[Tower Rex] Zakup insertów [zamówienie wysłane]

Wspólne zakupy, crowdfunding (Kickstarter, Indiegogo, Polak Potrafi itp.)
Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 31 times

[Tower Rex] Zakup insertów [zamówienie wysłane]

Post autor: Koziełło » 11 cze 2019, 21:46

Tak jak pisałem wcześniej spróbuję podjąć się sprowadzenia insertów z Ukrainy od TowerRex. Cena niestety nie wychodzi rewelacyjnie ze względu na spore koszty transportu oraz VAT, który przy tej ilości nas nie ominie. Przy kalkulacji ceny przyjąłem następujące założenia:
  • Wartość zamówienia musi przekroczyć 2000 EUR według SCD producenta (taki mają próg rabatowy)
  • waga zamówienia powinna oscylować koło 150 kg, ale nie może przekroczyć tej wartości (chyba, że jakimś cudem dobijemy ilościowo w okolice 200 kg, wtedy ceny prawdopodobnie nieco spadną)
Przy tych założeniach wyliczyłem ceny zawierające z jednej strony rabat hurtowy, a z drugiej koszt transportu, VAT, agencję celną i inne koszty logistyczne. Ceny nie są powalające, ale raczej nic się z nich nie da już urwać. Od razu chciałem zaznaczyć, że ponieważ ceny insertów mam podane w EUR, a koszty transportu w USD :roll: przy znacznej zmianie kursów koszty mogą ulec adekwatnej zmianie.
Dla zainteresowanych przygotowałem TUTAJ odpowiedni arkusz, zawierający ceny, bieżące podsumowania itp. Jeśli ktoś chce dołączyć do zamówienia proszę by wypełnił kolejną wolną kolumnę podając swój nick z forum oraz wpisując w odpowiednie wiersze ilości, które chciałby zamówić. Wstępnie zakładam, że tydzień powinien wystarczyć na przemyślenia i decyzje, więc przyjmuję, że można się dopisywać do wtorku 18.06.2019 włącznie. Jeżeli Wasze zamówienia spełnią założenia wartościowo / wagowe postaram się to sfinalizować.

Jeżeli w zestawieniu brakuje insertów, które TowerRex ma na etsy.com wpiszcie mi tutaj, które Was interesują, a ja pod koniec tygodnia spróbuję o nie łącznie zapytać u źródła.

Aktualizacja 24.06.2019

Ponieważ nie udało się osiągnąć założonych progów wagowo / kwotowych skontaktowałem się z TowerRex co możemy w tym momencie zrobić. Szczególnie w temacie transportu. W efekcie przedstawiam finalne ustalenia:
  1. Myślę, że dam radę ogarnąć zamówienie o ile zmieścimy się w widełkach SCD 800-1000 EUR
  2. Niestety nie może być mowy o dodatkowych 5% rabatu, o których pisałem - nie przy tej kwocie zamówienia
  3. Ze względu na minimalizację kosztów transportu realizacja zamówienia może trochę potrwać i najprawdopodobniej nastąpi dopiero w drugiej połowie sierpnia. Raczej nie ma szans na wcześniejszy termin. Proszę mieć to na uwadze.
  4. Jeżeli w dalszym ciągu jesteście chętni - będę oczekiwał wpłaty minimum 50% kwoty zamówienia w charakterze zaliczki - chciałbym uniknąć sytuacji, w której ktoś się w ostatniej chwili wycofa i zostanę ze zbędnym insertem. Osobom, które wpisały się w arkuszu prawdopodobnie jutro wyślę na PW dane mojego konta z bardziej szczegółowymi informacjami.
  5. Arkusz pozostanie aktywny do edycji dopóki zaliczkowane pozycje nie osiągną progu z punktu 1, jednak nie dłużej niż do końca czerwca. Jeśli do tego czasu nie uda się zebrać kwoty - po prostu zwrócę zaliczki i zamknę definitywnie temat.
  6. Nie ma problemu, by dowolny insert, nie pasujący wymiarami do polskich pudełek, dostosować do właściwych wymiarów.A właściwie jest jeden problem - musimy zamówić minimum 10 sztuk takiego insertu, co biorąc pod uwagę wygląd zamówień raczej skreśla w naszym przypadku taką możliwość (a mają takie piękne inserty do Puerto Rico... Ech...)
  7. Zapomniałem zapytać o cenę Insertu do Robinsona :oops: :oops: :oops: Ale pamiętam, że byli chętni i w najbliższych dniach to zrobię
  8. Więcej grzechów nie pamiętam...
W razie pytań / wątpliwości piszcie tutaj lub na PW

