(KS) Overturn Rising Sands

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Ramzeseba
Użytkownik wspierający

(KS) Overturn Rising Sands

Post autor: Ramzeseba » 20 cze 2018, 08:17

https://www.kickstarter.com/projects/14 ... escription

Taktyczna gra planszowa w klimacie arabskich nocy. Wygląda dość ciekawie, ale nie ma jeszcze żadnego gameplaya.

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Re: [KS] Overturn Rising Sands

Post autor: Ramzeseba » 21 cze 2018, 21:44

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 22 cze 2018, 16:31

Jestem wstępnie zainteresowany i śledzę temat (też myślę że wygląda ciekawie), ale martwią mnie te budynki. Konkretnie trwałość i przechowywanie ich kartonowych wersji...

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 26 cze 2018, 12:52

Ja odpuszczam. Tak chaotycznej kampanii dawno nie widziałem:
1. Pierwsze projekt tych ludzi.
2. Widnieją na KS jako Kanada, ale tak naprawdę to Pakistan.
3. Filmik z gameplayem w jakości lat 80-tych.
4. Co chwile jakieś sprzeczne informacje.
5. Obiecują trochę za dużo w prównaniu do kosztów.
6. Odpisują rzadko i tylko na wygodne im pytania.
7. Termin też za optymistyczny.
8. Chaos i tyle....

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający

Post autor: feniks_ciapek » 26 cze 2018, 17:36

A ja jednak zostanę. Owszem, pierwszy projekt i obstawiam, że opóźnienia się pojawią. Może nawet nie wyprodukują wszystkiego, co obiecują - cóż, Kickstarter - ale wygląda na to, że jednak chcą to tę grę wypuścić na rynek. Nie wygląda to na ściemę, gra ma potencjał, figurki wyglądają ok. Kampania nie jest na pewno super-profesjonalnie prowadzona, ale jest znacznie lepiej, niż kilka innych, w jakich uczestniczyłem. A że jest chłopaków trzech i muszą dzielić czas między dłubanie przy grze i dość agresywnych wspierających, to wygląda to tak, jak wygląda.

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 27 cze 2018, 18:37

elpormyko

Post autor: elpormyko » 27 cze 2018, 23:06

Ramzeseba pisze:
27 cze 2018, 18:37
Ten update to raczej wpadka :/
https://www.kickstarter.com/projects/14 ... ts/2224049
Check out the subtle details on Marakas' stomach.
Ale się uśmiałem :lol:

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 14 lip 2018, 19:42

Wpadki wpadkami (swoją drogą nie wiem czy ktokolwiek z Was się zapisywał na tego skorpiona mailowo, ale wpadką było ujawnienie maili do wszystkich zapisanych, bo ktoś nie użył BCC - i to już po wprowadzeniu RODO xD), ale rulebook to dopiero wpadka. W wielu miejscach przekopiowany nie tylko kolejnością akapitów czy obrazków, ale żywcem po prostu cały tekst - o ile rozumiem, że nie zawsze wszystko da się powiedzieć inaczej to jednak czegoś takiego bym się nie spodziewał (zwłaszcza kiedy gry są różnych wydawców). Sami popatrzcie: https://www.dropbox.com/s/6n3bzikexhmmu ... n.pdf?dl=0

Na razie twórcy jeszcze się do sprawy nie odnieśli, ale nie wygląda to najciekawiej. Dobrze, że ze wsparciem zamierzałem jednak poczekać - teraz to już prawie na pewno odpadam, niedługo ma być KS innej gry tego typu (figurki, księga przygód itd), a że zastanawiałem się nad wsparciem jednej z nich no to już wygląda na to, że decyzja została mi ułatwiona. Szkoda tylko, że w efekcie dalej może nie być dobrej gry przygodowej w klimatach bliskowschodnich...

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Post autor: Ramzeseba » 14 lip 2018, 22:35

Wspierający uciekają drzwiami i oknami. Do końca kampanii nie zostanie ich dużo. Wiele osób raportuje do KS nadużycia. Może zamkną to zanim się samo skończy.

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający

Post autor: feniks_ciapek » 14 lip 2018, 23:14

No właśnie. Cały czas mi się wydaje, że mają faktycznie własną opowieść i po prostu poszli po taniości, nie zdając sobie sprawy z tego, co ich czeka na KS. Tylko że próby naprawiania sytuacji przez zżynanie od innych nie budzą to zaufania, że finalny produkt będzie warty tych pieniędzy. Więc raczej też się z tego wycofam przed zakończeniem.

