ZAPOWIEDŹ / Saber & Blood / 01.03.2017

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Saber & Blood

Re: ZAPOWIEDŹ / Saber & Blood / 01.03.2017

Post autor: Saber & Blood » 02 kwie 2018, 21:02

Mówiąc wprost - będziemy musieli to mocno podliczyć. Gra jest tworzona naszym własnym sumptem. Zainwestowaliśmy w nią bardzo dużo pieniędzy, czasu, energii (wiadomo "dużo" dla rożnych osób może znaczyć co innego, więc piszę subiektywnie). Doszliśmy do miejsca gdzie bez wsparcia i "kopa" finansowego od ludzi - nie damy rady tego sami zrealizować (chyba zresztą po to jest kickstarter). Jeśli nasz KS się nie uda, będziemy mieli spore zaległości i prawdopodobnie będziemy musieli na jakiś dłuższy czas wstrzymać pracę nad projektem (zwyczajnie zająć się pracą zarobkową, odkuć etc). Jeśli KS wyjdzie w co głęboko wierzymy - da nam to kopa do dalszej pracy nad tytułem. Chcielibyśmy rozwijać ten projekt i w oparciu o tą mechanikę w przyszłości dać Wam coś zupełnie niesamowitego. Tymczasem nasze ludzkie zasoby się skończyły. Bez wsparcia, entuzjazmu i tego że gra się spodoba nie damy rady.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 02 kwie 2018, 23:09

playerator pisze:
02 kwie 2018, 18:25
Czy polskie wydanie jest planowane niezależnie od wyniku osiągniętego na Kickstarterze?
Wydaje mi się że w pytaniu chodziło bardziej nie czy wydacie PL jak wam nie pójdzie KS tylko jak bardzo musi wam pójść kampania na KS by wersja PL była pewna?
7% rabatu - 3Trolle

Saber & Blood

Post autor: Saber & Blood » 03 kwie 2018, 09:00

Tak jak wciąż to powtarzamy, po Polsku niezależnie od wyniku ukaże się pdf z instrukcją i scenariuszami. Co do tego jak nam musi pójść - kampania będzie zrealizowana jeśli uda nam się osiągnąć próg 29000 funtów

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 03 kwie 2018, 09:07

Zdaje się że pytanie dotyczyło wydania pełnej polskiej wersji - czyli kiedy można by się jej spodziewać (choćby jakieś szacunkowe oceny typu "6-12 miesięcy po angielskiej"), oraz czy musi być jakiś mocny sukces na KS (typu dwukrotne przebicie progu) żebyście w ogóle wydali później wersję polską, czy wystarczy, że gra się ufunduje na KS?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Awatar użytkownika
Retro
Użytkownik wspierający

Post autor: Retro » 03 kwie 2018, 09:48

Saber & Blood pisze:
03 kwie 2018, 09:00
Tak jak wciąż to powtarzamy, po Polsku niezależnie od wyniku ukaże się pdf z instrukcją i scenariuszami. Co do tego jak nam musi pójść - kampania będzie zrealizowana jeśli uda nam się osiągnąć próg 29000 funtów

Pytając o wersje PL za każdym razem chodzi nam o pełna wersje gry w naszym rodzimym języku nie zaś o jakieś pdf itd.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------

Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Użytkownik wspierający

Post autor: KamradziejTomal » 03 kwie 2018, 13:54

@raj dzięki za Twój tekst - bardzo fajnie i zwięźle opisane. Gra wygląda dalej całkiem interesująco - kojarzy mi się od razu z Shadespire patrząc po opisie z dodatkowym losowym czynnikiem.

Dalej smuci brak większych ustaleń dotyczących pełnej wersji PL. Z jednej strony, że autorzy celują w szeroki zasięg, z drugiej dalej nie rozumiem, czemu lokalny rynek jest traktowany po macoszemu.

Projekt jest fajny, jest autorski a więc w duchu kickstartera, jest ładnie zaprezentowany, fajnie rozpisana kampania a nie mam interesującej mnie możliwości wsparcia :(

Gdyby dodać jako "addon" pełną wersję PL po przekroczeniu jakiegoś progu ufundowania wszyscy byli by zadowoleni? Autorzy mogliby najpierw spokojnie wydać wersję ENG a Ci co czekają na rodzimą też mogli by już na starcie wspomóc.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2018, 15:31 przez KamradziejTomal, łącznie zmieniany 2 razy.

