Zakończony / Lamokrady /19102 zł - 187 wspierających (63%)

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Lamokrady
Kontakt:

Zakończony / Lamokrady /19102 zł - 187 wspierających (63%)

Post autor: Lamokrady » 30 kwie 2016, 11:17

Lamokrady - gra karciana

Obrazek

Wydawca: MASA Games (Mateusz i Ania Hauschild, Sebastian i Asia Watycha)
Strona www: LAMOKRADY.PL
Facebook: fb.com/LAMOKRADY
Adres kampanii: polakpotrafi.pl/lamokrady

Data startu: 09.05.2016
Czas trwania kampanii: 40 dni
Kwota zbierana: 30 000 zł

Cena Early Bird: 60 zł - pierwsze 25 sztuk, 65 zł - kolejne 25 sztuk
Cena Standardowa: 69 zł z wysyłką!

Opis gry:
Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty! Strzeż się złośliwych Kaczek – będą gromadzić się by przeszkadzać Ci w osiągnięciu celu. Wykorzystuj pomoc dobrotliwych Dalajlamów oraz przebiegłych Lamokradów – ale uważaj! – Twoi przeciwnicy mogą spróbować użyć ich przeciwko Tobie!

Lamokrady to nasza autorska gra karciana dla 2 do 6 osób. W grze znajduje się talia aż 150 kart, specjalna mata z torem do liczenia punktów oraz miejscem na karty oraz 6 unikatowych, różnokolorowych, drewnianych pionków lam! Dynamiczna rozgrywka trwa od 30 do 45 minut, podczas której Gracze zaganiają stadka Lam, Alpak lub Gwanako za które otrzymują punkty, mogą również podsyłać innym graczom Kaczki lub podbierać cenne zwierzęta za pomocą tytułowych Lamokradów!

Skrót najważniejszych zasad:
https://www.youtube.com/watch?v=-koWin0TGnk

Przykładowa rozgrywka:
https://www.youtube.com/watch?v=bAcm7J8ZyQE

Recenzja:
Adam Kałuża - https://www.facebook.com/Lamokrady/phot ... =3&theater
Pozdrawiamy,
MASA Games :)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2016, 08:52 przez Lamokrady, łącznie zmieniany 25 razy.

Wincenty Jan
Użytkownik wspierający

Re: [Zapowiedź] - Lamokrady - gra karciana || PolakPotrafi.p

Post autor: Wincenty Jan » 05 maja 2016, 21:33

A może jakaś recenzja?

Lamokrady
Kontakt:

Re: [Zapowiedź] - Lamokrady - gra karciana || PolakPotrafi.p

Post autor: Lamokrady » 06 maja 2016, 20:15

Dzisiaj pojawił się krótki tekst od PowerMilka: http://powermilk.pl/2016/05/na-tropie-lamokrady.html

Czekamy na recenzję od GameTrollTV. Wstępnie grę pozytywnie opiniował również Adam Kałuża - również czekamy na kilka słów od niego.

Na początku tygodnia pojawi się również pełny HowToPlay z przykładową rozgrywką.

W niedzielę prezentujemy Lamokrady w Hexie w Krakowie, są jeszcze wolne miejsca.
Zapraszamy na event: https://web.facebook.com/events/462327127304228/
Ostatnio zmieniony 10 maja 2016, 15:14 przez Lamokrady, łącznie zmieniany 1 raz.
Lamokrady to prosta i dynamiczna gra karciana dla 2 do 6 osób. Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty!

Kampania Crowdfundingowa - Lamokrady

Lamokrady
Kontakt:

Re: AKTUALNY / Lamokrady / do 18.06.2016 / 1850 zł (6%)

Post autor: Lamokrady » 09 maja 2016, 21:47

Lamokrady to prosta i dynamiczna gra karciana dla 2 do 6 osób. Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty!

Lamokrady
Kontakt:

Re: AKTUALNY / Lamokrady / do 18.06.2016 / 4097 zł (13%)

Post autor: Lamokrady » 11 maja 2016, 14:18

Pierwsze kilkadziesiąt godzin kampanii za nami i 13% i ponad 4000 zł! Daleka droga jeszcze przed nami.
Jeśli macie pytania, sugestie, porady czy komentarze chętnie ich posłuchamy :)

Pytaliście także o recenzje.

