(KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Acererak » 05 gru 2018, 22:56

Tak bym obstawiał jak pisze Malibu. Exy jak mówiłem na pewno jeszcze się pojawią, pod koniec bardziej. Jeden konkretny, większy i wybierany przez głosowanie. Tak pokazuje praktyka poprzednich kampanii i nie sądzę, żeby tym razem było inaczej. Poza tym - kampania idzie tak dobrze, że exów jeszcze nie trzeba pewni ;)

Paskuder
Użytkownik wspierający

Post autor: Paskuder » 05 gru 2018, 23:56

Z tego co widziałem w 3cim updejcie potwierdzili 3 akt jako darmowy sg...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"

kelvar

Post autor: kelvar » 06 gru 2018, 09:09

Wszystkie dodatki jako SG to jak dla mnie teraz taka parodia... :-)
Oczywiście nie pod względem zawartości (chociaż takie rozbijanie po 20% integralnej całości żeby ładnie wyglądało ile to SG itp. może i się tak by kwalfikowalo, ale nie czepiam się), ale pod względem zaplanowania - mamy gotowe SG więc rozbijamy je i rozciągamy w zależności od tempa kampanii... Jakby było obecnie o połowę mniej £ to pewnie odblokowane byłoby to samo :D

Acz zawartość obiecująca... Chociaż ta "wersja bez plastiku" co ciekawe kosztuje praktycznie tyle co Nensis z plastikiem, a na pierwszym planie i tak "plastik fantastyczne" mamy (mi się akurat podoba... chociaz portfel może bardziej płacze:D). Nie chce mi się zestawiać gdzie zawartości jest wiecej powiem szczerze.

No nic... Biznes jest biznesem, a do tego co widać - działa. Tylko gratulować markatingowi (a ceny, że wysokie? To zarobki w PL są po prostu niskie :-))

RaYell
Użytkownik wspierający

Post autor: RaYell » 06 gru 2018, 09:15

kelvar pisze:
06 gru 2018, 09:09
Oczywiście nie pod względem zawartości (chociaż takie rozbijanie po 20% integralnej całości żeby ładnie wyglądało ile to SG itp. może i się tak by kwalfikowalo, ale nie czepiam się), ale pod względem zaplanowania - mamy gotowe SG więc rozbijamy je i rozciągamy w zależności od tempa kampanii... Jakby było obecnie o połowę mniej £ to pewnie odblokowane byłoby to samo :D
Zgadzam się w 100%. Troche nie fair podejście. I paradoksalnie może to się źle odbić na tym co ostatecznie otrzymamy w pudełku. Bo gdyby gra nie wystrzeliła od razu w miliony tylko doszła do tego pułapu przez kilka tygodni to po drodze byśmy pewnie kilkadziesiąt SG oblokowali. A tak skończy się tym, że kolejne SG będa na poziomie 2-3 milionów i nie odblokujemy wszystkiego, bo hype z 24 godzin zaraz się skończy a potem będzie stagnacja aż do ostatnich 48 godzin. Nie podoba mi się takie podejście, ale co mam zrobić skoro gra mi się podoba niesamowicie.

wirusman
Użytkownik wspierający

Post autor: wirusman » 06 gru 2018, 09:29

A panowie się wczoraj urodzili ? Wręcz każda kampania wygląda tak samo. Lepiej dzielić dodatki i dodawać je co 20k niż jeden co 100k. To całkowicie inaczej działa na ludzką wyobraźnie. Jeszcze czekam jak zaczniecie lamentować, że nie ma exclusive-ów.

ta.skunk.manitou
Użytkownik wspierający

Post autor: ta.skunk.manitou » 06 gru 2018, 09:47

Jak wygląda bonus w postaci dodatkowej postaci za pierwsze 24h, jesli ktos po kilku dniach zamieni swoje zamówienie z pierwszego dnia na zamówienie grupowe zawierające więcej sztuk?
Dostanie tyle samo bonusów za pierwsze 24h?

wirusman
Użytkownik wspierający

Post autor: wirusman » 06 gru 2018, 09:50

ta.skunk.manitou pisze:
06 gru 2018, 09:47
Jak wygląda bonus w postaci dodatkowej postaci za pierwsze 24h, jesli ktos po kilku dniach zamieni swoje zamówienie z pierwszego dnia na zamówienie grupowe zawierające więcej sztuk?
Dostanie tyle samo bonusów za pierwsze 24h?
Tak zawsze było w ich kampaniach.

