(KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
ta.skunk.manitou
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: ta.skunk.manitou » 15 gru 2018, 20:48

Czy jest jakies zamówienie grupowe z Trójmiasta?

Paskuder
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Paskuder » 17 gru 2018, 20:04

Revol pisze:
15 gru 2018, 15:42
Eeee ale nie ma żadnego Social SG robionego na FB

Dlatego czekam aż dodadzą :)
A donkey nie był social?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 21 times

Post autor: Nidhogg » 18 gru 2018, 09:55

Paskuder pisze:
17 gru 2018, 20:04
A donkey nie był social?
Nie social, był za ilość wspierających. "Wystarczyło" że będzie ich 25K nie musieli nic, poza wsparciem, zrobić :)
7% rabatu - 3Trolle

Revol

Post autor: Revol » 18 gru 2018, 21:55

Dzisiaj kolejna aktualizacja i nowy add-on gameplay. Nie do końca wiem jak to bd wyglądać ale z tego co zrozumiałem.
Cena dodatku ECHA PRZESZŁOŚCI ~60zł Co zawiera ?
Wyzwania dla każdego z bohaterów i legendarne karty (po 4 na 13 "bohaterów") 104 kart
26 stron wspomnień (Echa przeszłości)
Odblokowując wyzwania przenosimy się do wspomnień.
Jeżeli może ktoś z was może napisać coś więcej o dadatku to fajnie :) Moja znajomość ang. nie jest zadowalająca xD
Pozostaje jeszcze oczekiwać na kolejny tym razem Duży dodatek.
Prawdopodobnie dodatek będzie wysyłany w okolicach MAJA 2020 .
Co myślicie o tym dodatku ? Czy ktoś z was już się zdecydował. (Ja z wsparciem czekam do ujawnienia ostatniego dodatku)

KQuest
Użytkownik wspierający

Post autor: KQuest » 18 gru 2018, 22:32

-Każdy bohater ma 9 "wyzwań".
-Wykonanie każdego z nich odpala skrypt ze wspomnieniem (np. po walce konkretnego typu bohaterowi przypomni się jakaś inna walka).
-Wspomnienia mogą mieć delikatny wpływ na rozgrywkę (pozytywny lub negatywny).
-"Wyzwania" podzielone są na trzy grupy po trzy wyzwania. Ukończenie wszystkich z jednej grupy skutkuje dobraniem karty dającej możliwość jednorazowego odpalenia jakiejś mocnej akcji (np. sprawienie że przeciwnik ucieknie z walki).
-Po ukończeniu wszystkich 9 wyzwań dostajemy dostęp do osobistego zadania pobocznego, w którym zmierzymy się z przeszłością, lękami itp. Jeśli nam się uda to dostajemy dodatkową specjalną kartę z akcją na stałe.
-Zaliczone wyzwania przechodzą na kolejne rozgrywki, czyli jeśli zaliczymy część w jednej grze i potem zaczniemy grę od nowa to możemy korzystać z tej samej kartki i mieć już mniej do zrobienia.
-52 karty (po 4 dla 13 bohaterów), 52 kartki z wyzwaniami do wykreślania (4 x 13 bohaterów) i książeczka 24 strony.
-Ponoć jest to nieco zaawansowany dodatek, który wymaga trochę znajomości świata. Piszą, że najlepiej będzie pasował do drugiego albo nawet trzeciego przejścia gry.

Brzmi bardzo mocno jak Wspomnienia z This War of Mine w nieco wzbogaconej wersji (otrzymanie kart przy zaliczeniu kilku wspomnień + odblokowanie finalnego zadania). Wygląda to niby ciekawie, ale same trzy pudła z KS dadzą tyle gry, że pewnie i tak mi wystarczy gry w grze. Poza tym byłaby to kolejna rzecz, której trzeba pilnować i która może wydłużyć rozgrywkę. Tak samo miałem w TWoM - Wspomnienia były ciekawym dodatkiem, ale czasami wolałem ich nie wyciągać, bo wiedziałem, że rozgrywka sama w sobie jest długa, a z tym będzie jeszcze dłuższa.

