(Wspieram.to) Zew Cthulhu RPG

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 99 times
Been thanked: 82 times

Re: (Wspieram.to) Zew Cthulhu RPG

Post autor: ShapooBah » 22 paź 2019, 09:46

Kontakt z BlackMonkiem to jakaś tragedia.

Ktoś coś wie na temat dostarczenia gry do wspierających? Poza tym, że paczki miały wyjechać z końcem zeszłego tygodnia z magazynu.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 461 times
Been thanked: 193 times

Post autor: japanczyk » 22 paź 2019, 09:48

ShapooBah pisze:
22 paź 2019, 09:46

Ktoś coś wie na temat dostarczenia gry do wspierających? Poza tym, że paczki miały wyjechać z końcem zeszłego tygodnia z magazynu.
Mój kolega wczoraj dostał, wiec pewnie rozsylaja

mluckner
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Post autor: mluckner » 22 paź 2019, 10:16

japanczyk pisze:
22 paź 2019, 09:48
ShapooBah pisze:

Mój kolega wczoraj dostał, wiec pewnie rozsylaja
Jak podali w osatnim wpisie pakują 100-250 paczek dziennie. Do 14.01 przygotowali do wysyłki 450, Do wysłania mają około 2000 paczek, więc powinni być na finiszu (wariant optymistyczny) lub w połowie (wariant pesymistyczny) wysyłek. Sami zadeklarowali koniec października.
Stąd nasza prośba: nie pytajcie nas, kiedy zostanie wysłana Wasza paczka. Do tej pory przeczytaliśmy takich wiadomości 30+, a widzimy na skrzynce mailowej i na FB kolejnych kilkadziesiąt, które też takie pytanie zawiera.[...] Czekaliście na nie wystarczająco długo. Jednak nie jesteśmy w stanie określić, którego dnia wyjdzie dana paczka. Zakładamy, że do końca października wyślemy wszystkie.
Cały wpis
https://wspieram.to/zewcthulhuRPG?pokaz ... acje#a7345

xilk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 362 times
Been thanked: 10 times

Post autor: xilk » 22 paź 2019, 15:23

ShapooBah pisze:
Dopiero teraz to zauważyłeś? Szybki jesteś.

Ja mam już za sobą tę kwestię, bo Zestaw Strażnika przyszedł kurierem 18 października. Byłem w pozytywnym szoku, że kurier zadzwonił wcześniej i spytał, czy ktoś będzie w domu. Jednak z tego co widziałem, nie wszyscy byli tak szczęśliwi. Jeden gość dostał podręcznik (chyba paczkomat) zgięty prawie na pół...

Co do Twojego zamówienia, to sprawdź ten cały, śmieszny gamefound. Zobacz, czy tam dopełniłeś formalności i podałeś wszystkie dane poprawnie. Jeśli coś zrobiłeś źle, to w takim przypadku według zapowiedzi BMG, paczki takie będą wysyłane na końcu.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 290 times
Been thanked: 70 times

Post autor: polwac » 22 paź 2019, 15:58

xilk pisze:
22 paź 2019, 15:23
[...]Co do Twojego zamówienia, to sprawdź ten cały, śmieszny gamefound. Zobacz, czy tam dopełniłeś formalności i podałeś wszystkie dane poprawnie. Jeśli coś zrobiłeś źle, to w takim przypadku według zapowiedzi BMG, paczki takie będą wysyłane na końcu.
A co jest śmiesznego w gamefound? Jak dla mnie całkiem dobrze się z niego korzysta.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 22 paź 2019, 16:40

xilk pisze:
Co do Twojego zamówienia, to sprawdź ten cały, śmieszny gamefound. Zobacz, czy tam dopełniłeś formalności i podałeś wszystkie dane poprawnie. Jeśli coś zrobiłeś źle, to w takim przypadku według zapowiedzi BMG, paczki takie będą wysyłane na końcu.
PM zamknąłem zaraz na początku jego "wiszenia" Z poprawnym adresem wysyłki, danymi do faktury i opłaceniem zamówienia.

