Anno Domini 1666 - Wspieram.to & Kickstarter (do 11.06.2018)

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Re: Zapowiedź / Anno Domini 1666 / 2018

Post autor: raj » 13 maja 2018, 23:35

Ewidentnie jest spora losowość, ale też są mechanizmy zarządzania nią.
Uwzględniając zaś umiejętności dodatkowe bohaterów (szczególnie parowanie), szansa, że zwykły wojak pokona bohatera w bezpośredniej walce jest minimalna.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 14 maja 2018, 07:30

OK po wyjaśnieniu już lepiej to wygląda. Zaprezentowany gameplay niefortunnie pokazał to z innej perspektywy, gdzie były duże rozbieżności punktowe przez co postać została od razu zabita,nawet pomimo sparowania.

Lipa
Użytkownik wspierający

Post autor: Lipa » 14 maja 2018, 08:25

Dwa pytania.
1. Czy planujecie pledge all-in?
2. Czy planujecie wydanie jako płatny dodatek album z pracami Pana Marka Szyszki z gry (+ opisy postaci)?
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia

glorfindel
Użytkownik wspierający

Post autor: glorfindel » 14 maja 2018, 08:55

1. Podoba się nam taki tok myślenia! Jeśli będzie wystarczająco dużo add-onów to raczej tak. Liczba add-onów nie jest jeszcze ustalona w prostego powodu - ponieważ idziemy w plastik musimy osiągnąć odpowiednią masę wspierających zanim zaproponujemy kolejny add-on, inaczej byłoby ryzyko, że add-on zamiast nam pomóc powoduję, ze finanlnie trafimy ;)

2. Jw. Przy odpowiedniej masie wpierających - jak najbardziej. Do każdej postaci mamy szkic koncepcyjny, kolorową grafikę (tej jeszcze nie ma do wszystkich, ale będzie :) + jej historię. Jako, że postaci - w zależności od przebiegu kampanii - pojawi się 60-80+, to jest kawał materiału na fajny artbook :)

Awatar użytkownika
Radeku
Użytkownik wspierający

Post autor: Radeku » 14 maja 2018, 11:58

Czekam nie cierpliwie na start kampanii. Już dawno nie miałem takiego hype'u na grę.
Ostatni raz kiedy coś wspierałem to było przy Mage wars niestety po takiej akcji mocno się zraziłem do wspieram.to itp serwisom. Mam sporą nadzieję że się nic takiego nie powtórzy.
Co do Anno to trzymam mocno kciuki.

Awatar użytkownika
Błysk
Użytkownik wspierający

Post autor: Błysk » 14 maja 2018, 21:15

raj pisze:
13 maja 2018, 23:35
Ewidentnie jest spora losowość, ale też są mechanizmy zarządzania nią.
Uwzględniając zaś umiejętności dodatkowe bohaterów (szczególnie parowanie), szansa, że zwykły wojak pokona bohatera w bezpośredniej walce jest minimalna.
No mnie też trochę ciśnienie opadło jak zobaczyłem poziom losowości. Np. z jej powodu się obraziłem ostatnio mocno na Shadespire. Chociaż przynajmniej tutaj nie ma bezsensu krytyków i często opłaca się dopakować kartą nawet jak się przegra (żeby nie dostać tak dużo obrażeń). Ma to swoje plusy, ale i tak osobiście pasowałby mi mniejszy poziom losowości (albo zwiększenie ilości kart na ręce, albo podniesienie różnic w atrybutach tak, żeby to one dominowały nad kartami, albo dopakowywanie na zasadzie +wartość z karty, a nie maks +2). No w każdym razie szybkich pomysłów mam milion, ale jakby to wpłynęło na grę to nie wiem. Coraz częściej skłaniam się ku modelowi losowości z Forbidden Stars w stylu "Nie ma bez sensu rzutów, wszystko zależy od tego jak skonfigurowałeś technologie, przy czym zawsze dobierasz połowę decku na rękę" i zgadywaniu jak zagra przeciwnik, jasne, że zdarza się przegrać walkę przez paskudny dociąg/ losowość, ale nie jest to co 3 starcie a co 15ste ;). Chociaż pewnie i tak wesprę.