Przy okazji, kilka dni temu na BGG mignęła mi reklama kampanii Tainted Grail, na której były trzy prostokątne pudełka. Dwa z nich były pudłami, które już są na stronie kampanii (aczkolwiek nie pamiętam które dwa to były z tych trzech), a trzecie było czymś nowym (jeśli się nie mylę to na środku była jakaś postać, podobnie jak w Age of Legends, a na prawo od niej było coś jeszcze - jakiś potworek, duch, czy coś innego, nie zdążyłem się przyjrzeć niestety... Chętnie bym powiedział coś więcej, ale od tamtej pory odświeżałem BGG wiele razy i już ani razu się to nie pojawiło. Gdyby ktoś chciał na to zapolować to była to reklama pozioma (szeroka i niska), w górnej części strony, pod tym całym menu. Bodajże białe (albo jakieś inne jasne) tło i na tym trzy pudełka, po lewej, na środku i po prawej, chyba nie nachodząc na siebie. Podejrzewam, że zbyt wcześnie wypuścili reklamę, która miała się pojawić później i mogło to być pudełko tego drugiego dodatku, o którym już wspominali ze dwa razy (większy z dwóch dodatków gameplayowych). Czyżby czwarta kampania?

Edit:
A jednak się udało
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 gru 2018, 23:19 przez KQuest, łącznie zmieniany 1 raz.

Revol

Post autor: Revol » 18 gru 2018, 23:03

Super robota :) Wprowadziłem trochę w błąd swoim postem. Fajnie to opisałeś, aż korci dokupić ale z pewnością wydłuży się czas gry o 20-30 min. Trzeba się zastanowić i to przemyśleć :)

Probe9
Użytkownik wspierający
Been thanked: 5 times

Post autor: Probe9 » 18 gru 2018, 23:23

Póki co trochę słabo wygląda kwestia KS exclusivów, tylko jedna postać.

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 21 times

Post autor: feniks_ciapek » 19 gru 2018, 02:41

W opisie kickstarterowym jest: "Today, we introduce our first gameplay add-on for Tainted Grail - “Echoes of the Past”."

Więc skoro mówią o "first", to pewnie coś się jeszcze pojawi, pewnie jakoś 5 dnia przed końcem, żeby nabić jeszcze stretch goale.

Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 38 times
Been thanked: 23 times

Post autor: seki » 19 gru 2018, 05:28

Probe9 pisze:
18 gru 2018, 23:23
Póki co trochę słabo wygląda kwestia KS exclusivów, tylko jedna postać.
Ja osobiście nie lubie dodatków exlusive. To co powinno zachęcić do wsparcia to dodatki w cenie. Wspieram bo podstawka + odblokowane dodatki wyjdą taniej na KS niż potem w retailu. Zakładając, że każde pudło kupi się nie taniej niż 150 zl to podstawka z dwoma dodatkami kampanii wychodzi nieco taniej na KS a pewnie jeszcze coś dojdzie.

KQuest
Użytkownik wspierający

Post autor: KQuest » 19 gru 2018, 06:25

feniks_ciapek pisze:
19 gru 2018, 02:41
W opisie kickstarterowym jest: "Today, we introduce our first gameplay add-on for Tainted Grail - “Echoes of the Past”."

Więc skoro mówią o "first", to pewnie coś się jeszcze pojawi, pewnie jakoś 5 dnia przed końcem, żeby nabić jeszcze stretch goale.
W innej aktualizacji pisali, że będą dwa dodatki "gameplayowe", czyli takie, które nie są tylko kosmetyczne, jeden duży i jeden mały. Ten wczorajszy to mały, a co do drugiego to podejrzewam, że będzie to to, o czym pisałem kilka postów wyżej, ostatni akapit ;)

Probe9
Użytkownik wspierający

Post autor: Probe9 » 19 gru 2018, 10:28

seki pisze:
19 gru 2018, 05:28

Ja osobiście nie lubie dodatków exlusive.
Ja się cieszę, jak wspierający mają gwarancję, że nie stracą. A exclusivy w tym pomagają bo z cenami podstawek + dodatków bywa różnie.

keldorn
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Post autor: keldorn » 19 gru 2018, 21:16

Sorki za offtop ale mam pytanie dot. samego kickstartera. Czy jeśli wsparłem teraz samego Cora i chce dokupić dodatki tj np monety oraz dodatkowe rozszerzenie to już teraz muszę zmienić w zamówieniu, czy tez mogę już po kampanii zwiększyć poziom wliczając chciane dodatki.