mluckner

Post autor: mluckner » 22 paź 2019, 16:55

polwac pisze:
22 paź 2019, 15:58
xilk pisze:
[...]Co do Twojego zamówienia, to sprawdź ten cały, śmieszny gamefound. Zobacz, czy tam dopełniłeś formalności i podałeś wszystkie dane poprawnie. Jeśli coś zrobiłeś źle, to w takim przypadku według zapowiedzi BMG, paczki takie będą wysyłane na końcu.
A co jest śmiesznego w gamefound? Jak dla mnie całkiem dobrze się z niego korzysta.
Wpisywanie paczkomatów w miejsce do tego nieprzeznaczone. Dodatkowo z „palca” a nie z listy. Nie wiem czy to śmieszne, ale na pewno sprzeczne ze sztuką.

xilk
Użytkownik wspierający

Post autor: xilk » 22 paź 2019, 18:30

polwac pisze:
22 paź 2019, 15:58
A co jest śmiesznego w gamefound?
Chociażby to, że BMG najpierw zapowiadali system wysyłki, a potem okazał się on być dodatkowym sklepem, do którego znów trzeba było się rejestrować, ponownie podawać dane do wysyłki, sprawdzać czy zamówienie się zgadza oraz akceptować regulamin sklepu... Mówiąc krótko, ludzie przez 2 miesiące czekali na system wysyłki, a dostali link do sklepu, do którego musieli się zarejestrować, żeby w ogóle móc otrzymać coś, za co zapłacili z góry. A cała "praca" sklepu polegała na tym, że do danego konta mieli przypisany zestaw + środki...
ShapooBah pisze:
22 paź 2019, 16:40
PM zamknąłem zaraz na początku jego "wiszenia" Z poprawnym adresem wysyłki, danymi do faktury i opłaceniem zamówienia.
Z tego co BMG napisało w komentarzu dzisiaj na Wspieram.to, obecnie są w środku wysyłki zamówionych Zestawów Strażnika. Zatem, jeśli zamawiałeś ten zestaw, to pozostaje czekać. A jeśli zamawiałeś opcję droższą (premium lub VIP), to współczuję, bo najwidoczniej coś poszło nie tak.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 290 times
Been thanked: 70 times

Post autor: polwac » 22 paź 2019, 19:13

Ja używałem gamefound tylko w kampanii AR i nie miałem żadnych problemów, stąd moje zdziwienie.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 23 paź 2019, 12:13

xilk pisze:
22 paź 2019, 18:30

Z tego co BMG napisało w komentarzu dzisiaj na Wspieram.to, obecnie są w środku wysyłki zamówionych Zestawów Strażnika. Zatem, jeśli zamawiałeś ten zestaw, to pozostaje czekać. A jeśli zamawiałeś opcję droższą (premium lub VIP), to współczuję, bo najwidoczniej coś poszło nie tak.
Moja paczka to dwa zestawy strażaka i jeden goły podręcznik.

No nic, pozostaje mi czekać z niecierpliwością.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 23 paź 2019, 12:18

xilk pisze:
22 paź 2019, 18:30
Chociażby to, że BMG najpierw zapowiadali system wysyłki, a potem okazał się on być dodatkowym sklepem, do którego znów trzeba było się rejestrować, ponownie podawać dane do wysyłki, sprawdzać czy zamówienie się zgadza oraz akceptować regulamin sklepu... Mówiąc krótko, ludzie przez 2 miesiące czekali na system wysyłki, a dostali link do sklepu, do którego musieli się zarejestrować, żeby w ogóle móc otrzymać coś, za co zapłacili z góry. A cała "praca" sklepu polegała na tym, że do danego konta mieli przypisany zestaw + środki...
To nie sklep - to pledge manager, standard przy każdej kampanii Kickstarterowej, odpowiedni do zarzadzania swoim wsparciem.
Wspieram.to ma upośledzony system wsparcia, wiec nie dziwi mnie skorzystanie z innej platformy, zeby to dobrze logistycznie ogarnąć.

Awatar użytkownika
Ardel12
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Post autor: Ardel12 » 23 paź 2019, 21:18

Dodatkowo należy zaznaczyć, że wysyłają względem progu wsparcia. Czyli im więcej dałeś(wyższy próg, nie ilość), tym szybciej dostaniesz.
Ja wziąłem strażnika tajemnic i dziś dostałem wiadomość o wysyłce.

