Mage Wars Academy&Arena - Games Factory Publishing a Wspiera

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
chiranjiv

Mage Wars Academy&Arena - Games Factory Publishing a Wspiera

Post autor: chiranjiv » 01 lut 2018, 12:36

EDIT (abadura): Dyskusja wydzielona z wątku Kalendarz polskich kampanii crowdfundingowych (W.to & KS) (patrz mój komentarz).

GFP zapowiedziało, że będziecie organizować kolejną kampanię :roll:
O projekcie Mage Wars od 3 tygodni cisza, nie uważacie, że jest to nie fair wobec osób które zaufały również Wam, portalowi za pośrednictwem którego urządzane są zbiórki? Rozumiem, że mogą pojawić się opóźnienia, jest to naturalne (miesiąc czy dwa), jednak to już grubo ponad rok. Zdaję sobie sprawę, że możecie nie mieć narzędzi aby wymóc na wydawcy terminowość, jednak pozwalać na kolejna kampanię gdy nie wiadomo kiedy producent dotrzyma umowy z maja 2016 roku to już przesada!

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Kalendarz polskich kampanii crowdfundingowych (W.to & KS

Post autor: Gromb » 01 lut 2018, 14:51

Jest taka piosenka z Lizą Minnelli i Joelem Greyem. Punk Floyd tez o tym śpiewali. Obie piosenki wpisują się w zachowanie wspieram.to
Jest też pojęcie etyki w biznesie. Prawda?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

Awatar użytkownika
refresh

Post autor: refresh » 01 lut 2018, 15:12

Nie widzę powodu żeby jedna kampania blokowała inną. Firma albo pracuje i wydaje kolejne rzeczy albo siedzi i nie zarabia. Nawet jeśli jest opóźnienie w jednej nie oznacza to, że osoby w wydawnictwie mają siedzieć i nic nie robić, to ich sposób na utrzymanie i powinni wręcz pracować nad kolejnym tytułem jeśli chcą dalej istnieć na rynku.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

czeczot
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Post autor: czeczot » 01 lut 2018, 15:33

Tylko czy będą chętni na wspieranie ich projektów skoro z tymi na które dostali wsparcie nie mogą sobie poradzić. Namówić kogoś na zainwestowanie kolejnej kasy gdzie z poprzedniej nic się nie dostało to może być trudne.

czeczot
Użytkownik wspierający

Post autor: czeczot » 01 lut 2018, 15:34

Tylko czy będą chętni na wspieranie ich projektów skoro z tymi na które dostali wsparcie nie mogą sobie poradzić. Namówić kogoś na zainwestowanie kolejnej kasy gdzie z poprzedniej nic się nie dostało to może być trudne.

Awatar użytkownika
refresh

Post autor: refresh » 01 lut 2018, 15:36

Owszem, to ryzyko, ale też tylko od wspierających zależy czy coś się ufunduje. Dlatego nie uważam że odgórnie powinno się coś blokować, rynek sam to zweryfikuje moim zdaniem :)

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

chiranjiv

Mage Wars Academy&Arena - Games Factory Publishing a Wspieram.to

Post autor: chiranjiv » 01 lut 2018, 16:28

Oczywiście, że blokowanie możliwości uruchomienia kolejnej kampanii wstrzyma rozwój firmy. Gracze mogą sami to zrobić poprzez niewspieranie takiego wydawnictwa. Jednak mi chodzi o portal Wspieram.to który toleruje tego typu zachowanie wobec wspierających, co zniechęca do nie tylko do konkretnego wydawcy ale i platformy.

Tuminure
Użytkownik wspierający

Post autor: Tuminure » 01 lut 2018, 16:37

chiranjiv pisze:Oczywiście, że blokowanie możliwości uruchomienia kolejnej kampanii wstrzyma rozwój firmy. Gracze mogą sami to zrobić poprzez niewspieranie takiego wydawnictwa. Jednak mi chodzi o portal Wspieram.to który toleruje tego typu zachowanie wobec wspierających, co zniechęca do nie tylko do konkretnego wydawcy ale i platformy.
W jaki sposób to zniechęca do platformy? Regulamin jest jasny - nie ma obowiązku wypełnienia zobowiązań jednej kampanii, żeby rozpoczynać drugą. Dodatkowo każdy może się wycofać z wsparcia MW, więc tym bardziej nie widzę problemu.

