(Wspieram.to) Zew Cthulhu RPG

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

(Wspieram.to) Zew Cthulhu RPG

Post autor: KubaP » 15 lis 2018, 08:56

30 listopada kończy się kampania Zewu Cthulhu - obecnie ma 423 tysiące PLN, co sprawia, że jest najwyżej ufundowanym projektem w kategorii Gier Bez Prądu na wspieram.to (link do kampanii: https://wspieram.to/zewcthulhuRPG )

Zew Cthulhu RPG, to gra fabularna, czyli taka, w której nie potrzebujemy planszy. Najbliżej takim grom do tytułów typu Descent, Imperium Atakuje czy Posiadłość Szaleństwa - jest jedna osoba, która prowadzi historię i zna większość wydarzeń, które mogą nastąpić, a pozostali gracze wcielają się w postaci, które przeżywają jakieś przygody.

Progi wynoszą:
189 za podręcznik podstawowy
289 za podręcznik z mnóstwem odblokowanych już dodatków
489 za podręcznik w ekoskórze z mnóstwem odblokowanych już dodatków

^każdy z tych progów absolutnie wystarczy do gry.

Jak chcecie zobaczyć, jak to wygląda, Game Troll TV nagrał sesję na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=YSN_9RBClx0
Tu z kolei Abelard Giza i koledzy zagrali w Zew na kanale Baniak Baniaka: https://www.youtube.com/watch?v=qGZ4pXodzY8

W ramach kampanii opowiadamy też własną historię z czasu odzyskania niepodległości:
Cienie Wolności 1: https://www.youtube.com/watch?v=w5PlHsSYaqk
Cienie Wolności 2: https://www.youtube.com/watch?v=ZtXpxPQigEw

W ramach kampanii na wspeiram.to prowadzimy też wielką, interaktywną przygodę, która odbywa się tutaj: https://www.facebook.com/groups/ZewCthulhu/
Podsumowanie dotyczchczasowych wydarzeń znajdziecie zaś tu: http://zewcthulhu.com.pl/100-lat-przedwiecznosci

Gambit powiedział o Zew Cthulhu tak:

"Arkham Horror i Eldritch Horror są świetne, ale ograniczają Wasze wybory. Zew Cthulhu pozwoli Wam ożywić wszystkie mity Lovecrafta. Tak jak chcecie, kiedy chcecie i gdzie chcecie".

Mam nadzieję, że sie Wam spodoba i dacie się opleść mackami!

promykx
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: (Wspieram.to) Zew Cthulhu RPG

Post autor: promykx » 15 lis 2018, 10:19

Nie jestem już teraz pewien ale kojarzę że pierwszego dnia start kampanii to była sama rozpiska co za ile złotówek, bez słowa czym są gry rpg. Rozumiem że zainteresowani wiedzą o co chodzi... no ale nie smak mam w tyle głowy :)
Nie mniej jednak wszystko fajnie, niechaj rpg kwitnie prężnie tylko mogłoby trochę taniej :<

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający

Post autor: KubaP » 15 lis 2018, 14:21

promykx pisze:
15 lis 2018, 10:19
Nie jestem już teraz pewien ale kojarzę że pierwszego dnia start kampanii to była sama rozpiska co za ile złotówek, bez słowa czym są gry rpg. Rozumiem że zainteresowani wiedzą o co chodzi... no ale nie smak mam w tyle głowy :)
Nie mniej jednak wszystko fajnie, niechaj rpg kwitnie prężnie tylko mogłoby trochę taniej :<
Może nie znalazłeś, ale w Opisie Projektu jest info, czym są gry RPG, link do Startera oraz do filmu Baniaka, opisującego czym są gry RPG :)

promykx
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: promykx » 15 lis 2018, 20:05

Teraz jest, ale jak pisałem "pierwszego dnia" jestem mega przekonany że nie było i byłem trochę zniesmaczony bo był to jeden wielki cennik :)

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający

Post autor: KubaP » 15 lis 2018, 22:32

promykx pisze:
15 lis 2018, 20:05
Teraz jest, ale jak pisałem "pierwszego dnia" jestem mega przekonany że nie było i byłem trochę zniesmaczony bo był to jeden wielki cennik :)
Było, może umknęło Ci w emocjach :) Jedyne co się zmieniło w tej sekcji od pierwszego dnia, to doszła sesja Baniaka z Abelardem Gizą i resztą ekipy :)

Olbagamar
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: Olbagamar » 15 lis 2018, 22:38

To, że rekord Gier bez prądu Valhalli (527 763) zostanie pobity jest pewny. Ciekawe czy pobity rekord Polskiego CF w ogóle. Ktoś zn najlepszy wynik CF w Polsce, na wspieram.to jest to chyba: Hejtoholik - Hejtbusters czyszczą Polskę z hejtu - 600 410 zł.