Adam Kałuża o naszej grze napisał tak:
Czasami bywam zapraszany na spotkania związane z grami. Opowiadam o ich powstawaniu, o procesie tworzenia, czasami proszony jestem by zagrać w tytuły, które są na etapie projektowania. Jedno z takich spotkań odbyło się w Krakowie, gdzie miałem możliwość zagrać w kilka projektów, z których jeden urzekł mnie szczególnie. Była to karcianka o zbieraniu… lam.
Sama tematyka była delikatnie mówiąc odjechana. Z czasem dowiedziałem się dlaczego. Nawiązywała do piosenki, której raczej nikomu nie polecałbym, ale “zła” inspiracja nie musi prowadzić do “złego” dzieła. Odrealniona zabawa w zbieranie lam, unikanie... kaczek, korzystanie z … dalajlamów, okazała się bardzo przyjemna, na tyle, że poprosiłem o informacje o ewentualnym wydaniu gry. Lekki temat powiązany został z dość lekką mechaniką. Z jednej strony nie jest ona bardzo prosta (jak na tego typu grę), trzeba zrozumieć niuanse dobrego prowadzenia rozgrywki, odpowiedniego timingu wykorzystania tego co ma się na ręce, z drugiej jest na tyle lekka, że można w nią grać ze starszymi dziećmi, w klubie, na luźnym spotkaniu. Jak na tego typu grę, mogłaby może być ciut krótsza.
Gra jeszcze nie została wydana, ale do mnie trafił już egzemplarz przedprodukcyjny. Z tego powodu nie będę rozwodził się na temat materiałów jakie zostały użyte, bo tak naprawdę nie wiem jakie będą, ale mogę napisać kilka słów na temat ilustracji. Wydają mi się trafione, podobnie jak piosenka, temat, są odrealnione, ale czytelne, nie sprawiają problemów w trakcie zabawy. Bardzo podoba mi się też logo gry.
Czy grę polecam? Jeśli szukasz mózgożeru, czy też gry logicznej to nie. Jeśli czegoś lżejszego, zwariowanego, to raczej tak. Mi gra się podoba, ale znam też osoby, którym nie przypadła do gustu (niestety moim córkom i żonie). Podoba mi się sposób planowania rozgrywki, grałem ciągle za mało, żeby stwierdzić czy niweluje on losowość kart (jaka bywa w karciankach), ale na dzień dzisiejszy mam ochotę na kolejne partie. Spróbuj, według mnie warto.

Lamokrady
Kontakt:

Post autor: Lamokrady » 12 maja 2016, 09:34

Dzisiaj i jutro Lamokrady pojawią się na spotkaniach planszówkowych w Warszawie:
- Planszówki w Sieciówce - piątek 13.05 od 19:00 - https://www.facebook.com/events/270887823253377/
- Chwila na Planszówki #26 - czwartek 12.05 od 18:30 - https://www.facebook.com/events/1563950803902489/

Będzie można zagrać w grę i porozmawiać z jednym z twórców!

DO zobaczenia!

misioooo
Użytkownik wspierający

Post autor: misioooo » 12 maja 2016, 12:07

Lamokrady, będziecie może na Dniach Fantastyki we Wrocławiu na najbliższy weekend? Może dacie któremuś z wystawców egzemplarz do pogrania...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne

Lamokrady
Kontakt:

Post autor: Lamokrady » 12 maja 2016, 12:16

Cześć, niestety do Wrocławia się nie uda nam dotrzeć.
Jak pisaliśmy będziemy w Warszawie, i jest szansa, że pojawimy się na Gnomikonie w niedzielę.
Będziemy informować.

Ciągle czekamy na informacje od GameTrollTV i materiał o grze...

Rozumiemy, że brakuje Ci misioooo właśnie zewnętrznych recenzji gry od autorytetów?

misioooo
Użytkownik wspierający

Post autor: misioooo » 12 maja 2016, 13:23

Lamokrady pisze:Cześć, niestety do Wrocławia się nie uda nam dotrzeć.
Jak pisaliśmy będziemy w Warszawie, i jest szansa, że pojawimy się na Gnomikonie w niedzielę.
Będziemy informować.

