ZAPOWIEDŹ / Saber & Blood / 01.03.2017

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Arek001
Użytkownik wspierający

Re: ZAPOWIEDŹ / Saber & Blood / 01.03.2017

Post autor: Arek001 » 01 maja 2018, 14:57

Ja już dawno wsparłem ten projekt.

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 01 maja 2018, 20:14

https://www.kickstarter.com/projects/sa ... ts/2176383

Nowy plan. Jak dla mnie to nic się nie zmieni....

Medykant

Post autor: Medykant » 04 maja 2018, 09:11

Wszystko zmierza do redyfiniowania gry/kampanii przez twórców. Taka świetna pozycja wierzę że zostanie wydana, nie teraz ale w przyszłości. W komentarzach na KS czy postach na forach wyłożono już jak na tacy co trzebaby zmienić, teraz pytanie czy chłopaków stać na taki krok, przede wszystkim finansowo.

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 04 maja 2018, 15:16

Pytanie ile kosztuje KSowy falstart? Jeśli jest tylko prowizja od zakończonych sukcesem to ok.

kurzyszpon

Post autor: kurzyszpon » 04 maja 2018, 17:04

Tu piszą, że nie kasują za porażki.

Miałbym prośbę do autorów. Nie wiem jak poręczną macie kamerę, ale może ew. następny zapis wideo rozgrywki zrobilibyście podobnie do tego jak to robi na jutubach Tim Norris (Grey Elephant Gaming). Chodzi mi o przekazywanie sobie kamery, filmowanie gry i kart z bliższej odległości oraz komentowanie / tłumaczenie wykonanych ruchów + innych potencjalnych zagrań.
Może nie byłaby to najbardziej optymalna rozgrywka w kontekście rywalizacji między grającymi, ale na pewno informacyjna bardzo.

Saber & Blood

Post autor: Saber & Blood » 07 maja 2018, 17:56

Hej, będziemy mieli livestream niebawem na lepszym sprzęcie! Wszystko będzie lepiej!
Słuchajcie jest ciężko ale nie poddajemy się. Robimy KS'a pierwszy raz i uczymy się. Jedno czego nie chcemy to przed czasem się poddać. Nie jest łatwo ale obiecaliśmy ludziom że będziemy "cisnęli". Jest kilka rzeczy które chcemy zrobić, by dotrzymać słowa i zobaczyć ile jeszcze uda się wycisnąć z tej kampanii.
Dobre rzeczy zawsze rodzą się z trudów i my Polacy wiemy o tym najlepiej. Chcemy pokazać wszystkim że nie warto się poddawać. Oczywiście że relaunch jest brany pod uwagę, ale póki co chcemy walczyć dzielnie. Nie ma się co poddawać. Zresztą jak mawiał Pan Zagłoba - "A co do wstydu, nikogo nie zapraszam, by go pił ze mną — sam go wypiję!" (to oczywiście piszemy z przymrużeniem oka ;) )
Dziękujemy już po raz kolejny za wkład tego forum w kształtowanie naszej kampanii i liczymy na Wasze niezłomne wsparcie cały czas!

sasquach

Post autor: sasquach » 17 maja 2018, 17:48

No i stało się to co musiało się stać:
https://www.kickstarter.com/projects/sa ... ts/2189894

Mam nadzieję, że faktycznie chłopaki wrócą z dużo lepiej przygotowaną kampanią, bo gra zapowiada się fajnie.

irzykus

Post autor: irzykus » 18 maja 2018, 06:52

Tez mam taka nadzieje. Gra jakoś lepiej mi podeszła niż Anno. Więc liczę że chłopaki wrócą i uda się ufundowac grę!

Awatar użytkownika
Radeku
Użytkownik wspierający

Post autor: Radeku » 18 maja 2018, 08:04

irzykus pisze:
18 maja 2018, 06:52
Tez mam taka nadzieje. Gra jakoś lepiej mi podeszła niż Anno. Więc liczę że chłopaki wrócą i uda się ufundowac grę!
Mi całkowicie na odwrót i patrząc na obie kampanie nie tylko mi.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 18 maja 2018, 08:20

Tu bardziej chodzi o dotarcie do ludzi nie o mechanikę.
AD robiło "szum" na temat gry o wiele wcześniej i ma bazę klientów z Ogniem i Mieczem.
W tej kampanii pokutowało brak rozgłosu, brak SG socjalnych i małe rzeczy jak choćby do dzisiaj ten wątek ma w tytule "Zapowiedź", a w 1 poście nie znajdziesz linka do kampanii na KS.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Użytkownik wspierający

Post autor: KamradziejTomal » 18 maja 2018, 08:50

Mi mechanicznie na pierwszy rzut oka bardziej odpowiada S&B. Zgodzę się, że AD ma lepiej prowadzoną kampanię i zapewniło sobie większy rozgłos. Może wynika to z tego, że za kickstarterową akcją AD stoi duży wydawca Wargamer, który tak jak to zostało wspomniane ma już bazę klientów, wśród których może produkt rozpropagować.

Kazrak to firma produkująca figurki - widać że kampania tworzona jest chyba przez max. 3 osoby, z czego każdy pracuje w ciągu dnia i cała akcja ze wspieraniem jest na ich barkach. Gdyby chociaż policzyć czas potrzebny na tworzenie prototypów i pokazywanie ich na targach, spotkaniach graczy, itp. to pewnie okazało by się że w tak krótkim czasie co najmniej jedna osoba musiała by na pełny etat prowadzić kampanię marketingową.