Ja nadal walczę ze sobą żeby nie wesprzeć, bo mnie korci. Pewnie jak zwykle ten racjonalny i oszczędny przegra i znowu mój portfel będzie miał "depresję" :P

Awatar użytkownika
Ardel12
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Post autor: Ardel12 » 16 lis 2018, 07:20

Olbagamar pisze:
15 lis 2018, 22:38
Ja nadal walczę ze sobą żeby nie wesprzeć, bo mnie korci. Pewnie jak zwykle ten racjonalny i oszczędny przegra i znowu mój portfel będzie miał "depresję" :P
Oj przeżywam to samo, wygląda to na prawdę dobrze, ale by zebrać wszystkie interesujące mnie progi 500zł póóóójdzie...
Nigdy nie prowadziłem sesji RPG, brałem tylko w nich udział, ale zawsze miałem chęć by to zmienić, tylko brakło jakoś sposobności... A teraz aż ciężko wymyślać. Cthullu wydaje mi się świetnym światem, uwielbiam PS niestety pierwsza edycja nigdy mnie pod zwględem bycia MG nie zaspokoiła a druga odsunęła do miana zwykłego badacza.

Pewnie się skuszę :)

Jedno pytanie, gdzie można zdobyć bilety na CarcosaCon ? Impreza odbywa się w moje urodziny, wiec wydaje się dobrym prezentem :D

IrasArgor
Użytkownik wspierający

Post autor: IrasArgor » 16 lis 2018, 12:58

Też ze sobą walczę, cebula pewnie pęknie ostatniego dnia zbiórki jak licznik będzie bił w górę jak szalony :P. A piszę to jak właściciel podręcznika do edycji 5.5 :).

Co to CarcosaConu to z tego co wyczytałem bilety w szerokim obiegu będą dostępne w późniejszym terminie na razie jest to tylko nagroda dla tej garstki Vipów :D.

Awatar użytkownika
uyco
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times

Post autor: uyco » 17 lis 2018, 22:40

kupujcie :D
ja ze 20 lat już nie grałem, ale mam nieodparte przeczucie, ze do RPG kiedyś jeszcze wrócę, zwłaszcza do ZC. może na emeryturze :wink:
w każdym razie wziąłem próg za 289 + wydrukowane mapy + wszystkie zestawy scenariuszy. po prostu nie mogłem się oprzeć chęci pogrania w moim ukochanym Poznaniu opanowanym przez macki :mrgreen:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam

Olbagamar
Użytkownik wspierający

Post autor: Olbagamar » 20 lis 2018, 12:50

Ale leci ta kampania. Już 500k uzbierane. Codziennie kilkanaście tysi wpada jak nic. Jak myślicie, z jakimi ciemnymi siłami, czy też przedwiecznymi BMG podpisało pakt i co oddali w zamian, żeby tak kampania leciała :lol: Ja nadal trzymam się mocno, a raczej pusty portfel i suma na koncie mi w tym pomaga, ale zbliża się wypłata i chyba wyjadę w Bieszczady i odetnę się od internetu żeby tylko nie wesprzeć. :) Dobra żartuję, ale czar kampanii mocna mną poniewiera i kusi 8)

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 112 times
Been thanked: 86 times

Post autor: ShapooBah » 20 lis 2018, 14:00

Po prostu dzięki Critical Roll oraz polskim kanałom jak Baniak czy To Ja Go Tnę RPG wraca do łask i reaktywuje dawnych Mistrzów Gry oraz Graczy którzy dostają propozycję grania. Do mnie po latach napisał jakiś znajomy z klasy, że kiedyś się w to bawiłem, czy bym czegoś nie poprowadził bo teraz na TOPie jest. A rozwój planszówek do tego sprawił, że Ci ludzie zauważyli że systemy sprzed 20 lat są przestarzałe. Mistrzowie i Gracze szukają optymalizacji uproszczenia i przede wszystkim łatwości. A Zew Cthulhu w 7 ed. Jest jednym z bardziej intuicyjnych systemów o jakich słyszałem.

Edit. Korekta telefonowych smaczków i skrótów myślowych.

asd123

Post autor: asd123 » 25 lis 2018, 13:08

Bardzo cieszy rozwój polskiego CF, szczególnie w przypadku gier bez prądu. Kiedyś wydawało się, że 300 tys. Stworze to jest polski sufit, potem wjechała valhalla i kolejne wydawałoby się niedoscignione pół bańki, nie minął nawet rok i teraz TO... Czekamy na pierwszy planszowkowy milion, w takim tempie chyba już niedługo...

