(Wspieram.to) Junktech:Duel - zakończony 500%

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Użytkownik wspierający
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: (Wspieram.to) Junktech:Duel - zakończony 500%

Post autor: Wspieram.to » 07 paź 2019, 12:29

Rozmawiałem w piątek z Jarkiem od Imaginerealm. Nie chciałbym tutaj wypowiadać się za niego ale podsumowując przerwa w jakimkolwiek kontakcie w sumie ze wszystkimi wynikała (tak jak większość przypuszczała) z bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Jarek jednak do siebie powoli wraca i ogarnia podstawy. Spodziewam się w tym tygodniu aktualizacji. Jarek dalej chce wydać JunktTech bo jak twierdzi wszystko jest gotowe do druku - jeżeli jednak nie da rady (z różnych przyczyn) będzie zwracał środki.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 331 times
Been thanked: 83 times

Post autor: polwac » 07 paź 2019, 12:39

W takim razie trzymam kciuki za powrót do zdrowia.

Awatar użytkownika
achilles11111
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Post autor: achilles11111 » 07 paź 2019, 16:49

Tak jak myślałem, świetne wiadomości. 8)

Miszon
Użytkownik wspierający
Has thanked: 51 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Miszon » 07 paź 2019, 22:35

Nie wsparłem gry, ale w jakimś sensie kibicuję wydawnictwu, dobrze wiedzieć że jednak projekt nie jest zamknięty, a nawet powiedziałbym że istnieją.
planszomania.pl - 10%

Leinadus
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Post autor: Leinadus » 11 paź 2019, 15:35

Jest nowa aktualizacja w projekcie, tym razem od autora.

Kisun
Użytkownik wspierający
Has thanked: 42 times
Been thanked: 25 times

Post autor: Kisun » 11 paź 2019, 16:26

A można prosić o streszczenie? Widoczna tylko dla wspierających. Nie rozumiem tej cenzury.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 11 paź 2019, 17:02

Też nie rozumiem, bo już wszędzie po sieci lata:

Aktualizacja #38 10.10.2019
Przerwa w produkcji!

Witajcie po bardzo długiej i nie planowanej przerwie. Wróciłem niedawno do domu i rodziny, powoli wracam do życia i spraw wydawnictwa. A tu jak już pewnie zauważyliście, nie jest dobrze, a wręcz fatalnie, bo opóźnienie z Junktech: Duel wynosi w tej chwili 8 miesięcy i na pewno wzrośnie. Co nastąpiło: w wyniku komplikacji po zabiegu zostałem wyłączony z życia w sposób znaczący, a to z kolei spowodowało lawinę bardzo niepożądanych konsekwencji. W połowie lipca mBank zamknął nasze konto firmowe z powodu niedopełnienia obowiązku informacyjnego związanego z potwierdzeniem danych osobowych. Wiedziałem, że taki obowiązek powstanie, ponieważ w marcu takiej informacji udzielono mi bezpośrednio w oddziale banku w Opolu, z tym że zaznaczono iż czas na działanie upływa z końcem września. Jednak, wbrew temu co mi przekazano, bez zapowiedzi i jakiejkolwiek informacji mBank zamknął konto i przeniósł środki na rachunek techniczny. Reklamacja w tej sprawie jest w toku. Sytuacja jest druzgocąca, bo całkowicie powstrzymała przeprowadzenie produkcji zgodnie z powziętymi przeze mnie planami. Produkcja została zlecona, ale bez środków nie mogę jej w tej chwili przeprowadzić/odebrać. Jedyna dobra wiadomość to taka, że do biura dotarły podstawki pod karty i ulepszone znaczniki doświadczenia. Dodatkowe znaczniki, te „czaszki” także są w biurze i prezentują się zacnie.

Jestem całkowicie załamany tym, co się w tym roku dzieje ze mną i moimi planami, jest to wszystko mocno ponad moje siły i cierpi na tym wizerunek wydawnictwa. Junktech: Duel jest gotowy do druku, a druk stoi – takiego czegoś się absolutnie nie spodziewałem i niestety, nie mogłem zareagować na czas.

Co dalej? Czekam na ruch ze strony banku – mają czas do 2 listopada (sprawdzone w KNF-ie, potwierdzili procedurę). Gdy tylko otrzymam środki z powrotem, natychmiast wznawiam produkcję. Do tego czasu mam związane ręce, jeśli chodzi o dalsze kroki.