I pytanie o wspieram.to. Czy to działa jak kicstarter- że wspieram np. za 100zł, ale potem mogę sobie zmienić to na 500zł albo 10zł? Czy tutaj się wspiera tak, że na początku trzeba określić całe wsparcie? Wiecie o co chodzi: "Early bird za 10 zł a potem to się zobaczy czy iść w całość".
Sprzedaj gry tanio: forumowicze robią atak: "Złodziej! Oszust!", do tego dołącza admin.
Próbuj sprzedać gry bardzo drogo: "Tak działa wolny ryneg! JEGO TO MOŻE NAWET ZA MILION SPRZEDAĆ".

glorfindel
Użytkownik wspierający

Post autor: glorfindel » 14 maja 2018, 22:11

Odnośnie losowości to taki Muszkieter "generic" (Biegłość 1) w walce z Wołodyjowskim (Biegłość 3 i Fechtunek 3) ma ok 3% na trafienie Pana Michała w walce 1:1, więc raczej bym się nie obawiał ;)

W.to działa inaczej (bo na model z KSa nie pozwala polskie prawo) - deklarujesz wsparcie od razu i potem dokupujesz ew. dodatki.

Awatar użytkownika
Błysk
Użytkownik wspierający

Post autor: Błysk » 14 maja 2018, 22:23

glorfindel pisze:
14 maja 2018, 22:11
Odnośnie losowości to taki Muszkieter "generic" (Biegłość 1) w walce z Wołodyjowskim (Biegłość 3 i Fechtunek 3) ma ok 3% na trafienie Pana Michała w walce 1:1, więc raczej bym się nie obawiał ;)

W.to działa inaczej (bo na model z KSa nie pozwala polskie prawo) - deklarujesz wsparcie od razu i potem dokupujesz ew. dodatki.
Szkoda, ale w takim razie dodatki będę mógł dokupić w trakcie trwania kampanii po opłaceniu pełnej gry? Sorry za głupie pytania, ale na KSie już wspierałem, ale na wspieram.to jeszcze nie.
Sprzedaj gry tanio: forumowicze robią atak: "Złodziej! Oszust!", do tego dołącza admin.
Próbuj sprzedać gry bardzo drogo: "Tak działa wolny ryneg! JEGO TO MOŻE NAWET ZA MILION SPRZEDAĆ".

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający

Post autor: playerator » 14 maja 2018, 22:39

Błysk pisze:
14 maja 2018, 22:23
(...) dodatki będę mógł dokupić w trakcie trwania kampanii po opłaceniu pełnej gry? Sorry za głupie pytania, ale na KSie już wspierałem, ale na wspieram.to jeszcze nie.
Tak, można domawiać kolejne rzeczy. Zresztą często pojawiają się one dopiero w trakcie kampanii. Najpoważniejsza różnica jest taka, że wsparcie na KS można wycofać przed końcem kampanii. U nas płacisz od razu.

A ja chciałbym zapytać, czy zaoferujecie dodatkowe talie tych klawych kart jako dodatek?

sosna
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: sosna » 14 maja 2018, 22:45

Faktycznie karty nam wyszły piękne. Jeśli będzie zainteresowanie to pewnikiem będzie je można dodatkowo nabyć.

glorfindel
Użytkownik wspierający

Post autor: glorfindel » 14 maja 2018, 23:41

Poniżej link do podglądu naszej kampanii na Wspieram.to
Dajcie znać, co o tym sądzicie.

UWAGA: zasady i księgę scenariuszy wrzuciliśmy po angielsku, wersja polska zasad jutro.

https://wspieram.to/AD1666?pokaz_projekt=1

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 14 maja 2018, 23:48

Czy można wesprzeć na KS i otrzymać Polska wersję gry ?

glorfindel
Użytkownik wspierający

Post autor: glorfindel » 14 maja 2018, 23:51

Nie widzę przeciwwskazań (aczkolwiek taniej wyjdzie na W.to no i chyba warto wspierać polskie wspieraczki :) )

Awatar użytkownika
Błysk
Użytkownik wspierający

Post autor: Błysk » 14 maja 2018, 23:52

A teraz pytanko do ludzi z Wargamera albo innych bitewniaków. Jaka jest różnica w jakości figurek metal/ plastik. Pamiętam, że metal lepiej leży w dłoni i się nie wygina, ale plastiki mi się wydawały bardziej szczegółowe, przynajmniej niepomalowane (na podstawie którejśtam edycji WH fantasy). Jak to jest?

glorfindel
Użytkownik wspierający

Post autor: glorfindel » 15 maja 2018, 00:00

Metal w opinii większości ludzi, którzy widzieli nasze modele, jest jednym z najlepszych - o ile nie najlepszym - na rynku. Wymaga jednak złożenia i - czasem - obróbki - np. spiłowania linii podziału ect.

Jakość plastiku jest BARDZO zbliżona do metalu (nie napiszę, że identyczna tylko dlatego, że percepcję zaburza dziwny kolor próbek). Jeśli nie zamierzasz modeli malować, to nie ma cos się zastanawiać. Detale mogą wyjść nieco bardziej płaskie na drobnych elementach typu ogniwa kolczugi, ale bierzemy to pod uwagę przy rzeźbieniu. Raczej chodzi o to, że dostajesz je złożone i gotowe do gry plus osobiste preferencje - wielu wargamingowych weteranów uznaje tylko metalowe modele.