Probe9

Post autor: Probe9 » 06 gru 2018, 09:51

Przy zmianie dostaniesz tyle ile corów weźmiesz, bylebyś nie anulował i brał "od nowa" bo wtedy dostaniesz nowy backer number.

RaYell
Użytkownik wspierający

Post autor: RaYell » 06 gru 2018, 09:58

wirusman pisze:
06 gru 2018, 09:29
Jeszcze czekam jak zaczniecie lamentować, że nie ma exclusive-ów.
Moim zdaniem to akurat jest plus. Bo to oznacza że jeśli w tym momencie nie mam kasy na wsparcie tytułu to za jakiś czas będę sobie mógł go kupić bez świadomości, że mam wykastrowaną wersję.

Awatar użytkownika
DarkSide
Użytkownik wspierający

Post autor: DarkSide » 06 gru 2018, 10:02

W jaki sposób Awaken Realms wyliczył koszt wysyłki w Polsce na poziomie 9$ za core box i 13$ za komplet? :shock:
Tyle za transport płaciłem jak kupował opony zimowe przez internet. :roll:
Moje gry || Sprzedam
-------------------------------------

wirusman
Użytkownik wspierający

Post autor: wirusman » 06 gru 2018, 10:03

DarkSide pisze:
06 gru 2018, 10:02
W jaki sposób Awaken Realms wyliczył koszt wysyłki w Polsce na poziomie 9$ za core box i 13$ za komplet? :shock:
Może konno :)?

czeczot
Użytkownik wspierający

Post autor: czeczot » 06 gru 2018, 10:21

DarkSide pisze:
To jest transport jako całość czyli z Chin łącznie z pakowaniem. Niestety standardowa praktyka na KS

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 06 gru 2018, 12:11

czeczot pisze:
06 gru 2018, 10:21
DarkSide pisze:
To jest transport jako całość czyli z Chin łącznie z pakowaniem. Niestety standardowa praktyka na KS
Standardowa czy nie i tak temat zawsze wraca. Czy to 25$ czy 9$. Kontener 40ft, taki jak zazwyczaj widzicie czy to na tirach, czy platformach pociągu, z Chin do Europy kosztuje w zależności od kraju 1,5-2 K $. To jest kwota transportu. Ładunek bodajże 30000 kg, pojemność około 60m3. Wiecie ile tam wejdzie kartonów z taką grą. Z 1000 lekko. podzielcie sobie. Dodajcie jakąś tam kwotę za to pakowanie o, którym tak często tu czytam, czy jakiejś tam obsłudze dowozu do portu. Zawsze w tych kwotach płacimy za coś za co powinien zapłacić producent. Glownie koszty ubezpieczeń. Czy to 9$ czy 30$ zawsze będzie za dużo. Ja do cen z KS przyzwyczaiłem się od momentu kiedy wspierałem pierwszy produkt, nie narzekam. Najlepsze jest to, że cena zmienia się w przypadku dostarczenia produktu pod drzwi.
Aha, @czeczot ma rację. Ponieważ za filtr do pompy lakiernicze kupionej w Chinach, zapłaciłem niedawno 16zl. Także można nazwać to standardową opłatą za grę z KS z Chin.

winner4

Post autor: winner4 » 06 gru 2018, 12:24

Mam takie pytanie, bo nie jestem w 100% pewien - jeśli wsparłem projekt za 1£ to później, po zakończeniu kampanii będę mógł wybrać sobie zestaw, który chcę i również otrzymam bonus za wsparcie w pierwszych 24h? Pierwszy raz uczestniczę samodzielnie w KS.