MiXB
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times
Been thanked: 53 times

Post autor: MiXB » 11 paź 2019, 21:14

Na Facebooku podrzucili link do tego: https://www.facebook.com/ProducentGierM ... 3023432774 .

Ludzie już przestają wierzyć.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 333 times
Been thanked: 242 times

Post autor: rastula » 11 paź 2019, 22:33

MiXB pisze:
11 paź 2019, 21:14
Na Facebooku podrzucili link do tego: https://www.facebook.com/ProducentGierM ... 3023432774 .

ale to jest jakiś post z 21 MAJA? Jak on ma się do ostatnich doniesień/ zmian...

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 705 times
Been thanked: 298 times

Post autor: japanczyk » 11 paź 2019, 23:05

MiXB pisze:
Trochę z czapy, bo właśnie gier nie wydają:-D
I w sumie spina się to z aktualizacją na wspieram

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 12 paź 2019, 08:36

rastula pisze:
11 paź 2019, 22:33
MiXB pisze:

ale to jest jakiś post z 21 MAJA? Jak on ma się do ostatnich doniesień/ zmian...
Przecież to post z 28 września. Co ci się tam pokazuje?

profes79
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Post autor: profes79 » 12 paź 2019, 14:05

Ale cytowane przez nich zdjęcie będące rzekomym dowodem na to, że wydawnictwo wydaje gry pochodzi z maja i jest zdjęciem promocyjnym Junktecha...

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 12 paź 2019, 14:44

profes79 pisze:
12 paź 2019, 14:05
Ale cytowane przez nich zdjęcie będące rzekomym dowodem na to, że wydawnictwo wydaje gry pochodzi z maja i jest zdjęciem promocyjnym Junktecha...
A w ten sposób... To również ostatni post jaki zamieścił Imagine Realm na swoim FB, więc szczerze mówiąc nie ma co innego podlinkowywać. Co więcej sądząc po treści oświadczenia IR to musieli przed tym jak poinformowali wspierających kontaktować się z drukarnią, bo drukarnia wspomina historię z kontem bankowym. Więc porównując tylko daty postu drukarni i postu na wspieram.to IR co najmniej 2 tygodnie opóźniało aktualizację dla kupujących...

Tak czy inaczej jeśli już nawet drukarnia pisze publicznie takie rzeczy to co mają dopiero myśleć ci co to wsparli?

profes79
Użytkownik wspierający

Post autor: profes79 » 13 paź 2019, 15:08

Ci co wsparli dostali ostatnio aktualizację. Ja patrzę na to "z boku" bo nie wspierałem, tylko temat się zaczyna po sieci rozchodzić, ale na chwilę obecną wiem, że:
- znający bliżej wydawcę potwierdzają jego poważne kłopoty zdrowotne
- mający kontakt z mBankiem potwierdzają cyrki z potwierdzaniem tożsamości i blokowanie przez bank kont.

Wkurw drukarni rozumiem dużo bardziej, bo jednak jakąś pracę wykonali i nie dostali za to zapłaty a to dla firmy zawsze jest kłopot. Mamy jakieś dwa tygodnie (a pewnie i mniej czasu) i zobaczymy, co się zadzieje dalej, jak upłynie termin rozpatrzenia reklamacji.

Awatar użytkownika
inzkulozik
Użytkownik wspierający
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Post autor: inzkulozik » 14 paź 2019, 10:51

Kłopoty ze zdrowiem to jedno, ale czy ten człowiek sam jest na świecie? nie ma nikogo z bliskich, rodziny aby przekazywali jakieś informacje czy załatwiali sprawy?

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 705 times
Been thanked: 298 times

Post autor: japanczyk » 14 paź 2019, 11:13

inzkulozik pisze:
14 paź 2019, 10:51
Kłopoty ze zdrowiem to jedno, ale czy ten człowiek sam jest na świecie? nie ma nikogo z bliskich, rodziny aby przekazywali jakieś informacje czy załatwiali sprawy?
Moze robi mikromanagement i sam zarzadzal wiekszoscia firmy. Jak prezes GFP :D

Awatar użytkownika
walkingdead
Użytkownik wspierający
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Post autor: walkingdead » 14 paź 2019, 12:00

inzkulozik pisze:
Rozumiem rozgoryczenie, plus takie sytuacje zawsze obnażają słabość jednoosobowych przedsiębiorstw/ firemek.