Probe9
Użytkownik wspierający

Post autor: Probe9 » 19 gru 2018, 21:31

Możesz zarówno teraz jak i w trakcie PM. Jedyna różnica, że robiąc to w trakcie PM nie przyczyniasz się do odblokowywania SG. No i pamiętaj, żeby modyfikować wartość wsparcia bez jego anulowania bo stracisz bonus za 24h.

keldorn
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Post autor: keldorn » 19 gru 2018, 21:40

Probe9 pisze:
19 gru 2018, 21:31
Możesz zarówno teraz jak i w trakcie PM. Jedyna różnica, że robiąc to w trakcie PM nie przyczyniasz się do odblokowywania SG. No i pamiętaj, żeby modyfikować wartość wsparcia bez jego anulowania bo stracisz bonus za 24h.
Wielkie dzieki. teraz mniej wiecej juz wiem jak sie do tego zabrac :)

Revol

Post autor: Revol » 20 gru 2018, 18:58

KQuest pisze:
18 gru 2018, 22:32

Przy okazji, kilka dni temu na BGG mignęła mi reklama kampanii Tainted Grail, na której były trzy prostokątne pudełka. Dwa z nich były pudłami, które już są na stronie kampanii (aczkolwiek nie pamiętam które dwa to były z tych trzech), a trzecie było czymś nowym (jeśli się nie mylę to na środku była jakaś postać, podobnie jak w Age of Legends, a na prawo od niej było coś jeszcze - jakiś potworek, duch, czy coś innego, nie zdążyłem się przyjrzeć niestety...

A jednak się udało
Obrazek
Dzisiaj kolejny już drugi i ostatni gameplay add-on.
Czerwona śmierć cena ~170zł
Kosztuje nie co więcej niż poprzedni dodatek jednak ma do zaoferowania więcej.
-120 stron opowieści
-3 nowe miniaturki
-16 nowych kart zaawansowanych umiejętności
-20 kart przedmiotów
-30 nowych sekretów
-40 kart spotkań
-40 nowych kart wydarzeń
Liczę, że kolega KQuest przytoczy nam tu historię jak to miało miejsce z pierwszym dodatkiem :))
Pozdr.
Co sądzicie o dodatku ?
Edit ; 30tyś wspierających powinni chyba dać jakiś SG za taki wynik :))

Probe9
Użytkownik wspierający

Post autor: Probe9 » 20 gru 2018, 19:07

Zapowiedzieli, że to już ostatni gameplay add on. Spodziewałem się jeszcze jednego :) Cena troszkę wysoka jak na zawartość ale do przewidzenia to było. Najmniej mi chyba miniaturki podeszły, ta pierwsza to nawet dość odpychająca się wydaje :)

Revol

Post autor: Revol » 20 gru 2018, 19:23

Cena trochę zaporowa liczyłem na dodatek w cenie do 120zł a tu mamy połowę tego co za core box + SG. Z drugiej strony patrząc na dodatki to ich cena powinna być zbliżona do core box. Biorąc więc pod uwagę ze tu mamy połowę tego co w core box cena jak najbardziej prawidłowa. Ciężko będzie zdecydować brać czy nie brać w cenie 170zł :evil: :))
Co do figurek to ta pierwsza faktycznie jest odpychająca, pytanie jakie znaczenie mają te postacie i jak długo będą na "planszy" :)
edit: Wsparte ale co do dodatków to póki co się wstrzymuje.

