśli wkładał uszkodzone pudełka w nowe, to musiał by zamówić nowe, niewymiarowe, szersze i dłuższe od standardowych. Do tego nowe kartony zbiorcze. A przede wszystkim pragnę zauważyć że widzimy pudła zewnętrzne, w ktorych ewentualnie dopiero chowano zniszczone pudełka. Zniszcone pudełko w zniszczonym pudełku. Gra za kupę hajsu, i dostajemy poobujany szrot bo zabrakło na folie bąbelkowa? Wolę reklamować...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera

stalker7
Użytkownik wspierający

Post autor: stalker7 » 23 mar 2018, 07:28

Ja miałem chyba w oryginalnym pudełku jednak mimo wszystko jest ono większe od kart postaci pytanie czy to oryginał czy nie bo zazwyczaj robią pudła pod wymiar największego komponentu (mapa, karty postaci/ras etc)

xan
Użytkownik wspierający

Post autor: xan » 23 mar 2018, 08:11

tomasch pisze:To się nie trzyma kupy. Jeśli wkładał uszkodzone pudełka w nowe, to musiał by zamówić nowe, niewymiarowe, szersze i dłuższe od standardowych. Do tego nowe kartony zbiorcze. A przede wszystkim pragnę zauważyć że widzimy pudła zewnętrzne, w ktorych ewentualnie dopiero chowano zniszczone pudełka. Zniszcone pudełko w zniszczonym pudełku. Gra za kupę hajsu, i dostajemy poobujany szrot bo zabrakło na folie bąbelkowa? Wolę reklamować...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Raczej pudełko zewnętrzne nie było zniszczone jak opuszczało centrum dystrybucji więc nie wkładali zniszczonych w zniszczone. Podejrzewam że robili tak dlatego, żeby nie przepakowywanie zawartości. Idąc tym tokiem myślenia,, nie robiliby tego dla mocno uszkodzonych pudelek ze względu na to że w tych przypadkach istnieje już ryzyko uszkodzenia zawartości. Więc na moje, jeśli ktoś ma wieksze pudełko i nie ma mniejszego w środku (jak np stalker) to pewnie jego gra została przepakowana że względu na to że to pudełko zostało uszkodzone dość mocno i trzeba było sprawdzić zawartość. Oczywiście są to moje domysły ale wydają mi się być sensowne.

Nie pisałem też nic żeby nie reklamować. Pewnie że trzeba, tylko że taka reklamacja trwa, więc jeśli jest w międzyczasie opcja na lepsze pudło żeby nie raziło w oczy to czemu z tej opcji nie skorzystać.

Awatar użytkownika
malekith_86
Użytkownik wspierający

Post autor: malekith_86 » 23 mar 2018, 08:21

Mnie też zastanawiają te plastikowe tacki. Mam wrażenie z filmików że są dość delikatne i ciekawe jak przetrwały transport. Frapuje mnie to że względu na wrażenie napuchnietych kartonów od wersji deluxe. Gry były spakowane bokiem w kartonach zbiorczych ale pudła od deluxe że względu na to że nie są domniete dość mocno pracują i wydaje się jakby każde było domkniete na inną głębokość.

Frank oczywiście odpisał, e sumie to nawet wczoraj ale już spałem. Zaraz jak dojade do pracy to wrzucę na forum swierze fotki które zrobiłem dzisiaj rano przy dziennym swietle żebyście mogli zobaczyć te mniejsze wgnioty. Nie chce nikogo odciagac od reklamacji żeby nie było. Po prostu może wyolbrzymiam za bardzo z powodu mojego traktowania gier prawie jak jakieś relikwie.

Zdjęcia też oczywiście są przede wszystkim dla franka bo jak przeglądałem fotki już na komputerze wczoraj wieczorem to nie byłem zadowolony z tego co udało a raczej czego nie udało mi się na nich uchwycić.

Lipa
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: Lipa » 23 mar 2018, 08:32

Mogę też wziąć jeden deluxe z uszkodzeniem i poczekać na załatwienie reklamacji.
Myśle też, ze ewentualne losowanie będzie sprawiedliwe.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia

pioks

Post autor: pioks » 23 mar 2018, 09:04

W którymś update było napisane, że pudełka wersji z tackami nie będzie się do końca domykać, ale po wypchnięciu żetonów spokojnie się wszystko zmieści i pudełka się domkną. Domyślam się, że dlatego teraz te nowe pudełka wydają się lekko wypukłe.

Ogólnie jestem za losowanie i jak najszybszym rozesłaniem gier do ludzi. Jeszcze jest taka kwestia, czy ewentualną reklamację trzeba składać zbiorowo czy można by było potem pojedynczo. Wiem, że w przypadku niektórych kickstarterów i zamówień zbiorowych jest taka opcja.