Awatar użytkownika
uyco
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Post autor: uyco » 23 paź 2019, 23:05

ja dostałem już w sobotę. robi wrażenie, na razie tylko przejrzałem - i to głównie księgi ze scenariuszami i talie. przypominam sobie jak zaczynaliśmy grać w RPG na kopiowanych pokątnie, pisanych na maszynie do pisania tłumaczeniach Warhammera...

E: ja zmieniłem dane do wysyłki na początku zeszłego tygodnia. kontakt mailowy błyskawiczny i po 5 dniach paczka została wysłana. same superlatywy.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam

Kostaki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Kostaki » 25 paź 2019, 06:49

A jak ktoś sobie wyobrażał używanie systemu wysyłki bez logowania i podawania danych do weryfikacji? Nie ma sprawy, ale by się dopiero porobiło przy wyciąganiu bezprawnym czyichś przesyłek.
Wszyscy zamawiający, których znam ze Szczecina dostali już wszystko w wersji Premium "nie zgięte na pół" tylko normalnie spakowane w karton. Zniszczeń nie odnotowano - podręczniki pięknie wydane - Handouty też.

Awatar użytkownika
Ardel12
Użytkownik wspierający

Post autor: Ardel12 » 25 paź 2019, 15:18

Wczoraj odebrane, wszystko w jednym kawałku. Bez zniszczeń. Potężna paczka. Masa czytania przede mną i jeszcze więcej grania :D

xilk
Użytkownik wspierający

Post autor: xilk » 26 paź 2019, 10:31

polwac pisze:
22 paź 2019, 19:13
Ja używałem gamefound tylko w kampanii AR i nie miałem żadnych problemów, stąd moje zdziwienie.
No patrząc po ilości wpisów ludzi, wielu miało z tym problemy, nie zrobiło tego wcale lub uzupełniło coś błędnie. Choć pewnie część osób miało dość czekania, gdzie BMG na zakończenie kampanii pisało, że "Za kilka dni uruchomimy dla Was stronę, gdzie będziecie mogli zarządzać swoim zamówieniem, więc sprawdzajcie maile.", a faktycznie ten cały sklep ruszył po półtora miesiąca. Choć co tu się dziwić, skoro później BMG pisało, że "Zew już wkrótce" na trzy miesiące przed rozpoczęciem wysyłki do wspierających, a w tym czasie jeszcze nie mieli wielu plików gotowych do druku...
japanczyk pisze:
23 paź 2019, 12:18
To nie sklep - to pledge manager, standard przy każdej kampanii Kickstarterowej, odpowiedni do zarzadzania swoim wsparciem.
Zwał, jak zwał. Jeśli na tamtej stronie masz możliwość coś dokupić, opłacić transakcję, to pełni to funkcję sklepu.
japanczyk pisze:
23 paź 2019, 12:18
Wspieram.to ma upośledzony system wsparcia, wiec nie dziwi mnie skorzystanie z innej platformy, zeby to dobrze logistycznie ogarnąć.
No tak, a "przygotowane" BMG nie wiedziało na jaką platformę się pisze, przez co przez 1,5 miesiąca zakładali działalność na gamefound?
Kostaki pisze:
25 paź 2019, 06:49
A jak ktoś sobie wyobrażał używanie systemu wysyłki bez logowania i podawania danych do weryfikacji?
Chociażby w ten sposób, aby ludziom od razu, w trakcie kampanii kilkukrotnie przypominać, że będzie wysyłka na oddzielnej stronie, gdzie trzeba będzie wpisać wszystkie dane. Zaś sam system zamówień powinien być już gotowy faktycznie kilka dni po zakończeniu kampanii, a nie 1,5 miesiąca.

