(KS) Successors

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 116 times

Re: (KS) Successors

Post autor: AnimusAleonis » 05 wrz 2019, 22:41

Nowe SG fajnie wyglądają, a nowi generałowie myślę dużo mogą do rozgrywki dodać, a ładne figurkami też na pewno nie bolą :P ..... ale trochę średnio że przeplatali generałów na przemian z takimi, powiedzmy, "mniej istotnymi" SG. Te £330K to ambitny cel, i trochę słabo by było mieć dodatkową kartę Tyche, a nie mieć ostatniego z generałów np. ... no ale rozumiem że to też sposób mobilizacji do wspierania.

Jakby nie było trzymam kciuki :D
ozy pisze:
03 wrz 2019, 09:31
Tak, mata S jest w tym samym standardzie co mata HiH, tyle że jednostronna.
I tak jeśli już o macie H&H, to czy będzie ona dostępna w PM? I jeśli to w jakiej cenie?
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
ozy
Użytkownik wspierający
Been thanked: 38 times

Post autor: ozy » 06 wrz 2019, 09:44

Mata do HiH będzie dostępna w PM. Cena jeszcze do ustalenia, ale na pewno będzie wyższa niż na kampanii HiH sprzed 2 lat.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare

PHALANX

CLavish
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: CLavish » 08 wrz 2019, 08:32

Zbiera się grupa do zamówienia w MB Print eleganckiego wydruku nowych zasad PL do H&H. Więcej info: viewtopic.php?f=55&t=62606

obo_bb

Post autor: obo_bb » 11 wrz 2019, 08:37

Jak widzicie sensowność zakupu H&H w kontekście dodania do Successorów wariantu 2-osobowego?
Nigdy nie grałem w żadną z nich, ale z tego co widziałem mechaniki są dość zbliżone..

Awatar użytkownika
achilles11111
Has thanked: 5 times

Post autor: achilles11111 » 11 wrz 2019, 20:30

Pojawiły się nowe opcje add on takie jak wieża do kosci i pomalowane figurki. Bierem to! 8) :D

Golfang
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 23 times

Post autor: Golfang » 11 wrz 2019, 21:00

obo_bb pisze:
11 wrz 2019, 08:37
Jak widzicie sensowność zakupu H&H w kontekście dodania do Successorów wariantu 2-osobowego?
Nigdy nie grałem w żadną z nich, ale z tego co widziałem mechaniki są dość zbliżone..
Niestety nie pomogę Ci merytorycznie. Jednak ja głównie z tego powodu dałem sobie z H&H - no i nie będzie gry po polsku - dla mnie to wada. Z angielskim sobie radzę, ale stanowczo wolę grać w ojczystym języku.
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 113 times
Been thanked: 115 times

Post autor: rastula » 11 wrz 2019, 21:27

długo walczył em ze sobą w kwestii zakupu Hanibala i Hamilkara...ale koniec końców, po obejrzeniu rozgrywki i recenzji zrezygnowałem. Główny powód? Plastik.

podbito cenę gry pewnie o jakąś 1/3 żeby wrzucić tam figurki które wręcz sprawują się gorzej niż tekturowa standziki (rozpoznawalność słabsza).

gra ma ciekawą mechanikę...ale nie aż tak ciekawą zeby usprawiedliwić wysoką cenę.

Awatar użytkownika
Muleq
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Muleq » 11 wrz 2019, 21:39

obo_bb pisze:
Wszystko zależy od ilości osób, z którymi będziesz grał. Hannibal jest grą stworzoną z myślą o 2 osobach. W Sukcesorach powstał wariant na dwie osoby ale gra była stworzona z myślą o większej ilości graczy. Dlatego mimo, że mechanika wygląda podobnie nie łączyłbym tych opcji i w dwie osoby grałbym w Hannibala, a w więcej w Sukcesorów. Mówię to tylko po doświadczeniach z Hannibalem. W Sukcesorów nie miałem jeszcze okazji zagrać, ani tym bardziej w wariant dwu osobowy.