Awatar użytkownika
raiden25
Użytkownik wspierający

Post autor: raiden25 » 23 mar 2018, 09:09

pioks pisze:
Ogólnie jestem za losowanie i jak najszybszym rozesłaniem gier do ludzi. Jeszcze jest taka kwestia, czy ewentualną reklamację trzeba składać zbiorowo czy można by było potem pojedynczo. Wiem, że w przypadku niektórych kickstarterów i zamówień zbiorowych jest taka opcja.
czyli to co pisałem na początku :) albo niech uszkodzone wezmą ludzie z jednego rewiru aby potem przesyłka poszła np. Do Warszawy czy Krakowa. Z jednej strony nie lubię naciągać wydawców, z drugiej sami sobie szkoda wysyłając tak paczki niestety. Oszczędzają na wysyłce późniejszym kosztem reklamacji :(

Awatar użytkownika
malekith_86
Użytkownik wspierający

Post autor: malekith_86 » 23 mar 2018, 09:57

fotki

najbardziej hardcorowe uszkodzenie wersja adventurer
https://postimg.org/gallery/2tc01reuw/

adventurer obicie narożnik wieka
https://postimg.org/gallery/j0wuan08/b94ef048/

adventurer obicie narożnik od spodu
https://postimg.org/gallery/1crrbie48/

deluxe obicie narożnik od spodu
https://postimg.org/gallery/1835t6prs/

deluxe obicie narożnik wieka
https://postimg.org/gallery/1mdok9omw/

deluxe obicie narożnika od spodu
https://postimg.org/gallery/359j8mc54/

deluxe obicie narożnika od spodu
https://postimg.org/gallery/2arl0bto8/

pioks

Post autor: pioks » 23 mar 2018, 11:49

Jak dla mnie deluxe nie jest za bardzo obite, więc jeśli losowanie nie wejdzie w grę, nie będę się kłócił aby to do mnie poszło uszkodzone pudełko. Zawartość i tak jest ważniejsza :)

Rejw

Post autor: Rejw » 23 mar 2018, 13:25

Również mogę dostać wersję obitą czy jak kto woli uszkodzoną.

Awatar użytkownika
malekith_86
Użytkownik wspierający

Re: [KS] The City of Kings - zamówienie zbiorowe - [zamknięte]

Post autor: malekith_86 » 24 mar 2018, 23:58

wybaczcie, że tak długo ale wczoraj forum przestalo działać zanim miałem potwierdzone info, a dzisiaj nie zwróciłem uwagi kiedy znów było aktywne

Frank zgodził się dosłać do mnie nowe pudełka więc z tym nie będzie problemu

Na pewno jednak chwilę sobie na te pudełka poczekamy.
Zastanawiam się jeszcze jak to zrobić najlepiej.
Nie chce przetrzymywać uszkodzonych pudełek ale jeśli teraz wyśle uszkodzone to później musiałbym dosyłać samo pudełko więc ponownie by doszły koszty przesyłki i pakowania.
Z drugiej strony jeśli zostawię uszkodzone pudełka do czasu aż dojdą nowe czy powinienem przepakować grę do nowego pudełka? Czy wtedy nie czulibyście, że to już nie jest nowa gra to co dostajecie? Najchętniej bym wtedy wysłał grę taką jak jest i nowe pudełko tylko te pudełka są na prawdę delikatne. Ja już swoją kopie rozpakowałem i miałem okazję poczuć, że faktycznie pudełka mogłyby być grubsze i dużo bardziej sztywne. Po prostu obawiam się czy gdyby gdzieś na sortowni czy po drodze sama gra w pudełku [jest dość ciężka] nie zdusiła nowego pustego pudełka. Nawet gdybym grę spakował na dnie a puste pudło na grze to pewnie te kartony po drodze kilka razy leżą na "głowie" albo robią jakieś koziołki czy salta.

Ja wziąłem dla siebie uszkodzoną wersję deluxe żeby było mniej uszkodzonych do leżakowania / wysyłania.

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 85 times
Been thanked: 70 times

Post autor: playerator » 25 mar 2018, 03:11

Czekanie na pudełka jest chyba bez sensu. I tak trzeba je wysłać osobno. Losuj, czy co tam i pozbywaj się kłopotu. Kto uzna że warto, dopłaci za dosłanie pudła. I dzięki za ogarnianie tego, nie Twojego przecież, bałaganu. Koniecznie pozdrów przy okazji Franka Oszczędnego :evil:. Żałuję, że nie jestem backerem i nie mogę komentować na KSie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)

Ademius
Użytkownik wspierający

Post autor: Ademius » 25 mar 2018, 12:46

Zgadzam się z losowaniem i wysyłką wszystkiego jak jest. Jak trzeba będzie to się dopłaci za przesyłkę :)
Również dziękuję za zajęcie się tematem.

xan
Użytkownik wspierający

Post autor: xan » 25 mar 2018, 13:57

Dokładnie, trzymanie gier nie ma sensu. Lepiej nawet to szybko rozesłać żeby każdy sobie sprawdził zawartość czy wszystko jest ok. Dopłata do wysyłki pudełka jak dla mnie też jest ok a jeśli dostanę wersję bez uszkodzeń to też nie na problemu żebym się dołączył do kosztów przesyłki dla osób które dostaną uszkodzone.

No i oczywiście gdyby ktoś kto może odebrać pudełko osobiście wziął wersję uszkodzoną to też by było na plus.

pioks

Post autor: pioks » 25 mar 2018, 16:38

Wysyłaj teraz, w takim stanie jaki masz. Bo czekanie to w skrajnym wypadku kwestia kilku kolejnych miesięcy.
Nie widzę problemu w dopłacie za przesyłkę pustego pudełka potem i paru złotych na piwo za sprawne ogarnianie tego zamówienia, za które z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Ardel12
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Post autor: Ardel12 » 25 mar 2018, 18:35

Zapakuj i losowo wyślij, będziemy mieli dodatkową atrakcję :) Gier nie ma co trzymać, każdy chce w nie pograć!
Jak dla mnie obicia Adventurer 2 i 3 są pomijalne :)

ODPOWIEDZ