Ciągle czekamy na informacje od GameTrollTV i materiał o grze...

Rozumiemy, że brakuje Ci misioooo właśnie zewnętrznych recenzji gry od autorytetów?
Autorytetem tego co jest fajne a co nie to jestem tutaj ja :) (oczywiście dla mnnie wedle mojego widziMISIA).
Gambita, Trolla i innych nie słucham, bo bym musiał wszystkie gry świata wykupić chyba hehe.
Brakuje mi możliwości zagrania po prostu, bo wizualnie i tematycznie fajne, ale muszę zagrać najpierw. Może macie jakieś egzemplarze testowe, nie muszą być "z drukarni" etc - moglibyście rozesłać w kilka miejsc... Wrocław to Geekszop, Mag Planszowy (sklepy gdzie można pograć), Cybermachina, hex (bary, gdzie mają planszówki na półkach)...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne

Lamokrady
Kontakt:

Re: AKTUALNY / Lamokrady / do 18.06.2016 / 5282 zł (17%)

Post autor: Lamokrady » 13 maja 2016, 13:35

Będziemy rozmawiać z tymi miejscami. Zobaczymy co da się zrobić. Zależy nam na tym aby jak najwięcej osób miało okazję zagrać w Lamokrady, ale mamy też ograniczenia.

magneticzero
Użytkownik wspierający

Post autor: magneticzero » 13 maja 2016, 13:43

życzę wam powodzenia ale miesiąc na wspieram to wybraliście fatalny, nie chcieliście przesunąć akcji na luzniejszy miesiąc ?

Lamokrady
Kontakt:

Post autor: Lamokrady » 13 maja 2016, 17:40

Pytanie czy będą już luźniejsze miesiące? Coraz więcej tytułów pojawia się i pewnie będzie pojawiać na polskich portalach CF.
Nie pchaliśmy się też na wspieram.to aby nie konkurować z Times Stories czy Mage Wars, bo wiemy, że to nie ten kaliber gry.
Nasza gra skierowana jest do graczy casualowych i dla osób których odjechana przekona tematyka.

Wierzymy, że na PolakPotrafi znajdziemy ludzi, którzy wesprą nas w wydaniu autorskiej gry! A nie tylko chcą kupić grę na zagranicznej licencji w przedsprzedaży. Podsumowując, miesiąc ciężki - ale i grupy docelowe inne niż w większości kampanii.

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 13 maja 2016, 18:21

Lamokrady pisze:Wierzymy, że na PolakPotrafi znajdziemy ludzi, którzy wesprą nas w wydaniu autorskiej gry! A nie tylko chcą kupić grę na zagranicznej licencji w przedsprzedaży. Podsumowując, miesiąc ciężki - ale i grupy docelowe inne niż w większości kampanii.
Wybraliście naprawdę bardzo ciężki miesiąc, szczególnie jak na grę kompletnie nikomu nie znaną, w zasadzie ze śladową ilością recenzji i testów, co czyni z tej kampanii kupowanie kota (lamy ;) ) w worku. Na wspieram.to z ponad 40 ufundowanych, 14 to gry polskie autorskie w porównaniu do łącznej liczby ufundowanych gier na polakpotrafi w liczbie 4, również nie wróży optymistycznie

Dla jasności - trzymam kciuki - bo każda kolejna gra sprzyja rozwojowi rynku, ale wybory które dokonaliście nie były moim zdaniem najlepsze.

Lamokrady
Kontakt:

Re: AKTUALNY / Lamokrady / do 18.06.2016 / 5547 zł (18%)

Post autor: Lamokrady » 13 maja 2016, 18:31

Kamil, wiem z Waszej perspektywy dobrze by było gdyby był monopol i wszyscy u Was ;)

Nie będę się przekomarzał czy to dobry czas czy nie, przedstawiłem naszą argumentacje ;)

w 4 dni mamy już 18% i 5,5k zł - to dobry wynik!