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 15 lip 2018, 01:47

Też mi się wydaje, że jest tam coś ich własnego i może za jakiś czas wystartują jeszcze raz, tym razem lepiej przygotowani (aczkolwiek powodzenia w odzyskiwaniu zaufania życzę po tej sytuacji z instrukcją). Nie wiem czy wrzucenie instrukcji to jest naprawianie sytuacji, może częściowo - instrukcja sprawia wrażenie, że pod nią była szykowana gra a nie odwrotnie (zbyt wiele elementów-odpowiedników). Dlatego wydaje mi się, że nie była zrobiona teraz, na szybko by uspokoić ludzi. Myślę, że była gotowa wcześniej przed rozpoczęciem kampanii (ale nie chciało im się nad tym popracować, woleli zacząć kampanię) i gdyby nie nerwowe nastroje to pewnie wrzuciliby ją pod koniec albo nawet po kampanii. Jednak nazywanie tego scamem to jak dla mnie przesada. Scam jest wtedy, kiedy następuje wyłudzanie pieniędzy a tutaj po prostu dostalibyśmy coś co jest kopią innej gry niekoniecznie wartą tyle pieniędzy. To raczej po prostu wyobrażenia i oczekiwania ludzi przed kampanią i teraz w trakcie były zbyt wysokie. A takie tłumaczenia (ukryte w komentarzach, bez żadnego update'u) na pewno nie pomagają :
Dear Backers, It was brought to our notice that our rulebook bears uncanny similarity with Massive Darkness. Though a lot of you have already formed an opinion about us or what we built up during this campaign, we would like to highlight that this is a work in process alpha copy of the rulebook with only a few core rules explained. This by no means in the final version that will be shipped to our backers. Please do not take this as the final or absolute draft of the rulebook.
Its unfortunate that the alpha version bears uncanny similarity with the said game's rule book but since it's not the final version there is no need for us to address this any further than we already are.
No to dobitnie świadczy o tym, że chyba uważali wspierających albo za jasnowidzów, albo za na tyle głupich że nie zauważą (a to z kolei pokazuje niezrozumienie internetów, które nie takie rzeczy wyłapywały). Już nie mówiąc o tym, że CMON podjął kroki w celu zdjęcia kampanii (DMCA takedown, tak się to nazywa), więc nawet jeśli do końca zbiórki wycofałoby się na tyle mało osób, że gra byłaby ufundowana to kłopoty już mają. KS to nie Google Apps gdzie reskin sprawia, że zrobiło się "nową" grę.

Ramzeseba
Użytkownik wspierający

Re: (KS) Overturn Rising Sands

Post autor: Ramzeseba » 17 lip 2018, 08:39

KrzysiekL
Użytkownik wspierający

Post autor: KrzysiekL » 17 lip 2018, 08:55

Ramzeseba pisze:
17 lip 2018, 08:39
Nawet ogon skopiowali z firefoxa :)

http://atgn.com.au/overturn-rising-sand ... ck-funded/
To już jest tak kuriozalne, że aż zaczyna być zabawne. Chociaż szkoda trochę tych, co wspierają wszystko albo nie śledzą info z zewnątrz nt. kampanii. ;)

No ale niektóry to nawet gry GF cały czas wspierają. ;)

bigbluedragon
Użytkownik wspierający

Post autor: bigbluedragon » 17 lip 2018, 11:42

Ramzeseba pisze:
17 lip 2018, 08:39
Nawet ogon skopiowali z firefoxa :)

http://atgn.com.au/overturn-rising-sand ... ck-funded/
Ehhhh tragedia... nie wiem dlaczego ludzie w dzisiejszych czasach nie ogarniają jeszcze, że w internecie to plagiat ciężko żeby przeszedł bez zauważenia szczególnie jak coś jest mocno popularne. Dodatkowo szkoda bo po starcie tego KSa się zastanawiałem nad jego wsparciem, bo sam motyw mi się podobał i fajna losowość/decyzyjność +coop z tego co zaprezentowane było na KSie, a tu taka lipa...

Awatar użytkownika
BartP
Administrator

Post autor: BartP » 17 lip 2018, 11:58

A mnie się wydaje, że to mimo wszystko miało być oszustwo. Wyszukane; celowane tak w bańkę dolców, bo ludzie rzucają się na figurki. Ostrzeżenie dla pozostałych: nie wspierać nic tej firmy i tych ludzi w przyszłości, bo to nie wróży dobrze, że się tak eufemistycznie wyrażę.
Sprzedam Die Garten von Versailles
Kupię Saint Petersburg 2. edycja, Kerala i inne

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 17 lip 2018, 13:47

Kurczę, że ogon z firefoxa skopiowali to tego się nie spodziewałem :D

Oszustwo czy nie - zaszli w takie miejsce, z którego nie można się już wycofać. A mogli po prostu powiedzieć, że "instrukcja w toku, zerknijcie sobie na Massive Darkness jak chcecie mieć zarys jak ma wyglądać gra" - ludzie nie uciekaliby tak masowo i pewnie plagiaty by zostały wykryte później. Szkoda, że w ostatnich 24 godzinach nie można wycofać wsparcia, więc raczej ludziom pieniądze zostaną ściągnięte. No, ale tak jest jak ludzie komentarzy nie śledzą. Pojawił się jednak update tematyczny, w którym powtarzają tłumaczenia tradycyjnie że to tylko alfa, nie ma co się przejmować itd, nic nowego słowem. Przy czym do skopiowania innych rzeczy niż instrukcja się nie odnieśli. Zwiększa to szansę, że może niektórym nieśledzącym komentarzy na bieżąco ostrzegawcza lampka się zapali. Niemniej jednak za późno, żeby 80 tys funtów odpłynęło.