@Golfang
Biorąc pod uwagę, że na stronie Phalanx jest opcja wydrukowania sobie zarówno kart jak i instrukcji w języku polskim w zasadzie może już przyjąć że Hannibal wyszedł po polsku :D .

obo_bb

Post autor: obo_bb » 12 wrz 2019, 08:23

Muleq pisze:
11 wrz 2019, 21:39
Wszystko zależy od ilości osób, z którymi będziesz grał. Hannibal jest grą stworzoną z myślą o 2 osobach. W Sukcesorach powstał wariant na dwie osoby ale gra była stworzona z myślą o większej ilości graczy. Dlatego mimo, że mechanika wygląda podobnie nie łączyłbym tych opcji i w dwie osoby grałbym w Hannibala, a w więcej w Sukcesorów. Mówię to tylko po doświadczeniach z Hannibalem. W Sukcesorów nie miałem jeszcze okazji zagrać, ani tym bardziej w wariant dwu osobowy.
@Golfang
Biorąc pod uwagę, że na stronie Phalanx jest opcja wydrukowania sobie zarówno kart jak i instrukcji w języku polskim w zasadzie może już przyjąć że Hannibal wyszedł po polsku :D .
Dzięki za odpowiedzi. Spróbuję zatem wziąć i Successorów i Hannibala jak wstęp do prostszych gier wojennych. W razie jakby nie podeszło, to raczej nie powinno być problemów z odsprzedażą..

Co do kart i instrukcji, to można sobie faktyczne spolszczyć grę ;) (w MBprint) co też będę robić.. jedynym minusem jest cena, to niestety zwiększa cenę gry o kilkadziesiąt procent.. drogie hobby :twisted:

Awatar użytkownika
achilles11111

Post autor: achilles11111 » 12 wrz 2019, 13:44

Co do kart i instrukcji, to można sobie faktyczne spolszczyć grę ;) (w MBprint) co też będę robić.. jedynym minusem jest cena, to niestety zwiększa cenę gry o kilkadziesiąt procent.. drogie hobby :twisted:
Niestety, jak se pościelisz tak się wyśpisz :D

Awatar użytkownika
Muleq

Post autor: Muleq » 12 wrz 2019, 14:04

Jak drukujesz w MBprint to rzeczywiście koszty robią się duże, ale jeżeli wydrukujesz sobie mniej profesjonalnie to cały koszt zamknie się w 10-20zł. A jak możesz skorzystać z drukarki w pracy to w ogóle nie ma kosztów :D .

Awatar użytkownika
achilles11111

Post autor: achilles11111 » 12 wrz 2019, 19:47

Zostały prawie 24h i jeszcze 2 stretch goals do odblokowania, ciekawe czy się uda :)

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 12 wrz 2019, 21:33

Muleq pisze:
11 wrz 2019, 21:39
obo_bb pisze:

@Golfang
Jak mnie żona zabije za wydanie kolejnych $$$ to będzie twoja wina... będę Cię nawiedzał i straszył! A tak długo walczyłem ze sobą i się przekonywałem żeby nie kupować H&H a ty wszystko zepsułeś.
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 12 wrz 2019, 21:43

Czy ktoś może powiedzieć, bo dawno na KS beżpośrednio nie wspierałem, kiedy KS/Amazon ściąga płatność z karty?
Rozumiem że jak tylko kampanie się skończy, czy tak? I jeśli to czy może ktoś wie o której jutro ma się skończyć?

Muszę po prostu się upewnić że adekwatna ilość waluty jest na koncie..... a właśnie będą kasować w USD czy GBP?
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2019, 00:47 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 1 raz.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 305 times
Been thanked: 142 times

Post autor: japanczyk » 12 wrz 2019, 21:53

AnimusAleonis pisze:
12 wrz 2019, 21:43

Czy ktoś może powiedzieć, bo dawno na KS beżpośrednio nie wspierałem, kiedy KS/Amazon ściąga płatność z karty?
Rozumiem że jak tylko kampanie się skończy, czy tak? I jeśli to czy może ktoś wie o której jutro ma się skończyć?

Muszę po prostu się upewnić że adekwatna ilość waluty jest na koncie..... a właśnie będą kasować w USD czy GBP?
Kasuja w momencie zakończenia kampanii (czasem chwilę po) w walucie kampanii, lub jeśli karta jest w innej walucie to oczywiście bank sobie przelicza
Więc w tym wypadku gbp jutro o 21
Sprzedam: ...
Aktywne Zbiórki KS: Okko Chronicles, Merchant's Cove, Middara, Trudvang Legends, The Isle of Cats

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 85 times
Been thanked: 70 times

Post autor: playerator » 12 wrz 2019, 22:19

AnimusAleonis pisze:
12 wrz 2019, 21:43
(...) Muszę po prostu się upewnić że adekwatna ilość waluty jest na koncie (...)
To nie stanowi problemu. W przypadku braku środków, KS będzie jeszcze przez tydzień monitował wiadomością "fix your payment".
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)