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 01 lut 2018, 21:39

Mieliśmy wątpliwości i na początku roku zapytaliśmy wspierających czy wspieram.to powinno blokować start kampanii autora, która my niezrealizowaną inna kampanię. Ponad połowa jest przeciwna i uważa, że to wspierający powinni decydować portfelem, a nie platforma. Jak ktoś również wspomniał każdy kto wspierał w świetle prawa dokonał legalnej transakcji na odległość i może w każdej chwili zrezygnować z zakupu, mało tego po otrzymaniu przeciągu 14 dni oddać ją bez podania przyczyny, a autor jest zobowiązany do zwrócenia środków.

Nie mamy żadnych zgłoszeń, żę GF nie zwraca środków.

Syndelis

Post autor: Syndelis » 05 lut 2018, 19:55

Tylko problem nie polega tylko i wyłącznie na potężnym opóźnieniu gry, ale na notorycznych kłamstwach GF w stronę wspierających - co miało miejsce od początku roku 2017 trwające do sierpnia 2017, w których winna niby była fabryka w Chinach, po czym okazało się, że to jednak była wina GF i o czym nie potrafili powiedzieć ( bali się przyznać ) oraz z aktualizacji w grudniu 2017 roku, gdzie gry Mage Wars Akademia już były w drodze, wysyłka po świętach - bo ciężki okres na wysyłki, po czym 9 stycznia 2018 roku okazało się, że jednak to nie były gry dla wspierających, ale proof do wglądu dla wydawnictwa. Mage Wars Arena miała być miesiąc opóźniona i pojawić się w styczniu. Jest 5 luty, minęły od tej wiadomości 3 tygodnie, bez nowej aktualizacji, terminów, konkretów. Na pytania w kampanii wydawnictwo nic nie odpowiada ( mimo sierpniowego przyrzekania, że to będzie robić regularnie). Wydawnictwo kręci i kłamie w tej kampanii na każdym kroku, i dlatego ich przyszłe kampanie powinny być wstrzymane do czasu zamknięcia tej kampanii. I nie z racji wyniku przeprowadzonej ankiety, ale jako czerwona kartka od portalu Wspieram.to za nieuczciwe i karygodne działania w stosunku do wspierających wymienione powyżej ( w razie wątpliwości proszę zaznajomić się chronologicznie z aktualizacjami w kampanii Mage Wars ).
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 6 %

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 05 lut 2018, 23:14

Syndelis pisze:Tylko problem nie polega tylko i wyłącznie na potężnym opóźnieniu gry, ale na notorycznych kłamstwach GF w stronę wspierających - co miało miejsce od początku roku 2017 trwające do sierpnia 2017, w których winna niby była fabryka w Chinach, po czym okazało się, że to jednak była wina GF i o czym nie potrafili powiedzieć ( bali się przyznać ) oraz z aktualizacji w grudniu 2017 roku, gdzie gry Mage Wars Akademia już były w drodze, wysyłka po świętach - bo ciężki okres na wysyłki, po czym 9 stycznia 2018 roku okazało się, że jednak to nie były gry dla wspierających, ale proof do wglądu dla wydawnictwa. Mage Wars Arena miała być miesiąc opóźniona i pojawić się w styczniu. Jest 5 luty, minęły od tej wiadomości 3 tygodnie, bez nowej aktualizacji, terminów, konkretów. Na pytania w kampanii wydawnictwo nic nie odpowiada ( mimo sierpniowego przyrzekania, że to będzie robić regularnie). Wydawnictwo kręci i kłamie w tej kampanii na każdym kroku, i dlatego ich przyszłe kampanie powinny być wstrzymane do czasu zamknięcia tej kampanii. I nie z racji wyniku przeprowadzonej ankiety, ale jako czerwona kartka od portalu Wspieram.to za nieuczciwe i karygodne działania w stosunku do wspierających wymienione powyżej ( w razie wątpliwości proszę zaznajomić się chronologicznie z aktualizacjami w kampanii Mage Wars ).
Temat Mage Wars jest nam bardzo dobrze znany - my naprawdę jesteśmy w stałym kontakcie z GF i jesteśmy cały czas informowani co się dzieje z Mage Wars. Znamy się nie tylko na poziomie B2B, ale również koleżeńskim (znamy tą ekipę jak jeszcze była ich 2 po godzinach) . Jest jakieś fatum wokół tej kampanii, ale wiem, że doprowadzą ją do końca - GF to nie wydawnictwo, które jutro się zawija i wszystko im obojętne, nie mogą sobie na to pozwolić.

