(wspieram.to) Bieg Rzeźnika - Gra Planszowa

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
hrachubi
Użytkownik wspierający

(wspieram.to) Bieg Rzeźnika - Gra Planszowa

Post autor: hrachubi » 12 kwie 2019, 20:12

Na wspieraczce trwa kampania gry która ma odwzorować najbardziej znany polski bieg górski "Bieg Rzeźnika", który odbywa się w Bieszczadach.
Kampania trwa już 2 tygodnie i ma na razie 6% - ale też próg jest dość wysoki jak na polskie gry wydawane przez CF ;)

https://wspieram.to/biegrzeznikagraplanszowa

Gra dla 1-8 osób, albo jak kto woli dla 1 do 4 drużyn, bo bieg odbywa się w parach więc można samemu lub z kimś kierować jednym planszowym zespołem.
Mechanika, tak ogólnie: Plansza, podzielona na pola, odzwierciedla trasę biegu i przemieszczamy się poprzez rzut kostką + modyfikator pola terenu + modyfikatory z kart pogody/wydarzeń + karty ekwipunku/żeli/jedzenia itp + zdolności biegowe zawodnika, które można modyfikować.

Pomysł na temat jak dla mnie ciekawy, jednak mechanika + oprawa graficzna nie zachęca do wsparcia. Prawdę mówiąc, karty ze zdjęciami z biegu bardziej mnie zniechęcają niż ruch poprzez rzut kostką.

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: (wspieram.to) Bieg Rzeźnika - Gra Planszowa

Post autor: MichalStajszczak » 13 kwie 2019, 07:44

hrachubi pisze:
12 kwie 2019, 20:12
ale też próg jest dość wysoki jak na polskie gry wydawane przez CF
W przypadku tej gry szanse na sprzedaż poza CF są niewielkie i zapewne dlatego wydawca uznał, że zebrana kwota MUSI sfinansować cały nakład.

kelvar
Użytkownik wspierający

Re: (wspieram.to) Bieg Rzeźnika - Gra Planszowa

Post autor: kelvar » 15 kwie 2019, 21:39

Ogólnie to gra widać, że nastawiona była na sprzedaż w konkretnym środowisku - środowisku w którym nie wszyscy grają w gry, nie wszyscy zwrócili uwagę, że taka gra wychodzi itd. Do tego środowisku dość "hermetycznym" w pewnym sensie i tym samym nie tak dużym (sam miałem okazję pokonywać ultramaratony górskie i długodystansowe szlaki - więc temat w miarę znam:-)).
Na koniec mam wrazenie, że gra sprzedawana jest trochę jak album (typowo pamiątkowy), ale nie jest "do wymacania" i spontanicznego zakupu, a do tego jest dość droga... Efekt?
Dołożono już jakiś gratis itp., a jest 24 wpłaty... Sam nie byłem na akurat tym biegu, a oprawa w postaci zdjęć ludzi nie jest dla mnie atrakcyjna :P (...i powoduje, że to raczej gra kierowana miał TYLKO do tych osób ze zdjęć - to oczywiście moje subiektywne odczucie).

Fakt, że mały nakład i dobra jakość to duża cena. Ale to nie sprawia, że mam potrzebę posiadać tak ekskluzywny towar :P

A tak wgl..m ktoś grał i oceni mechanikę gry w praktyce? Tak z cie się pytam o jakąś opinie/recenzje?

ODPOWIEDZ