BTW wiecie, że ten cały "game designer" dał grze 5 gwiazdek na facebooku ze swojego własnego konta? Ciekawe czy w podobny sposób częściowo wsparcie nie było podbijane sztucznie.

bigbluedragon
Użytkownik wspierający

Post autor: bigbluedragon » 17 lip 2018, 14:14

Poza tym, że standardowo alfa to jeszcze zrzucają odpowiedzialność na jakiegoś freelancera, który im pomagał... ehhh dziwne, że KS nie zatrzymał jeszcze tej kampani.

Sordenn

Post autor: Sordenn » 17 lip 2018, 14:43

Pewnie chcą swój kawałek tortu z tego wszystkiego :)

KrzysiekL
Użytkownik wspierający

Post autor: KrzysiekL » 17 lip 2018, 21:50

Acererak pisze:
17 lip 2018, 13:47
BTW wiecie, że ten cały "game designer" dał grze 5 gwiazdek na facebooku ze swojego własnego konta? Ciekawe czy w podobny sposób częściowo wsparcie nie było podbijane sztucznie.
No ale co w tym zaskakującego? Normalna rzecz i dopóki nie zatrudnia botów, to chyba nic takiego się nie dzieje (a nawet boty już powszechnieją) :)
Oczywiście plagiatów nie popieram i sam mam jak najgorsze zdanie o tej kampanii.

Swoją drogą -- naprawdę nie można odwołać wsparcia na 24 h przed końcem akcji? Przysiągłbym, że tak robiłem kilka razy... Na szczęście mam kartę prepaid podpiętą :)

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 18 lip 2018, 00:55

KrzysiekL pisze:
17 lip 2018, 21:50

No ale co w tym zaskakującego? Normalna rzecz i dopóki nie zatrudnia botów, to chyba nic takiego się nie dzieje (a nawet boty już powszechnieją) :)
A gdzie tu widzisz zaskoczenie? Bardziej chodziło mi o to, że wpadki popełnili gdzie tylko się dało. Przede wszystkim źle, jeśli taka rzecz jest dobrze widoczna (a przy trzech pozytywnych opiniach to jest bardzo dobrze widoczna). Czy nic się nie dzieje to nie wiem - takie Valve to już się wkurzyło i polskie studio wykopało ze Steama (wystarczyło 6 fejkowych-niebotowych kont założonych przez jednego z pracowników) inna branża, ale sytuacja podobna. Oczywiście krzywda się nikomu nie dzieje, ale takie praktyki jak dla mnie nie są w porządku, bo wiadomo że jeśli coś robisz i podpisujesz się pod tym to raczej tego za gniot nie uważasz ;)
Swoją drogą -- naprawdę nie można odwołać wsparcia na 24 h przed końcem akcji? Przysiągłbym, że tak robiłem kilka razy... Na szczęście mam kartę prepaid podpiętą :)
Podobno nie wg niektórych osób w komentarzach, sam nigdy tak nie robiłem bo nie miałem potrzeby.

KrzysiekL
Użytkownik wspierający

Post autor: KrzysiekL » 18 lip 2018, 07:27

Acererak pisze:
18 lip 2018, 00:55
A gdzie tu widzisz zaskoczenie? Bardziej chodziło mi o to, że wpadki popełnili gdzie tylko się dało. Przede wszystkim źle, jeśli taka rzecz jest dobrze widoczna (a przy trzech pozytywnych opiniach to jest bardzo dobrze widoczna). Czy nic się nie dzieje to nie wiem - takie Valve to już się wkurzyło i polskie studio wykopało ze Steama (wystarczyło 6 fejkowych-niebotowych kont założonych przez jednego z pracowników) inna branża, ale sytuacja podobna. Oczywiście krzywda się nikomu nie dzieje, ale takie praktyki jak dla mnie nie są w porządku, bo wiadomo że jeśli coś robisz i podpisujesz się pod tym to raczej tego za gniot nie uważasz ;)
No fejkowe konta nie są w porządku i ban słuszny. Ale jak ktoś z własnego konta wystawia ocenę i to widać, to dla mnie jest to w granicach normy i na granicy przyzwoitości. ;)

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 18 lip 2018, 19:29

Stało się. Kickstarter rozpatrzył wniosek CMON i zawiesił kampanię kilkanaście minut temu. Bardzo dobrze, bo dużo osób nieuświadomionych było jeszcze.

bigbluedragon
Użytkownik wspierający

Post autor: bigbluedragon » 18 lip 2018, 19:50

Ciekawe czy będzie relaunch :D

Awatar użytkownika
BartP
Administrator

Post autor: BartP » 18 lip 2018, 23:32

Ostatnio jak sprawdzałem, to wsparcie można wycofać z KS w dowolnym momencie. Jednakże w ostatniej dobie (chyba) nie można było, o ile doprowadziłoby to do tego, że gra spadnie poniżej progu ufundowania.
Sprzedam Die Garten von Versailles
Kupię Saint Petersburg 2. edycja, Kerala i inne

ODPOWIEDZ