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający

Post autor: playerator » 15 maja 2018, 00:42

glorfindel pisze:
14 maja 2018, 23:41
Dajcie znać, co o tym sądzicie.
Mała rozbieżność - cena do kliknięcia (poprawna) to 509zł, cena na grafice (błędna) to 529zł. ;)

Ale ja bardzo poproszę o te karty w dodatkach. Bez tego nie wspieram :)

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 15 maja 2018, 05:50

1. Czy księga scenariuszy jest już kompletna czy finalnaie będzie ich więcej?
2. Czy Krwawy Księżyc to pełnoprawna frakcja? To tylko 3 modele, a scenariusze wymagają min 4-6?
3. Czy planujecie wypadać nowe secenariusze w późniejszym czasie jak robi to np. CMON z Zombicide?
4. Czy planowy jest tryb gry typu: otwarty skirmish? Tzn. Wykupujesz postacie za punkty i walczysz na jakiej chcesz planszy.
5. Czy projekty plansz są już finalne? Plansza nocą wydaje się mało czytelna.
6. Czy 2 ujawnione SG to najemnicy czy postacie niezależne do scenariuszy?
7. Czy będzie all-in?

glorfindel
Użytkownik wspierający

Post autor: glorfindel » 15 maja 2018, 06:55

Mała rozbieżność - cena do kliknięcia (poprawna) to 509zł, cena na grafice (błędna) to 529zł. ;)
poprawimy, dzięki
1. Czy księga scenariuszy jest już kompletna czy finalnaie będzie ich więcej?
2. Czy Krwawy Księżyc to pełnoprawna frakcja? To tylko 3 modele, a scenariusze wymagają min 4-6?
3. Czy planujecie wypadać nowe secenariusze w późniejszym czasie jak robi to np. CMON z Zombicide?
4. Czy planowy jest tryb gry typu: otwarty skirmish? Tzn. Wykupujesz postacie za punkty i walczysz na jakiej chcesz planszy.
5. Czy projekty plansz są już finalne? Plansza nocą wydaje się mało czytelna.
6. Czy 2 ujawnione SG to najemnicy czy postacie niezależne do scenariuszy?
7. Czy będzie all-in?
1. Będzie więcej.
2. To najemnicy- dodamy tę informację.
3. Nowe scenariusze i nowe plansze.
4. Tryb bitewny powinien Ci pasować :)
5. Nie. Nad tą mapą szczególnie będziemy pracować.
6. Najemnicy - będzie o ich krótka notka.
7. Tak, ale najpierw musimy pokazać większość dodatków.

Dzięki!

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 15 maja 2018, 07:57

Czy wspieram.to daje zmożliwość zmiany opcji wsparcia? Tzn. jeśli teraz wybiorę 299 plus dodatki, aby dostać Milady to czy później będę mógł zmienić na all-in i dopłacić?

Awatar użytkownika
    playerator
    Użytkownik wspierający

Post autor: playerator » 15 maja 2018, 08:00

Ramzeseba pisze:
    15 maja 2018, 07:57
      Czy wspieram.to daje zmożliwość zmiany opcji wsparcia? Tzn. jeśli teraz wybiorę 299 plus dodatki, aby dostać Milady to czy później będę mógł zmienić na all-in i dopłacić?
      Niestety nie. Może allin będzie w formie dopłaty.

Awatar użytkownika
      Nidhogg
      Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 15 maja 2018, 08:03

Czy w celach dodatkowych planowane są nowe frakcję czy tylko jako dodatki mogę je dokupić ?
      7% rabatu - 3Trolle

Ramzeseba
      Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 15 maja 2018, 08:14

Jest to minus, który wpłynie na bardziej zachowawcze wspieranie.

Na KS wyglada to tak najczęściej:
      1. Wychodzi podstawka z bonusem 24h wszyscy się na to rzucają
      2. Wychodzą dodatki i ludzie odrazu podnoszą wsparcie o tą kwotę i tym sposobowi odblokowują następne SG
      3. Pod koniec kampanii wychodzi all-in i Ci co wsparli wszystko to mają taniej, a inni są kuszeni rabatem
      4. KS pozwala wesprzeć kwotą, a później wybrać nagrodę

Na wspieram.to będą 2 scenariusze:
      1. Jedni wezmą podstawkę z wszystki dodatkami i jak pojawi się all-In to będą wkurzeni bo kasy nie odzyskają (nie możecie zrobić dodatku cofającego zapłatę)
      2. Inni wezmą tylko podstawkę i będą czekać na all-in jako dodatek, ale to nie pozwoli iść projektowi do przodu

Ja jestem w grupie drugiej. Chce dodatki, ale będę czekał do końca, aż pojawi się wszystko.