KQuest
Użytkownik wspierający

Post autor: KQuest » 21 gru 2018, 11:45

I okazało się, że "wyciek" w reklamie z BGG nie ma nic wspólnego z nowym dodatkiem. I nie wiadomo tak naprawdę z czym ma coś wspólnego. :P
Revol pisze:
20 gru 2018, 18:58
Liczę, że kolega KQuest przytoczy nam tu historię jak to miało miejsce z pierwszym dodatkiem :))
Ciężko mi powiedzieć czy jest tu dużo do przytaczania. W poprzednim dodatku było trochę mechanicznych rzeczy do opisania. Tutaj to jest więcej tego samego co podstawowe trzy pudła, z kilkoma drobnymi różnicami.
Normalnie po każdej kampanii bohaterowie kończą swój występ w grze. Mając dodatek "Red Death" po dowolnej z tych trzech kampanii gra umożliwia rozegranie swoimi rozwiniętymi postaciami jeszcze jednej przygody, która jest o połowę mniejsza niż każda ze zwykłych kampanii (8 rozdziałów zamiast 15, połowa kart lokacji itd.). Ma być przy tym sporo trudniejsza. Żeby podołać nowym wyzwaniom dochodzą zaawansowane umiejętności dla postaci, a nowe przedmioty też mają być potężniejsze.
Tematycznie: po zakończonej przygodzie bohaterowie wracają statkiem do miejsca, z którego kiedyś ludzie wyruszyli do Avalonu. Będzie można dowiedzieć się co tam się kiedyś stało i co spowodowało zarazę. Może to też rzucić trochę światła na trzy kampanie rozgrywane w Avalonie. Red Death na mieć różne ścieżki i zakończenia, tak samo jak zwykle kampanie. To tak w dużym skrócie.

Brzmi ciekawie, szczególnie odkrywanie tego co się tam stało i jak się to łączy z głównymi kampaniami. Ale z drugiej strony wiem, że już te trzy pudła zapewnią mi tyle gry, że nie wiem czy w ogóle uda mi się je skończyć. Dokładanie sobie następnych kilkunastu/kilkudziesięciu godzin byłoby w moim przypadku nierozsądne. 170 zł nie wydaje się złą ceną (chociaż to trochę dużo w porównaniu z trzema dwa razy większymi pudłami za dwa razy tyle). Myślę, że jeśli kiedykolwiek będzie mi to potrzebne to kupię w sklepie (kto wie, może nawet będzie taniej). Ale trzy kampanie pewnie mi wystarczą.

I jeszcze jeden szczegół - skoro w tamtych pudłach nie będę miał figurek to tutaj też bym wolał nie mieć. Niepotrzebnie zwiększa to koszt (oczywiście jest to tylko moje odczucie)

Probe9
Użytkownik wspierający

Post autor: Probe9 » 21 gru 2018, 12:15

Masz na myśli figurki potworów tak ? Bo inne figurki będą w Core Box przecież .

KQuest
Użytkownik wspierający

Post autor: KQuest » 21 gru 2018, 12:51

Tak, potworów. W Red Death będzie się używało tych samych bohaterów, co w podstawowych kampaniach, dlatego nie ma tu żadnych nowych figurek bohaterów. Są tylko trzy figurki potworów i właśnie ich by mogło nie być w tym pudełku żeby zachować konsekwencję z poprzednimi pudłami i tym samym obniżyć koszt. Same figurki mogłyby być do dokupienia na tej samej zasadzie co Monsters of Avalon. Ale dla mnie zawartość podstawowego pledge' jest wystarczająca. Dodatki brzmią ciekawie, ale pierwszy wygląda jakby wydłużał rozgrywkę i dodawał kolejną rzecz do pilnowania (jak w TWoM), a drugi dodaje nową (zapewne ciekwą) przygodę, kiedy trzy kampanie to dla mnie już i tak pewnie za dużo godzin grania

Probe9
Użytkownik wspierający

Post autor: Probe9 » 21 gru 2018, 13:06

W takim razie to się zgadzam. Tym bardziej, że jak już wspomniałem te figurki wyglądają dla mnie dość odpychająco :)

Ramzeseba
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: Ramzeseba » 21 gru 2018, 20:19

Są alliny i grupówki licznik ruszył mocno do góry :)

Ramzeseba
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: Ramzeseba » 21 gru 2018, 20:37

Grupowe tylko na core lub allin. Zonk!

Revol

Post autor: Revol » 21 gru 2018, 21:21

Jest nowy dodatek, mata do gry 64x64 za około 100zł, akurat do tej gierki mata by się przydała ale niedługo bd miał playmate z innej gry 100x40 i chyba zrezygnuję z tej od AR.
Za nieco ponad 19 godzin rozpoczyna się streem i mają coś dać wspierającym :))

bartdziad
Użytkownik wspierający

Post autor: bartdziad » 21 gru 2018, 21:35

Szukam chetnych na grupowe zamowienie Core Box PL z gameplayowymi dodatkami bez monster packa. Ktos zainteresowany na taki zestaw?

ODPOWIEDZ