(Wspieram.to) Zew Cthulhu RPG

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
xilk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 362 times
Been thanked: 10 times

Re: (Wspieram.to) Zew Cthulhu RPG

Post autor: xilk » 27 paź 2019, 18:17

Kostaki pisze:
27 paź 2019, 11:03
Hmm nie żebym się czepiał, ale jeśli ktoś czekał na informację o systemie wpłaty i dostał takiego maila 15 stycznia:
Nie żebym się czepiał, ale żadnego maila 15 stycznia, ani tym bardziej 27 lutego nie otrzymałem. To, co przedstawiasz jako maile, to najpewniej wysyłane przez Wspieram.to przypomnienia o aktualizacjach dotyczących projektów, które się wsparło. I tu jest najważniejsza rzecz, że nie każdy ma te przypomnienia włączone. Ja sam te powiadomienia wyłączyłem, jak BMG zaczęło wrzucać "aktualizacje" w projekcie pokroju "kupujcie naszą wspaniałą paragrafówkę" oraz "macie rabat na bilety na konwent na drugim końcu kraju"...

Jedyny mail, który faktycznie był rozsyłany z "systemem wysyłki", to ten z 16 stycznia od Gamefound i tam jest uwaga:
1) Lista wypunktowana zawierająca 9 pozycji, czyli tyle co ta ze Wspieram.to, ale tam nie ma żadnego wytłumaczenia, jak wykonać dane punkty, w tym jak wpisać adres paczkomatu. I co ludzie robili? Wpisywali najpewniej tak, jak uważali za słuszne.
Spoiler:
2) Już pisane po angielsku wyjaśnienie, jak ten cały Gamefound działa.
Kostaki pisze:
1, 2, 3 - Powód to jest nie czytanie, złe wypełnienie i wyłączenie przysyłania aktualizacji. Czyli jak ja to nazywam "na złość mamie nażrę się piasku".
Chwila, zatem mówisz, że ponad setka osób umyślnie ustawiła zły adres, olała jego wpisanie lub olała kampanię, żeby potem dostać jeszcze później swój zamówiony zestaw? Walnij się porządnie w głowę. Lokalnie miałem kilka osób, które poza mną zamawiały któryś z zestawów. Co od nich słyszałem? Różne wieści, jedni mówili, że nie śledzą aktualizacji, bo mają swoje sprawy, pracę itp. Kolejni zgłaszali, że mają dość już tych kolejnych aktualizacji w stylu "już wkrótce", a tak naprawdę byli słusznie przekonani, że jeszcze miesiące miną, nim to ruszy dobrze. Niestety, komunikacja BMG w tej zbiórce sięgnęła dna, żeby nie powiedzieć ostrzej.
Kostaki pisze:
4 - Powód zapewne wynikał z pierwszego i trzeciego, bo nie wierzę, że przy ponad 20 aktualizacjach nagle ktoś się obudził, że nie otrzymuje maili, plus znamiennym jest niesprawdzanie spamu wśród ludzi i to przy poważniejszych nawet transakcjach.
To uwierz, ludzie mają swoje sprawy i nie sprawdzają maila, czy BMG łaskawie tym razem wywiązał się z zadeklarowanego terminu wysyłki pliku PDF, czy może znów trzeba czekać kolejne tygodnie, bo "bardzo dynamiczna sytuacja". Wystarczy poczytać komentarze na Wspieram.to, a bez trudu znajdziesz wpisy, gdzie ludzie po miesiącu pisali "czy ominęły mnie jakieś pliki PDF, bo dostałem tylko ten pierwszy, a potem cisza". I czasem było to prawdą, że nic danej osoby nie ominęło, a innym razem faktycznie nie dostał maila i musiał pisać do BMG na maila.

Kostaki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Kostaki » 28 paź 2019, 00:31

Każdy ma swoje sprawy, pracę i racje. Ty masz swoje ja mam swoje. Sam potwierdzasz w swoim wpisie, że ludzie wyłączają aktualizacje i przez to nie wiedzą jak wypełnić ważne formularze. Na złość mamie ciągle jedzą ten piasek.