Awatar użytkownika
Muleq

Post autor: Muleq » 12 wrz 2019, 22:26

@Golfang
Potraktuję to jako komplement :D. Poza tym jestem przekonany, że nie będziesz żałował żadnej złotówki wydanej na Hannibala i mam nadzieję że podobnie będzie z Sukcesorami.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 13 wrz 2019, 00:40

japanczyk pisze:
12 wrz 2019, 21:53
Kasuja w momencie zakończenia kampanii (czasem chwilę po) w walucie kampanii, lub jeśli karta jest w innej walucie to oczywiście bank sobie przelicza
playerator pisze:
12 wrz 2019, 22:19
To nie stanowi problemu. W przypadku braku środków, KS będzie jeszcze przez tydzień monitował wiadomością "fix your payment".
Dziękuję serdecznie za informacje, przydadzą się i na teraz i na przyszłość na pewno :)
ozy pisze:
06 wrz 2019, 09:44
...
Trochę z innej beczki, i bardziej na temat, odnoście opcji "malowanych figurek":
Ponieważ o malowaniu figurek nie wiele pamiętam - moje czasy przygód z figurkami Warhammer-a już dawno dawno minęły i nie były tak wybitne by się tym chwalić :lol: - czy dobrze rozumiem że efektem końcowym pomalowanych figurek jest to co na przykład w kampanii Tanited Grail nazywali "Sundrop"? Oczywiście z dodatkiem złota na "stats".
I też czy, i jeśli to czy przed zamknięciem PM, są planowane jakieś dodatkowe zdjęcia pomalowanych figurek które będą bardziej/bliżej odzwierciedlać faktyczny/ostateczny produkt? Nie to by ujmować cokolwiek, tylko na podstawie tego zdjęcia trudno się trochę zdecydować :|

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 13 wrz 2019, 02:02

AnimusAleonis pisze:
13 wrz 2019, 00:40
japanczyk pisze:
12 wrz 2019, 21:53
playerator pisze:
12 wrz 2019, 22:19
Dziękuję serdecznie za informacje, przydadzą się i na teraz i na przyszłość na pewno :)
ozy pisze:
06 wrz 2019, 09:44
...
Trochę z innej beczki, i bardziej na temat, odnoście opcji "malowanych figurek":
Ponieważ o malowaniu figurek nie wiele pamiętam - moje czasy przygód z figurkami Warhammer-a już dawno dawno minęły i nie były tak wybitne by się tym chwalić :lol: - czy dobrze rozumiem że efektem końcowym pomalowanych figurek jest to co na przykład w kampanii Tanited Grail nazywali "Sundrop"? Oczywiście z dodatkiem złota na "stats".
I też czy, i jeśli to czy przed zamknięciem PM, są planowane jakieś dodatkowe zdjęcia pomalowanych figurek które będą bardziej/bliżej odzwierciedlać faktyczny/ostateczny produkt? Nie to by ujmować cokolwiek, tylko na podstawie tego zdjęcia trudno się trochę zdecydować :|
Ja sobie raczej sam pomaluję...
----------------
moja kolekcja
moje plany

_leigam_
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Post autor: _leigam_ » 13 wrz 2019, 10:40

Będzie jakiś mocny akcent na koniec kampanii?
Ostatni próg już prawie, prawie.
Nominacje w kategorii najgorsze wydawnictwo roku 2019:
- Portal - Mage Knight Ultimate Edition
- Rebel - Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Awatar użytkownika
ozy
Użytkownik wspierający
Been thanked: 38 times

Post autor: ozy » 13 wrz 2019, 11:19

... ufundowany. Dziękujemy bardzo! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare

PHALANX

obo_bb

Post autor: obo_bb » 14 wrz 2019, 12:00

ozy pisze:
13 wrz 2019, 11:19
... ufundowany. Dziękujemy bardzo! :)
Kiedy będzie dostępna możliwość dobrania dodatków?
W kampanii - z tego co zrozumiałem - jest napisane, że zacznie działać dopiero za 1-2 miesięcy.. Faktycznie tyle to trwa?

Awatar użytkownika
ariser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Post autor: ariser » 16 wrz 2019, 07:17

To jest standardowy termin uruchomienia pm.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam

ODPOWIEDZ