Olbagamar
Użytkownik wspierający

Post autor: Olbagamar » 03 kwie 2018, 14:15

Lubię te klimaty, grałem kiedyś w Veto:) i chętnie bym wsparł, ale raczej polska wersję z językiem inspirowanym tamtymi czasami i jakimiś cytatami. Gra o Polskiej "historii" nawet okraszona fantastyką, mnie nie bawi po angielsku. Jako polski "patriota";) żądam polskiej wersji inaczej dowie się o tej potwarzy odpowiedni minister, a nawet sam prezes;)
A tak na serio to można by zrobić dwie równoległe kampanie, jedną na kickstarterze i jedną na jakiejś polskiej wspieraczce. Wilk byłby syty i owca cała, bo były by dwie (jedna dla wilka;)
Apropo, tak chce chyba zrobić Games Factory z ich pierwszą autorska grą Solar City, więc można i były takie wcześniej.

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 08 kwie 2018, 12:19

Gra zapowiada się super, ale tylko i wyłącznie przy zebraniu wszystkich SG.
Podstawka przy 2 frakcjach i jednej planszy to fun tylko na 2 piątekowe wieczory, wiec nie za 55 funtów.
Jeśli odblokujemy 6 plansz i 6 frakcji to zaczyna to mięć ręce i nogi.

Stenariusze widzę 3:
1. Nikt nie wspiera na początku, bo każdy czeka i obserwuje co się odblokuje (kampania kończy się słabo, tym bardziej że nie ma bonusu za wsparcie w 24 godzinach)
2. Początek rusza nawet dobrze, ale później nic nie idzie i ludzie wycofującą się na koniec bo nie zostało odkryte wszystko (a wiadomo co obiecali bo to pokazali odrazu)
3. Dobry początek, rozchodzi się wieść o kampanii i udaje się zebrać wszystko, nikt się nie wycofuje (przydałby się jakiś social SG)

Awatar użytkownika
Asia - On Table
Użytkownik wspierający

Post autor: Asia - On Table » 08 kwie 2018, 19:18

Olbagamar całkiem ciekawy pomysł. Tylko zbyt mało czasu aby teraz autorzy gry mogli go zrealizować :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube

Olbagamar
Użytkownik wspierający

Post autor: Olbagamar » 10 kwie 2018, 08:41

Asia - On Table pisze:
08 kwie 2018, 19:18
Olbagamar całkiem ciekawy pomysł. Tylko zbyt mało czasu aby teraz autorzy gry mogli go zrealizować :)
Uważam, że takie klimaty polski sarmackiej, szlacheckiej, mają większe szanse trafienia na podatny grunt w Polsce. Za Kickstarterem przemawiają jedynie figurki w grze, które się za oceanem sprzedaje :) im ich więcej tym lepiej. W tym przypadku doczytałem z wstępnej wersji kampanii na kickstarterze, że figurki będą metalowe. Sądzę, że dobrze przeprowadzona i wypromowana kampania w Polsce, miałaby duże szanse osiągnąć sukces u nas. Na minus kampanii w Polsce byłaby pewnie cena ponad 250 zł za grę chyba by mało u nas osób dało, a zawartością w podstawce za tą cenę nie powala. Jakby obniżyć koszty, może zamiast metal plastik?

Życzę twórcom gry sukcesu.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 10 kwie 2018, 11:09

Ramzeseba pisze:
08 kwie 2018, 12:19
Gra zapowiada się super, ale tylko i wyłącznie przy zebraniu wszystkich SG.
Podstawka przy 2 frakcjach i jednej planszy to fun tylko na 2 piątekowe wieczory, wiec nie za 55 funtów.
Jeśli odblokujemy 6 plansz i 6 frakcji to zaczyna to mięć ręce i nogi.

