(KS) Nemesis

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Marx
Użytkownik wspierający

(KS) Nemesis

Post autor: Marx » 27 lis 2017, 11:01

Waiting is the hardest part.

Lomik

Re: Nemesis

Post autor: Lomik » 19 gru 2017, 14:46

Wiadomo może coś na temat widełek wejścia na KS? 200? 300? 500 O_O?

wirusman
Użytkownik wspierający

Post autor: wirusman » 19 gru 2017, 14:48

Lomik pisze:Wiadomo może coś na temat widełek wejścia na KS? 200? 300? 500 O_O?
Że co?

Lomik

Post autor: Lomik » 19 gru 2017, 14:58

cena progu dla wspierających ;)

Awatar użytkownika
sewhoe
Użytkownik wspierający

Post autor: sewhoe » 19 gru 2017, 15:01

Lomik pisze:cena progu dla wspierających ;)
...w funtach ;)

wirusman
Użytkownik wspierający

Post autor: wirusman » 19 gru 2017, 16:05

Sądzę że ta gra już się ufundowała :)

KQuest
Użytkownik wspierający

Post autor: KQuest » 19 gru 2017, 18:04

Podejrzewam, że nie chodzi o to ile jest potrzebne do ufundowania tylko jaka będzie cena jednej kopii dla wspierających (bo cena sklepowa to zupełnie inna bajka)

sidmeier
Użytkownik wspierający

Post autor: sidmeier » 20 gru 2017, 00:24

KQuest pisze:Podejrzewam, że nie chodzi o to ile jest potrzebne do ufundowania tylko jaka będzie cena jednej kopii dla wspierających (bo cena sklepowa to zupełnie inna bajka)
200 to dobra cena startowa, ale póki jest zima, potem średnio chęci, by wesprzeć. Czekam na wejście, by ewentualnie wyśmiać albo załamać ręce nad trendem rynku.

Awatar użytkownika
AkitaInu
Użytkownik wspierający

Post autor: AkitaInu » 20 gru 2017, 01:28

Gdzies byla mowa chyba o 80 funtach

misioooo
Użytkownik wspierający

Post autor: misioooo » 20 gru 2017, 08:46

AkitaInu pisze:Gdzies byla mowa chyba o 80 funtach
Hmmm... Dla mnie to jest trend, aby zmienić hobby chyba... ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne

Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający

Post autor: Muad'Dib » 20 gru 2017, 08:54

misioooo pisze:
AkitaInu pisze:(...)
Hmmm... Dla mnie to jest trend, aby zmienić hobby chyba... ;)
Na produkcję gier?:P

No właśnie min cena to była jedna z moich obaw po nawiązaniu współpracy z Awaken Realms. Coś gdzieś mi świta, że pierwotnie słyszałem pogłoski o kwocie ~200zł.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

Awatar użytkownika
mat_eyo
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: mat_eyo » 20 gru 2017, 09:32

Konkretnej kwoty nie słyszałem, jednak ma być niższa, niż w przypadku Lords of Hellas.

KQuest
Użytkownik wspierający

Post autor: KQuest » 20 gru 2017, 09:33

Adam Kwapiński pisze:(...) na pewno mówiłem o utrzymaniu rozsądnej ceny i nadal idziemy tą drogą. Oczywiście pewne kwestie nie należą do mnie jako autora, ale o ile mi wiadomo półka cenowa, która była planowana (i której należało się spodziewać po ilości komponentów) zostanie utrzymana i raczej nie będzie to poziom Lords of Hellas.
Core box LoH to 82 funty. Jeśli faktycznie Nemesis będzie w okolicy 80 funtów to średnio się to komponuje z powyższą wypowiedzią. Fajnie byłoby zobaczyć cenę ok. 200zł, ale coraz bardziej w to wątpię, bo musiałaby to być połowa z tych 80.

Awatar użytkownika
Marx
Użytkownik wspierający

Post autor: Marx » 20 gru 2017, 10:01

Ja słyszałem swego czasu nawet o 70 buksach, ale z pewnością o kwocie niższej niż 100 buksów. Fair enough.
Waiting is the hardest part.

sidmeier
Użytkownik wspierający

Post autor: sidmeier » 20 gru 2017, 11:23

Marx pisze:Ja słyszałem swego czasu nawet o 70 buksach, ale z pewnością o kwocie niższej niż 100 buksów. Fair enough.
Dziękuję, postoję. Jak zaczną gnić kopie, może wtedy zrozumieją autorzy "gier", że tona plastiku to jeszcze nie dobra gra. Zapisać ich do jakichś szkół projektantów czy coś, bo za dużo domokrążców się porobiło w XXI wieku. To już wolę sobie zrobić Agricolę w klimacie zombi albo Innowacje w klimacie kanibalizmu. Wystarczy wziąć grę - jak nie mają pomysłu na mechanikę i kulają jakieś mechaniczne słabizny - zostawić mechanikę (nie jest prawnie chroniona, z tego co wiem) i retheme, sklimacić ją (choćby Obcy). Serio muszę tego uczyć? Nie narzekam na stan kiesy, więc nie chce mi się w to bawić, wolę czerpać radość z gry. Ale to banalnie proste. Mamy już wiele pereł, nie trzeba szukać na siłę jakiś potworów mechanicznych w imię niszczenia tekstyliów. Plus dla mnie, dziękuję, rada pro bono.