Aktualizacja 02.07.2019
Czas powoli zamykać zamówienie. Nie mam jeszcze wpłaty od trzech osób, a jutro chciałbym wysłać finalne zamówienie do TowerRex. Dlatego:
  1. Proszę o kontakt w dniu dzisiejszym osoby, które jeszcze nie wpłaciły zaliczki, a chcą zakupić inserty. Myślę raczej o osobach z listy, bo w sumie dobiliśmy do górnego limitu, ale jak komuś baaaardzo zależy, to może jakaś pojedyncza sztuka się zmieści
  2. Również tylko w dniu dzisiejszym będzie możliwość dokonania ewentualnych zmian w zamówieniu. Ponieważ dla bezpieczeństwa zablokowałem kolumny osób, które dokonały wpłaty, proszę o kontakt, gdyby ktoś chciał coś zmienić
  3. Dzisiaj późnym wieczorem definitywnie zamykam możliwość wprowadzania zmian, ponieważ jutro chciałbym wysłać kompletne zamówienie. Jeśli do tego czasu nie będzie kontaktu od osób, które nie wpłaciły zaliczki - usunę je z listy
  4. Jest pewne prawdopodobieństwo, że inserty będę miał na tyle wcześniej przed moim wyjazdem, że zdążę je rozesłać pod koniec lipca. Ale byłbym wdzięczny, gdybyście nie traktowali tego jako wiążącą deklarację, bo będę miał chyba trzy dni marginesu
  5. Żeby nie zaśmiecać forum w ciągu kilku dni po złożeniu zamówienia wyślę zainteresowanym na PW link do arkusza, gdzie będą na bieżąco informacje co się dzieje z zamówieniem. Będzie tam też miejsce na wpisanie miejscowości, z której jesteście - może uda się ogarnąć jakąś grupową wysyłkę.
Aktualizacja 03.07.2019
Zamówienie zostało wysłane - czekam na odpowiedź / potwierdzenie

Aktualizacja 16.07.2019
Inserty powinienem mieć 29.07. Poszło PW do zainteresowanych

Aktualizacja 29.07.2019
Mam dwie wiadomości - dobrą i złą niestety.
Inserty do mnie dotarły i dzisiaj ruszam z wysyłką. To ta dobra
Zła jest taka, że niestety nie dotarły wszystkie i nie bardzo wiem dlaczego. Brak insertów do Lorenzo dostosowanych do polskiego pudełka oraz insertów do Project Gaja :(
Napisałem już do TowerRexa z pytaniem jak rozwiążemy ten problem, ale komunikacja z nimi jest bardzo powolna, więc prędko się nic nie ustali. W efekcie wstrzymuję się z wysyłką do tych osób, które miały na swojej liście któryś z tych insertów. Chyba, że ktoś wyraźnie da mi znać, że chce, żeby mu wysłać resztę, a po wyjaśnieniu problemu z brakami ewentualnie dopłaci za drugą przesyłkę.

Aktualizacja 29.07.2019 #2
Dostałem odpowiedź od Tower Rexa. Brakujące inserty zostaną wysłane jeszcze w tym tygodniu, więc sprawa zakończy się jedynie zwłoką w dostawie. Niestety tak jak pisałem na początku sierpnia jestem na urlopie, więc wszystkie zamówienia z insertami do Lorenzo i / lub Gaja Projekt wyślę po 18.08. Jeśli kogoś w tym terminie nie będzie proszę o informację wraz z proponowanym terminem wysyłki :D
Ostatnio zmieniony 29 lip 2019, 18:05 przez Koziełło, łącznie zmieniany 6 razy.
Moja kolekcja
3Trolle - 6%, Mepel.pl - 3%

Awatar użytkownika
Jareks1985
Użytkownik wspierający
Has thanked: 26 times
Been thanked: 17 times

Re: [Tower Rex] Zakup insertów

Post autor: Jareks1985 » 12 cze 2019, 20:47

Ja jestem zainteresowany Rising sun z wszystkimi dodatkami
Moje Gry
Polecam Fyrtel Gier

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający

Post autor: Koziełło » 12 cze 2019, 22:59

No to dopisz się do arkusza ;)
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający

Post autor: Koziełło » 13 cze 2019, 15:07

Dodałem do arkusza Rising Sun bez dodatków (ktoś o to pytał). Niestety nie otrzymałem danych o wadze tego insertu, więc ją bardzo z grubsza oszacowałem.

