(KS) Nemesis

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Re: [KS] Nemesis

Post autor: Nidhogg » 13 cze 2018, 08:46

Banan2 pisze:
13 cze 2018, 08:27
czeczot pisze:
13 cze 2018, 08:14
Jak kupujesz grę w sklepie internetowym za 100 zł bo KS to nie sklep gdzie leżą gry na półce to płacisz około 110 zł. Sklep dolicza ci koszty wysyłki!
Z tego co ja kojarzę to większość wydawców gier dolicza do ceny KS koszty wysyłki. Nie są one doliczane w trakcie kampanii bo od kosztów wysyłki prowizje pobrał by KS wiec gra byłą by jeszcze droższa.
Jeśli gra kosztuje tak do 200 PLN to sklep dolicza przesyłkę. Powyżej tej kwoty, a gry KS-owe często są powyżej tej kwoty, już nie dolicza. Oczywiście każda usługa kosztuje, ale AR ściąga kasę w wyjątkowo chamski sposób mając wspierających w d....e.
Pozdrawiam
Ale AR tylko poszła trendem KS. Tam coraz więcej wydawnictw dopierdziela mega wysyłka np. Monolith i Mythic Battles: 3 małe pudełka koszt 45$ przesyłka 27$, All-in koszt 399$ koszt wysyłki 99$.
Albo CMON i ich przesyłka po 30-40$ (choć oni jak zamawiasz 2 jest taniej, ale przy 3 to można zamówić 2+1 i będzie to samo).
7% rabatu - 3Trolle

czeczot
Użytkownik wspierający

Post autor: czeczot » 13 cze 2018, 08:47

Doliczanie kosztów wysyłki to standardowa praktyka na KS. CMON do Rising Sun czy zombicide dolicza 20-30 dolarów kosztów wysyłki do większości krajów w europie. Tylko zdaje się oni wysyłają wszystko w jednej przesyłce, nie ma 2 fal.
Przecież na stronie kampanii nemesis są podane koszty przesyłki na samym dole! Tam nigdzie nie pisze że wysyłka jest darmowa wiec z jakiego powodu jej oczekujecie darmowej albo oczekujecie innej kwoty niż podali?

Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający

Post autor: Muad'Dib » 13 cze 2018, 08:50

Rozumiem, że moglibyśmy zostać obciążeni częścią kwoty transportowej ale obecne stawki są nie do przyjęcia. Oczywiście, biorąc udział w kampanii, wiedziałem jak to wygląda, ile mniej więcej będzie kosztowało. Ale generalnie przesadzili biorąc pod uwagę całość. Pamiętam, że przy LoH za wrzucenie do koszyka sundropa też podnosili koszt przesyłki :P W którymś wątku tutaj, forumowicz pisał, że za 3 rzeczy naliczyło mu koszt przesyłki z PL do PL 50 funtów. Biznes to biznes, nie robią tego pro bono, ale dla mnie to ostatnia kampania tej firmy bo zdecydowanie przesadzają. Pewnie chcą uniknąć sytuacji z TWoM kiedy publicznie płakali, że muszą dopłacić 20 000$ za przesyłki bo czegoś nie doszacowali.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 13 cze 2018, 08:58

Muad'Dib pisze:
13 cze 2018, 08:50
Rozumiem, że moglibyśmy zostać obciążeni częścią kwoty transportowej ale obecne stawki są nie do przyjęcia. Oczywiście, biorąc udział w kampanii, wiedziałem jak to wygląda, ile mniej więcej będzie kosztowało. Ale generalnie przesadzili biorąc pod uwagę całość. Pamiętam, że przy LoH za wrzucenie do koszyka sundropa też podnosili koszt przesyłki :P W którymś wątku tutaj, forumowicz pisał, że za 3 rzeczy naliczyło mu koszt przesyłki z PL do PL 50 funtów. Biznes to biznes, nie robią tego pro bono, ale dla mnie to ostatnia kampania tej firmy bo zdecydowanie przesadzają. Pewnie chcą uniknąć sytuacji z TWoM kiedy publicznie płakali, że muszą dopłacić 20 000$ za przesyłki bo czegoś nie doszacowali.
Zawsze można brać w 1 fali i za Intruder jest "tylko" 10 funtów, ale mimo wszytko każdy dodatek to 1 lub 2 funty.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający

Post autor: Muad'Dib » 13 cze 2018, 09:03

Dlatego też nic nie dobieram w PM, biorę gołą grę. Chciałem dorzucić dwie rzeczy ale: dopłacać 15zł do przesyłki za nie?; w niektórych sklepach są w takiej samej cenie, więc najpierw pogram a potem ewentualnie dokupię.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