Kostaki
Użytkownik wspierający

Post autor: Kostaki » 26 paź 2019, 13:44

xilk pisze:
26 paź 2019, 10:31
No patrząc po ilości wpisów ludzi, wielu miało z tym problemy, nie zrobiło tego wcale lub uzupełniło coś błędnie. Choć pewnie część osób miało dość czekania, gdzie BMG na zakończenie kampanii pisało, że "Za kilka dni uruchomimy dla Was stronę, gdzie będziecie mogli zarządzać swoim zamówieniem, więc sprawdzajcie maile.", a faktycznie ten cały sklep ruszył po półtora miesiąca.
Nie wiem, wszystko dostawałem na maila i wypełniłem bez problemu, wtedy kiedy otrzymałem informację - nie czekałem i nie dopytywałem się - wpłaciłem kasę i o tym zapomniałem do momentu informacji co dalej - po co się stresować, nie wiem - może ktoś lubi. Sianiem żaru w komentarzach też się niczego i tak nie osiągnie chyba, że faktycznie gdzieś nastąpią karygodne uchybienia. Według mnie nie nastąpiły.

Problem z wypełnieniem tego najpewniej wg mnie wynikał zwyczajnie z nieuwagi ludzkiej lub (i naprawdę nie chodzi mi tu o obrażanie kogokolwiek) pewnego rodzaju upośledzenia technologicznego. Czy jak ludzie wypełniają wniosek ratalny źle to mają mieć pretensje "że trudno"? Jak im trudno, to niech wynajmą pełnomocnika za kasę, albo poproszą bardziej ogarniętego syna, córkę czy wnuki. Żyjemy w 21 wieku i jest masa możliwości.

I dlaczego przypominać kilka razy? Historia mailowych/wspierakowych powiadomień jest kasowana czy jak?

mluckner

Post autor: mluckner » 26 paź 2019, 14:46

Kostaki pisze:
26 paź 2019, 13:44
xilk pisze:
26 paź 2019, 10:31
No patrząc po ilości wpisów ludzi, wielu miało z tym problemy, nie zrobiło tego wcale lub uzupełniło coś błędnie. Choć pewnie część osób miało dość czekania, gdzie BMG na zakończenie kampanii pisało, że "Za kilka dni uruchomimy dla Was stronę, gdzie będziecie mogli zarządzać swoim zamówieniem, więc sprawdzajcie maile.", a faktycznie ten cały sklep ruszył po półtora miesiąca.
Problem z wypełnieniem tego najpewniej wg mnie wynikał zwyczajnie z nieuwagi ludzkiej lub (i naprawdę nie chodzi mi tu o obrażanie kogokolwiek) pewnego rodzaju upośledzenia technologicznego. Czy jak ludzie wypełniają wniosek ratalny źle to mają mieć pretensje "że trudno"? Jak im trudno, to niech wynajmą pełnomocnika za kasę, albo poproszą bardziej ogarniętego syna, córkę czy wnuki. Żyjemy w 21 wieku i jest masa możliwości.
Jeżeli można tu mówić o upośledzeniu technologicznym to nie wypełniających, ale osób projektujących system. Jeżeli oficjalna informacja brzmi Wpisz PACZKOMAT w pole "Postal code" a numer paczkomatu w pole "Address" to nie jestem specjalnie zdziwiony, że ludzie mieli pytania i wątpliwości. Żyjemy w 21 wieku i system tego typu powinien uwzględniać możliwość wysyłania przesyłek do paczkomatów i być zintegrowany z dedykowanym API.

Kostaki
Użytkownik wspierający

Post autor: Kostaki » 27 paź 2019, 01:14

mluckner pisze:
26 paź 2019, 14:46
Jeżeli oficjalna informacja brzmi Wpisz PACZKOMAT w pole "Postal code" a numer paczkomatu w pole "Address" to nie jestem specjalnie zdziwiony, że ludzie mieli pytania i wątpliwości.
Jeżeli była taka oficjalna informacja, to ja nie rozumiem za bardzo gdzie problem - dla mnie jest czytelna - wpisywało się żądane dane w we właściwe pola, o których było w oficjalnej informacji - ja miałem odbiór osobisty i jeszcze kontaktowano się ze mną, aby ustalić w którym miejscu dokładnie chcę odebrać. Moi znajomi, którzy otrzymali paczkomatem zrozumieli instrukcje i dobrze wypełnili.