Dobra nowina jest taka, że prawdopodobnie dostaniemy dodatkowe 5% rabatu od SCD (nie dotyczy transportu). Nie będę już wprowadzał zmian w cenach, ale jeśli dojdzie do finalizacji i wszystko dobrze pójdzie od cen jakie wam wyjdą odejmę te 5%
Moja kolekcja

gabens29
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Post autor: gabens29 » 13 cze 2019, 16:59

Dobre wiadomości !
Może do Robinsona by znaleźli :p?

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający

Post autor: Koziełło » 13 cze 2019, 17:06

A jest na Etsy albo w tym drugim sklepie? Mają rewelacyjne Puerto Rico ale wychodzi, że nie zmieści się do naszego standardowego pudełka. Ale wykonanie mnie powaliło
Moja kolekcja

gabens29

Post autor: gabens29 » 13 cze 2019, 18:02

Na etsy nie, a drugi sklep??

Awatar użytkownika
sowacz
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: sowacz » 13 cze 2019, 18:16

gabens29

Post autor: gabens29 » 13 cze 2019, 18:55

Bralbym ten insert! 8)

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający

Post autor: Koziełło » 13 cze 2019, 19:19

Zapytam i myślę, że nie będzie problemu. Sprawdźcie tylko rozmiar, bo w tym sklepie mają też niektóre nietypowe rozmiary. Tak się napaliłem na Puerto Rico. Nawet jest niedrogie, bo pytałem. Tylko, że o parę milimetrów za duże. Nawet powiedzieli, że mogą mi go zrobić pod nasz wymiar, tylko, że to potrwa... Nie drążyłem tematu, bo na razie nie mam pewności, czy się uda ogarnąć całą akcję. O ile z kwotą nie będzie chyba problemu, tak z kilogramami może nie wyjść...
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
sowacz
Użytkownik wspierający

Post autor: sowacz » 14 cze 2019, 00:39

Jak byłaby możliwość zrobienia insertu do Lorenzo pod wymiar pudełka od Albi, to bym brał.

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający

Post autor: Koziełło » 14 cze 2019, 08:34

sowacz pisze:
14 cze 2019, 00:39
Jak byłaby możliwość zrobienia insertu do Lorenzo pod wymiar pudełka od Albi, to bym brał.
Przy najbliższym kontakcie spytam o dokładne rozmiary tego co jest i ewentualna możliwość ich dostosowania. Ale tak jak pisałem wyżej
Koziełło pisze:
13 cze 2019, 19:19
...na razie nie mam pewności, czy się uda ogarnąć całą akcję...
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
sowacz
Użytkownik wspierający

Post autor: sowacz » 14 cze 2019, 09:39

Na etsy jest informacja, że rozmiar tego insertu to: L-268.0mm/W-217.0mm/H-47.0mm więc jest lekko za szeroki. Cytryn mi potwierdził, że nie mieści się w pudełku od Albi i trzeba wyciągnąć elementy przeznaczone do przechowywania dodatku.

Awatar użytkownika
crsunik
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: crsunik » 15 cze 2019, 21:35

A znane są już w przybliżeniu koszty wysyłki?
Moje uzależnienie... | Sprzedam... | Szukam...

Chętnie pomogę w zakupach:
| Planszostrefa 11% | Planszomania 10% | 3Trolle 5%

Awatar użytkownika
crsunik
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: crsunik » 15 cze 2019, 21:36

Moje uzależnienie... | Sprzedam... | Szukam...