Z drugiej jednak strony, zdaję sobie sprawę, że jesli ktoś zmaga się z bardzo poważną chorobą i np walczy o życie (choć nie wiem jak było w tym wypadku) to angażuje wszystkie swoje siły i bliskich w walkę o siebie bardziej niż realizację CF(nawet, jeśli to karygodne i nieodpowiedzialne wobec wspierających). Plus, nie wszyscy mają u kogo oczekiwać wsparcia w takich sytuacjach.

profes79
Użytkownik wspierający

Post autor: profes79 » 14 paź 2019, 13:46

inzkulozik pisze:
Może i ma. Tylko firma ma zarząd jednoosobowy (w przeciwieństwie do GF, gdzie zarząd był trzyosobowy) a jak się ląduje w szpitalu to naprawdę pewne kwestie schodzą na dalszy plan.

Awatar użytkownika
ignatus
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post autor: ignatus » 11 gru 2019, 11:38

Ktoś ma jakieś informacje? Ponoć autor aktywnie udziela się w internecie ale ignoruje całkowicie sprawę gry i wszelkie wiadomości,kontakt niemożliwy, ktoś coś wie?
Początkujący weteran

Awatar użytkownika
najata
Użytkownik wspierający
Has thanked: 41 times
Been thanked: 8 times

Post autor: najata » 16 sty 2020, 09:12

Pod aktualizacją na w.to (z 10.10.2019) jest komentarz admina sprzed kilku dni:
Kamil Rogulski, admin w.to pisze: Cześć Parę wątków do wyjaśnienia.

1. Sytuacja z ImagineRealm, reakcja wspieram.to Ponieważ historię wcześniejszych wydarzeń autor sam opisał w tej aktualizacji odniosę się jedynie do wydarzeń od 10.10.2019: nie mamy z autorem żadnego kontaktu, Jarek nie odpisuje na prywatne wiadomości, nie odbiera telefonu, nie oddzwania. Pomimo bardzo pozytywnej i dającej wiarę na pozytywne zakończenie sprawy ostatniej mojej rozmowy z Jarkiem (początek października) obecna zdecydowanie za długa cisza zmusza nas do podjęcia ostatecznych kroków jakie możemy podjąć w ramach funkcjonowania wspieram.to czyli zbanowania i zablokowania konta użytkownika, a także jak większość się domyśla rezygnacje z jakiejkolwiek współpracy w przyszłości. Jest to obecnie 3 taka sytuacja w historii wspieram.to

2. Zwrot środków, rezygnacja ze wsparcia Wspieram.to środków z kampanii zakończonych sukcesem zwrócić nie może, bo po prostu ich nie posiada. Środki z kampanii zostały przelane bezpośrednio na konto wydawnictwa. Proszę pamiętać, że wspieram.to jest pośrednikiem pomiędzy wspierającym (kupującym), a sprzedającym (autorem kampanii) i udostępnia przestrzeń serwisu do prowadzenia kampanii CF. Środki, które wpłacacie na kampanie nie są księgowane ani "trzymane" na kontach wspieram.to, a u pośrednika płatności (t.pay) i prawnie należą do autora kampanii, a serwis ma obowiązek je wypłacić jeżeli kampania odnosi sukces - tak działają wszystkie serwisy CF w Polsce, bez wyjątków choćby nie wiem jak chciał to przedstawić inaczej w swoim PR. Jeżeli kampania kończy się sukcesem zlecamy przelanie ich do autora kampanii, jeżeli nie wracają na salda. Każdy wspierający wspierając dokonuje zakupu (w świetle polskiego prawa jest to umowa kupna-sprzedaży) i taki zakup/wsparcie obowiązują te same prawa co najnormalniejszy zakup w internecie. Wspierający ma prawo do rezygnacji z zakupu, ale jest zobowiązany do złożenia wypowiedzenia umowy kupna-sprzedaży. Czasami wystarczy napisać maila "nie chce gry, proszę o zwrot" a czasami trzeba napisać oficjalne pismo. I do tego ostatniego wszystkich chcących zrezygnować zachęcamy.