Tak zapytam, bez żadnej złośliwości - serio - zwyczajnie nie wiem - bo widzę, że dodatki do gier Awaken Realms też obsługiwał Gamefound - czy tam była opcja Paczkomatu i jeśli była to czy tego samego rodzaju narzekania były na nich i ich obsługę? Czy wtedy API było zintegrowane z obsługą Paczkomatów, a może powiedzieli po prostu "walić to idzie kurierem i nie ma nikt wyboru"?

Z tego co znalazłem Gamefound jest polski - co prawda to prawda, że przy projekcie powinni uwzględnić Paczkomaty, ale jeśli nie uwzględnili to czy to wina Black Monka czy Gamefoundu?

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 27 paź 2019, 06:12

mluckner pisze:
Jeżeli można tu mówić o upośledzeniu technologicznym to nie wypełniających, ale osób projektujących system. Jeżeli oficjalna informacja brzmi Wpisz PACZKOMAT w pole "Postal code" a numer paczkomatu w pole "Address" to nie jestem specjalnie zdziwiony, że ludzie mieli pytania i wątpliwości. Żyjemy w 21 wieku i system tego typu powinien uwzględniać możliwość wysyłania przesyłek do paczkomatów i być zintegrowany z dedykowanym API.
Tyle, że gamefound to międzynarodowy system - powinien uwzględniać i integrować z api każdego dostawcy pocztowego w każdym kraju?
Super że dali opcję wysyłki do paczkomatu, nie wiem co w prostym komunikacie jak powyżej może być niejasnego

Myślę że ilość chętnych ich przerosła - stąd potrzeba w skorzystaniu z takiej platformy

mluckner

Post autor: mluckner » 27 paź 2019, 06:30

japanczyk pisze:
27 paź 2019, 06:12
mluckner pisze:
Tyle, że gamefound to międzynarodowy system - powinien uwzględniać i integrować z api każdego dostawcy pocztowego w każdym kraju?
Super że dali opcję wysyłki do paczkomatu, nie wiem co w prostym komunikacie jak powyżej może być niejasnego

Myślę że ilość chętnych ich przerosła - stąd potrzeba w skorzystaniu z takiej platformy
Komunikat nie jest niejasny tylko nieintuicyjny. To wraz z brakiem automatyzacji prowadzi do braków/błędów we wprowadzanych danych. System nie był przygotowany do specyfiki lokalnego rynku i z punktu widzenia User experience jego dostosowanie zostało przeprowadzone źle. O czym przekonało się Black Monk, kiedy zorientowali się, że brakuje im informacji o paczkomatach w danych.

xilk
Użytkownik wspierający

Post autor: xilk » 27 paź 2019, 07:58

Kostaki pisze:
Nie wiem, wszystko dostawałem na maila i wypełniłem bez problemu, wtedy kiedy otrzymałem informację - nie czekałem i nie dopytywałem się
Gratuluję, że byłeś w tej grupie, co ja. Problem w tym, że samo BMG na 5 dni przed startem wysyłki popędzało wspierających, wrzucając komunikat, że są braki i błędy w adresach do wysyłki. A potem stwierdziło, że dzięki takiemu komunikatowi trzycyfrowa liczba osób zamawiających poprawiła adres. O "jasności" tego wpisywania adresu wypowiem się za chwilę poniżej.
Kostaki pisze:
I dlaczego przypominać kilka razy? Historia mailowych/wspierakowych powiadomień jest kasowana czy jak?
Dlaczego? Może dlatego, że samo BMG pisało, że:
1) Nie każdy wspierających czyta ich aktualizacje na Wspieram.to.
2) Wielu wspierających nie wypełniło adresu lub zrobiło to źle. Można szacować, że skoro to trzycyfrowa liczba (bo tyle poprawiło adresy, a jeszcze pewnie część zrobiła to później lub wcale), a zamówień było ze 2300 - 2400, to problemy miało 5% - 10%. A może nawet i więcej procent osób, bo były też osoby, które wybrały opcję odbioru osobistego, więc ich należałoby odjąć od tej puli 2300 - 2400 wspierających.
3) Maile potrafią trafiać do spamu, a powiadomienia o aktualizacjach można mieć wyłączone.
4) W czasie jeszcze kampanii wiele osób zgłaszało, że "nie otrzymało maila", zarówno w kwestii rejestracji w gamefound, jak również późniejszych odnośnie wysyłki plików PDF, gdzie niektórzy np. otrzymali dwa maile z plikami PDF, a kolejnych już nie.
Kostaki pisze:
27 paź 2019, 01:14
mluckner pisze:
Jeżeli oficjalna informacja brzmi Wpisz PACZKOMAT w pole "Postal code" a numer paczkomatu w pole "Address" to nie jestem specjalnie zdziwiony, że ludzie mieli pytania i wątpliwości.
Jeżeli była taka oficjalna informacja, to ja nie rozumiem za bardzo gdzie problem - dla mnie jest czytelna - wpisywało się żądane dane w we właściwe pola
No i teraz odniosę się do tej "jasności" wpisywania adresu. I tu jest ten przysłowiowy pies pogrzebany. Jeśli ktoś wszedł na Wspieram.to i postępował krok po kroku według instrukcji z aktualizacji #20, to faktycznie wszystko jest wyjaśnione od początku do końca, prostymi słowami, co i gdzie wpisać, przynajmniej jeśli chodzi o paczkomat. W przypadku adresu domowego, każdy musiał sam ogarnąć temat. Z drugiej jednak strony, jeśli już mówimy o tym, co przyszło na maila, to tam nie było rozpiski, jak wpisać poprawnie paczkomat w Gamefound. I zupełnie nie rozumiem, dlaczego w takim razie instrukcja ze Wspieram.to jest rozpisana, a ta z maila to jej skrót, bez przykładów.