Banan2
Użytkownik wspierający

Post autor: Banan2 » 13 cze 2018, 09:49

czeczot pisze:
13 cze 2018, 08:47
Doliczanie kosztów wysyłki to standardowa praktyka na KS. CMON do Rising Sun czy zombicide dolicza 20-30 dolarów kosztów wysyłki do większości krajów w europie. Tylko zdaje się oni wysyłają wszystko w jednej przesyłce, nie ma 2 fal.
Są. Najpierw wysyłają podstawki a po pół roku całą resztę. Wszystko w jednej cenie.
czeczot pisze:
13 cze 2018, 08:47
Przecież na stronie kampanii nemesis są podane koszty przesyłki na samym dole! Tam nigdzie nie pisze że wysyłka jest darmowa wiec z jakiego powodu jej oczekujecie darmowej albo oczekujecie innej kwoty niż podali?
Jasne, że są. Szkoda tylko, że nieprawdziwe. W tabelce nie ma ani słowa o dodatkowych opłatach za wysyłkę dodatków.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii
7% rabatu w 3Trollach

Awatar użytkownika
sqb1978
Użytkownik wspierający

Post autor: sqb1978 » 13 cze 2018, 10:01

Niepełne nie znaczy nieprawdziwe.
Jak coś to tutaj wrzuciłem tabelkę kosztów, którą robiłem pod zamówienie zbiorowe:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk

Liczę, że się jeszcze komuś przyda.

Awatar użytkownika
kali
Użytkownik wspierający

Post autor: kali » 13 cze 2018, 10:25

sqb1978 pisze:
13 cze 2018, 10:01
Niepełne nie znaczy nieprawdziwe.
Jak coś to tutaj wrzuciłem tabelkę kosztów, którą robiłem pod zamówienie zbiorowe:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk

Liczę, że się jeszcze komuś przyda.
Ja bym je nazwał - zaskakujące wspierających.
Na przykład w ramach LoH wysyłka tytana jest tańsza niż podstawki z apollem i terenami o 4 GBP. Pewnie tytan będzie lżejszy.
Jak na moje - w biznesie lepiej nie zaskakiwać kontrahentów. A jeśli już, to tylko pozytywnie.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.

czeczot
Użytkownik wspierający

Post autor: czeczot » 13 cze 2018, 11:13

Banan2 pisze:
13 cze 2018, 09:49
Jasne, że są. Szkoda tylko, że nieprawdziwe. W tabelce nie ma ani słowa o dodatkowych opłatach za wysyłkę dodatków.
Pozdrawiam
A jest napisane że wysyłka będzie darmowa?
Przecież podstawka i bardziej rozbudowany pakiet różni się w cenie wysyłki. To chyba jest normalne że skoro do podstawki coś dodajemy to cena wzrośnie.
Poza tym trzeba zatrudnić rozgarniętego chińczyka który ogarnie takie indywidualne zamówienia plus białego który to skontroluje plus koszty dosyłki jak się chińczyk w fabryce pomyli a kontrolujący nie zauważy. To chyba normalne że jak bierzemy pakiet to jest taniej a jak sami konfigurujemy to jest drożej. Dotyczy do sporej ilości branż zaczynając od samochodowej.

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający

Post autor: feniks_ciapek » 13 cze 2018, 13:13

Ostatnio ogólnie ceny wysyłki na kickstarterze strasznie skoczyły. Ale fakt, byłem zaskoczony i to bynajmniej nie pozytywnie.

pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 13 cze 2018, 15:46

czeczot pisze:
13 cze 2018, 11:13
Banan2 pisze:
13 cze 2018, 09:49
Pozdrawiam
A jest napisane że wysyłka będzie darmowa?
Przecież podstawka i bardziej rozbudowany pakiet różni się w cenie wysyłki. To chyba jest normalne że skoro do podstawki coś dodajemy to cena wzrośnie.
Poza tym trzeba zatrudnić rozgarniętego chińczyka który ogarnie takie indywidualne zamówienia plus białego który to skontroluje plus koszty dosyłki jak się chińczyk w fabryce pomyli a kontrolujący nie zauważy. To chyba normalne że jak bierzemy pakiet to jest taniej a jak sami konfigurujemy to jest drożej. Dotyczy do sporej ilości branż zaczynając od samochodowej.
Dawno już nie czytałem takich, mocno mijających się z prawdą informacji dotyczących wysyłki z Chin produktów crowdfunding'owych. Ale to żart, prawda :-)

czeczot
Użytkownik wspierający

Post autor: czeczot » 13 cze 2018, 15:59

Hmm.... odnośnie gry która jest tematem tego wątku to żart ale tak ogólnie to nie żart.
Ale ja nie jestem zdziwiony że jak zamawiam więcej to płace więcej za wysyłkę. Ja bym się zdenerwował gdyby było na odwrót. Ja za komplet zapłaciłem więcej za przesyłkę a ci co biorą podstawkę plus dodatek dostają jego przesyłkę z darmo. Wtedy to ja bym czuł się oszukany a tak jest sprawiedliwie. Więcej zamawiasz więcej płacisz za przesyłkę.

pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 13 cze 2018, 16:22

czeczot pisze:
13 cze 2018, 15:59
Hmm.... odnośnie gry która jest tematem tego wątku to żart ale tak ogólnie to nie żart.
Ale ja nie jestem zdziwiony że jak zamawiam więcej to płace więcej za wysyłkę. Ja bym się zdenerwował gdyby było na odwrót. Ja za komplet zapłaciłem więcej za przesyłkę a ci co biorą podstawkę plus dodatek dostają jego przesyłkę z darmo. Wtedy to ja bym czuł się oszukany a tak jest sprawiedliwie. Więcej zamawiasz więcej płacisz za przesyłkę.
Przyznaję, że nie znam strategii AR odnośnie produkcji i wysyłania towaru w Chinach. Ale to co napisałeś rozumiem w ten sposób :
1. Produkcja w Chinach.
2. Pakowanie produktów w Chinach pod indywidualnego klienta.
3. Wysyłanie gier do klienta przez firmy przewozowe z Chin, bezpośrednio do klienta.

DrKilljoy

Post autor: DrKilljoy » 14 cze 2018, 00:17

Zapominacie o jednej ważnej kwestii... Pal licho te funty za przesyłkę. Jestem skłonny zapłacić, ale tylko w przypadku gdy grę dostanę przed tym jak wejdzie do sklepów (i nie mówię tu o kopiach z KS'a, tylko o normalnych retailowych wersjach). Jak to jest, że zarówno TWoM jak i LoH były w sklepach już miesiąc, czy dwa zanim ja otrzymałem swoją kopię? Płacę za wsparcie, płacę więcej za przesyłkę, powinienem mieć pierwszeństwo, a tak nie jest. Irytuje mnie to. Irytują mnie też zaniedbania jakościowe. Szczególnie sundrop... Kolega właśnie dostał swoją kopię LoH, i co? I to:
Obrazek

Nie polecam brać sundropa pod żadnym pozorem. Człowiek dopłaca, a dostaje fuszerkę.

bowie
Użytkownik wspierający

Re: Nemesis

Post autor: bowie » 14 cze 2018, 02:20

sngt pisze:
08 cze 2018, 10:31
Hej, dla mnie cena przesyłki też jest wysoka. Ale do ceny z tego co pamiętam to doliczają jeszcze koszta kartonów i wypraski do niej.
Karton i wypraska to grosze. Żeby chociaż były one zrobione tak, jak to robi CMON, gdzie pudło jest wyraźnie większe od zawartości i gdzie KAŻDY róg gry jest zabezpieczony, nie ma mowy o jakimś uszkodzeniu. Ja swój LoH dostałem z obitym rogiem. Będzie reklamacja.

Musashi

Post autor: Musashi » 29 cze 2018, 22:58

Witam.
Pierwszy raz wspierałem grę z kickstartera i to mój pierwszy Pledge Manager stą też pewnie dziwne pytanie, ale czy zazznaczamy to ? ( I am a registered EU VAT payer and I require a VAT refund (we will reach you after receiving your order)
Dzięki z góry za odpowiedz i pomoc

andrys

Post autor: andrys » 29 cze 2018, 23:03

Musashi pisze:
29 cze 2018, 22:58
Witam.
Pierwszy raz wspierałem grę z kickstartera i to mój pierwszy Pledge Manager stą też pewnie dziwne pytanie, ale czy zazznaczamy to ? ( I am a registered EU VAT payer and I require a VAT refund (we will reach you after receiving your order)
Dzięki z góry za odpowiedz i pomoc
Nie zaznaczasz tego jeśli wspierałeś jako osoba prywatne. Musiałbyś być płatnikiem VAT (zamawiać na firmę) aby dostać zwrto podatku VAT.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 30 cze 2018, 08:15

W Polsce to nie zwrot tylko zwykła faktura VAT. Zwrot byłby dla firm z poza Polski tak dla ścisłości :)
7% rabatu - 3Trolle

CzajaX

Post autor: CzajaX » 08 lip 2018, 12:37

A ja mam pewnie trochę offtopowe pytanie, ale czy ktoś może ma 1 miejsce żeby przygarnąć mnie do zamówienia? Wiem, że jest late pledge, ale kupno 1 gry z medykiem wychodzi 450zł, a to sporo.

ODPOWIEDZ