Na pewno nie chcę Cię przekonywać, bo już widzę jaki typ dyskusji się zaczyna. I tak z doświadczenia wiem, że osoby będące klientami wielu firm z ważniejszym towarem dla ich biznesu niż erpeżki bardzo często nie wypełniają właściwie formów i mają problem z komunikacją mailową.

Procent walniętych zleceń, wymagających poprawy jakby się zgadzał, więc wybacz, ale pozostawię swój łeb w spokoju i nie będę się w niego walił. Ja pozostanę w swojej bańce niedoceniania ludzi pod tym kątem, popartej doświadczeniem zawodowym, a Ty zostań w swojej, bo ja nie zamierzam toczyć wojen internetowych.

Over and out.

Awatar użytkownika
zakwas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Post autor: zakwas » 30 paź 2019, 09:13

Ja tam miałem niby jakiś błąd w zamówieniu. Jaki? Nie wiem. Wypełniłem formularz jeszcze raz, poczekam dłużej najwyżej, przeżyję. ;)

Gamefound ma zdecydowanie problem z obsługą użytkownika, kupuję na pierdylionie portali przez różne sklepy za granicą, nie tylko po angielsku, który znam dość dobrze, ale też po niemiecku, francusku, a nawet raz po japońsku i dawałem radę. Tu się coś zesrało. Ba, nawet nadal nie jestem pewien, czy jest dobrze. :D

profes79
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Post autor: profes79 » 05 lis 2019, 09:25

Gamefound nie ma żadnego problemu - wypełniłem formularz zakupowy poprawnie za pierwszym razem, zgodnie z instrukcją podawaną przez BM; zaktualizowałem dane adresowe przy okazji; dokupiłem co tam potrzebowałem do samego wsparcia i voila - dostałem paczuszkę z pełną zawartością i pod właściwy adres.

@xilk
Jakoś zdecydowana większość ludzi nie miała problemów i przesyłki otrzymała o czasie. Ale jak się nie czyta aktualizacji, nie interesuje co i jak zrobić tylko się marudzi, to potem takie efekty są. Współczuć to ja mogę gościowi któremu Inpost zmasakrował przesyłkę (w życiu nie pomyślałbym, że można zgiąć na pół kilkusetstronicowy podręcznik w twardej oprawie) albo ludziom, którzy czegoś tam w paczce nie dostali (co zwykle było niedopatrzeniem BM które szybko naprawiano). Kilka osób miało wadliwie złożone podręczniki - ale to też były pojedyncze przypadki. Dwa chyba jak do tej pory kojarzę. Natomiast jak ktoś nie potrafi poprawnie wypełnić formularza adresowego a aktualizacji nie czyta "bo na pewno nic w nich nie ma" to już jego problem.

edit: z plikami pdf był osobny problem - np. z niewiadomej przyczyny jeden z maili informujących o nowych plikach wywaliło mi do spamu i dopiero po dwóch czy trzech tygodniach dogrzebałem się informacji na samym DTRPG, jak przeczytałem na FB że były pliki z muzyką. Poza tym problemów z zamówieniem jako takim nie miałem.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 99 times
Been thanked: 82 times

Post autor: ShapooBah » 05 lis 2019, 09:43

Paczka doszła, niektórzy użytkownicy, którzy ze mną składali się na zamówienie już otrzymali swoje kopie.

Faktycznie moja paczka poszła jako jedna z ostatnich, ponieważ w standardowym wsparciu był tylko czysty podręcznik, dopiero w PM dodane zostały zasoby strażnika.

Nigdy nie miałem problemu z pledge managerami, po prostu trzeba wszystko wypełniać na spokojnie, aczkolwiek Gamefound nie jest najlepszym, z których zdarzyło mi się korzystać. Najbardziej łopatologiczny, intuicyjny i niedający szansy na błędy był pledgemanager.com.

ODPOWIEDZ