Niestety jak widać bez dobrego rozgłosu wynik kampanii jest taki sobie. Zamieszanie ze zmianą podejścia do kampanii i brak zdefiniowanego docelowego odbiorcy też nie pomogły. Panowie ugryźli za to KS i wiedzą z czym to się wiąże. W sumie dobrze, że nie poszli ALL IN w tej kampanii bo chyba w miarę bezboleśnie przyjęli porażkę. Doświadczenie zebrane, były nowe pomysły, nowe koncepcje, jest czas żeby się znowu przygotować i mam nadzieję że następnym razem pójdzie już z przytupem ;)

Zetor

Post autor: Zetor » 22 maja 2018, 14:10

Jakby nie popatrzeć figurki z AD1666, wyglądają bardziej zachęcająco. Szkoda, że nie możecie dogadać się jakoś z Wargamerem, aby wydać waszą grę bez figurek jako duży płatny addon w AD1666. Dla was byłby np. większa część zysku dodatku, dla nich zwiększenie zainteresowania podstawką. Pomarzyć zawsze można.

W sumie równie dobrze możecie kiedyś wydać tę grę z żetonami postaci z potopu (prawa autorskie nie potrzebne), bo jakieś 80% potencjalnych klientów pewnie już będzie mieć AD1666, a co za tym idzie stosowne figurki. Ja bym egzemplarz kupił z pewnością.

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający

Post autor: playerator » 24 maja 2018, 00:51

Wspierałem i czekam na wieści o dalszych losach projektu. Po ogłoszeniu polskiego wydania gra trafiła na listę zakupową, i cały czas tam jest. Koniecznie wrzućcie tutaj informacje, co dalej.

Saber & Blood

Post autor: Saber & Blood » 26 maja 2018, 19:48

AD to figurkowy skirmish (na tyle ile wiemy ze strony producenta)
S&B to planszówka

Nikt nie zabroni używania dowolnych figurek w grze :)
Potencjał Saber&Blood to przede wszystkim unikatowe, docenione przez recenzentów fenomenalne zasady, regrywalność, scenariusze, piękna oprawa graficzna zarówno kart, planszy, planszetek i całej reszty oraz naprawdę niesamowity klimat. Jeśli kogoś naprawdę interesują w grach tylko i wyłącznie figurki to myślę że ani AD ani S&B nie ma prawa konkurować w tej kategorii z najlepszymi jak Corvus, GW czy CMON. Po prostu nie ta liga.
To czym odróżnia się nasza gra od reszty to jest to fakt, że jest dopracowaną, mega immersyjną rozrywką, pozwalającą w ekscytujący sposób bawić się i pojedynkować, w ponurym świecie fantasy XVII wieku.
Nasz produkt broni się sam, to co zawiodło to nasz brak doświadczenia i brak znajomości współczesnych realiów crowdfundingowych. KS dziś, to nie KS sprzed roku czy dwóch. Musieliśmy się z tym zmierzyć i zobaczyć gdzie jest pies pogrzebany. Teraz już jesteśmy bogatsi o to doświadczenie.
A już niebawem print&play!

kurzyszpon

Post autor: kurzyszpon » 26 maja 2018, 23:29

Saber & Blood pisze:
26 maja 2018, 19:48
KS dziś, to nie KS sprzed roku czy dwóch. Musieliśmy się z tym zmierzyć i zobaczyć gdzie jest pies pogrzebany. Teraz już jesteśmy bogatsi o to doświadczenie.
A już niebawem print&play!
Ciekawe by było kiedyś, gdzieś przeczytać przemyślenia twórców z prowadzenia kampani na KSie czy czymś podobnym. Obserwując Waszą kampanię byłem prawie pewny, że wiem czemu nie idzie, myślałem (i nadal myślę), że idąc na zagraniczny rynek, dobrze się na nim reklamować poprzez tamtejszych recenzentów i że to razem z Waszym entuzjazmem pozamiata. Patrząc jednak na inną polską kampanię na KSie, gdzie tych recenzji jest zatrzęsienie, tytuł widać na liście hotness na BGG oraz na samym KSie pozycjonowanie jest dużo korzystniejsze, idzie zauważyć, że to jednak nie taka prosta zależność, bo tam zamiast gór złota jest stały odpływ wspierających. Czyli jak na prawdziwego przedmonitorowego 'znawcę' tematu guzik wiedziałem na temat prowadzenia kampanii ;)

Z P&P mega wiadomość. Poza bazowymi bandami planujecie też pokazać inne?

Na koniec jeszcze pytanko o rozgrywkę 3-4 osobową. Przewidujecie opcję każdy na każdego ( z jakimiś opcjonalnymi celami wynikających ze scenariusza), czy to raczej rozgrywka drużynowa z podziałem na dwie strony konfliktu?

Saber & Blood

Post autor: Saber & Blood » 30 maja 2018, 18:18

Rozgrywka na 3 to każdy na każdego
W przypadku 4 graczy to jest to pojedynek 2vs2 albo deathmatch w zależności jaki gra się scenariusz.
Ks to rollercoaster bez 2 zdań! :mrgreen:

ODPOWIEDZ