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 06 gru 2018, 12:30

tak, o ile nie anulujesz pledge.
Chętnie zagram w Warszawie w ameri

rafaell1978

Post autor: rafaell1978 » 06 gru 2018, 13:10

Witam .
Jako że to moje pierwsze wsparcie na kickstarterze ,mam dwa pytania .
1) kiedy pojawia się możliwość wyboru wersji językowej (przy wsparciu i zarządzaniu pledgem nie było takie opcji do wyboru) ,czy słusznie się domyślam się że taka możliwość pojawi się na koniec kampanii ?
2) w podobnym tonie ,co do przesyłki ,czy opcja wyboru na raz czy w dwóch paczkach pojawi sie na zakończenie kampanii i wtedy dopiero doliczy się kwota do ściągnięcia z konta za wsparcie projektu ?
Dzięki z góry za odpowiedz :)

Probe9

Post autor: Probe9 » 06 gru 2018, 13:23

Odpowiedź na oba pytania brzmi - po zakończeniu kampanii, w momencie pojawienia się pledge managera :)

Lion86

Post autor: Lion86 » 06 gru 2018, 16:18

Czy są gdzieś grupowe zapisy na tą grę by zejść trochę z ceny?

Paskuder
Użytkownik wspierający

Post autor: Paskuder » 06 gru 2018, 16:56

Lion86 pisze:
06 gru 2018, 16:18
Czy są gdzieś grupowe zapisy na tą grę by zejść trochę z ceny?
Na podforum zamówienia grupowe. Tylko jeszcze takiego pledga nie ma. Ale będą 6cio paki z 10% zniżką.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"

kelvar

Post autor: kelvar » 07 gru 2018, 08:24

To mimo, że się urodziłem wczoraj to wiem, że w transporcie też można doliczyć zysk. Nikt nie pisze, że koszty dostawy to tylko koszty transportu, ale jest to cena wysyłki ustalonej przez firmę (nieważne, że obowiązkowej z produktem). Firma ma prawo w kosztach ustalic koszty dosłania reklamacji, kartonów, folii, amortyzacji drukarki/wykorzystanego sprzętu/, koszty pracownika /bo samo się nie pakuje/ i na koniec kawy, pączków i swoich wynagrodzeń (bo wymyślili jak ta wysyłkę zrobić i ile za nią chcieć;)).

Lubimy wysyłkę darmową albo po kosztach (a np. dla mnie wysyłanie paczkomatem gry za 15 zł to "terror"... Pomijam, że tony folii itp. zazwyczaj mam już (powiedzmy, że za darmo z innych paczek), ale muszę to spakować, zawieść lub podejść do tego paczkamatu, ponoszę ryzyko uszkodzenia paczki (może pancernie zapakowanej, ale jak coś się stanie to ja będę się "szarpał" z firmą...).).

Cóż, mowa o charakterystycznych praktykach w kampaniach. Można by sporo analizować i pisać, a różne firmy różne metody stosują mniej lub bardziej z sensem i z różną świadomością... Tutaj mamy AR, które nieważne jak stosuje wszelkie praktyki - swiadomie, kopiując bezmyślnie, metodą prób i błędów - robi to skutecznie (chociaż ich praktyki i analizy mnie bardzo ciekawią - raczej ich nie będę miał okazji poznać).

Dyskusje te wracać będą te same/podobne. Takie ludzkie prawo o natura (chodzi tutaj o cenę wysyłki, SG, KSE... pewnie wrócą w przyszłym roku przy kolejnej hitowej kampanii;))

A klient i tak otrzymuje lepszy lub gorszy produkt - o czym przekona się długoooo po kampanii (mocno buforowany SG, zachęcamy często KSE, kuszony promocjami...). Mamy więc nutkę hazardu (bo co jeszcze będzie dodane, uda się lub nie uda finałowego SG - chociaż większość osób wie, że i tak będzie dodany "gratis w akcie miłosierdzia" itd.), a lubimy hazard zazwyczaj - tudzież "ryzyko" (...i nie chodzi mi o grę Ryzyko w tym wypadku;)) - oczywiście mocno tutaj uogólniam...