Po pojawieniu się zagramw.to, wspieram.To (które przez długi czas nie miało konkurencji) potrzebowało kampanii z taką pompa i sukcesem na pokazanie, że może już nie u wszystkich wydawnictw czy graczy są pierwszym wyborem, ale nadal z bardzo bogatą historią pozostają nr 1 w planszowkowym crowdfundingu

Olbagamar
Użytkownik wspierający

Post autor: Olbagamar » 30 lis 2018, 22:06

I pęk 1 milion. Gratuluję.

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 211 times
Been thanked: 268 times

Post autor: Curiosity » 30 lis 2018, 22:18

Kto wysyła SMS-y do osób obserwujących zbiórkę? Portal wspieram.to czy autorzy kampanii?

Pytam, bo zawracanie głowy [edytowane przez moderatora] codziennymi wiadomościami jest strasznie irytujące.

29 listopada, SMS o 00:01 w nocy
29 listopada kolejny o 18:46
dziś, 30 listopada kolejny o 17:10.

Aż przestałem obserwować.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

Imio
Użytkownik wspierający
Has thanked: 36 times

Post autor: Imio » 30 lis 2018, 22:27

Kurcze... Nie zagram przez najbliższe 5 lat,... Pewnie wyjdzie do tego czasu edycja 10.0... bawcie się dobrze. Zazdroszczę.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.

IrasArgor
Użytkownik wspierający

Post autor: IrasArgor » 30 lis 2018, 22:56

Curiosity pisze:
30 lis 2018, 22:18
Kto wysyła SMS-y do osób obserwujących zbiórkę? Portal wspieram.to czy autorzy kampanii?

Pytam, bo zawracanie głowy [edytowane przez moderatora] codziennymi wiadomościami jest strasznie irytujące.

29 listopada, SMS o 00:01 w nocy
29 listopada kolejny o 18:46
dziś, 30 listopada kolejny o 17:10.

Aż przestałem obserwować.
Wspieram.to wysyła powiadomienia

Awatar użytkownika
zakwas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Post autor: zakwas » 30 lis 2018, 23:21

No z tymi mailami i SMS-ami to była już lekka przesada. Zalogowałem się specjalnie, żeby zmienić ustawienia.

Ale wesprzeć wsparłem i gratuluję rekordowego 1000000 złotych.

Nie spamujcie, drogie wspieram.to, więcej ludzi tak nachalnie.

Olbagamar
Użytkownik wspierający

Post autor: Olbagamar » 01 gru 2018, 13:15

Gratuluje uzbierania 1 067 617 zł. Ciekawe co może pobić ten wynik w kategorii gier bez prądu? Pewnie tylko kolejna zbiórka na Podręcznik Gracza do Call of Cthullu :D

asd123

Post autor: asd123 » 07 gru 2018, 21:53

asd123 pisze:
25 lis 2018, 13:08
Czekamy na pierwszy planszowkowy milion, w takim tempie chyba już niedługo...
Czyli tak jak się spodziewałem :)

gogovsky
Użytkownik wspierający
Has thanked: 49 times
Been thanked: 29 times

Post autor: gogovsky » 10 gru 2018, 15:16

Olbagamar pisze:
01 gru 2018, 13:15
Gratuluje uzbierania 1 067 617 zł. Ciekawe co może pobić ten wynik w kategorii gier bez prądu? Pewnie tylko kolejna zbiórka na Podręcznik Gracza do Call of Cthullu :D
polskie gloomhaven?;p

hachi35

Post autor: hachi35 » 16 gru 2018, 17:45

Hej przespałem kampanie.... czy jest szansa dopisać się do kogoś kto wsparł ? z góry thx za info czy linka czy pm :) :)

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 20 sty 2019, 11:57

Otworzył się PM dla Zewu Cthulhu, jeżeli ktoś chciałby podręcznik jeszcze na terenie Śląska zapraszam na priv.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 40 times

Post autor: Nidhogg » 21 sty 2019, 10:08

A można domówić każdy poziom wsparcia czy tylko "goły" podręcznik ?
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 21 sty 2019, 10:24

W PM nie ma tylko najwyższego poziomu tego w limitowanej edycji za 1666. Pozostałe są dostępne, ale w cenie wyższej niż podczas kampani. Do tego wszystkie add-ony także są zawarte w Pledge Managerze.

Awatar użytkownika
najata
Użytkownik wspierający
Has thanked: 48 times

Post autor: najata » 21 sty 2019, 16:55

Nidhogg pisze:
21 sty 2019, 10:08
A można domówić każdy poziom wsparcia czy tylko "goły" podręcznik ?
PM jest tu: https://gamefound.com/projects/black-mo ... cthulhurpg , ale zamówienia mogą składać tylko osoby, które wsparły kampanię na wspieram.to . Ceny i dostępność produktów można jednak obejrzeć :) Wspierający mieli to, co zamówili, automatycznie dodane do koszyka w cenach z w.to.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG

ODPOWIEDZ