3. Wsparcie portali CF w takich sytuacjach Portale CF w Polsce będąc pośrednikiem nie za bardzo mogą występować w Waszym imieniu ponieważ nie są stroną postępowania. Nie mogę w Waszym imieniu "iść na policje" bo poszkodowanym jesteście Wy (oczywiście my również ale taka sprawa dotyczyła by szkód na wizerunku wspieram.to i w tej sprawie Wy wówczas byście nie byli stroną). Zatem jeżeli chcecie, aby sprawa nabrała oficjalnego tonu należy jako poszkodowany zgłosić taką sprawę, wspieram to na tyle na ile pozwoli prawo będzie Was wspierać. "Czyli, co wspieram.to nic nie może?" Przede wszystkim wspieram.to stara się nie dopuszczać do takich sytuacji poprzez wcześniejszą weryfikację. Zanim projekt u nas wystartuje autor/lub firma jest przez nas weryfikowana, a zanim dojdzie do przelewu otrzymujemy pełne dane - to naprawdę pomaga uniknąć takich przypadków (czasami już prośba o poprawki do projektu odcina lwią część potencjalnych oszustów). Na 26 tys zgłoszonych do nas projektów gdzie autor nie wywiązuje się obietnic lub/i zapada się pod ziemię i nie zwraca środków nie byłbym w stanie wymienić więcej niż 6-7 Imagerealm nie było wydawnictwem, które startowało pierwszy raz, miało za sobą udaną kampanię u nas, na innym portalu CF, startowali na KS. Gry z CF wcześniej były wydane.

4. Kontakt ze wspieram.to W sprawach związanych z plnaszówkami bardzo proszę pisać bezpośrednio do mnie na kamil@wspieram.to. Może się zdarzyć ze na kilkadziesiąt maili dziennie jakie otrzymuje ktoś nie otrzymał odpowiedzi za co bardzo przepraszamy i proszę w tak ważnych sprawach zawsze kontaktować się ze mną bezpośrednio 5. Usuwanie komentarzy Usuwamy tylko komentarze, które brzmią mniej więcej tak "chu* ja pier*** gdzie są kur*** nikt nic ochu**** uuu uuu" Trzymajmy się proszę tej piękniejszej wersji języka polskiego.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 16 sty 2020, 09:41

W końcu to zrobili... Szkoda wszystkich wspierających, ale ja jako obserwator z zewnątrz podejrzewałem, że to wszystko dąży do tego kiedy drukarnia publicznie ostrzegała przed Imagine Realm zanim ci zdążyli łaskawie poinformować wspierających kilkanaście dni później o przyczynach obsuwy... Odniosłem wtedy wrażenie, że gdyby nie drukarnia to być może wspierający nigdy by nie usłyszeli "smutnej historii" twórcy. Mam nadzieję, że większość z ludzi zdecyduje się zaskarżyć IR, takie zachowania trzeba tępić.

I tak, słyszałem historię o ciężkim stanie zdrowia itd., ale to podobno skończyło się zaraz po wakacjach, facet kontaktował się z wspieram.to w październiku i od tego czasu znów cisza... Co tym razem jest przyczyną poza pustym kontem bankowym wydawnictwa?

Awatar użytkownika
inzkulozik
Użytkownik wspierający
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Post autor: inzkulozik » 16 sty 2020, 13:14

Ale co "zrobili"? Zablokowali konto? To coś zmienia poza tym, że teraz już nawet nie ma się co spodziewać kolejnego komentarza/aktualizacji...

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 16 sty 2020, 14:27

Wygląda, że temat dla nich zamknięty.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 17 sty 2020, 09:48

inzkulozik pisze:
16 sty 2020, 13:14
Ale co "zrobili"? Zablokowali konto? To coś zmienia poza tym, że teraz już nawet nie ma się co spodziewać kolejnego komentarza/aktualizacji...
W końcu dali jasny sygnał, że to już koniec. Jak dla mnie powinni to zrobić dawno temu, ale rozumiem, że starali się to doprowadzić sprawę do końca wykorzystując dostępne dla nich środki (których nie ma wiele...), bo to nigdy nie jest zbyt dobre dla wizerunku ich serwisu. Najważniejsze jest, że teraz już ta farsa z podtrzymywaniem marzeń o wydaniu się skończyła, bo teraz przynajmniej ludzie wiedzą, że nie ma na co czekać.

Ja wiem, że to nie dużo by nie rzec, że praktycznie nic, ale przynajmniej poszedł oficjalny sygnał, że projekt to oszustwo. Dla tych wszystkich wspierających to może nie coś co będą świętować, ale za to mogą bez oporów dochodzić swoich praw przez organy sprawiedliwości, bo przypuszczam, że niektórzy ludzie się z tym wstrzymywali od miesięcy. Ja bym na pewno czekał na cud.

Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Has thanked: 112 times
Been thanked: 254 times

Post autor: Odi » 20 sty 2020, 10:29

Prosiłbym ograniczyć się w tym wątku do przypadku gry Junktech.

Ogólną dyskusję o polskim CF i odpowiedzialności serwisów przeniosłem tutaj.

ODPOWIEDZ