Kalendarz polskich kampanii crowdfundingowych (W.to & KS)

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Re: Kalendarz polskich kampanii crowdfundingowych (W.to & KS

Post autor: Wspieram.to » 28 maja 2016, 18:57

TTR_1983 pisze:
Mori pisze:I chociaz zapewne sie nie ufunduja, wypada dodac https://wspieram.to/RottenFactoryMiniatures
To nie gra planszowa. Dobrze, że jej nie ma w spisie.
Też zastanawiałem się czy dać tutaj link, ale ten projekt (pomimo, że mu kibicuje) nie ma nic wspólnego z grą planszową/karcianą/figurkową itd

Awatar użytkownika
hrachubi
Użytkownik wspierający

Post autor: hrachubi » 28 maja 2016, 23:32

Można zaktualizować pierwszy post - GFP podało że Taverna już się drukuje, a Warehouse nie będzie na wspieram.to
Jeszcze Czacha Games napisali że w czerwcu może ruszyć Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 30 maja 2016, 10:33

hrachubi pisze:Można zaktualizować pierwszy post - GFP podało że Taverna już się drukuje, a Warehouse nie będzie na wspieram.to
Jeszcze Czacha Games napisali że w czerwcu może ruszyć Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It
Poprawione

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 30 maja 2016, 13:41

Jeszcze na 6 czerwca Cube zapowiada na fejsie kampanię BroWars. To gra oznaczona jako "imprezowa" na pierwszej stronie tego wątku?

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 30 maja 2016, 13:46

Świetna inicjatywa z tym wątkiem i podforum. Dzięki!

Ale czemu tylko polskie kampanie? Skoro KS i tak jest przeglądany, to czy byłoby to dużo więcej pracy, informować o niepolskich kampaniach? Choć same linki podać, bez śledzenia postępu? Jako gracza/klienta jest to dla mnie bardzo interesujące. Właściwie najbardziej chyba, bo KS jest bardzo obszerny i samemu jakoś nie ogarniam wyszukiwania.

Ponadto "(W.to & KS)" w tytule chyba są już nie do końca adekwatne - wszak wątek (słusznie) uwzględnia także PolakPotrafi.

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 30 maja 2016, 14:25

abadura pisze:Świetna inicjatywa z tym wątkiem i podforum. Dzięki!

Ale czemu tylko polskie kampanie? Skoro KS i tak jest przeglądany, to czy byłoby to dużo więcej pracy, informować o niepolskich kampaniach? Choć same linki podać, bez śledzenia postępu? Jako gracza/klienta jest to dla mnie bardzo interesujące. Właściwie najbardziej chyba, bo KS jest bardzo obszerny i samemu jakoś nie ogarniam wyszukiwania.

Ponadto "(W.to & KS)" w tytule chyba są już nie do końca adekwatne - wszak wątek (słusznie) uwzględnia także PolakPotrafi.
Wątek ten docelowo miał służyć tylko kampanią na wspieram.to, poszerzyłem go jednak później o polskie gry na KS, a na życzenie pojawił się też polakpotrafi. Nie jestem jednak w stanie pisać o wszystkich kampaniach na KS, bo jest ich po prostu za dużo (221 obecnie !) no i też nie ku temu miał służyć ten wątek ;).

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 30 maja 2016, 14:27

abadura pisze:Świetna inicjatywa z tym wątkiem i podforum. Dzięki!

A ja jestem przeciwny KS w tym wątku. Jeśli już to drugi temat z KS i żeby ktoś inny go prowadził (W sumie czemu Wspieram.to miałoby)
Jak zaczniemy tutaj też masowo KS wrzucać to się tylko bałagan zrobi.

Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Kontakt:

Post autor: abadura » 30 maja 2016, 14:34

TTR_1983 pisze:A ja jestem przeciwny KS w tym wątku. Jeśli już to drugi temat z KS i żeby ktoś inny go prowadził (W sumie czemu Wspieram.to miałoby)
Jak zaczniemy tutaj też masowo KS wrzucać to się tylko bałagan zrobi.
Jestem chętny na KS (i wszystkie inne) jako klient. Po prostu to oszczędza pracy mi. Ale jest to praca, którą ktoś musiałby zrobić. Zasadne jest zauważenie, że wspieram.to akurat niekoniecznie. Może znalazłby się ktoś inny, chętny podjęcia się mozołu pracy społecznej. :)

Jak to podzielić na wątki jest drugorzędne moim zdaniem. (Przy tym jednak "prawa dostępu" do edycji pierwszego posta mogą być istotną kwestią...) Choć jeśli już rozdzielać, to konsekwentnie wszystkie serwisy - to wydaje się spójniejsze. Zawsze jest też opcja "wątku informacyjnego" jak na innych podforach, w którym puszcza się tylko link do projektu (i być może jego wątku), ale dalej się już nie aktualizuje tego postu.

Tym niemniej, całe rozważanie jest raczej akademickie, o ile nie znajdzie się ktoś chętny podjęcia trudu śledzenia KS w pełnym zakresie (a nie tylko polskich kampanii).

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 06 cze 2016, 11:16

Przydałaby się aktualizacja na pierwszej stronie: Oblężenie się skończyło, a Bro Wars to chyba "2016 - Imprezowa gra dla dorosłych - Cube: Factory od Ideas" więc z planów powinno to zniknąć.

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 06 cze 2016, 11:27

TTR_1983 pisze:Przydałaby się aktualizacja na pierwszej stronie: Oblężenie się skończyło, a Bro Wars to chyba "2016 - Imprezowa gra dla dorosłych - Cube: Factory od Ideas" więc z planów powinno to zniknąć.
Poprawione.