Dlatego niech już każdy sam sobie odpowie, czy było to jasne i intuicyjne, czy jednak źle przygotowane.

Awatar użytkownika
Ardel12
Użytkownik wspierający

Post autor: Ardel12 » 27 paź 2019, 09:12

Przeglądam kolejne scenariusze i nie widzę by łączyły się w kampanię. Pozostaje mi samemu upleść historię łączącą, czy może już ktoś to przygotował?

Super, że zapowiedziano na kolejny rok wydanie jednej z większych kampnii.

xilk
Użytkownik wspierający

Post autor: xilk » 27 paź 2019, 10:35

Ardel12 pisze:
27 paź 2019, 09:12
Przeglądam kolejne scenariusze i nie widzę by łączyły się w kampanię.
No te scenariusze są pisane przez różnych autorów, a ich akcja toczy się w różnych czasach. Dlatego trudno tu o kampanię, jako taką. Jednak to pytanie padło kiedyś i jest oficjalna odpowiedź BMG, więc pozwolę sobie ją zacytować:
P: Czy scenariusze zakładają możliwość rozegrania ich jako jednej dużej kampanii?

O: Wszystkie scenariusze? Raczej nie jest to możliwe. Staraliśmy się, żeby scenariusze były w różnych epokach, na różnych poziomach trudności, różnej długości i przede wszystkim w różnych stylach. Mamy scenariusze dla początkujących, mamy sandboxy, mamy świetny scenariusz pulpowy. Kilka z nich jest kampaniami (np. Babie Lato) ale połączenie ich wszystkich nie jest raczej możliwe.

Ale niektóre z nich, pod warunkiem, że Badacze przeżyją poprzednie, można spiąć w dłuższą całość. To nasze propozycje:

Scenariusze z lat 20., dziejące się w Polsce można połączyć bez większych problemów:
  • Czarny jak Węgiel - luty 1922 r.
  • Sprawa Małego Cohna - 1924 r.
  • Dawno temu w Dusznikach - sierpień 1926 r.
Mity pod Giewontem - wczesna wiosna 1938 r. Część bohaterów mogła wstąpić do partyzantki i brać udział w wydarzeniach w Babim Lecie (1944 r.).

Dzięki Wydziałowi X można powiązać Pełzającą Kontrrewolucję (początek 1971 r.), Pozdrowienia z Polski (lipiec 1971 r.) oraz Na dnie smętnego jeziora (1973 r.).

Pociąg do szaleństwa (styczeń 1995 r.) można powiązać z W cieniu świateł (wrzesień 1995 r.)

Jak dorośli we mgle (wiosna 1995) - być może dorośli bohaterowie tamtych wydarzeń wezmą udział w którejś ze współczesnych przygód.