W crowdfundingu czasami zdarzają się opóźnienia w tym również te poważniejsze (ponad rok), ale należy pamiętać też, że nie jednokrotnie GF realizowało swoje projekty na kilka mc przed czasem (np spartakus jak mnie pamięć nie myli). Jestem pewien, że robią co w ich mocy, aby doprowadzić ten projekt do końca (a i idę o zakład, że gdyby wiedzieli, że bedą takie przeboje to nigdy by podjeli się wydawania) - przecież nie psują sobie opinii przekładając o kolejne mc bez powodu.

Jeżeli taka sytuacja tj kampania po kampanii pojawiałyby się takie problemy to faktycznie byłaby czerwona karta z naszej strony, a wcześniej koleżeńskie ostrzeżenie. Pamiętaj proszę, że GF w każdej chwili może zwrócić Ci środki.

Kisun
Użytkownik wspierający

Post autor: Kisun » 08 lut 2018, 21:31

Wy może i jesteście informowani na bieżąco, wspierający nie. I w tym rzecz.
"Errare humanum est"

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 09 lut 2018, 11:13

Kisun pisze:Wy może i jesteście informowani na bieżąco, wspierający nie. I w tym rzecz.
Wielokrotnie im to mówiłem, aby dodawali aktualizacje nawet jak status się nie zmienił. Tak też ludzie preferują w ankietach (choć wynik ten był tylko trochę większy od "tylko wtedy kiedy sytuacja się zmieniła od ostatniej aktualizacji"). Nie będę tutaj stawiał w obronie bo uważam, że skoro raz w m-c obiecali wrzucać aktualizację to powinni to robić.

Awatar użytkownika
Retro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Retro » 09 lut 2018, 12:48

Rzecz w tym że w biznesie nie ma "po koleżeńsku" tylko obowiązują twarde zasady. Nikogo nie interesuje kto was informuje, bo to od nas wzięli pieniądze które w małej części trafiły także do was więc wyjaśnienia należą się w pierwszej kolejności nam. Zaś to że ankietowani wybrali tak a nie inaczej to bym te wybory traktował raczej z przymróżeniem oka gdyż część ankietowanych to osoby które zrobiły zakup jednorazowo nie znając niektórych reali i historii z platformy i jest im zupełnie obojętnie co zostanie zmienione na podstawie ich oceny. A wracając tu do wspomnianego GFP, to oni nawet kłamać nie umieją nie mówiąc już o dotrzymywaniu słowa. Udaje im się realizować kolejne projekty tylko dlatego że finansują je im zapaleńcy/hobbiści bo w innym przypadku już dawno by to wydawnictwo nie istniało.
Co do wspomnianych zwrotów które GFP realizuje, to też nie jest do końca tak jak by tego normalny klient oczekiwał, bo nie powinno to wyglądać w ten sposób że trzeba się wielokrotnie przypominać aby swoje środki dostać spowrotem. Jeszcze raz powtórzę, kręci im się to wszystko bo w takim środowisku się obracają lecz zobaczymy jak długo to środowisko będzie taki stan rzeczy tolerować.
Dodam jeszcze że bardzo dobrze się stało że powstało zagramw.to i mam też nadzieję że gdy już część potencjalnych waszych klientów odpłynie do nich to być może wtedy zaczniecie bardziej starać się o nasze pieniążki stawiając w pierwszej kolejności na wspierających przed koleżeństwem z wydawnictwami.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------

Awatar użytkownika
hutriel
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: hutriel » 09 lut 2018, 14:15

A tak swoją drogą, bo co chwila zasłaniacie się "ankietą", wspominaliście już gdzieś ilu było respondentów? Na metodologii badań się nie znam, ale z całym szacunkiem taka ankieta mogłaby posłużyć co najwyżej do decyzji jaką pizzę zamówić. :)

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 09 lut 2018, 14:49

hutriel pisze:A tak swoją drogą, bo co chwila zasłaniacie się "ankietą", wspominaliście już gdzieś ilu było respondentów? Na metodologii badań się nie znam, ale z całym szacunkiem taka ankieta mogłaby posłużyć co najwyżej do decyzji jaką pizzę zamówić. :)
Blisko 300 z czego 87% wspierała, a z tych 87% - 90% wspierała więcej niż raz. Czy metodologia była bez błędna? Nie wiem. Próba wydaje mi się, że była wystarczająca, bo zapytanie o wypełnienie ankiety kierowane było do wspierających. Oczywiście biorę pod uwagę, że mogą się pojawić błędy i przekłamania, ale nam raczej chodziło o stworzenie obrazu, a nie wyniku z CBOSa

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times

Post autor: playerator » 09 lut 2018, 15:53

Wspieram.to pisze:... Blisko 300 z czego 87% wspierała ... nam raczej chodziło o stworzenie obrazu, a nie wyniku z CBOSa
Tylko czego to jest obraz ja się pytam?