Mori
Użytkownik wspierający

Post autor: Mori » 06 cze 2016, 11:32

A temat dla Bro-Wars sie pojawi w tym dziale czy po ostatnich dyskusjach odnosnie CF to ma byc "oddolna" inicjatywa?

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 06 cze 2016, 11:33

Mori pisze:A temat dla Bro-Wars sie pojawi w tym dziale czy po ostatnich dyskusjach odnosnie CF to ma byc "oddolna" inicjatywa?
Oddolna? Chyba muszę zerknąć na ten wątek bo przez weekend mnie nie było ;). Odpowiadając na pytanie - tak pojawi się wraz ze startem który będzie równo o 12:00

Galukofit

Post autor: Galukofit » 13 cze 2016, 07:06

Cześć! Tak się zastanawiam co myśleć o grach planszowych wydawanych przez wspieram.to. Jak ktoś ma fajny pomysł i chce to zrealizować, jednak nie ma na to funduszy ok, super inicjatywa i możliwość wsparcia. No ale wydawnictwa, które wypuszczają parę gier rocznie ładują się na wspieram.to, po co? Przykład Rebel i T.I.M.E. Stories, przecież mogliby to wydać normalnie, no nie?

lerhit
Użytkownik wspierający

Post autor: lerhit » 13 cze 2016, 07:13

To się nazywa minimalizowanie ryzyka i raczej dobrze świadczy o biznesie ;)

Awatar użytkownika
malpka

Post autor: malpka » 13 cze 2016, 07:19

Galukofit pisze:Cześć! Tak się zastanawiam co myśleć o grach planszowych wydawanych przez wspieram.to. Jak ktoś ma fajny pomysł i chce to zrealizować, jednak nie ma na to funduszy ok, super inicjatywa i możliwość wsparcia. No ale wydawnictwa, które wypuszczają parę gier rocznie ładują się na wspieram.to, po co? Przykład Rebel i T.I.M.E. Stories, przecież mogliby to wydać normalnie, no nie?
Spora dyskusja na ten temat nawiązała się tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=43332
Podsumowując, odnośnie Twojego pytania: cóż w takim kierunku zmierza świat, wydawnictwom jest łatwiej bo mają dobrze oszacowane zapotrzebowanie na grę. Zmniejszenie ryzyka w porównaniu z nakładem "w ciemno".

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 15 cze 2016, 13:05

Po mocnym maju, w czerwcu nieco oddechu na wspieram.to
Czy poza GFP (pewnie koniec miesiąca), Mage Wars (za drogie i już) oraz Nie testowaliśmy tego...cz II coś w czerwcu jeszcze się pojawi? Pytanie do wspieram.to :)

Mori
Użytkownik wspierający

Post autor: Mori » 15 cze 2016, 13:50

TTR_1983 pisze:(za drogie i już)
No, ma byc tanie CW ;)

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 15 cze 2016, 15:39

TTR_1983 pisze:Po mocnym maju, w czerwcu nieco oddechu na wspieram.to
Czy poza GFP (pewnie koniec miesiąca), Mage Wars (za drogie i już) oraz Nie testowaliśmy tego...cz II coś w czerwcu jeszcze się pojawi? Pytanie do wspieram.to :)
Na razie to co na liście ;) + to co wiem, ale powiedzieć nie mogę. Wydaje mi się jednak, że będzie o wiele, wiele spokojniej niż w maju/czerwcu

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 05 lip 2016, 11:45

Tailor Games o Silesii "Bardzo nam przykro, wydanie gry zostało przesunięte na 2017. Wkrótce szersze info." Można zaktualizować pierwszą stronę.

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 05 lip 2016, 12:14

TTR_1983 pisze:Tailor Games o Silesii "Bardzo nam przykro, wydanie gry zostało przesunięte na 2017. Wkrótce szersze info." Można zaktualizować pierwszą stronę.
Poprawione, dzięki.

Gungrave
Użytkownik wspierający

Post autor: Gungrave » 06 lip 2016, 12:18

11.07.2016 godz 12
The Economic War
http://www.theeconomicwar.pl

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 07 lip 2016, 13:55

Gungrave pisze:11.07.2016 godz 12
The Economic War
http://www.theeconomicwar.pl
dodane, dzięki.

rafaelus
Użytkownik wspierający

Post autor: rafaelus » 11 lip 2016, 09:22

Drogie wspieram.to odnówcie sobie certyfikat, bo chyba zapomnieliście, że wygasa 9.07 i teraz sporo programów antywirusowych i wszystkie przeglądarki ostrzegają przed Waszą stroną :P
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 11 lip 2016, 09:46

rafaelus pisze:Drogie wspieram.to odnówcie sobie certyfikat, bo chyba zapomnieliście, że wygasa 9.07 i teraz sporo programów antywirusowych i wszystkie przeglądarki ostrzegają przed Waszą stroną :P
Nieco spóźniony jest Twój post. Od weekendu już jest sprawa w toku, a czas kampanii wydłużony.

rafaelus
Użytkownik wspierający

Post autor: rafaelus » 11 lip 2016, 10:08

TTR_1983 pisze:
rafaelus pisze:Drogie wspieram.to odnówcie sobie certyfikat, bo chyba zapomnieliście, że wygasa 9.07 i teraz sporo programów antywirusowych i wszystkie przeglądarki ostrzegają przed Waszą stroną :P
Nieco spóźniony jest Twój post. Od weekendu już jest sprawa w toku, a czas kampanii wydłużony.
Wybacz ;) w weekend aż tak mi nie zależało, żeby ich informować, dobrym zwyczajem jest odnawianie certyfikatu zanim wygaśnie :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %

ODPOWIEDZ