misioooo
Użytkownik wspierający

Post autor: misioooo » 20 gru 2017, 12:59

sidmeier pisze:
Marx pisze:Ja słyszałem swego czasu nawet o 70 buksach, ale z pewnością o kwocie niższej niż 100 buksów. Fair enough.
Dziękuję, postoję. Jak zaczną gnić kopie, może wtedy zrozumieją autorzy "gier", że tona plastiku to jeszcze nie dobra gra. Zapisać ich do jakichś szkół projektantów czy coś, bo za dużo domokrążców się porobiło w XXI wieku. To już wolę sobie zrobić Agricolę w klimacie zombi albo Innowacje w klimacie kanibalizmu. Wystarczy wziąć grę - jak nie mają pomysłu na mechanikę i kulają jakieś mechaniczne słabizny - zostawić mechanikę (nie jest prawnie chroniona, z tego co wiem) i retheme, sklimacić ją (choćby Obcy). Serio muszę tego uczyć? Nie narzekam na stan kiesy, więc nie chce mi się w to bawić, wolę czerpać radość z gry. Ale to banalnie proste. Mamy już wiele pereł, nie trzeba szukać na siłę jakiś potworów mechanicznych w imię niszczenia tekstyliów. Plus dla mnie, dziękuję, rada pro bono.
Grałeś w Nemesis? Ja grałęm we wczesny prototyp, bez figurek czy kart wydrukowanych fachowo... I to była świetna gra :) Chętnie bym to kupił za <=150pln bez figurek :) A figurki jako opcja za np. 150pln dla chętnych :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne

Awatar użytkownika
sewhoe
Użytkownik wspierający

Post autor: sewhoe » 20 gru 2017, 13:20

misioooo pisze: Grałeś w Nemesis? Ja grałęm we wczesny prototyp, bez figurek czy kart wydrukowanych fachowo... I to była świetna gra :) Chętnie bym to kupił za <=150pln bez figurek :) A figurki jako opcja za np. 150pln dla chętnych :)
Musisz stawiać wypowiedzi sidmeiera poza nawiasem i traktować je jako specyficzny koloryt przydany temu forum ;)

wirusman
Użytkownik wspierający

Post autor: wirusman » 20 gru 2017, 13:33

sewhoe pisze:
misioooo pisze: Grałeś w Nemesis? Ja grałęm we wczesny prototyp, bez figurek czy kart wydrukowanych fachowo... I to była świetna gra :) Chętnie bym to kupił za <=150pln bez figurek :) A figurki jako opcja za np. 150pln dla chętnych :)
Musisz stawiać wypowiedzi sidmeiera poza nawiasem i traktować je jako specyficzny koloryt przydany temu forum ;)
Z adnotacją, że czytasz na własną odpowiedzialność.

sidmeier
Użytkownik wspierający

Post autor: sidmeier » 20 gru 2017, 13:49

misioooo pisze:
sidmeier pisze:
Grałeś w Nemesis? Ja grałęm we wczesny prototyp, bez figurek czy kart wydrukowanych fachowo... I to była świetna gra :) Chętnie bym to kupił za <=150pln bez figurek :) A figurki jako opcja za np. 150pln dla chętnych :)
Odpowiem tylko tu, bo dwaj niżej to spamerzy, nabijający sobie posty. Nie grałem, ale czytałem, jak inni grają, w tym takie sławy, jak gambit czy autor przy stole. I ich 4 litery nie zostały urwane. Grać w to bez figurek, to jak iść po mleko do marketu wiedząc, że ma się na nie uczulenie. To jak oglądać film z Obcym, ale bez Obcego, tylko np. z figurkami drzew. Nie da się. Za co chcesz płacić 150 zł? Za planszę z papieru, która i tak się rozleci pewnie? W drukarni Ci zrobią taką samą za 30 zł, nie warto. Ja bym kupił, jeśli dobra dobra dobra aż tak, za te 150 zł, ale już z figurkami, nawet za 199, ale jeśli mechanicznie słabawo, to się to nie sprzeda, prognozuję.

yNidhogg
Użytkownik wspierający

[KS] Nemesis

Post autor: yNidhogg » 04 sty 2018, 18:23

17.01.2018 16:00 UTC - start kampanii na KS
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |

Trawus
Użytkownik wspierający

Post autor: Trawus » 05 sty 2018, 14:32

Będzie ktoś organizował zamówienie zbiorowe? Chętnie bym się podłączył pod zamówienie. Najlepiej Ostrołęka bądz Warszawa.

kksumina

Post autor: kksumina » 06 sty 2018, 10:33

Gdyby ktoś organizował zbiórkę, to chętnie zakupię jedną sztukę na ks ;]

Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający

Re: [KS] Nemesis

Post autor: Muad'Dib » 06 sty 2018, 18:31

Ja pewnie bym mógł zorganizować, wstępnie gra mnie interesuje. Tylko jest kwestia tego czy faktycznie będą wielopaki.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

czeczot
Użytkownik wspierający

Post autor: czeczot » 07 sty 2018, 00:20

Zdaje się że teraz za wydanie gry odpowiada rebel. AR ja miło "podrasować" wizualnie i przeprowadzić kampanię na KS. Jeżeli rebel będzie odpowiedzialny za produkcję to na pewno aż tak źle nie będzie.

Tuminure
Użytkownik wspierający

Post autor: Tuminure » 07 sty 2018, 00:48

czeczot pisze:Zdaje się że teraz za wydanie gry odpowiada rebel. AR ja miło "podrasować" wizualnie i przeprowadzić kampanię na KS. Jeżeli rebel będzie odpowiedzialny za produkcję to na pewno aż tak źle nie będzie.
Kampania jest prowadzona na koncie AR.
Można więc śmiało twierdzić, że Rebel tak odpowiada za wydanie Nemesis, jak Galakta odpowiada za wydanie TWoM i że tak samo nic z tego nie wyniknie.

ODPOWIEDZ