Nie ma większych przeszkód, aby połączyć ze sobą kolejne scenariusze, dziejące się we współczesności:
  • Dom, którego nie ma - współcześnie bez określonych dat
  • Koszmar Poznania - współcześnie w Polsce bez określonych dat
  • W czeluściach sklepów - współcześnie w Polsce bez określonych dat
  • Trzeba karmić ogień - 2019 r. na Syberii
  • Miłość - 2019 r. w Polsce

Kostaki
Użytkownik wspierający

Post autor: Kostaki » 27 paź 2019, 11:03

Hmm nie żebym się czepiał, ale jeśli ktoś czekał na informację o systemie wpłaty i dostał takiego maila 15 stycznia:
We wspieranym przez Ciebie projekcie: Zew Cthulhu RPG – gra fabularna pojawiła się nowa aktualizacja "PILNE! System do Zarządzania Zamówieniami rusza już jutro!".
Jeżeli chcesz się z nią zapoznać, przejdź do strony:
https://wspieram.to/zewcthulhuRPG?pokaz ... acje#a6577
I tam we wskazanym linku jest to wytłumaczone krok po kroku w sposób głupoodporny, to jest chyba sam sobie winien, że nie kliknął.

Następny mail (tym razem od Zew Cthulhu) przyszedł 27 lutego, który zawiera dokładnie te same instrukcje co na wspieram.to ze stycznia, czyli pełny opis tego jak wypełnić całość we właściwy sposób - dodatkowo chwilę później przyszła kolejna aktualizacja z wspieram.to, pokazująca jak wypełnić we właściwy sposób jeszcze raz.
We wspieranym przez Ciebie projekcie: Zew Cthulhu RPG – gra fabularna pojawiła się nowa aktualizacja "Jeśli potwierdziłaś/eś swoje zamówienie w systemie gamefound.com, to zignoruj tę wiadomość :)".
Jeżeli chcesz się z nią zapoznać, przejdź do strony:
https://wspieram.to/zewcthulhuRPG?pokaz ... acje#a6662
No ale, jak mówisz:
1) Nie każdy wspierających czyta ich aktualizacje na Wspieram.to.
2) Wielu wspierających nie wypełniło adresu lub zrobiło to źle. Można szacować, że skoro to trzycyfrowa liczba (bo tyle poprawiło adresy, a jeszcze pewnie część zrobiła to później lub wcale), a zamówień było ze 2300 - 2400, to problemy miało 5% - 10%. A może nawet i więcej procent osób, bo były też osoby, które wybrały opcję odbioru osobistego, więc ich należałoby odjąć od tej puli 2300 - 2400 wspierających.
3) Maile potrafią trafiać do spamu, a powiadomienia o aktualizacjach można mieć wyłączone.
4) W czasie jeszcze kampanii wiele osób zgłaszało, że "nie otrzymało maila", zarówno w kwestii rejestracji w gamefound, jak również późniejszych odnośnie wysyłki plików PDF, gdzie niektórzy np. otrzymali dwa maile z plikami PDF, a kolejnych już nie.
1, 2, 3 - Powód to jest nie czytanie, złe wypełnienie i wyłączenie przysyłania aktualizacji. Czyli jak ja to nazywam "na złość mamie nażrę się piasku".
4 - Powód zapewne wynikał z pierwszego i trzeciego, bo nie wierzę, że przy ponad 20 aktualizacjach nagle ktoś się obudził, że nie otrzymuje maili, plus znamiennym jest niesprawdzanie spamu wśród ludzi i to przy poważniejszych nawet transakcjach.

Podkreślę, Gamefound jak i cała reszta tego typu platform np Geekfounder - ma bardzo niski współczynnik User Experience i w żadnym wypadku pod tym kątem tego nie bronię, ale w tym przypadku wina nie leży tylko i wyłącznie po stronie platformy - nawet bym powiedział więcej problemów powstaje jakieś 60 cm przed ekranem potencjalnego klienta. Założenie, że klientowi też powinno zależeć na zakupie i wpisze sobie adres tam gdzie go proszą także nie jest bez znaczenia.

ODPOWIEDZ