Co do recenzji i testów... co tydzień kilkadziesiąt osób gra w naszą grę na spotkaniach planszówkowych, wczoraj np graliśmy ponad 4h w Kicia Kocia w Warszawie - chyba się podobało ;)

Ciężko aby zupełnie nowy produkt był opisany, zrecenzowany i przetestowany przez szerokie grono. Ale staramy się dotrzeć z Lamokradami gdzie tylko można!

P.S. Trzymanie kciuków nie funduje kampanii! Weź sobie zamów chociaż kubek z Lamą :)

Pozdrawiam,
Mateusz H.

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 13 maja 2016, 18:50

Michał - z naszej perspektywy każda nowa dobra gra, która zostaje ufundowana jest cenna bo buduje rynek i świadomość polaków o planszówkach co z pewnością procentuje na innych kampaniach :).

PS. Może i samą grę dodaj do opisów nagród czy przesyłka w cenie czy nie oraz instrukcję zalinkuj :)

misioooo
Użytkownik wspierający

Post autor: misioooo » 13 maja 2016, 20:59

Da się testować wcześniej i masowo... Jakiś print and Play nawet bez finalnych grafik. Jak przy multiuniwersum od BAD. Ja śledzę i jak przed końcem kampanii uda mi się pograć i się spodoba to wspieram to. Portal wspierania mniej ważny, ale jak Kamil napisał - wspieram.to ma na pewno większe doświadczenie w grach bez prądu.

Miesiąc tragiczny, 5 hiciorów planszowych do wsparcia... Nie liczę ciekawych kickstarterow.

Rozumiem, że target dla gry to nie są geek-gracze? Dlaczego? Pamiętajcie, że gracze wytrawni mają ogromny wpływ na swoje otoczenie i jak ja powiem kilku innym graczom, że to dobra gra to zarząd się rozejdzie po rodzinach, kolegach mniej grających etc.

Lamokrady
Kontakt:

Post autor: Lamokrady » 13 maja 2016, 22:18

Super, że wreszcie nawiązała się dyskusja ;) Dzięki za rady, te które możemy wdrożymy w życie :)
misioooo pisze: Rozumiem, że target dla gry to nie są geek-gracze? Dlaczego? Pamiętajcie, że gracze wytrawni mają ogromny wpływ na swoje otoczenie i jak ja powiem kilku innym graczom, że to dobra gra to zarząd się rozejdzie po rodzinach, kolegach mniej grających etc.
Ta gra to przede wszystkim prosta i szybka imprezówka. Wiadomo, że geek gracze będą również w nią grali, ale najwięcej czasu spędzą przy niej osoby szukające prostych gier typu Fasolki, Red7 etc. Pojawiamy się twardo na wielu spotkaniach planszówkowych i gramy również z geekami, jak w krakowskim Hexie czy wczoraj z kilkoma wytrawnymi graczami w Warszawie na Chwili na Planszówkę. Do wszystkich nie dotrzemy, chociaż będziemy próbować :)
Wspieram.to pisze:Michał
- Mateusz :) i to już nie pierwszy raz mylisz moje imię :) z jakim Michałem mnie kojarzysz?
Wspieram.to pisze:PS. Może i samą grę dodaj do opisów nagród czy przesyłka w cenie czy nie oraz instrukcję zalinkuj
Tak wysyłka jest w cenie co w treści kampanii jasno opisane jest :)
Instrukcja - myślę, że to dobry trop i zostanie wrzucona w beta wersji! Na razie HowToPlay opowiada o całości gry!

Wincenty Jan
Użytkownik wspierający

Post autor: Wincenty Jan » 14 maja 2016, 12:29

Przekażecie egzemplarze do recenzji czy bedziemy musieli uwierzyć autorom na słowo, że jest dobra?
Jeżeli już są jakieś to wklejcie proszę link.
Może zamieszczenie nowego wątku o grze na "głównej stornie" forum pomoże jeszcze bardziej zwiekszyć zainteresowanie grą.