Jeśli już o tej ankiecie mowa - na moją uwagę, że nie każdy wspierający ma do niej dostęp, bo nie każdy ma konto na fb, nie było żadnej reakcji. Odniosłem wrażenie, że twórcom ankiety niespecjalnie zależy na głosach osób mających na wspieram.to jakąś historię. A taka fejsbukowa ankieta, to chyba bardziej materiał dla socjologa, niż cokolwiek innego.

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Wspieram.to » 09 lut 2018, 16:05

Przyznaje, że ta ankieta nie była mistrzostwem w swojej dziedzinie, ale cel jak sobie postanowiliśmy osiągnęliśmy. Chcieliśmy konkretnych odpowiedzi na pewne problemy i wątpliwości co do działania serwisu jakie mieliśmy. Dzięki odpowiedzią mamy jaśniejszy obraz jak powinno funkcjonować wspieram.to, szczególnie w przypadkach gdzie jedna z opcja odpowiedzi była na poziomie 80%+. Ankieta pojawiała się na FB, na forum, wśród wspierających z naszej bazy.

KonradT
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times

Post autor: KonradT » 11 lut 2018, 00:17

Wspieram.to pisze:. Pamiętaj proszę, że GF w każdej chwili może zwrócić Ci środki.
Z komentarzy wynika, że nie zawsze zwracają pieniądze w ustawowym terminie.
Pytam na forum jak mogę zrezygnować ze wsparcia. Dostałem od Was odpowiedź 24.07, że dostanę pieniądze po 2 tygodniach a dziś mija prawie 2 miesiące. Pisałem do Was wielokrotnie. Proszę o informację jak mogę zrealizować zwrot.

Daquan
Użytkownik wspierający

Post autor: Daquan » 11 lut 2018, 00:48

KonradT pisze:
Wspieram.to pisze:. Pamiętaj proszę, że GF w każdej chwili może zwrócić Ci środki.
Z komentarzy wynika, że nie zawsze zwracają pieniądze w ustawowym terminie.
Pytam na forum jak mogę zrezygnować ze wsparcia. Dostałem od Was odpowiedź 24.07, że dostanę pieniądze po 2 tygodniach a dziś mija prawie 2 miesiące. Pisałem do Was wielokrotnie. Proszę o informację jak mogę zrealizować zwrot.
Z ciekawości przejrzałem komentarze, bo śledzę tę kampanię. Ostatni, dotyczący braku zwrotu środków, jest sprzed 4 miesięcy.
@Wspieram.to- czy zgłaszają się do Was osoby, które nie otrzymują zwrotów?

Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Re: Mage Wars Academy&Arena - Games Factory Publishing a Wsp

Post autor: Wspieram.to » 11 lut 2018, 18:31

Jeżeli mnie pamięć nie myli to do tej pory może 2-3 osoby za pomocą wspieram.to zwracało się o zwrot w przypadku Mage Wars - kiedy była ostatnia prośba o interwencja - nie pamiętam. Jeżeli ktoś nie otrzymał zwrotu w jakimkolwiek przypadku zawsze proszę pisać bezpośrednio do mnie (adres mailowy w podpisie). Takie sytuacje są naprawdę bardzo rzadkie i nie jest dla nas problemem skontaktować się z autorem kampanii, przedzwonić w imieniu wspierającego.

promykx
Użytkownik wspierający
Been thanked: 6 times

Post autor: promykx » 12 lut 2018, 07:26

Nie wsparłem MW, ale interesowałem się trochę śledzeniem tego co tam się dzieje. Opóźnienia ok są zawsze i będą, ale miłość boską oni kłamią że coś się dzieje a po miesiącu piszą że jednak tak nie było. Jest chyba różnica między informowaniem o zawirowaniach a kłamaniem że coś dzieje a się nie dzieje. Cała kampania wygląda jakby prowadziła ją banda studentów którzy nie dostali jeszcze 3- z zaliczenia zajęć z public relations. Każdy wpis jakby był pisany przez inną osobę która nie zdaje sobie sprawy co napisała poprzednia :)
Osobiście mnie to nie boli (bo nie wsparłem, i gram sobie w wersję oryginalną z dodatkami), jednak smród jaki się dzieje podczas tej kampanii aż razi.