Chętnie pomogę w zakupach:
| Planszostrefa 11% | Planszomania 10% | 3Trolle 5%

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający

Post autor: Koziełło » 15 cze 2019, 22:21

crsunik pisze:
15 cze 2019, 21:36
Znane są nawet dokładnie. Ceny w arkuszu zawierają już koszty wysyłki przy założeniu z głównego posta (musimy stworzyć zamówienie na minimum 2000 EUR wg SCD, oscylujące w okolicach 150 kg). Po prostu koszty wysyłki za 150 kg podzieliłem na 150 i pomnożyłem przy każdym insercie przez jego wagę.
Moja kolekcja

gabens29

Post autor: gabens29 » 15 cze 2019, 22:59

Obawiam się że może być ciężko uzbierać 2000... :? Da radę dorzucić insert do robinsona :p?

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający

Post autor: Koziełło » 15 cze 2019, 23:04

gabens29 pisze:
15 cze 2019, 22:59
Obawiam się że może być ciężko uzbierać 2000... :? Da radę dorzucić insert do robinsona :p?
Też obawiam się, że nic z tego nie wyjdzie. Na razie mamy około jedną trzecią tego co potrzeba. O ile przy kwocie mógłbym próbować coś z nimi negocjować, o tyle koszty przesyłki są bezwzględne i musimy dobić w okolice tych 150 kg. Inaczej koszt pojedynczego kilograma wychodzi dużo za dużo.
O Robinsona nie pytałem, bo po prostu nie chcę im d... zawracać widząc, że nie wychodzi. Ale w sumie są dość otwarci na współpracę i nie przypuszczam, by były z tym jakieś problemy. Jeśli tylko zamówienie dojdzie do skutku na pewno go dołożę.
Moja kolekcja

gabens29

Post autor: gabens29 » 16 cze 2019, 09:10

Może poprosić moderatora żebyśmy mogli gdzieś na glównym kanale zamieścić informacje o zbiórce na inserty ? Nie otwiera mi się link do 7 cudów, to na czystą grę czy z dodatkami?

Awatar użytkownika
Qrzy
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times

Post autor: Qrzy » 16 cze 2019, 09:57

Dopiero się zorientowałem, że TM jest do samej podstawki, więc jednak odpadam...

gabens29

Post autor: gabens29 » 16 cze 2019, 10:38

UPS... Też myślałem inaczej.

https://www.etsy.com/pl/listing/5594565 ... ype=market#

Tutaj ze wszystkimi dodatkami

love2craft

Post autor: love2craft » 19 cze 2019, 16:57

Jeżeli ktoś potrzebuje pod wymiar, nietypowy insert według własnych pomysłów, lub po prostu jakieś rozwiązanie, którego nie ma na rynku, to mogę też wykonać ze sklejki.
Od prostych do naprawdę złożonych konstrukcji.
A jak by się zebrała jakaś ilość identycznych to myślę, że cenowo uda się podobnie patrząc na ceny z linka.
Mam też program do projektowania insertów online, więc można nawet samodzielnie sobie wszystko policzyć i wprowadzić

Przykładowy insert do Martwej Zimy Długiej Nocy z ekspozytorami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przykład do Terra Mystica

Obrazek

Obrazek

gabens29

Post autor: gabens29 » 19 cze 2019, 18:36

Da radę kupić w takiej cenie jeżeli mamy ok 800 euro :o ?

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający

Post autor: Koziełło » 20 cze 2019, 14:51

gabens29 pisze:
19 cze 2019, 18:36
Da radę kupić w takiej cenie jeżeli mamy ok 800 euro :o ?
Zakładam, że pytanie do mnie nie do Pana powyżej ;)
Zamówienie wyszło bardzo nieszczególnie, szczególnie jeśli chodzi o kwestię przesyłki - mamy tylko około 50 kg, a to te najdroższe kilogramy. W poniedziałek skontaktuję się z TowerRex i zobaczymy co z tego wyjdzie, ale dużym optymistą bym nie był :(
Moja kolekcja

love2craft

Post autor: love2craft » 21 cze 2019, 10:11

A jeżeli pytanie było do mnie to. Jeżeli będę wiedział do których gier potrzebne ile insertów to postaram się przeliczyć. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo realnie przy założeniu duplikujących się tytułów.

ODPOWIEDZ