burzykovski
Użytkownik wspierający

Post autor: burzykovski » 14 maja 2016, 18:57

Grałem, jestem geekiem, bawiłem się bardzo dobrze, moja ekipa też, wsparłem ;) nie jest to planszówkowy gral ale solidna, lekka karcianka z odjechanym tematem. Decyzyjność jest, jest kontrolowana losowość i myślę że parę strategii można przyjąć, jednak po jednej partii ciężko coś więcej powiedzieć. Mam ochotę zagrać w nią ponownie więc to chyba dobra rekomendacja.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Lamokrady
Kontakt:

Post autor: Lamokrady » 15 maja 2016, 09:25

Wincenty Jan pisze:Przekażecie egzemplarze do recenzji czy bedziemy musieli uwierzyć autorom na słowo, że jest dobra?
Jeżeli już są jakieś to wklejcie proszę link.
Może zamieszczenie nowego wątku o grze na "głównej stornie" forum pomoże jeszcze bardziej zwiekszyć zainteresowanie grą.
Cześć!

Mamy na razie opinię Adama Kałuży - https://www.facebook.com/Lamokrady/phot ... =3&theater

Czekamy na kolejne i wysyłamy egzemplarze w Polskę :)

P.S. Dzisiaj jesteśmy na Gnomikonie! Do zobaczenia!

Lamokrady
Kontakt:

Re: AKTUALNY / Lamokrady / do 18.06.2016 / 6734 zł (22%)

Post autor: Lamokrady » 17 maja 2016, 09:03

Kampania w toku, grą zainteresowało się kilku blogerów - w najbliższych dniach powinniśmy się doczekać kolejnych recenzji!
A my powoli dobijamy do 25% i 100 wspierających, którzy uwierzyli w Lamokrady!

Lamokrady
Kontakt:

Re: AKTUALNY / Lamokrady / do 18.06.2016 / 8837 zł (29%)

Post autor: Lamokrady » 20 maja 2016, 21:03

100 osób i 31%

:) To już tłum! Dzięki wszystkim, którzy zaufali!

W najbliższym czasie będziemy w:
Nowym Targu w Zagadce (27.05) - https://www.facebook.com/events/1605150526441794/
Tychach na Planszowe (25.05) - https://www.facebook.com/planszowetychy/?fref=ts

Do zobaczenia!

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Re: AKTUALNY / Lamokrady / do 18.06.2016 / 9419 zł (31%)

Post autor: Wspieram.to » 20 maja 2016, 23:55

Prywatnie - martwi mnie trochę cel 40k "drukujemy na papierze o jeszcze lepszym standardzie" czyli co jak tego nie osiągnięcie to będzie na chusteczkach? Gdzie w ogolę drukujecie? Polska? Chiny? I dodaj Mateusz, że przesyłka gratis oraz zamieść instrukcję, będzie tylko na plus :)

Lamokrady
Kontakt:

Post autor: Lamokrady » 21 maja 2016, 06:59

Wspieram.to pisze:Prywatnie - martwi mnie trochę cel 40k "drukujemy na papierze o jeszcze lepszym standardzie" czyli co jak tego nie osiągnięcie to będzie na chusteczkach? Gdzie w ogolę drukujecie? Polska? Chiny? I dodaj Mateusz, że przesyłka gratis oraz zamieść instrukcję, będzie tylko na plus :)
Kamilu - fajnie było by gdybyś do prywatnych opinii używał prywatnego konta :) a nie wciskał reklamy swojej firmy w każdy wątek :)

Nie martw się celem 40 tys. jest jasno w projekcie opisane:
W przypadku osiągnięcia celu głównego karty zostaną wydrukowane na papierze Junior 300g - lub lepszym, w rozmiarze co najmniej 58x88mm. Jeżeli zostanie osiągnięty trzeci cel zbiórki (40 000 zł), karty zostaną wydrukowane na profesjonalnym, wielowarstwowym papierze karcianym.
Gdzie drukujemy? To dla nas oczywiste w Polsce, ale drukarni jeszcze w 100% nie wybraliśmy i nie możemy ogłosić.

Pozostałe uwagi wdrożyłem! DZIĘKI!

Lamokrady
Kontakt:

Post autor: Lamokrady » 22 maja 2016, 07:46

Na blogu stertagier.pl pojawiła się kolejna recenzja:

http://www.stertagier.pl/2016/05/ile-zw ... krasc.html

ODPOWIEDZ