Awatar użytkownika
majkosis
Użytkownik wspierający

Post autor: majkosis » 12 lut 2018, 12:08

promykx pisze: Osobiście mnie to nie boli (bo nie wsparłem, i gram sobie w wersję oryginalną z dodatkami), jednak smród jaki się dzieje podczas tej kampanii aż razi.
Dokładnie tak. Ja zrezygnowałem z MW:Akademia PL ponad rok temu. Za połowę tej ceny kupiłem używana ang i uważam że to był jeden z lepszych moich planszówkowych ruchów w życiu.
Przynajmniej jak mam ochotę na dodatek to go kupuje, a nie czekam jak pelikan na przypływ.

Awatar użytkownika
Retro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Retro » 12 lut 2018, 12:40

Taka ciekawostka z trwającej kampanii GF na wspieram.to
Wspólnie udało nam się ufundować Mage Wars Arena i Akademia,
nie wam, tylko wspierającym i tylko ufundować póki co.
Kampania Master of Elements będzie naszą osiemnastą kampanią na Wspieram.to. Wszystkie poprzednie zakończyły się sukcesem, a dwie – pobiciem wielu rekordów serwisu Wspieram.to (Roll For The Galaxy i Dodatki do Dominiona).
no to poproszę moją kopię MW. No i jak tam wpieram.to, wydaje mi się że albo przez waszą nieuwagę, przymknięcie oka, koleżeństwo itd chyba zespół GF wprowadza wspierających w błąd? Za sukces uważa się wydanie także gry, a nie tylko zbiórka pieniążków.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------

Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Użytkownik wspierający

Post autor: Nabuchodonozor » 12 lut 2018, 14:11

Chciałem założyć podobny wątek, a skoro już taki jest to dodam swoje 3 grosze. Tego co zostało wcześniej powiedziane powtarzać nie będę: kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa.
Jestem osobą, która bardzo zraziła się do wspieram.to właśnie przez działania GF (nie zamierzam tego czegoś nazywać "wydawnictwem"), a stricte przez tolerowanie tych działań przez "wspieraczkę". Co najmniej dwukrotnie prosiłem pracownika wspieram.to na FB o interwencję w tej sprawie. Otrzymywałem odpowiedź, że zwrócono się do GF i nic więcej zrobić nie mogą. A jednak mogą jak się okazuje: udostępnić kolejną kampanię.
Zarówno przedtem, jak i w tej dyskusji widać bardzo mocno, że pracownicy wspieram.to ignorują uwagi dot. kłamstw GF w kolejnych aktualizacjach. Bo faktycznie: co innego niezależne opóźnienia, czy nawet wspomniane rzekome "fatum", a co innego zwykłe oszustwo. Przytoczone są tu argumenty przemawiające za tym, że GF oszukuje ludzi. Można to z resztą sprawdzić w ich aktualizacjach, że najpierw twierdzą jedno, a za chwilę co innego, a wspieram.to udaje, że wszystko jest ok.
Nie interesują mnie wasze kumplowskie relacje. Interesuje mnie, że tolerujecie oszustów na swoim portalu, a jeśli się z takimi kumplujecie, to tym gorzej dla was.

Piszecie, że to rynek powinien zweryfikować, czy opłaci im się nowa kampania. Otóż mogłoby tak być gdyby było jak powiadomić ów rynek o tym co się dzieje w tej kampanii. Niestety na największym profilu planszówkowym FB temat o mage Wars lub GF jest zamykany jak tylko się rozpocznie, a dziś zorientowałem się, że nie mogę komentować pod innymi kampaniami GF jeśli nie wspieram danego projektu, co w praktyce uniemożliwia mi przestrzec ludzi przed nimi. Jak więc rynek może cokolwiek zweryfikować, skoro nie ma dostępu do wiedzy? Ciekawe jest to, że kilka osób to skomentowało, ktoś nawet anonimowo, mi jednak wyskoczyło, że muszę wesprzeć projekt by móc komentować. Czyli tak jakby opcja ta została wprowadzona w trakcie dyskusji. Mam nadzieję, że choć niektórzy zauważą tamte komentarze, zanim wydadzą pieniądze.

Dodam jeszcze jedno: nie żądałem zwrotu moich pieniędzy, choć byłem wielokrotnie temu bliski. Zawsze sobie mówiłem, że gdybym teraz zarządał zwrotu gotówki to wszystkie te nerwy i oczekiwanie poszłyby na marne, poza tym zależy mi na tej grze. Niestety wspomniana wyżej firma wykorzystuje to, że jestem fanem by dalej oszukiwać. Widać też, że jako stali klienci firmy wspieram.to mają naprawdę ogromne wsparcie.

Pozwolę sobie jeszcze na jedną jedyną sarkastyczną uwagę: zmieńcie nazwę ze "wspieram.to", na bardziej konkretne "wspieram.gf".

ODPOWIEDZ