Ale system działa, a Tainted Grail to pokazuje (i to od dobrej strony, bo mamy naprawdę ciekawą pozycję jak dla mnie). Cóż, ja się cieszę z sukcesu polskich autorow. Lubię ludziom jak najlepiej życzyć :D A gdy ktoś lubi co robi, zarabia na tym (oby jak najlepiej) i nie żeruje na innych, ale robi coś dla innych pozytywnego... O to chodzi!
Oby ta kampania była jak największym sukcesem, a gra i jej końcowy efekt była odzwierciedleniem tego sukcesu :-)
Spoiler:

mczlonka
Użytkownik wspierający

Post autor: mczlonka » 07 gru 2018, 12:49

A tak z ciekawości: bierzecie Miniature Pack?
Zdaję sobie sprawę, że to kwestia indywidualna (głównie portfela ;p), tylko pierwszy raz mam przed sobą decyzję zakupu figurek, które kompletnie nie wnoszą nic do gry (oczywiście oprócz tego, że są ładne, choć to też sprawa indywidualna). Z tego co zrozumiałem, jeśli ktoś wesprze samego Core Boxa, to postacie te będzie miał na kartach (tyle że bez plastiku).

I drugie pytanie, bo może ktoś wie: czy figurki te będą wykorzystywane tylko w Core Boxie czy w pozostałych kampaniach (SG, act2...) również?

Ogólnie wychodzi 20zł za sztukę, co wydaje mi się bardzo dobrą ceną :) Dla Was również?

wirusman
Użytkownik wspierający

Post autor: wirusman » 07 gru 2018, 13:19

mczlonka pisze:
07 gru 2018, 12:49
A tak z ciekawości: bierzecie Miniature Pack?
Zdaję sobie sprawę, że to kwestia indywidualna (głównie portfela ;p), tylko pierwszy raz mam przed sobą decyzję zakupu figurek, które kompletnie nie wnoszą nic do gry (oczywiście oprócz tego, że są ładne, choć to też sprawa indywidualna). Z tego co zrozumiałem, jeśli ktoś wesprze samego Core Boxa, to postacie te będzie miał na kartach (tyle że bez plastiku).

I drugie pytanie, bo może ktoś wie: czy figurki te będą wykorzystywane tylko w Core Boxie czy w pozostałych kampaniach (SG, act2...) również?

Ogólnie wychodzi 20zł za sztukę, co wydaje mi się bardzo dobrą ceną :) Dla Was również?
Wychodzi raczej 10 zł za plastik. Mam inne pytanie, czy te figurki znajdują się na planszy? Mi się wydaje, że gramy, gramy zaczynamy czytać skrypt i w tym momencie coś nas atakuje.I teraz wraz z karta wyciągamy figurkę. Jeśli tak to ma wyglądać to ja raczej spasuje

tsodo

Post autor: tsodo » 07 gru 2018, 13:25

Co do dodatkowych figurek, to pojawił się wpis w FAQ.
Figurki, będą reprezentować bardziej "wypasionych" wrogów i może być tak, że będą się poruszać po planszy, więc za pomocą figurki łatwiej będzie to przedstawić niż za pomocą karty.

Awatar użytkownika
Mixthoor
Użytkownik wspierający

Post autor: Mixthoor » 07 gru 2018, 13:25

Tak, wziąłem.

Realne wydają mi się 2 scenariusze:
1) Dodatek I - 400 lat po wydarzeniach z aktu I. Nowe figurki, nowe potwory, nowe karty.
Dodatek II - 1000 lat przed wydarzeniami z aktu I. Nowe figurki, nowe potwory, nowe karty.
Jako wydawca, tak bym właśnie uczynił. Pieniążki!

2) Dodatek I - 400 lat po wydarzeniach z aktu I. Te same potwory i ich figurki, lecz nowe karty ze statystykami, umiejętnościami, metodą walki.
Dodatek II - 1000 lat przed wydarzeniami z aktu I. Te same potwory i ich figurki, lecz nowe karty ze statystykami, umiejętnościami, metodą walki.
Jako gracz, wolałbym taką opcję.

czeczot
Użytkownik wspierający

Post autor: czeczot » 07 gru 2018, 16:27

Oczywiście że wspieram figurki.
O ile ja to dobrze rozumiem to figurki bohaterów dostajesz z głównym pudełka a tylko figurki potworów są dodatkowo płatne.

Trochę pomarudzę ale kampania robi się trochę w stylu CMON, dużo figurek bohaterów do grania .... tylko powoli nie wiadomo po co aż tylu.

ODPOWIEDZ