Awatar użytkownika
      Pan_K
      Użytkownik wspierający

Post autor: Pan_K » 15 maja 2018, 08:25

Ramzeseba pisze:
      15 maja 2018, 08:14
      Jest to minus, który wpłynie na bardziej zachowawcze wspieranie.

Na KS wyglada to tak najczęściej:
      1. Wychodzi podstawka z bonusem 24h wszyscy się na to rzucają
      2. Wychodzą dodatki i ludzie odrazu podnoszą wsparcie o tą kwotę i tym sposobowi odblokowują następne SG
      3. Pod koniec kampanii wychodzi all-in i Ci co wsparli wszystko to mają taniej, a inni są kuszeni rabatem
      4. KS pozwala wesprzeć kwotą, a później wybrać nagrodę

Na wspieram.to będą 2 scenariusze:
      1. Jedni wezmą podstawkę z wszystki dodatkami i jak pojawi się all-In to będą wkurzeni bo kasy nie odzyskają (nie możecie zrobić dodatku cofającego zapłatę)
      2. Inni wezmą tylko podstawkę i będą czekać na all-in jako dodatek, ale to nie pozwoli iść projektowi do przodu

Ja jestem w grupie drugiej. Chce dodatki, ale będę czekał do końca, aż pojawi się wszystko.
      Po pierwsze: "Tę kwotę", a nie "tą kwotę".

Poza tym: Na KS wygląda inaczej. Fakt. Ale też, jeśli dobrze rozumiem, kampanie są połączone, więc wsparcia na KS odblokowują SG na w.to Jeśli tak, to w ogóle nie ma problemu, o którym piszesz, bo i tak SG będą w większość odblokowywać KSowcy.
      A czy kampania się powiedzie? Powiem szczerze: jest to jedna z lepiej/profesjonalniej przygotowanych kampanii, jakie ostatnio widziałem. Kiedy postanowiłem sprawdzić, o co chodzi, bez trudu znalazłem najróżniejsze info po polsku i angielsku. Na forum wciąż jest aktywny ktoś z wydawnictwa, kto na bieżąco odpowiada na pytania. Przygotowane materiały informacyjne/filmiki są instruktywne i w wysokiej jakości. Wszystko to zapowiada raczej dynamiczną kampanię i pozwala nie martwić się o jej sukces. Oczywiście - zobaczymy. Wróżką nie jestem.

W sumie oprócz braku kasy (u mnie) i braku trybu solo (w grze) ;) nic mnie nie wstrzymuje od wsparcia.
      Nasuwa się zatem pytanie: jaka będzie rozbieżność cenowa między KS a w.to. Bo na KS chargują dopiero po skończonej kampanii, a to w chwili obecnej całkiem istotna okoliczność z mojego punktu widzenia...
      Cave, quid dicas, quando et cui.

Awatar użytkownika
      Radeku
      Użytkownik wspierający

Post autor: Radeku » 15 maja 2018, 08:37

Także mam nadzieje że na w.to pojawi się dodatek all in dla tych co wsparli w ciągu 24h sam starter.

glorfindel
      Użytkownik wspierający

Post autor: glorfindel » 15 maja 2018, 08:43

playerator pisze:
      15 maja 2018, 08:00
      Ramzeseba pisze:
      15 maja 2018, 07:57
        Niestety nie. Może allin będzie w formie dopłaty.
        \

Najprawdopodobniej tak to będzie wyglądać. Rozważamy też inne opcje, chcemy to zrobić tak, żeby było to najłatwiejsze do zrozumienia dla Was i najłatwiejsze do implementacji dla nas. Tak czy inaczej na pewno taka opcja będzie dostępna dla polskich wspierających - to nie kwestia czy tylko jak.
        Czy w celach dodatkowych planowane są nowe frakcję czy tylko jako dodatki mogę je dokupić ?
        Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie nie spoilerując za bardzo ;) może powiem tak: 7 modeli jako jeden SG to nie dodamy, ale nie traciłbym nadziei.
        A czy kampania się powiedzie? Powiem szczerze: jest to jedna z lepiej/profesjonalniej przygotowanych kampanii, jakie ostatnio widziałem
        Wow. Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Oczywiście mamy świadomość, że mogłoby by być dużo lepiej i do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo - wracamy zatem do pracy ;)

ODPOWIEDZ