Stenariusze widzę 3:
1. Nikt nie wspiera na początku, bo każdy czeka i obserwuje co się odblokuje (kampania kończy się słabo, tym bardziej że nie ma bonusu za wsparcie w 24 godzinach)
2. Początek rusza nawet dobrze, ale później nic nie idzie i ludzie wycofującą się na koniec bo nie zostało odkryte wszystko (a wiadomo co obiecali bo to pokazali odrazu)
3. Dobry początek, rozchodzi się wieść o kampanii i udaje się zebrać wszystko, nikt się nie wycofuje (przydałby się jakiś social SG)
Jest jeszcze opcja by zmienić kwotę jaką się chce uzyskać na wyższa i dać w podstawkę od razu 4 frakcję. Co w pewnym stopniu wyeliminuje czekanie backersów na nowe frakcję.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
Asia - On Table
Użytkownik wspierający

Post autor: Asia - On Table » 10 kwie 2018, 11:48

Olbagamar wiadomo ,że KS kocha figurki i im więcej i im większe tym lepiej ,a teraz dochodzą jeszcze metalowe :) Polska to stanowczo mniej zamożna klientela niż "za oceanem" ,ale wcale nie jest uboga. Coraz więcej pojawia się tytułów za ponad 200, 300 zł. i może tak jak piszesz oddzielna kampania tylko na rynek polski przyniosła by korzyści. Z drugiej jednak strony sądzę że pomysłodawcy projektu przeanalizowali wszystko co możliwe w tym zakresie, gorzej jeśli tak nie jest :) bo pomysł bardzo fajny i mu kibicuję :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube

Olbagamar
Użytkownik wspierający

Post autor: Olbagamar » 10 kwie 2018, 12:12

Asia - On Table pisze:
10 kwie 2018, 11:48
Olbagamar wiadomo ,że KS kocha figurki i im więcej i im większe tym lepiej ,a teraz dochodzą jeszcze metalowe :) Polska to stanowczo mniej zamożna klientela niż "za oceanem" ,ale wcale nie jest uboga. Coraz więcej pojawia się tytułów za ponad 200, 300 zł. i może tak jak piszesz oddzielna kampania tylko na rynek polski przyniosła by korzyści. Z drugiej jednak strony sądzę że pomysłodawcy projektu przeanalizowali wszystko co możliwe w tym zakresie, gorzej jeśli tak nie jest :) bo pomysł bardzo fajny i mu kibicuję :)
Ja też kibicuję, niech wszyscy się dowiedzą, że Polacy nie gęsi i swą historię i kulturę mają :) Boje się tylko, czy te figurki, w zalewie podobnych projektów na kickstarterze, wystarczą. Ja niestety nie wesprę. Nie uśmiecha mi się granie w grę z polskimi, szlacheckimi klimatami, po angielsku :(

Saber & Blood

Post autor: Saber & Blood » 10 kwie 2018, 18:27

Na szczęście KS to nie tylko figurki. Wierzymy że gra ma swój potencjał niezależnie od ilości modeli w zestawie. Nie mniej - dzięki za feedback.

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 10 kwie 2018, 20:21

Źle nas zrozumiałeś. Chodzi o wsad początkowy.
Stosunek jest taki: słaba podstawka tylko 12 modeli i 1 plansza vs 28 modeli i 6 plansz przy pełnym sukcesie - to jest ok.
Widziałem już takie KSy, które nie doczekały się zebrania wszystkiego, bo każdy czekał z wejściem, aż uzbiera się wszystko.

Osobiście będę wspierał od początku, ale jak nie zbierzemy wszystkiego to nie gwarantuje, że się nie wycofam bo będę uważał grę za niekompletną (a karty zostały odkryte). Pytanie czy to tylko mój sposób myślenia?

Ps. Co do języka polskiego to jakoś przeżyje jego brak. Nie można mieć wszystkiego. Bez kasy z poza Polski nie będzie wystarczającego kopa na start.

Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Użytkownik wspierający

Post autor: KamradziejTomal » 10 kwie 2018, 20:51

Na szczęście KS to nie tylko figurki. Wierzymy że gra ma swój potencjał niezależnie od ilości modeli w zestawie. Nie mniej - dzięki za feedback.
Nie ale to przyciąga wzrok. Usuńcie figurki z waszej gry na rzecz znaczników kartonowych to zobaczycie że KS nie pójdzie najlepiej :D

Gra owszem ma potencjał ale wszystko zależy od rozgłosu jaki uda wam się złapać - czy ludzie skuszą się na nietypowe (dla nich) miejsce i czas osadzenia akcji? Super że pojawiają się prezentacje i relacje w języku angielskim to dobry krok.

Także byłbym bardzo ostrożny bo zgodzę się z kolegami że kampania może ni być różowa - z Polski wsparcie będzie małe a za granicą macie moim zdaniem mocnego konkurenta w postaci Warhammera Underwolrds: Shadespire. Jak szybko nie odblokujecie kolejnych grup i plansz to wersja podstawowa gry w takiej cenie będzie słabo wyglądać w porównaniu do Shadespire które kosztuje tylko 32 GBP ( i ma za sobą silną i rozpoznawalną markę).

Tak czy siak ciąglę życzę szczęścia i sukcesów!

I czekam na pełną wersję PL...

Saber & Blood

Post autor: Saber & Blood » 10 kwie 2018, 22:34

Hej bo to jest tak - my nie konkurujemy z Shadespire. My wpisujemy się w trendy. Jest mnóstwo gier bardzo podobnych do siebie pozornie które zdobią półki każdego z Was ;)
Co do samego tematu odblokowania - liczymy na to że ludzie sami nakręcą kampanię widząc ile można odblokować. Chcemy sprzedać pełne pudełko ze wszystkim w cenie 55 funtów. Sporo figurek, dodam tylko że każda inna, unikatowa plus cała reszta. Czy za granicą sprzeda się ten klimat? Nikt nie wie. Nikt do tej pory nie zrobił planszówki w tych realiach. Będziemy mieli okazję pierwsi się przekonać ;) ale miło się czyta że jest wsparcie z Kraju.

Saber & Blood

Post autor: Saber & Blood » 14 kwie 2018, 16:55

nejran

Post autor: nejran » 17 kwie 2018, 21:48

Może warto rozważyć polską wersję np przy 500 czy 1000 wsparć z Polski. Ja wesprę po starcie, ale będzie mi przykro jak okaże się, że po wydaniu wersji KS ruszy jakaś zbiórka na wersje PL z tymi samymi celami i może jeszcze z niższą ceną.

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 17 kwie 2018, 22:57

Dobrze, ze poruszyłeś ten temat, ja oczywiście wsparłbym ten projekt o ile będzie też wersja PL. EN mnie nie interesuje :-(

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 18 kwie 2018, 04:53

kurzyszpon

Post autor: kurzyszpon » 20 kwie 2018, 09:08

Mnie akurat angielski na kartach specjalnie nie smuci, bardziej mnie smuci, że grę na anglojęzyczny rynek wydawca reklamuje głównie na kanałach rodzimych jutuberów, którzy nawet jak machną reckę po angielsku, to jednak odbiorców mają raczej u nas, a nie wsród łaknących figurek zza oceanu, którzy mogą po prostu nie wiedzieć, że coś tak fajnego jest do wsparcia.

Pytanko z serii ciekawskie jajo. A propos porównania z shadespire, rzuciło mi się w oczy, że podobnie jak w tamtej grze są żetony, które pasują do reszty trochę jak pięść do oka. Chodzi mi o żetony przygotowania i obrony (czy jakoś tak;)), czemu nie są okrągłe i stylizowane jak pozostałe żetony statusów postaci?

Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Użytkownik wspierający

Post autor: KamradziejTomal » 20 kwie 2018, 12:35

Kampania ruszyła:

https://www.kickstarter.com/projects/sa ... d/comments

Na razie nie pędzi jak rakieta ale może to przez różnice czasów ;)

Awatar użytkownika
Mixthoor
Użytkownik wspierający

Post autor: Mixthoor » 20 kwie 2018, 17:13

Wygląda bardzo zachęcająco. Chętnie wesprę polską edycję gry, jeśli kiedykolwiek się pojawi.

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 20 kwie 2018, 20:05

Nie ma Polskiej wersji językowej, nie macie mojej kasy. Czekam na wersję PL.

ODPOWIEDZ